Setari Cookie-uri

Nici nu mai stiu ce sa mai cred ....

Un tip isi inseala iubita .....Din intamplare,port cu el o discutie pe subiectul asta ...
Discutie pe mess:

eu: pai si iubita ta ce parere are despre asta?
un el:cat nu stie .... nu are cum sa ii faca rau nu ?
eu:si e frumos asa?
un el: dar cum e frumos ?
eu: banuiesc ca aveti o relatie sexuala activa ....
un el: bineinteles
eu: de ce cauti si la alta ceea ce ea iti poate oferi?
un el: diversitate
un el: noutate
eu: si ea face la fel?
un el: nu stiu
eu: nu o verific
un el: si nici nu o urmaresc
un el: poate ...cine stie ?
eu: si iti convine?
eu: sau na
eu: daca ai sti ..
eu: ti-ar conveni?
un el: pai nu stiu
un el: dar daca nu aflu
eu: ma simt ok
eu: pai si daca tu cauti diversitate,noutate...de ce o mai tii pe ea?
eu: pentru siguranta?
eu: in caz de nu merge...revin la ce am eu acasa..
un el: nu
eu): ?
un el: pe ea o iubesc
eu:ciudata iubire ...cand te duci la alta femeie sa te satisfaca
eu: asta se cheama inselat,nu diversitate sau noutate
un el:whatever
un el: e doar semantica


De ce trebuie sa fie asa? Oare chiar nu mai exista adevarata iubire?Ori sunt eu mica si inca nu-mi dau seama cum merg lucrurile ....
Consider ca atat femeia,cat si barbatul trebuiesc respectati si nu mintiti ... si daca tot au o relatie si isi marturisesc iubirea,ar trebuie sa existe fidelitate... De ce trebuie sa existe mereu o a treia persoana?Ok,am inteles..poate nu iti ofera ceea ce vrei,dar discuta omule pe tema asta...si spune-i partenerei/partenerului unde ar trebui sa mai ,,lucreze" ... Cu totii vrem sa iubim si sa fim iubiti,dar asa?..... Si poate o sa spuneti ca aceasta persoana e o exceptie si ca nu toti sunt la fel,dar parca oamenii de acest tip se inmultesc pe zi ce trece....
Voi ce parere aveti?
wild_angel
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:24
parerea mea este ca esti o scumpa ...foarte matura in gandire si traire pentru varsta ta ...iubirea despre care vorbesti tu se invata ...pentru unii cu multa suferinta, iti doresc sa intalnesti un barbat care sa te aprecieze si sa te merite!
all_the_love
Postat pe 11 Septembrie 2009 23:30
Ca sa ajungi sa cunosti iubirea adevarata reciproca trebuie sa suferi, s atreci si prin iubirea aia care nu este suta la suta reciproca. Am trecut prin asta, stiu ce spun. Am iubit unul insurat pana am lesinat si lui nici nu i-a pasat, ma insela si pe mine si pe idioata de langa el.
alexia30
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:53
exista diverse clase de oameni, asa cum el inseala fara stres si altu isi snopeste "gajica" pt ca nu e fata mare asa sunt altii care iubesc, se casatoresc traiesc fericiti alaturi de sotiile lor si copii lor.. pricepi? :)
felixcat
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:34
dupa cu a zis si felixcat..exista multe feluri de oameni...si multe feluri de iubire..dar tipul asta de care povestesti tu...habar nu are ce e "iubirea"....e doar un aventurier de dou bani
cantafabule
Postat pe 13 Septembrie 2009 17:44
De la: felixcat, la data 2009-09-13 17:34:16exista diverse clase de oameni, asa cum el inseala fara stres si altu isi snopeste "gajica" pt ca nu e fata mare asa sunt altii care iubesc, se casatoresc traiesc fericiti alaturi de sotiile lor si copii lor.. pricepi? :)



eu pricep,dar persoanele care ,,se casatoresc traiesc fericiti alaturi de sotiile lor si copii lor" .....sunt din ce in ce mai rar intalniti ....
wild_angel
Postat pe 5 Octombrie 2009 22:36
cred ca sa ii fi fidel partenerului tine de multe lucruri: respect, principii, educatie , etica , maturitate etc.
genul de baiat descris mai sus e la tot pasul. tocmai modul lui de a fi infidel ii tradeaza slabiciunea. caracter slab , zic eu . indiferent cum , dar apreciez oamenii care joaca cu cartile pe fata. daca accepti ok, daca nu asta e
ocsa
Postat pe 16 Octombrie 2009 17:58
pai si tu crezi ca e frumos ce-ai facut tu? ca ai pus o conversatie personala, intima, intr-un loc public????
greierash_is_back
Postat pe 16 Octombrie 2009 18:04
De la: wild_angel, la data 2009-09-11 23:24:29Un tip isi inseala iubita .....Din intamplare,port cu el o discutie pe subiectul asta ...
Discutie pe mess:

