Setari Cookie-uri

dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ?

..buna am 26 ani si tocmai am aflat ca sotul meu si-a gasit o amanta , problema nu ar fi ca si-a gasit neaparat o amanta , pt ca ibn general toti barbatii au amante ........problema e cand si-a gasito ...? acum 6 saptamani am avut un accident de motcicleta si mi-am rupt amandoaua picioarele si mi-am fisurat coloana vertebrala , in fine cum state-am eu in spital am vazut ca sotu meu vine tot mai rar la mine la un moment dat l-am intrebat ca ce se intampla ?

Raspunsul a venit promt si cu o atata nonsalanta incat nu mi-a venit sa cred ca e omul langa care am stat 6 ani . imi zice ca are o amanta si vrea sa divorteze , am ramas uimita si m-am simitit ca un gunoi , dar in fine restul nu mai conteaza , va imaginati voi ...............

Am un amic de multi ani , pot sa zic ca am copillarit impreuna si de cand stie ca am avut accidentu vine aproape zilnic sa ma vada si de vreo saptamana imi zice ca el ma iubeste de cand am fost copii dar niciodata nu am avut ochi pt el , pt era fustangiu si baietas de cartier . Acum si-a revenit baiatu si cica ar vrea o relatie , dar eu cand am auzit ce imi zice i-am zis sa nu mai vina ca nu mai vreau sa il vad , si asta nu ca nu mi-ar place poata sa avem o reletie pt ca e un barbat foarte frumos dar mi-e frica sa nu fiu iar dezamagita ....... oare sunt toti barbatii la fel ? .....sau asta e doar in capul meu ??????????????
ramona_boz
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:37
"Dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ?"

Tanti Viaþa are surprizele ei.
Dar puþini ne certãm cu Ea, preferãm clinciuri cu cineva mai slab...

Ca sã faci o referire la Bãrbaþi, la plural, te felicit pentru acþiunea de a fi avut atît de iute de-a face cu peste 3 miliarde de persoane imperfecte...
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:55
E sinistru de greu.
Inclusiv mie, dacã aº fi la anaghie.

Dar încearcã - dincolo de a condamna - sã înþelegi ce se întîmplã...
Altminteri calea aia largã, a lui A le mai face o datã (cucuiele..), îi deschisã...

Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:57
e acum eu nu cred ca s toti la fel...macar apreciaza sinceritatea,presupun ca era mai grav sa l prinzi cu ea sau sa auzi de la alti..cat despre celalat..nu zic ca e la fel...probabil o fi bun de pus la "rana" dar cred ca e c am devreme sa poti avea "pretentia" la tine insuti sa ai incredere.

oricum....probabil nu e prima oara cand te insala ..si te sfatuiec sa nu l ierti in caz ca si da seama ca a gresit.Presupun ca esti inca in spital..sau nu?ma gandesc ca o sa fie c am naspa cand vei fi nevoita sa dormi in aceias casa cu el...
anot
Postat pe 6 Septembrie 2009 21:02
da suntem toti ca picaturile de apa.gemeni separati dinainte de nastere.
razz
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:29
mai,sa fie,da repede se mai intampla toate...in totzi cei 6 ani de casnicie,totul a fost ok si acum barbatul te insala,ba vine amicu din copilarie care se indragosteste pana in varful urechilor...... ...e ciudat.....ar trebui sa dai de slujbe.....

vreu un pont?
e una cheisi pe aici ,e rezolvatoare
matracucu
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:36
De la: ramona_boz, la data 2009-09-06 12:37:54 ..buna am 26 ani si tocmai am aflat ca sotul meu si-a gasit o amanta , problema nu ar fi ca si-a gasit neaparat o amanta , pt ca ibn general toti barbatii au amante ........problema e cand si-a gasito ...? acum 6 saptamani am avut un accident de motcicleta si mi-am rupt amandoaua picioarele si mi-am fisurat coloana vertebrala , in fine cum state-am eu in spital am vazut ca sotu meu vine tot mai rar la mine la un moment dat l-am intrebat ca ce se intampla ?

