Setari Cookie-uri

Buna!

Am 21 de ani, sunt din Buzau si ma confrunt cu o problema foarte des intalnita in zilele noastre. Am un CM (ciclu menstrual) neregulat, adica imi intarzie pana la 2-3 luni. Am inteles ca daca aceasta problema nu se rezolva cu tratamente date de medicul ginecolog trebuie sa te adresezi unui endocrinolog sau sa o iei pe cai naturiste... Intrebarea e urmatoarea: stie cineva un medic endocrinolog bun in Buzau sau vreo reteta naturista pentru astfel de probleme?
AedA1
Postat pe 24 Februarie 2010 23:50
De la: AedA1, la data 2010-02-24 23:50:29Am 21 de ani, sunt din Buzau si ma confrunt cu o problema foarte des intalnita in zilele noastre. Am un CM (ciclu menstrual) neregulat, adica imi intarzie pana la 2-3 luni. Am inteles ca daca aceasta problema nu se rezolva cu tratamente date de medicul ginecolog trebuie sa te adresezi unui endocrinolog sau sa o iei pe cai naturiste... Intrebarea e urmatoarea: stie cineva un medic endocrinolog bun in Buzau sau vreo reteta naturista pentru astfel de probleme?





... cea mai buna metoda, si naturala, te lasa vreun an fara ciclu ... dupa aia e ca ceasul ...

marco918
Postat pe 24 Februarie 2010 23:57
Si care ar fi aia de care zici?
AedA1
Postat pe 25 Februarie 2010 00:20
De la: AedA1, la data 2010-02-25 00:20:31Si care ar fi aia de care zici?




... nu pot sa spun ... public ... ... dar iti pot arata cum se procedeaza ...
marco918
Postat pe 25 Februarie 2010 00:27
Nu zau! mai gandeste-te inainte sa afirmi ceva si nu mai umple paginile acestui topic cu "prostii" de om fara ocupatie! Unii dinte noi chiar avem nevoie de ajutor si de aceea deschidem astfel de subiecte, nu pentru persoane care dau astfel de raspunsuri ca si tine!
AedA1
Postat pe 25 Februarie 2010 00:31
De la: AedA1, la data 2010-02-25 00:31:04Nu zau! mai gandeste-te inainte sa afirmi ceva si nu mai umple paginile acestui topic cu "prostii" de om fara ocupatie! Unii dinte noi chiar avem nevoie de ajutor si de aceea deschidem astfel de subiecte, nu pentru persoane care dau astfel de raspunsuri ca si tine!



daca ai nevoie de ajutor, cauta-l la un medic de specialitate , ginecolog, psiholog ... dupa caz topicul tau e in sine o prostie...in loc s apelezi la un medic pt ajutor, preferi s iti dai cu parerea si s cauti leacuri babesti
Arthur_Rogers
Postat pe 25 Februarie 2010 00:41
De la: AedA1, la data 2010-02-24 23:50:29Am 21 de ani, sunt din Buzau si ma confrunt cu o problema foarte des intalnita in zilele noastre. Am un CM (ciclu menstrual) neregulat, adica imi intarzie pana la 2-3 luni. Am inteles ca daca aceasta problema nu se rezolva cu tratamente date de medicul ginecolog trebuie sa te adresezi unui endocrinolog sau sa o iei pe cai naturiste... Intrebarea e urmatoarea: stie cineva un medic endocrinolog bun in Buzau sau vreo reteta naturista pentru astfel de probleme?


Dereglarile ciclului menstrual poate fi din cauza problemelor hormonale. Medicul tau ginecolog nu ti-a spus cauza? In cazul asta trebuie sa-ti schimbi medicul . Iar mesici endocrinologi sunt si la spitalul judetean.
Daca rezolvi problema sa-mi spui si mie ca si eu am o prietena care are astfel de probleme si se chinuie de 8 luni sa ramana gravida.
DydiG
Postat pe 25 Februarie 2010 01:00
De la: yo_si_eu, la data 2010-02-25 00:41:37
De la: AedA1, la data 2010-02-25 00:31:04Nu zau! mai gandeste-te inainte sa afirmi ceva si nu mai umple paginile acestui topic cu "prostii" de om fara ocupatie! Unii dinte noi chiar avem nevoie de ajutor si de aceea deschidem astfel de subiecte, nu pentru persoane care dau astfel de raspunsuri ca si tine!