eu: pai si iubita ta ce parere are despre asta?
un el:cat nu stie .... nu are cum sa ii faca rau nu ?
eu:si e frumos asa?
un el: dar cum e frumos ?
eu: banuiesc ca aveti o relatie sexuala activa ....
un el: bineinteles
eu: de ce cauti si la alta ceea ce ea iti poate oferi?
un el: diversitate
un el: noutate
eu: si ea face la fel?
un el: nu stiu
eu: nu o verific
un el: si nici nu o urmaresc
un el: poate ...cine stie ?
eu: si iti convine?
eu: sau na
eu: daca ai sti ..
eu: ti-ar conveni?
un el: pai nu stiu
un el: dar daca nu aflu
eu: ma simt ok
eu: pai si daca tu cauti diversitate,noutate...de ce o mai tii pe ea?
eu: pentru siguranta?
eu: in caz de nu merge...revin la ce am eu acasa..
un el: nu
eu): ?
un el: pe ea o iubesc
eu:ciudata iubire ...cand te duci la alta femeie sa te satisfaca
eu: asta se cheama inselat,nu diversitate sau noutate
un el:whatever
un el: e doar semantica


De ce trebuie sa fie asa? Oare chiar nu mai exista adevarata iubire?Ori sunt eu mica si inca nu-mi dau seama cum merg lucrurile ....
Consider ca atat femeia,cat si barbatul trebuiesc respectati si nu mintiti ... si daca tot au o relatie si isi marturisesc iubirea,ar trebuie sa existe fidelitate... De ce trebuie sa existe mereu o a treia persoana?Ok,am inteles..poate nu iti ofera ceea ce vrei,dar discuta omule pe tema asta...si spune-i partenerei/partenerului unde ar trebui sa mai ,,lucreze" ... Cu totii vrem sa iubim si sa fim iubiti,dar asa?..... Si poate o sa spuneti ca aceasta persoana e o exceptie si ca nu toti sunt la fel,dar parca oamenii de acest tip se inmultesc pe zi ce trece....
Voi ce parere aveti?
needles_and_pins
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:44
pt cea care a deschis topicul.
Nu stiu, si eu am impresia ca parca lumea s-a intors cu fundul in sus. Lucrez intr-un mediu care presupune interactiune numai cu barbati (cand vad cate o femeie ma gandesc ca sigur s-a ratacit) si ma crucesc cand ii aud ce povestesc de nevestele lor, cat de plictisiti sunt de ceea ce au acasa...Probabil ca asta nu e o regula si ca inca mai exista oameni care il/o respecta pe cel/cea de acasa. Ma gandesc ca doar respectul ii tin sa nu insele, ca in rest...plictiseala si obisnuinta intervine oriunde...Majoritatea au o a-3-a persoana. Spun asta referitor la ce aud la servici zi de zi. Nasol ca se intampla asta.
needles_and_pins
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:51
n-o iubeste ;) d'aia exista a 3-a persoana
scratty
Postat pe 17 Octombrie 2009 16:53
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-16 18:04:42pai si tu crezi ca e frumos ce-ai facut tu? ca ai pus o conversatie personala, intima, intr-un loc public????




am dat cumva vreun nume? .... eu am cerut doar o parere ....vrei sa ti-o exprimi?bine...nu?la fel de bine!!!
wild_angel
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:53
nu asta era ideea....intelegi ce vrei!
greierash_is_back
Postat pe 22 Octombrie 2009 18:03
oricum asta si fac...
wild_angel
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:27
De la: alexia30, la data 2009-09-12 10:53:07Ca sa ajungi sa cunosti iubirea adevarata reciproca trebuie sa suferi, s atreci si prin iubirea aia care nu este suta la suta reciproca. Am trecut prin asta, stiu ce spun. Am iubit unul insurat pana am lesinat si lui nici nu i-a pasat, ma insela si pe mine si pe idioata de langa el.