Raspunsul a venit promt si cu o atata nonsalanta incat nu mi-a venit sa cred ca e omul langa care am stat 6 ani . imi zice ca are o amanta si vrea sa divorteze , am ramas uimita si m-am simitit ca un gunoi , dar in fine restul nu mai conteaza , va imaginati voi ...............

Am un amic de multi ani , pot sa zic ca am copillarit impreuna si de cand stie ca am avut accidentu vine aproape zilnic sa ma vada si de vreo saptamana imi zice ca el ma iubeste de cand am fost copii dar niciodata nu am avut ochi pt el , pt era fustangiu si baietas de cartier . Acum si-a revenit baiatu si cica ar vrea o relatie , dar eu cand am auzit ce imi zice i-am zis sa nu mai vina ca nu mai vreau sa il vad , si asta nu ca nu mi-ar place poata sa avem o reletie pt ca e un barbat foarte frumos dar mi-e frica sa nu fiu iar dezamagita ....... oare sunt toti barbatii la fel ? .....sau asta e doar in capul meu ??????????????


o nenorocire nu vine niciodata singura....................
anastasia_m
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:56
".buna am 26 ani si tocmai am aflat ca sotul meu si-a gasit o amanta , problema nu ar fi ca si-a gasit neaparat o amanta , pt ca ibn general toti barbatii au amante"
Asta e scoasa din putul gandirii? Pt cultura ta generala barbatii n-au cum sa fie toti la fel, idem si in cazul femeilor.
Chiar mi-ar place sa vad un titlu de prima pagina din Libertatea: " Noul sport al barbatilor din Romania - amantlacul"
miss_darine
Postat pe 26 Septembrie 2009 19:18
Draga mea, drept sa-ti spun putin imi mai pasa daca toti barbatii sunt la fel sau nu, ca eu am ajuns la concluzia ca ar trebui sa invatam de la ei, sa fim egoiste, sa ne preocupe realizarea noastra, banii nostri, sanatatea, distractiile, calatoriile si uneori aventurile cu altii, mai tineri, mai in varsta (exclus mosii), sau de aceeasi varsta cu noi. S-au cam dus vremurile in care femeia ofta si lacrima, taind ceapa, la cratita si asteptand sa vina sotiorul infidel, ca sa-l serveasca si sa se faca pres in fata lui. Acum fiecare isi vede de realizarea personala si incearca sa aiba o relatie cat de cat stabila, ceea ce se intampla tot mai rar, din cate mi-e dat sa aud si sa citesc. Daca nu merge cu relatia stabila, face fiecare ce poate, o mai carpeste, pe ici pe colo, vazandu-si de serviciu, salariu, ca doar din asta traim independente de ei, si mai ales fiecare femeie trebuie sa se ocupe de ea, sa arate bine, sa se imbrace chic, sa fie eleganta si sa iasa cu prietenele, pentru ca unde si cand te vei simti mai bine, daca nu la shopping sau la taifas cu amicele? Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat. Parerea mea este sa-i dai papucii sotului, daca n-a plecat inca, divort si celelalte, si sa nu ai prea multa incredere nici in amic, daca spui ca are deja o prietena, pe care doreste s-o insele cu tine, sau n-am inteles eu, pt. ca tot asa te va insela si pe tine prietenul mai tarziu, daca il accepti, mai ales daca spui ca i s-a dus vestea ca e destrabalat. Eu sunt sigura ca vei trece cu bine peste faza asta, mai ales ca esti o persoana curajoasa, pt. ca oricine trece printr-un astfel de accident are nevoie de curaj si perseverenta ca sa se refaca. Multa sanatate iti doresc si asta sa fie primul lucru care sa te preocupe intotdeauna, ca barbati gasesti destui, e plina lumea si niciunul nu e de neinlocuit. Bine ca n-a fost mai grav accidentul, doamne fereste!, in rest totul se rezolva cand ti-ai recapatat sanatatea.

