Setari Cookie-uri

operatie pe col- dr bogdan panaite sp militar buc-va rog ajutati-ma cele care il stiti

am nevoie de ajutorul vostru....de vreo cativa ani am niste scurgeri urate...inital am fost la doctor aici in orasul meu mi a zis ca nu e nimic grav si mi a dat tratament si cam atat dar problema nu trecea ba mai rau s-a agravat si mereu la contact aveam niste dureri cumplite.....am hotarat sa merg la bucuresti unde la spitalul militar m-a consultat dr panaite bogdan. m a trimis la niste cabinete private si am facut toate analizele colposcopie unde mi au iesit niste rani cu mozaic, papa nicolau care a iesit 2, secretie unde a iesit candidoza, hpv care a iesit negativ. in prima faza mi a dat un tratament cu ovule si spalaturi 20 de zile apoi sa repet iar colposcopia. rezultatul a fost acelasi iar dr a spus ca e nevoie de operatie prin care taie bucata cu aspect modificat si o trimite la biopsie. am intrat in panica pe 24 sept sunt programata la operatie si mi e frica .......dansul mi s a parut foarte repezit.....mai ales ca eu tot incercam sa intreb ce fac cu candidoza si infectia urinara care imi creeaza pr ca ma duc din 10 in 10 min la baie....iar dansul a zis ca dupa operatie o sa dureze cam 2 luni recuperare in care o sa imi dea un tratament complex care o sa le cuprinda pe toate.....pana la urma mi a zis sa iau tratement cu ovule si antibiotic inainte de operatie dar mi au aparut niste scurgeri cu sange care nu imi mai trec.......l-am sunat si a zis sa nu intrerup antibioticul......nu e grav....nu stiu ce sa mai cred....am intrat in panica.....nu imi permit sa ma mai duc la alti doctori deja am cheltuit foarte multi bani si alta parere m ar zapaci.........mai ales ca inainte sa merg la sp militar am uitat sa mentionez am fost la polizu la ancar care tot asa a zis sa merg pe tratament si apoi operatie....dar am renuntat la el si am urmat la sp militar .....daca ma puteti ajuta cu un sfat ceva cele care il stiti ...va multumesc
doar_anonima
Postat pe 12 Septembrie 2009 16:33
Buna!Ce ai scris tu aici m-a facut curioasa Si eu am niste scurgeri tampite de care incerc sa tot scap de ceva timp si intotdeauna reapar,indiferent de tratament.La fel,am si dureri in timpul actului sexual..destul de mari...adica ultima data cand am fost la gine mi s-a spus ca durerile apar deoarece am uter retrovers.Prin vara ma gandeam sa-mi fac si eu o colposcopie si un papa nicolau dar cum urmam tratamentul ce l-am primit am zis sa astept sa vad...dar la fel,scurgerile nu au disparut;nu mai sunt asa abundente dar nu au disparut complet.Sa-mi zici,te rog,cat te-a costat papa nicolau si colposcopia.Daca durerile din timpul actului sexual nu dispar,o sa-mi fac si eu o colposcopie
crystyna_crystynutza
Postat pe 7 Octombrie 2009 00:54
De la: crystyna_crystynutza, la data 2009-10-07 00:54:24Buna!Ce ai scris tu aici m-a facut curioasa Si eu am niste scurgeri tampite de care incerc sa tot scap de ceva timp si intotdeauna reapar,indiferent de tratament.La fel,am si dureri in timpul actului sexual..destul de mari...adica ultima data cand am fost la gine mi s-a spus ca durerile apar deoarece am uter retrovers.Prin vara ma gandeam sa-mi fac si eu o colposcopie si un papa nicolau dar cum urmam tratamentul ce l-am primit am zis sa astept sa vad...dar la fel,scurgerile nu au disparut;nu mai sunt asa abundente dar nu au disparut complet.Sa-mi zici,te rog,cat te-a costat papa nicolau si colposcopia.Daca durerile din timpul actului sexual nu dispar,o sa-mi fac si eu o colposcopie



