Setari Cookie-uri

am auzit despre infidelitatea sotului meu prea tarziu ............

buna,ma numesc adriana si am 24 de ani .... va povestesc problema mea in speranta ca voi primi un sfat din partea voastra,am o relatie cu sotul meu din 2005,tin sa mentionez ca in 2009 ne-am casatorit.problema mea este ca acum o saptamana am aflat ca sotul meu m-a inselat in urma cu 3 ani cu alte fete,iar persoana care mi-a spus este una de incredere facand parte din familia mea ....... pt mine e la fel ca si cum ar fi facut-o acum o luna,nu pot sa-mi scot din gand "de ce nu a pus punct relatiei pe care o aveam pe vremea aia?si dupa aia sa faca ce vrea!!!" eu mereu m-am bazat pe incredere,si nu l-am inselat niciodata,este primul barbat din viata mea.tinand cont ca,cand iubesti pe cineva nu poti sa-l inseli ...... imi pun intrebarea daca el m-a iubit sau ma iubeste,sau a ramas langa mine din simplul motiv ca eu il iubesc,sunt foarte intelegatoare si ca am fost alaturi de el la bine si la greu!!! cu toate acestea am trecut deja prin multe lucruri frumoase impreuna,acum avem unele probleme cu niste impozite care nu au fost platite la timp,datorii de miliarde(in lei vechi)facute de el....motiv pt care suntem in strainatate,pt a reusi sa punem ban pe ban.sa il parasesc in aceste momente grele din viata lui nu asi putea,mi se rupe sufletul.dar in acelasi timp nu pot sa-mi scot din gand ca m-a inselat,deoarece stiu ca daca a facut asta o data o va mai face,copii nu avem deoarece nu este momentul potrivit din cauza situatiei materiale,sa vb cu el despre faptul ca am aflat si sa-i povestesc totul cu lux de amanunte nu e o idee buna deoarece eu l-am avertizat de la inceput ca vreau sa ne bazam pe incredere,si ca in cazul in care aflu vreodata ca m-a inselat ne despartim,totusi au trecut 3 ani de cand m-a inselat si nu stiu cum sa reactionez,il iubesc si nu cred ca pot sa traiesc fara el e ca si cand am fi impreuna de cand ma stiu,nu stiu ce sa fac,nu stiu daca sa vb cu el despre asta,nu imi place sa fiu tinuta de fraiera...... nu i-am spus inca nimic dar asa imi vine sa-i dau cate una in timp ce doarme prefacanduma ca dorm si eu ,in relatie nu am avut probleme grave,certuri sau despartiri.vedeam totul asa de roz si totusi am fost inselata va rog frumos sa-mi dati niste sfaturi!!!!va multumesc!!!
kudika411168
Postat pe 4 Iulie 2011 01:43
TREBUIE sa discutati "face to face". Nu lasa ca ceva din trecutul lui sa te macine, sa te chinuie ! Un citat preferat de mine este acesta: "Increderea nu se pierde decat O SINGURA data" asta referitor la ce spuneai despre increderea ta in el. Nu recurge la "violenta" asta nu rezolva nimic Sfatul meu este sa discutati, dar nu sunt in masura sa iti dau poate cel mai bun sfat si cu siguranta o sa primesti si altele ...


Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 4 Iulie 2011 08:42
Acum 3 ani nu erati casatoriti, eu asta deduc.........
Asa ca uita si vezi-ti de casnicie.
Cat timp nu esti casatotit/ a, nu sunt obligatii........nu se numeste inselat.
Iar daca din doua femei te-a ales pe tine si de cand sunteti casatoriti isi vede de familie, nu vad care ti-e problema?!
Cauti nod in papura? vrei cu tot dinadinsul cearta in casa?
Nu inteleg de ce va place sa traiti in trecut si mai ales in trecutul altuia......
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2011 08:49
"Hotul neprins e negustor cinstit"! Parerea mea este sa nu mai pui botul la ce spune unul si altul chiar daca persoanele sint de "incredere".Nu sti niciodata ce se poate afla in spatele unei persoane binevoitoare.De ce vrei sa iti strici casnicia fara sa ai dovada si certitudinea ca el te-a inselat? Daca tu nu ai simtit nimic nelalocul lui este posibil ca el sa nu fi facut nimic si apoi ce rost are sa rascolesti un trecut ? Traieste in prezent si pentru viitor ,avind grija de ceea ce ai ca barbatii buni sint pe cale de disparitie.
kudika1993
Postat pe 4 Iulie 2011 10:13
Persoana aia "de incredere" tocmai ti-a bagat un sarpe in casa.
Intreaba-te de ce s-a mai apucat sa-ti spuna "acum o saptamana", un fapt petrecut inaintea erei noastre, cand tu nu erai casatorita? Atunci a aflat?
Problemele pe care le ai cu sotul tau, le rezolvi tot cu sotul tau, nu cu "profesori de istorie"..."de incredere". :)
Darkmagic
Postat pe 4 Iulie 2011 11:29
De la: autosoul41, la data 2011-07-04 11:29:33Persoana aia "de incredere" tocmai ti-a bagat un sarpe in casa.
Intreaba-te de ce s-a mai apucat sa-ti spuna "acum o saptamana", un fapt petrecut inaintea erei noastre, cand tu nu erai casatorita? Atunci a aflat?
Problemele pe care le ai cu sotul tau, le rezolvi tot cu sotul tau, nu cu "profesori de istorie"..."de incredere". :)

