Setari Cookie-uri

Astmul bronsic

Buna la toata lumea!
Acum doua zile am facut o criza urata de astm,am sunat-o pe mama care era plecata si m-a dus cineva pana la un cabinet unde o asistenta mi-a administrat un intravenos(mamei i-a fost frica sa ma lase sa chem salvarea pentru ca eram singura si...minora).
Ieri alta criza,dar am luat un desensibilizant care nu se gaseste la noi...si era ultima jumatate...
Spray-ul cu Ventolin nu mai are efect,desensibilizantele noastre nici atat,doar injectabil,dar nu pot sa fac in fiecare zi...
Ar mai fi un tratament cu corticoizi ,dar are asa multe efecte adverse!...si trebuie sa tin un regim strict fara sare,ceea ce nu pot,pentru ca acus incepe scoala si nu am timp sa imi gatesc...
Momentan iau antibiotic,dar ma gandesc ca daca Doamne fereste fac o criza nu am ce face...
Daca stie cineva alternative...as aprecia sfaturi..

Multumesc celor care au rabdare sa citeasca!

P.S. Data viitoare sa chem salvarea?Nu este devoie de un adult cu mine?Si...ma obliga sa ma internez?
meeboo
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:11
Ai grija la astm ca e periculos. Si eu am, insa o forma mult mai usoara decat ai tu si stiu senzatia. Nu stiu sa iti recomand altceva decat ai descris tu, insa consulta un medic. Sau schimbal pe cel actual daca nu te-a ajutat prea mult. Si cred ca poti chema salvarea si singura. Probabil iti contacteaza ei parintii.
byannca
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VERGETURI 37 De la: angel_de_la_noche 8 Aprilie 2010 21:51
Urticaria de contact 15 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 08:58
intrebare despre vizita la ginecolog 21 De la: kudika022610 8 Iunie 2009 13:27
Ioana 2 De la: miss_darine 12 Aprilie 2010 21:13
Vindecarea sufletului 9 De la: nocturnalia 18 Iunie 2009 14:09