Setari Cookie-uri

Nu-l mai atrag?Ma inseala?

nu ai mai deschis odata topicul asta?
cantafabule
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:52
2luni?
Eu stiu ca suntem uneori obositi,stresati sau fara chef,dar pt dragoste e frumos sa ai si timp si chef.
Incearca si tu sa-l atragi mai mult,sedu-l,atinge-l mai mult....tu stii ce-i placea sau ce ati facut voi impreuna !
Daca nu reusesti....hmmm....nu stiu intreaba-l direct care-i baiul sau sari pe el cand sta si "citeste" ziarul !
Succes!
luyyzz
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:05
Este foarte aiurea ce face, si nu inteleg de ce. Ti-am vazut profilul, nu esti deloc urata ca sa se poata spune ca vezi doamne alea sunt mai frumoase si d-aia se intampla ce se intampla. Dimpotriva, tu esti frumoasa. Alea de la pagina 5, pentru ca-si expun tatele si fundul sunt mai apreciate. Asta e mentalitatea unor barbati, ei nu judeca. Sunt orbiti de sex-simbolurile care se dezbraca pentru orice revista ca sa devina vedete. Cu el ai discutat despre ce face ? Incearca sa-i bati un apropo gen "Ma gandeam sa pozez pentru Libertatea" Ar muri de ciuda.
Sa ne spui si noua ce ai mai facut si daca s-a rezolvat.
Frankie_Zuzu
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:41
De la: kudika_86, la data 2009-09-16 19:16:11Am incercat sa urmey diverse sfaturi date pe forum ..in urma cu doua seri ..m+am costumat frumos..cu un top sexy , rosu ,un material foarte fin (cum stiam k ii place) ..timp de cateva minute am tot incercat sa-l "provoc"...degeaba ...s-a intors pe o parte si a schimbat canalul la tv ...m-am simtit extrem de prost ...dimineata , am adus evenimentul de seara in discutie ..mi-a spus ceva din care n-am inteles mare lucru :"ia uite mai la ce se gandea ea..mai puiutule , doar stii ca eu pe tine te iubesc..am fost si eu obosit "..
N-am stiut cum sa mai continuu discutia .Oricum e singurul motiv pe care-l primesc pentru "pauza " noastra , desi la serviciu la el nu s-a schimbat nimic in ce priveste programul
Mi-e destul de greu sa iau o decizie ,mai ales ca e unul din "baietii buni " , destul de rari..


Nu stiu cat de bun e, sau cum il vezi numai tu... ideea e alta. Toti se masturbeaza, unii cu ziare altii cu filme, problema intervine cand lucrul asta afecteaza relatia voastra! Asta ar trebui sa ajute! Ii da un refresh! Si al meu se masturbeaza mai ales ca programul nostru e incarcat, insa vrea sa o facem zilnic, si nu se mai satura de mine! Deci, cred ca s-a plictisit de tine ;(
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:56
De la: kudika_86, la data 2009-09-16 19:16:11Am incercat sa urmey diverse sfaturi date pe forum ..in urma cu doua seri ..m+am costumat frumos..cu un top sexy , rosu ,un material foarte fin (cum stiam k ii place) ..timp de cateva minute am tot incercat sa-l "provoc"...degeaba ...s-a intors pe o parte si a schimbat canalul la tv ...m-am simtit extrem de prost ...dimineata , am adus evenimentul de seara in discutie ..mi-a spus ceva din care n-am inteles mare lucru :"ia uite mai la ce se gandea ea..mai puiutule , doar stii ca eu pe tine te iubesc..am fost si eu obosit "..
N-am stiut cum sa mai continuu discutia .Oricum e singurul motiv pe care-l primesc pentru "pauza " noastra , desi la serviciu la el nu s-a schimbat nimic in ce priveste programul
Mi-e destul de greu sa iau o decizie ,mai ales ca e unul din "baietii buni " , destul de rari..