daca ai nevoie de ajutor, cauta-l la un medic de specialitate , ginecolog, psiholog ... dupa caz topicul tau e in sine o prostie...in loc s apelezi la un medic pt ajutor, preferi s iti dai cu parerea si s cauti leacuri babesti



De multe ori gasesti pe site-uri rezolvarea problemelor...pt ca te intalnesti cu fel si fel de persoane care au trecut prin asa ceva si te pot ajuta.....de altfel sunt persoane care cunosc doctori buni...degeaba mergem la un doctor care este un nepriceput si doar aruncam banii aiurea...eu cred ac internet este pt a ne informa ....O seara placuta.
DydiG
Postat pe 25 Februarie 2010 01:02
ai dreptate, internetul e pt informatii. atunci de ce nu ai cautat tu medici cu referinte de la tine din oras inainte sa astepti aici la mila altora. cauta un endocrinolog.
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 07:59
Ai gresit fata aceasta nu cauta la mila altora.....cauta din experienta altora...deci reformuleaza.
DydiG
Postat pe 25 Februarie 2010 10:51
hai ma jet! eu cand caut un medic nu ma duc sa trantesc o intrebare pe un forum. caut pe google pana ma iau dracii si imi gasesc informatia necesara.
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 10:53
Eu ma intreb de ce persoane ca tine sunt pe forum si pt ce...
Daca nu poti sa ajuti atunci ce faci aici ?
Pe forumuri gasesti cele mai multe informatii vorbind cu persoane cu experienta....poti sa dai tu google pana te saturi....
DydiG
Postat pe 25 Februarie 2010 11:00
ca sa ai tu probleme existentiale acuma, d'aia.
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 11:09
Nici nu ma asteptam la un raspuns mai frumos din partea ta
DydiG
Postat pe 25 Februarie 2010 11:11
Du-te la dr!Problemele de la 21 de ani dau chisturi si fibroame mai tarziu!(in Buc, dr Olaru,maternitatea Bucur).
Solutia lui Marco,100% naturala si 100% eficace ,e cam scumpa.Pampersi,biberoane...
nicossia
Postat pe 25 Februarie 2010 11:13
De la: nicossia, la data 2010-02-25 11:13:03Du-te la dr!Problemele de la 21 de ani dau chisturi si fibroame mai tarziu!(in Buc, dr Olaru,maternitatea Bucur).
Solutia lui Marco,100% naturala si 100% eficace ,e cam scumpa.Pampersi,biberoane...


da ma da ea nu s'a prins
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 11:17
De la: kudika128870, la data 2010-02-25 11:11:51Nici nu ma asteptam la un raspuns mai frumos din partea ta


probabil ca ai si orgasm.
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 11:18
De la: nicossia, la data 2010-02-25 11:13:03Du-te la dr!Problemele de la 21 de ani dau chisturi si fibroame mai tarziu!(in Buc, dr Olaru,maternitatea Bucur).
Solutia lui Marco,100% naturala si 100% eficace ,e cam scumpa.Pampersi,biberoane...


CE BINE CA ARE CINE SA LUMINEZE MINTEA FETEI ASTEIA IN CEEA CEPRIVESTE SOLUTIA LUI MARCO.... NU DE ALTA, DAR SUNT CONVINSA CA DRAGA DE EA NU S-A PRINS LA CE SE REFERA COLEGUL ASTA AL NOSTRU....
Lacra___
Postat pe 25 Februarie 2010 12:17
IMI CER SCUZE PENTRU GRESELILE DE ORTOGRAFIE :D
Lacra___
Postat pe 25 Februarie 2010 12:19
nu numai ca nu s'a prins, dar s'a simtit si jignita
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 12:20
DA.... pai adevarul este ca Marco este in general mai dur....
Lacra___
Postat pe 25 Februarie 2010 12:22
De la: nicossia, la data 2010-02-25 11:13:03Du-te la dr!Problemele de la 21 de ani dau chisturi si fibroame mai tarziu!(in Buc, dr Olaru,maternitatea Bucur).
Solutia lui Marco,100% naturala si 100% eficace ,e cam scumpa.Pampersi,biberoane...