Postat pe 26 Septembrie 2009 19:21
De la: Nolwenn, la data 2009-09-26 19:21:33Draga mea, drept sa-ti spun putin imi mai pasa daca toti barbatii sunt la fel sau nu, ca eu am ajuns la concluzia ca ar trebui sa invatam de la ei, sa fim egoiste, sa ne preocupe realizarea noastra, banii nostri, sanatatea, distractiile, calatoriile si uneori aventurile cu altii, mai tineri, mai in varsta (exclus mosii), sau de aceeasi varsta cu noi. S-au cam dus vremurile in care femeia ofta si lacrima, taind ceapa, la cratita si asteptand sa vina sotiorul infidel, ca sa-l serveasca si sa se faca pres in fata lui. Acum fiecare isi vede de realizarea personala si incearca sa aiba o relatie cat de cat stabila, ceea ce se intampla tot mai rar, din cate mi-e dat sa aud si sa citesc. Daca nu merge cu relatia stabila, face fiecare ce poate, o mai carpeste, pe ici pe colo, vazandu-si de serviciu, salariu, ca doar din asta traim independente de ei, si mai ales fiecare femeie trebuie sa se ocupe de ea, sa arate bine, sa se imbrace chic, sa fie eleganta si sa iasa cu prietenele, pentru ca unde si cand te vei simti mai bine, daca nu la shopping sau la taifas cu amicele? Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat. Parerea mea este sa-i dai papucii sotului, daca n-a plecat inca, divort si celelalte, si sa nu ai prea multa incredere nici in amic, daca spui ca are deja o prietena, pe care doreste s-o insele cu tine, sau n-am inteles eu, pt. ca tot asa te va insela si pe tine prietenul mai tarziu, daca il accepti, mai ales daca spui ca i s-a dus vestea ca e destrabalat. Eu sunt sigura ca vei trece cu bine peste faza asta, mai ales ca esti o persoana curajoasa, pt. ca oricine trece printr-un astfel de accident are nevoie de curaj si perseverenta ca sa se refaca. Multa sanatate iti doresc si asta sa fie primul lucru care sa te preocupe intotdeauna, ca barbati gasesti destui, e plina lumea si niciunul nu e de neinlocuit. Bine ca n-a fost mai grav accidentul, doamne fereste!, in rest totul se rezolva cand ti-ai recapatat sanatatea.

...da...cam ai dreptate...dar momentul pe care si l-a ales sa-i spuna e penibil...eu as fi preferat sa-mi spuna dupa ce ma insanatoseam ca are pe cineva nu imobilizata fiind pe un pat de spital....macar atata decenta pentru cei 6 ani petrecuti impreuna....
ocs
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:06
De la: ocgiogi, la data 2009-09-26 20:06:14
De la: Nolwenn, la data 2009-09-26 19:21:33Draga mea, drept sa-ti spun putin imi mai pasa daca toti barbatii sunt la fel sau nu, ca eu am ajuns la concluzia ca ar trebui sa invatam de la ei, sa fim egoiste, sa ne preocupe realizarea noastra, banii nostri, sanatatea, distractiile, calatoriile si uneori aventurile cu altii, mai tineri, mai in varsta (exclus mosii), sau de aceeasi varsta cu noi. S-au cam dus vremurile in care femeia ofta si lacrima, taind ceapa, la cratita si asteptand sa vina sotiorul infidel, ca sa-l serveasca si sa se faca pres in fata lui. Acum fiecare isi vede de realizarea personala si incearca sa aiba o relatie cat de cat stabila, ceea ce se intampla tot mai rar, din cate mi-e dat sa aud si sa citesc. Daca nu merge cu relatia stabila, face fiecare ce poate, o mai carpeste, pe ici pe colo, vazandu-si de serviciu, salariu, ca doar din asta traim independente de ei, si mai ales fiecare femeie trebuie sa se ocupe de ea, sa arate bine, sa se imbrace chic, sa fie eleganta si sa iasa cu prietenele, pentru ca unde si cand te vei simti mai bine, daca nu la shopping sau la taifas cu amicele? Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat. Parerea mea este sa-i dai papucii sotului, daca n-a plecat inca, divort si celelalte, si sa nu ai prea multa incredere nici in amic, daca spui ca are deja o prietena, pe care doreste s-o insele cu tine, sau n-am inteles eu, pt. ca tot asa te va insela si pe tine prietenul mai tarziu, daca il accepti, mai ales daca spui ca i s-a dus vestea ca e destrabalat. Eu sunt sigura ca vei trece cu bine peste faza asta, mai ales ca esti o persoana curajoasa, pt. ca oricine trece printr-un astfel de accident are nevoie de curaj si perseverenta ca sa se refaca. Multa sanatate iti doresc si asta sa fie primul lucru care sa te preocupe intotdeauna, ca barbati gasesti destui, e plina lumea si niciunul nu e de neinlocuit. Bine ca n-a fost mai grav accidentul, doamne fereste!, in rest totul se rezolva cand ti-ai recapatat sanatatea.