Exact ce spuneam la alt topic..pai omu cand se satura se satura si gata! poti sa-ti pui si aur n cap sau in alta parte ca tot tu esti! este trist....
_Vecina_
Postat pe 20 Septembrie 2009 10:03
HAI FRATEEEE !!! cum dracu "toti barbatii se mansturbeaza?" eu nu pot sa cred asa ceva...sau cel putin nu mai vorbiti in numele tuturor.,e clar ca cine se masturbeaza are niste lipsuri pe undeva, ceva...Indiferent cat ar fi programul de incarcat. ...e incarcat dar totusi are timp de una scurta sau cum? Astea dupa parerea mea sunt pretexte...pe barbat ori in faci sa fie topit zi,noapte, dupa tine si sa tanjeasca dupa corpul tau...ori nu...si l-ai pierdut.
roxyjustus
Postat pe 25 Septembrie 2009 11:30
De la: roxyjustus, la data 2009-09-25 11:30:12HAI FRATEEEE !!! cum dracu "toti barbatii se mansturbeaza?" eu nu pot sa cred asa ceva...sau cel putin nu mai vorbiti in numele tuturor.,e clar ca cine se masturbeaza are niste lipsuri pe undeva, ceva...Indiferent cat ar fi programul de incarcat. ...e incarcat dar totusi are timp de una scurta sau cum? Astea dupa parerea mea sunt pretexte...pe barbat ori in faci sa fie topit zi,noapte, dupa tine si sa tanjeasca dupa corpul tau...ori nu...si l-ai pierdut.



MARE DREPTATE ARE ROXY...BARBATII CAND INCEP CU PRETEXTE SAU FAC CE SPUNEAI TU MAI SUS ..E F LIMPEDE ...ORI NU L MAI ATRAGI...ORI CAUTA NOUTATEA (DOAR SE STIE CA BARBATUL ESTE MEREU SUPUS VANATORII)...IN MOMENTUL CAND APAR ASTFEL DE PROBLEME E CLAR CA EL NU SE MAI SIMTE IN LARGUL LUI ...IAR SIMPLA TA PREZENTA NU L MAI INSPIRA IN NICI UN FEL...EU CRED CA AR TREBUI SA STAI DE VORBA CU EL FOARTE SERIOS ...NU ESTE DE GLUMIT...SI PENTRU TINE SI SUFLETUL TAU ESTE MAI BINE SA LAMURESTI ACEASTA PROBLEMA CAT MAI REPEDE...O ZI FRUMAOSA ITI DORESC SI MULT NOROC
smiley_face
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:17
De la: kudika_86, la data 2009-09-11 14:45:14Deschid acest topic ca urmare a unei experiente personale recente ...Pooate ma ajutati sa descopar unde e problema : e o indepartare a partenerului ,sau poate se intampla tot doar in mintea mea? Totul a inceput in urma cu un an cand prietenul meu ,cu care am o relatie de 3 ani a inceput sa nu mai manifeste acelasi interes pentru "a face dragoste " sau a fi mai pasional ..Trebuie sa spun ca inceputurile noastre au fost destul de picante din punctul asta de vedere... Recent am descoperit ca se masturbeaza in fata ziarelor cu fete de la pag 5 (cred ca stiti despre ce e vorba) .Si nu stiu cum sa interpretez situatia asta ,sau cum sa ma comport acum..sunt intr-un fel dezamagita de gestul lui ,mai ales ca de aproximativ 2 luni nu s-a mai intamplat nimic intre noi..Help me , girls ..


As vrea sa imi spui cum e relatia voastra mai nou. Eu cred ca el nu mai e atras de tine. Poate ceva s-a schimbat intre voi.
Ideea e in felul urmator: asemenea chestii( cand nu mai vrea sa faca nimic cu tine) se intampla cand nu mai e atras de tine, cand te vede mai mult ca o prietena , ca o colega de camera decat ca o iubita sau cand te inseala.
Cu inselatul ar trebui sa vezi daca asa e.
Daca nu e asa e probabil ce am scris eu mai sus.
M-as fi gandit si la varianta cu "il lasa jucaria" dar din moment ce se masturbeaza inseamna ca are erectie.
Afla ce e si daca ai ajuns la concluzia ca nu mai e atras de tine trebuie sa faci urmatoarele lucruri: sa ai grija de tine mai mult( machiat, imbracat si mai ales iesit cu prietenele si activitati care nu il implica in nici un fel pe el) si, partea cea mai importanta: sa nu iti mai faci griji pentru el. In momentul in care tu esti stapana pe viata ta, si nu traiesti cu spaima si cu disperarea ca ti se duce relatia, vei deveni mai atragatoare pentru el.
Trebuie sa gandesti in felul urmator: eu vreau o relatie in care sa fiu apreciata pentru ceea ce sunt( si sexual) si o voi avea indiferent daca cu iubitul actual sau un altul. Trebuie sa crezi ca va fi bine pentru tine indiferent ce se intampla.