Nu pot sa cred! spune-mi si mie te rog...De ce este idioata cea de langa el? Ca il iubeste, il asteapta acasa, nu il streseaza (ca na' au si ei nevoie de libertate), ca ii spala? ca ii face de mancare? etc. Pentru ca il "trimite" la tine cu mainile in buzunar, gata de treaba? Dar daca ar fi venit si cu vreo 4-5 camasi la spalat si mort de foame, cum l-ai fi primit? Tot cu zambetul pe buze? Nu trebuie sa fim ipocrite...poate toate am putea juca rolul de amanta foarte usor: ne place sa ne aranjam, sa fim parfumate mereu si sa nu ne stresam decat pentru momentul in care apare fat frumos la noi 30 de minute.
roxannaa
Postat pe 30 Octombrie 2009 10:01
O femeie trebuie sa stie ce are acasa , sa faca bine sa faca ochii mari cat cepele si sa mearga pe principiul ca increderea se castiga nu sa se arunce naiva in bratele celui iubit.Acesti barbati exista si pentru faptul ca femeile le permit sa le trateze ca atare , ca accepta sa ii primeasca inapoi ori de cate ori gresesc zicand ,,na , e barbat,mai calca si el stramb ca asa-i barbatul". Pai lucrurile nu functioneaza asa , ai partenerul asa cum ti-l educi , bineinteles daca exista si ceva material care poate fi educat pentru ca unii sunt cazuri pierdute. Respectul e cel mai important si ca femeie trebuie sa te respecti pe tine insati ca barbatul de langa tine sa o faca.
Ginuta1980
Postat pe 31 Octombrie 2009 22:48
sa stiti ca e ft des fenomenul de infidelitate.e tragic insa ca deja ni se pare un lucru normal.si eu am fost inselata si la randul meu am inselat.atat ca eu nu am ajuns departe adica pana la relatii sexuale ci doar niste tentative.iubitul meu nu stie insa el mi-a marturisit mie infidelitatile lui.el susutine ca nu a mers mai departe ca s-a oprit dar sincer nu stiu daca pot sa cred asta intro buna zi.ce e sigur ca eu nu o sa i spun lui niciodata daca el ma considera pe mine mai proasta sau mai naiva sa fie fericit.eu traiesc durerea infidelitatii lui zi de zi de cand mi-a zis.asta e.ma resemnez daca tot am decis sa continuam.e greu.si femeile inseala nu numai barbatii.eu cand am inselat am facuto pt ca am gasit la respectivul ce nu gaseam in iubit adica mai mult romantism pofta de viata si etc.a fost un partener pt distractii cu care am fost la chefuri si am dansat neam distrat lucru care nu se intampla cand merg undeva cu iubitul meu.adica el sta la masa si eu bineinteles langa el pt ca dupa el daca stii sa te simti bine inseamna "a te rupe in figuri".uneori il mai las acolo si ma duc sa dansez pt k mie imi place.si dupaia imi aud ceva de genu"de ce te rupi asa in figuri?"ok e un exemplu banal dar..asta e il accept asa pt k il ador in ciuda tuturor fsptelor are si partile lui bune.si da e drept ca daca nu ai ceva acasa cauti in alta parte.el m-a inselat pt k nu aveam incredere in el eram ft geloasa extrem de geloasa pt ca sincer viata sexuala e mai mult decat perfecta vb orice facem orice...mai sunt si momente naspa.suntem tineri de mici suntem impreuna poate de aia a fost curios si de altele.din pacate.as vrea sa fie adevarat ca nu s-a culcat cu ele dar cine stie...numai el stie adevarul
caryna89
Postat pe 1 Noiembrie 2009 00:30
OF....eu inca nu am trecut prin asa ceva...dar as fi la pamant ....m-ar durea enorm sufletul...i-as impusca pe cei care inseala...oricat de greu mi-ar fi nu i-as da o a doua sansa...cine greseste o data o va face tot inainte....si nu as mai putea sa-l privesc in ochi...sa-i zic ca-l iubesc...sa-l sarut...cred k l-as vedea ca pe un dusman...si nu zic asta pt k nu-mi iubesc prietenul...ci pt k ma respect...Ar fi un chin pt mine relatia...mereu m-as gandi ca ma minte...ca oricand ma poate insela iar...normal...mi-as pierde increderea in el (nu k as avea prea multa)
mady_puppy
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:55
Interesant! O discutie in genul celei postate am avut si eu cu un prieten. Din nefericire tot mai multe persoane inseala...poate din dorinta de a gasi in alte persoane ceea ce nu au acasa. Cu toate astea cea/cel mai importanta persoana este cea de acasa...pentru ca mereu se va intoarce la el/ ea in oricate alte locuri se va duce pentru ca cica e mai importanta. Poate unele persoane stau cu cea/cel de acasa doar ca sa aiba o siguranta si ca sa nu duca o viata singura. Un lucru e clar...nimeni nu e perfect...Doar pentru anumite persoane esti gata sa dai orice..iar daca nu esti in stare sa fii fidel nu stiu cum te mai poti uita in ochii iubite/iubitului. Cum poti sa mai dormi cu el/ea noapte si sa il/o tii in brate..dupa ce poate ai facut acelasi lucru cu alta persoana cu cateva ore inainte. Cine a inselat odata cu siguranta o va mai face si a doua oara. Prima data e cel mai greu. Iar daca afli ca ai fost inselat cu siguranta vei fi macinat mereu de ganduri...daca ma inseala din nou...oare unde e acum...si diverse chestii de genu. Odata ce decadem moral ca oameni...nimic nu ne mai poate salva
kudika046025
Postat pe 1 Noiembrie 2009 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia mea 25 De la: sadora 27 August 2009 23:46
Sa ma mut cu prietenul meu sau nu?? 10 De la: kudika098645 1 Mai 2010 17:26
si eu am nevoie de un sfat... 12 De la: danutza888 27 Februarie 2011 17:55
Nu e chiar infidelitate...Va rog, cititi si ajutati-ma cu un sfat!!! 19 De la: kudika_999577 2 Martie 2016 18:53
despre scuze patetice si necesitatea de a cunoaste adevarul (si altele) 44 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:17