...da...cam ai dreptate...dar momentul pe care si l-a ales sa-i spuna e penibil...eu as fi preferat sa-mi spuna dupa ce ma insanatoseam ca are pe cineva nu imobilizata fiind pe un pat de spital....macar atata decenta pentru cei 6 ani petrecuti impreuna....



decenta?!!!..de unde?????crezi ca mai tin cont de ceva???de absolut nimic...dar chiar de absolut nimic........cind e vorba de o dragoste noua.adik..amanta in cazul casatoritilor....fac din imposibil -posibil.....nici macar respectul ca om nu-l au ce sa mai zicem de 6 ani de casnicie ai tai.......

multa bafta iubita mea.....
nufarul__alb
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:04
De la: ocgiogi, la data 2009-09-26 20:06:14
De la: Nolwenn, la data 2009-09-26 19:21:33Draga mea, drept sa-ti spun putin imi mai pasa daca toti barbatii sunt la fel sau nu, ca eu am ajuns la concluzia ca ar trebui sa invatam de la ei, sa fim egoiste, sa ne preocupe realizarea noastra, banii nostri, sanatatea, distractiile, calatoriile si uneori aventurile cu altii, mai tineri, mai in varsta (exclus mosii), sau de aceeasi varsta cu noi. S-au cam dus vremurile in care femeia ofta si lacrima, taind ceapa, la cratita si asteptand sa vina sotiorul infidel, ca sa-l serveasca si sa se faca pres in fata lui. Acum fiecare isi vede de realizarea personala si incearca sa aiba o relatie cat de cat stabila, ceea ce se intampla tot mai rar, din cate mi-e dat sa aud si sa citesc. Daca nu merge cu relatia stabila, face fiecare ce poate, o mai carpeste, pe ici pe colo, vazandu-si de serviciu, salariu, ca doar din asta traim independente de ei, si mai ales fiecare femeie trebuie sa se ocupe de ea, sa arate bine, sa se imbrace chic, sa fie eleganta si sa iasa cu prietenele, pentru ca unde si cand te vei simti mai bine, daca nu la shopping sau la taifas cu amicele? Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat. Parerea mea este sa-i dai papucii sotului, daca n-a plecat inca, divort si celelalte, si sa nu ai prea multa incredere nici in amic, daca spui ca are deja o prietena, pe care doreste s-o insele cu tine, sau n-am inteles eu, pt. ca tot asa te va insela si pe tine prietenul mai tarziu, daca il accepti, mai ales daca spui ca i s-a dus vestea ca e destrabalat. Eu sunt sigura ca vei trece cu bine peste faza asta, mai ales ca esti o persoana curajoasa, pt. ca oricine trece printr-un astfel de accident are nevoie de curaj si perseverenta ca sa se refaca. Multa sanatate iti doresc si asta sa fie primul lucru care sa te preocupe intotdeauna, ca barbati gasesti destui, e plina lumea si niciunul nu e de neinlocuit. Bine ca n-a fost mai grav accidentul, doamne fereste!, in rest totul se rezolva cand ti-ai recapatat sanatatea.