corect, nu mai am absolut nimic de adaugat
kudika_pudika
Postat pe 4 Iulie 2011 13:45
cumva persoana "de incredere" este femeie?
miss_darine
Postat pe 4 Iulie 2011 14:43
De la: miss_darine, la data 2011-07-04 14:43:37cumva persoana "de incredere" este femeie?


cam fin nasucu' tau
helau tanti Darine
Ame_ly
Postat pe 4 Iulie 2011 15:58
De la: autosoul41, la data 2011-07-04 11:29:33Persoana aia "de incredere" tocmai ti-a bagat un sarpe in casa.
Intreaba-te de ce s-a mai apucat sa-ti spuna "acum o saptamana", un fapt petrecut inaintea erei noastre, cand tu nu erai casatorita? Atunci a aflat?
Problemele pe care le ai cu sotul tau, le rezolvi tot cu sotul tau, nu cu "profesori de istorie"..."de incredere". :)

imi place baietul ista.
ego_71
Postat pe 4 Iulie 2011 16:03

Imi place ego-ul tau.
Darkmagic
Postat pe 4 Iulie 2011 16:11
Alta care dezgroapa mortii... Sincer, mi se pare urat ce a facut acea persoana "binevoitoare", ca ti-a spus lucrurile astea dupa atata timp. Poate ca e invidioasa pe ce aveti, ca voi sunteti impreuna de atata vreme, iar ea probabil ca nu are pe nimeni sau nu e multumita de propria relatie. Cel mai bine ar fi sa discuti cu sotul tau deschis si sa-i spui ce te framanta... Nu sari la gatul lui si nu-l acuza... Incearca sa asculti si varianta lui, ce anume l-a facut sa te insele. Poate ca a vrut sa vada cum e si cu alta...pt ca inteleg ca v-ati luat de la 18 ani. La varsta aia nici nu stii ce-i cu tine, nu ai ce sa-i reprosezi. Daca va iubiti si esti fericita cu el, de ce sa va despartiti? Iar chestia cu iubirea... Barbatii separa usor sexul de dragoste; s-ar putea ca totul sa fi fost doar o aventura pentru el si atat.
Micaell
Postat pe 4 Iulie 2011 16:38
pai persoana de incredere care mi-a spus acum o saptamana,este cumnatul meu si era cu el in momentul in care ma inselat

a zis ca nu mi-a spus mai repede,deoarece ii era frica de reactia mea si sustine faptul ca vede ca acum sotul meu s-a schimbat foarte mult si de aia mi-a zis acum ....... in fine si eu asi fi preferat sa nu-mi spuna deloc!!!


multumesc pt sfaturi
kudika411168
Postat pe 4 Iulie 2011 17:19
De la: Micaell, la data 2011-07-04 16:38:56Alta care dezgroapa mortii... Sincer, mi se pare urat ce a facut acea persoana "binevoitoare", ca ti-a spus lucrurile astea dupa atata timp. Poate ca e invidioasa pe ce aveti, ca voi sunteti impreuna de atata vreme, iar ea probabil ca nu are pe nimeni sau nu e multumita de propria relatie. Cel mai bine ar fi sa discuti cu sotul tau deschis si sa-i spui ce te framanta... Nu sari la gatul lui si nu-l acuza... Incearca sa asculti si varianta lui, ce anume l-a facut sa te insele. Poate ca a vrut sa vada cum e si cu alta...pt ca inteleg ca v-ati luat de la 18 ani. La varsta aia nici nu stii ce-i cu tine, nu ai ce sa-i reprosezi. Daca va iubiti si esti fericita cu el, de ce sa va despartiti? Iar chestia cu iubirea... Barbatii separa usor sexul de dragoste; s-ar putea ca totul sa fi fost doar o aventura pentru el si atat.