... ce nu face omul pentru sanatate !!! ... ... scumpi la tarite si ieftini la malai ...
marco918
Postat pe 25 Februarie 2010 14:04
De la: DydiG, la data 2010-02-25 11:00:37Eu ma intreb de ce persoane ca tine sunt pe forum si pt ce...
Daca nu poti sa ajuti atunci ce faci aici ?
Pe forumuri gasesti cele mai multe informatii vorbind cu persoane cu experienta....poti sa dai tu google pana te saturi....


Gresesti...Nu obtii nicio informatie utila sau adevarata daca te consulti cu persoane care au avut experiente similare, numai daca faci parte din categoria persoane care s-au nascut inteligente in toate domeniile, iar daca vrei sa faci economii, si sa nu fii nevoita sa platesti niste medicamernte sau un medic ( care by the way, nu toti primesc bani, nici macar majoritatea ) o poti face pe propria raspundere ! Insa cand problema ta de sanatate devina ireversibila, sa nu dai vina pe sistemul sanitar !
Summer_
Postat pe 25 Februarie 2010 16:20
Daca va uitati la majoritatea topicurilor gasiti intrebari de genul acesteia pe care am pus-o si eu! Pe mine nu ma intereseaza tratamentele facute de persoane cu aceleasi probleme ca si mine, pe mine ma intereseaza daca stie cineva un doctor care chiar se pricepe la probleme de genul... nu asa-zisi doctori care isi dau cu parerea si iti arunca un tratament la intamplare(am intalnit foarte multi). Sper ca m-am facut inteleasa de data asta...
AedA1
Postat pe 25 Februarie 2010 21:49
In ceea ce il priveste pe Marco... nu cred ca la 69 de ani mai e posibi ceea ce insinua el:)
AedA1
Postat pe 25 Februarie 2010 21:50
De la: AedA1, la data 2010-02-25 21:50:54In ceea ce il priveste pe Marco... nu cred ca la 69 de ani mai e posibi ceea ce insinua el:)






... mai intii trebuie sa incerci ... ... dau garantie si pedigri ... blonzi cu ochi albastri ...
marco918
Postat pe 25 Februarie 2010 22:00
Si daca va deranjeaza ca cineva intreaba ceva care chiar il preocupa nu mai raspundeti! Consider ca sunt topicuri mult mai stupide decat acesta... nu vad care e problema... ! Am inteles care e faza si cu frumurile astea! Multumesc celor cu bun simt si va doresc sanatate tuturor!
AedA1
Postat pe 25 Februarie 2010 22:01
De la: AedA1, la data 2010-02-25 21:49:30Daca va uitati la majoritatea topicurilor gasiti intrebari de genul acesteia pe care am pus-o si eu! Pe mine nu ma intereseaza tratamentele facute de persoane cu aceleasi probleme ca si mine, pe mine ma intereseaza daca stie cineva un doctor care chiar se pricepe la probleme de genul... nu asa-zisi doctori care isi dau cu parerea si iti arunca un tratament la intamplare(am intalnit foarte multi). Sper ca m-am facut inteleasa de data asta...



Daca stia cineva un doctor in Buzau, probabil ca ti-l recomanda !
Endocrinologul iti face o dozare hormonala, sa vada daca i hipotiroidism care influenteaza menstruatia...Dozarea hormonala este o analiza a sangelui, nu cred ca in Buzau nu se fac astfel de analize.
Daca nu ai hipo, te intorci la ginecolog...
Summer_
Postat pe 25 Februarie 2010 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum treci, psihic, de o pierdere de sarcina? 10 De la: kentfarafiltru 25 Decembrie 2009 16:45
lipsa menstruatiei 22 De la: TALPA_IUTE 13 Ianuarie 2012 20:50
job 1 De la: yomarissaly 22 Aprilie 2010 15:44
Am o problema... 4 De la: kudika_24467 30 Decembrie 2012 22:58
*** Cicluri menstruale neregulate??? Un sfat va rog !!!*** 9 De la: papusika_kudika 7 Aprilie 2013 14:37