...da...cam ai dreptate...dar momentul pe care si l-a ales sa-i spuna e penibil...eu as fi preferat sa-mi spuna dupa ce ma insanatoseam ca are pe cineva nu imobilizata fiind pe un pat de spital....macar atata decenta pentru cei 6 ani petrecuti impreuna....
Pai da, tocmai ca asta dovedeste ce specimen infect este el, de fapt, deci sa scape de el cat mai repede si sa aiba grija de ea sa se insanatoseasca, pentru a-si reface viata. Sanatatea e cea mai importanta, restul vine de la sine. E adevarat, tipul a ales un moment penibil ca sa-si expuna "cucerirea" si sa renunte la sotia bolnava pe patul de spital, dar acum asta e situatia, faptul e implinit, deci trebuie sa gaseasca in ea insasi, bolnava fiind, forta de-a merge mai departe. Ceea ce sunt sigura ca va reusi, chiar daca acum e f. greu.

Postat pe 26 Septembrie 2009 21:12
Nu sunt toti barbatii la fel!
Cat despre amicul din copilarie...poti avea o relatie de prietenie (chiar daca te iubeste) pentru ca daca e sincer, poate accepta faptul ca trebuie sa te vindeci inainte de a oferi incredere si iubire...

Insanatosire grabnica!
NumaiTu
Postat pe 26 Septembrie 2009 21:36
nu cred ca toti barbatii sunt la fel...mai sunt si exceptii ,rare intradevar..dar sunt ,exista ..si daca noi am avut ghinionul sa dam doar peste javre care ne-au inselat asteptarile nu inseamna ca toti barbatii sunt javre...
cristinablackeyes
Postat pe 20 Octombrie 2009 15:54
Toti barbatii e porci si toate femeile e curve, nu? Hai sa traim dupa sloganul asta si vom fi fericiti pana la adanci batraneti cu totii.
ffbianca85
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:59
Cel mai bun lucru pe care sa-l faci acum este sa-ti lingi ranile facute de DOBITOCUL ala care ne face tagma de kko si, dupa aia, sa te mai gandesti... Prietenul din copilarie a cam dat si el nitzelush cu bota-n balta. Ceea ce ti-a spus e foarte frumos dar... nu si-a ales momentul cel mai potrivit. Oricum, merita mai mult decat o sansa. Ramaneti prieteni, spune-i ca atat poti sa-i acorzi... Daca va intelege, inseamna ca te iubeste cu adevarat. Si ca va astepta ca tu sa-ti redeschizi portitele sufletului...
In alta ordine de idei... Toti barbatii sunt la fel, spui? Deci, dupa logica ta, daca ai cumparat un cos de mere si primul mar din care musti e stricat, tu ce faci? Arunci tot cosul?
stardancer
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:51
Un singur lucru nu inteleg. Ce vrei sa spui cu ???
valitaxx
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:58
De la: Mircea_O, la data 2009-09-06 20:55:40"Dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ?"

Tanti Viaþa are surprizele ei.
Dar puþini ne certãm cu Ea, preferãm clinciuri cu cineva mai slab...

Ca sã faci o referire la Bãrbaþi, la plural, te felicit pentru acþiunea de a fi avut atît de iute de-a face cu peste 3 miliarde de persoane imperfecte...


Super postarile. Concise si la obiect. Adevarate lectii de viata.
stardancer
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:01
De la: miss_darine, la data 2009-09-26 19:18:58".buna am 26 ani si tocmai am aflat ca sotul meu si-a gasit o amanta , problema nu ar fi ca si-a gasit neaparat o amanta , pt ca ibn general toti barbatii au amante"
Asta e scoasa din putul gandirii? Pt cultura ta generala barbatii n-au cum sa fie toti la fel, idem si in cazul femeilor.
Chiar mi-ar place sa vad un titlu de prima pagina din Libertatea: " Noul sport al barbatilor din Romania - amantlacul"
stardancer
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii nostri si retelele sociale 79 De la: ionyas 29 Iulie 2010 13:29
Ce ati facut cand barbatii iubiti nu s`au ridicat la asteptarile voastre? 53 De la: kudika029282 29 August 2010 18:22
prieteni cu beneficii... 48 De la: geo_refinantat 10 Mai 2011 18:22
barbatii varsatori si sacrificiile 9 De la: kudika010627 1 Aprilie 2013 03:03
Ce parere au Barbatii despre Femei 115 De la: puiut_77 1 Martie 2011 09:37