Pai eu am avut 18 ani,este adevarat,insa el 27 de ani,cred ca a avut destule fete pana in momentul in care ne-am cunoscut....... pwp
kudika411168
Postat pe 4 Iulie 2011 17:27
De la: stem_29, la data 2011-07-04 08:49:47Acum 3 ani nu erati casatoriti, eu asta deduc.........
Asa ca uita si vezi-ti de casnicie.
Cat timp nu esti casatotit/ a, nu sunt obligatii........nu se numeste inselat.
Iar daca din doua femei te-a ales pe tine si de cand sunteti casatoriti isi vede de familie, nu vad care ti-e problema?!
Cauti nod in papura? vrei cu tot dinadinsul cearta in casa?
Nu inteleg de ce va place sa traiti in trecut si mai ales in trecutul altuia......




ai dreptate acum 3 ani nu eram casatoriti,dar locuiam deja impreuna ............... si nu imi place sa traiesc in trecutul altuia,dar mi se pare ca face parte si din trecutul meu daca eram deja intr-o relatie de doi ani si locuiam impreuna ................. nu stiu cum pot unii sa fie cu altele si in acelasi timp intr-o relatie cu cineva,sa traiasca o dubla relatie!!!!
kudika411168
Postat pe 4 Iulie 2011 17:35

ai dreptate acum 3 ani nu eram casatoriti,dar locuiam deja impreuna ............... si nu imi place sa traiesc in trecutul altuia,dar mi se pare ca face parte si din trecutul meu daca eram deja intr-o relatie de doi ani si locuiam impreuna ................. nu stiu cum pot unii sa fie cu altele si in acelasi timp intr-o relatie cu cineva,sa traiasca o dubla relatie!!!! [/quote]

Cel mai bine este sa discuti cu sotul tau lucrurile astea. El e singurul ce te poate lamuri... E urat ce-a facut dar n-ai ce-i face. E decizia ta daca vei mai ramane in relatie cu el sau nu. Trebuie sa pui in balanta partile bune si partile rele si sa vezi daca se merita sa-l ierti. Nimeni nu poate face asta in locul tau.
Micaell
Postat pe 4 Iulie 2011 18:04
dar esti sigura ca nu te mai insala sia cum?? adica tu chiar nu ai de unde sa stii...
steffy91
Postat pe 4 Iulie 2011 19:57
nu sunt sigura ca in prezent nu ma inseala,daca m-a inselat acum trei ani de ce nu ar face asta si acum?nu am de unde sa stiu,vorba aia "hotul neprins e negustor cinstit" acum am aflat ce a facut acum 3 ani,deci l-am prins de jumatate,suficient ca sa nu mai am incredere in el niciodata,sa fiu atenta la fiecare miscare ce o face!!!
kudika411168
Postat pe 6 Iulie 2011 16:03
De la: vizitiul_tm, la data 2011-07-04 08:42:29TREBUIE sa discutati "face to face". Nu lasa ca ceva din trecutul lui sa te macine, sa te chinuie ! Un citat preferat de mine este acesta: "Increderea nu se pierde decat O SINGURA data" asta referitor la ce spuneai despre increderea ta in el. Nu recurge la "violenta" asta nu rezolva nimic Sfatul meu este sa discutati, dar nu sunt in masura sa iti dau poate cel mai bun sfat si cu siguranta o sa primesti si altele ...


Vizitiul_tm.


mersi pt sfat,am citit si despre infidelitatea sotiei tale,imi pare rau pt tine......