Sfaturile tiu le dau din experienta proprie: in momentul in care el nu a mai fost centrul universului meu am devenit cea mai atragatoare persoana si acum e innebunit dupa sex :).
lore27
Postat pe 30 Septembrie 2009 17:22
posteaza si tu cu tine o poza, sumar imbrecata la pagina 5
Aphrodite
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:28
daca se masturbeaza inseamna ca inca mai are chef....dar am si eu o intrebare??? cat te-ai ingrasat in ultimul timp??? poate nu te mai considera atragatoare ...
Andutzzu
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:54
MaraDonna, ai dreptate! Si eu o sfatuiesc acelasi lucru Eventual...masturbeaza-te si tu si manifesta interes pt alti barbati O sa se enerveze... Mandria masculina...
Alexandra_Horecica
Postat pe 30 Septembrie 2009 20:11
De la: Alexandra_Horecica, la data 2009-09-30 20:11:23MaraDonna, ai dreptate! Si eu o sfatuiesc acelasi lucru Eventual...masturbeaza-te si tu si manifesta interes pt alti barbati O sa se enerveze... Mandria masculina...




Aphrodite
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:00
De ce nu-l parasesti,printesa mea? Va fi din ce in ce mai rau,asculta la mine. MI s-a intamplat si mie si mi-a parut rau ca nu l-am parasit mai demult sunt unii barbati care vor mereu altceva. Dobitoci,ce vrei? Cineva care te doreste nebuneste mereu = persoana de care ai nevoie, restul =0. Sper sa intelegi,vei suferi din ce in ce mai rau. Vei incepe sa te simti umilita si sa te intrebi daca nu cumva nu esti destul de buna. Esti superba,te asigur eu. nicio cina romantica, nicio surpriza erotica nu merita stricate pe o inutilitate ce face parte din domeniul barbatilor perversi,plictisiti,fara personalitate si fara curaj. Macar de ar avea curaj sa spuna adevarul Te ia cu" puiutule", ce cretin! Eu una am trecut prin asta si nu i-o doresc nimanui si vad ca se intampla. Sfatul meu: Paraseste-l,sunt destui barbati reusiti!
kudika035723
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:59
vreau sa iti spun ca si eu trec prin acelasi lucru de ceva timp...am o relatie de 2 ani si jumatate aproape si inainte prietenul meu era foarte doritor sa face dragoste in fiecare seara,nu era zi sa o pierdem...de la un timp insa nu se mai intampla asa.facem mai rar,ceva in gen o data la saptamana sau maxim de 2 ori pe saptamana,asta cand e sarbatoare.Si nu m-am ingrasat,dimpotriva ma mentin de mai multi ani la fel.Eu muncesc, el nu .. mai mic ca mine inca mai e la fac.Nu stiu ce sa fac as incerca sa mai schimb ceva dar uneori vin atat de obosita de la birou si nu mai am chef de nimic.As incerca ceva nou,costumatii,cine romantice desi el nu e tocmai un tip romantic mai degraba practic.Faza care m-a deranjat pe mine recent este ca el a ramas singur acasa cam o sapt si in loc sa stam si noi singuri sa profitam de acest lucru el in schimb isi cheama prietenii in fiecare seara si nu apucam sa stam deloc singuri..Nu imi place lucrul asta...As vrea sa il fac sa inteleaga ca mai am si eu nevoie de atentie din partea lui..Ma simt destul de neglijata
lady_fox_86
Postat pe 2 Octombrie 2009 10:53
Dragelor/Dragilor,
Tin sa va multumesc pentru opiniile voastre ..m-au ajutat foarte mult ..cand exista mai multe puncte de vedere ,mai multe pareri ,este mai usor sa vezi adevarul ..