dar vad ca ai mers mai departe,si eu am sa fac la fel,deoarece in cazul nostru am aflat prea tarziu,cat despre"violenta" vreau sa te intreb,tie nu-ti vine sa-i tragi cate una asa cand doarme,facandute ca ti-ai scapat mana fara sa vrei?eu de asi putea ce bataie i-as da sotului!!!!dar nu pot :( pupici
kudika411168
Postat pe 6 Iulie 2011 16:07
fa ceti dicteaza inima. nu te lua dupa ce spun altii ca tu stii cum este intradevar relatia voastra.
dar orice ai decide nu uita: sa te gandesti cum iti va fi tie mai bine: cu sau fara el
de discutat despre asta oricum trebuie si nu -i da impresia ca esti in stare sal ierti usor
kudika411508
Postat pe 6 Iulie 2011 16:17
De la: kudika411168, la data 2011-07-04 17:27:50
De la: Micaell, la data 2011-07-04 16:38:56Alta care dezgroapa mortii... Sincer, mi se pare urat ce a facut acea persoana "binevoitoare", ca ti-a spus lucrurile astea dupa atata timp. Poate ca e invidioasa pe ce aveti, ca voi sunteti impreuna de atata vreme, iar ea probabil ca nu are pe nimeni sau nu e multumita de propria relatie. Cel mai bine ar fi sa discuti cu sotul tau deschis si sa-i spui ce te framanta... Nu sari la gatul lui si nu-l acuza... Incearca sa asculti si varianta lui, ce anume l-a facut sa te insele. Poate ca a vrut sa vada cum e si cu alta...pt ca inteleg ca v-ati luat de la 18 ani. La varsta aia nici nu stii ce-i cu tine, nu ai ce sa-i reprosezi. Daca va iubiti si esti fericita cu el, de ce sa va despartiti? Iar chestia cu iubirea... Barbatii separa usor sexul de dragoste; s-ar putea ca totul sa fi fost doar o aventura pentru el si atat.



Pai eu am avut 18 ani,este adevarat,insa el 27 de ani,cred ca a avut destule fete pana in momentul in care ne-am cunoscut....... pwp

vaaaaaaai doamneeeeee.....daca era asa de binevoitor cumnatul tau iti spunea atunci sau tacea pe vecie. Cu siguranta a avut alte motive din moement ce a decis ca e momentul sa iti spuna asta tocmai dupa atata timp. Si oricum asta a fost demult...nu e cazul sa strici o casnicie pt ceva ce a trecut
alish23
Postat pe 6 Iulie 2011 17:08
bitch nu te mai oftica asa sunt barbatii
animallover
Postat pe 6 Iulie 2011 18:16
De la: kudika411168, la data 2011-07-06 16:07:42
mersi pt sfat,am citit si despre infidelitatea sotiei tale,imi pare rau pt tine......

dar vad ca ai mers mai departe,si eu am sa fac la fel,deoarece in cazul nostru am aflat prea tarziu,cat despre"violenta" vreau sa te intreb,tie nu-ti vine sa-i tragi cate una asa cand doarme,facandute ca ti-ai scapat mana fara sa vrei?eu de asi putea ce bataie i-as da sotului!!!!dar nu pot :( pupici

Nuuu cu siguranta cu orice mi-ar fi gresit nu sunt de acord cu lovirea nevestei sau a altei persoane (poate lovirea amantului, imi mai imaginez cateodata ca l-as bate mar daca as avea putere sa sufere si el cel putin cat sufar eu, DAR cum nu sunt o persoana violenta e doar imaginatie), imi pare rau ca nu sunt pe aceeasi frecventa cu tine ...dar nici in exact aceeasi situatie, al tau te-a inselat acu 3 ani, a mea acu in prezent timp de 9 luni descoperind oarecum la fix pentru ca ultimele 2 luni ale "relatiei" lor au fost mai intense, lucru care a dus si la "demascarea" lor.
Ca si o concluzie generala este sa DISCUTATI amandoi, sa incerci sa aflii CE l-a determinat sa faca asta si sa incercati impreuna sa eliminati CAUZA. Acelasi lucru il fac si eu acum, lupt sa elimin toate cauzele pentru care nevasta a plecat in bratele altuia si DACA istoria se va repeta STIU ca am facut TOT posibilul omeneste vorbind sa armonizez relatia dintre noi2, iar DACA nu voi reusi atunci ma declar INVINS dar pana atunci nicidecum !

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 6 Iulie 2011 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un mic ajutor.. 44 De la: KarmasBaby 29 Martie 2013 02:28
confuz... 30 De la: kudika030047 27 Iulie 2009 09:57
inselatul e la moda 49 De la: leo_ 10 Martie 2010 11:22
nu inceteaza sa nu mai vorbeasca cu ala cu care m.a inselat.... 12 De la: kudika052198 12 Octombrie 2009 11:18
Si ingerii cad... 66 De la: kudika_nikole 27 Decembrie 2011 11:39