Am deschis acest topic dezamagita.
Acum insa lucrurile s-au schimbat .
Le dau dreptate acelora care m-au sfatuit sa-mi acord mai multa atentie ..
Discutiile cu prietenul meu nu m-au ajutat.Imi dau seama ca nici un barbat nu ar recunoaste deschis cand ceva nu e in regula la tine ,iubita lui si stiu sigur ca, foarte rar, ar recunoaste ca el are o problema -de orice natura ( inclusiv , ca te inseala )
La mine nu a fost vorba de asa ceva .Cat despre schimbarile in ce priveste aspectul fizic, daca nu l-a interesat prea tare acest aspect la inceput , nu-l va interesa in continuare (in cazul meu ,am ajuns sa arat mult mai bine in 3 ani , de cand il cunosc.Aveam 63 kg la inceput , acum am ajuns sa am 50 , si-mi pastrez formele ) .
Asa ca , dupa indelungi experimente (provocari aruncate iubitului de genul tinute sexy ,atentie speciala etc) , mi-am dat seama ca solutia este mult mai simpla: trebuie doar sa fii tu insati , stapana pe situatie , stapana pe viata ta .Nu trebuie sa se intample totul in jurul lui , si nici in jurul tau . Amintiti-va cum v-ati cunoscut :doua stiluri de viata diferite , prieteni diferiti ..nu trebuie sa schimbati asta .Inteleg ca unele lucruri se schimba de la sine ..va mutati impreuna..aveti o familie mai mare ..Insa , ce e al tau ,trebuie pastrat (nu trebuie sa uitam , ca poate asta este unul dintre motivele penntru care ne-a cunoscut )
Asta e concluzia mea .Si ca sa intelegeti la ce s-a ajuns ..Va spuneam ca nu duc lipsa de admiratori , asa ca , sfatuita de un prieten (tot barbat ),i-am dat unuia mai insistent numarul lui de telefon (credea k imi apartine, asa ca l-a sunat si au avut o discutie interesanta );apoi , am inceput sa ies in oras ( cu colege -nici macar prietenele de care m-am indepartat atat de mult "datorita lui "),am ajuns tarziu acasa fara prea multe explicatii(doar l-am anuntat ca ies cu fetele afara) , m-am imbracat asa cum obisnuiam sa fac inainte de a-l cunoaste (ce-i drept mi-a atras atentia la modul "nu stiam ca ai o fustita atat de scurta " ;i-am raspuns ca "datorita" lui nu o purtasem de ceva vreme ...)..iar piesa de rezistenta -intr-o seara , cand stiam ca vine mai devreme acasa , mi-am pregatit o baitza plina cu de toate ..si pentru o ora m-am relaxat total .Cand a venit acasa ,l-am lasat sa ma caute , si am iesit din cada cand era de fata,lasandu-i impresia ca nu ma incomodeaza prezenta lui , ba mai mult , k il ignor ...A avut asa un impact asupra lui , k a incercat toata seara sa ma rasfete ..poate , poate va obtine ceva .N-am cedat doua zile la rand ,iar in cea de-a treia , ma astepta el pe mine acasa ..
Acum pot spune ca lucrurile revin la normal(ba mai mult chiar ) ..Si fetelor, se pare ca e posibil sa fie totusi obosit seara . Incercati si dimineata ..chiar daca sunteti somnoroase .
Sper ca nu v-am plictisit cu mesajul asta lung ..Multam inca o data si ..make love not coffee
kudika072171
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mama ei de infidelitate... 12 De la: dulcycka 6 August 2013 15:34
fidelitate sau loialitate 21 De la: Marian_Berta_1 10 Iulie 2013 14:29
NU STIU CE SA FAC AJUTOR !!!!! 33 De la: Alutza86 11 Mai 2010 12:50
Inselatul duce numai la rele 30 De la: iulia069834 29 Ianuarie 2010 13:02
Acum, nu demult( nu luati exemplul meu) 17 De la: 31 Iulie 2015 18:40