preturile difera de la o clinica la alta........in bucuresti la taramed la doctorita serban am dat 200 ron la colposcopie si papa nicolau 56 ron ....si sunt mai bune ca cele facute la renumita clinica medsana unde colposcopia a fost 110 iar papa 90 ....tu alegi daca esti din bucuresti cu siguranta ai de unde alege multa bafta
doar_anonima
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:34
Doctorii de la spitalul militar mi=au salvat mama. Ai incredere in ei , urmeaza prescriptiile lor si nu vei regreta.Bafta multa ! Cat despre bani ... mai bine sa nu-i ai si sa fii sanatoasa decat invers
ionia
Postat pe 31 Octombrie 2009 08:56
Draga mea,

cred ca acum problema ta este deja rezolvata. Eu am avut cancer de col uterin, dar am facut radioterapie si operatie si l-am rezolvat, insa acum ma lupt cu anemia si kg in plus, insa am incredere ca voi gasi solutia cea mai buna in final. Daca iti pot fi de folos, scrie-mi. Cu prietenie, Mihaela
mihapic73
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:06
De la: mihapic73, la data 2009-11-05 22:06:30Draga mea,

cred ca acum problema ta este deja rezolvata. Eu am avut cancer de col uterin, dar am facut radioterapie si operatie si l-am rezolvat, insa acum ma lupt cu anemia si kg in plus, insa am incredere ca voi gasi solutia cea mai buna in final. Daca iti pot fi de folos, scrie-mi. Cu prietenie, Mihaela


Iti doresc multa sanatate in continuare si ma bucur mult ca ai scapat de probleme. eu am rezolvat acum ma refac. astept sa treaca perioada de 3 luni de refacere sa vad rezultatele. sper sa fie bine in continuare. si pe tine cine te a operat?
ms si pupici
doar_anonima
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:04
Buna,

Doresc sa realizez un nou proiect si am nevoie de oameni care sa ma ajute. Este un proiect frumos, indraznet si in acelasi timp controversat.
Se adreseaza tinerilor care sufera de o boala incurabila si care isi cunosc sansele de supravietuire.
Este un show despre viata, despre puterea de lupta a unor tineri care vor sa traisca din plin pana la sfarsit.

Ce vreau eu sa fac?

Vreau sa le indeplinesc toate dorintele!

Un reality show cu si despre viata lor si sa le aduc un zambet pe buze. Stiu ca uneori conteaza mai mult decat orice altceva.

Cati dintre noi nu si-au dorit sa il cunoasca pe Gica Hagi sau sa mearga in culise la un concert Iris? Orice se poate daca iti doresti!

Asadar astept sa imi scrieti povestile voastre pe adresa de mail simonadonosa@yahoo.com si eu va voi indeplini dorintele!


Multumesc!
kudika090410
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:09
M-a operat D-na Dr Nicolaescu Raluca, de la Institulul Oncologic Bucuresti.
mihapic73
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:45
Buna seara tuturor dragii mei!
E prima oara cand scriu pe acest forum , vreau sa va informez ca exista multe secreete in privinta cancerului, mia-m dat seama pe propria mea piele ca el se poata trata asa cum se poata trata si o raceala , numai ca nu ne informeaza nimeni ce medicamente sa luam. Au aparut tot felul de atotstiutori ambulanti si vanzatori de prafuri pe bani grei pe internet care nu fac decat sa ne scurteze viata in disperarea noastra. Eu am fost diagnosticata cu cancer la stomac acum 1 an, era T3M2 sau ceva de genul, nu am stat sa ascult tratamente aberante si conventionale ale vechilor doctori comunisti si am cautat repede un tratament naturist. Am gasit un tratament pe baza de minerale vulcanice si imunostimulatoare ft puternice.Am incercat sa dau de Renumitul homeopat Lungu Gabriel Care a ajutat mult la vindecarea cancerului pentru ca dansul stia schemele care duceau acolo unde trebuie .Orice tratament pe care il luati sa stiti ca daca luati doza gresita este fara efect major sau chiar fatal in cazul produselor chimice. Dl. Homeopat nu avrut sa ma consulte , dansul este si clarvazator din cate am inteles desi nu sunt sigura dar mi-a spus niste chestii care m-au marcat . Mi-a spus ca eu mi-am atras boala gandindu-ma tot timpul nu vreau sa fac cancer si el stia ca a nu vrea inseamna in sistemul energetic atractia efectului nedorit. Si am refuzat mereu sa cred acest lucru insa a zis ca fiecare om care are o boala o face inconstient dar cu voia lui. Toate bolile din lume se vindeca mai ales ca tratamentul cancerului nu este de azi de maine. El a fost mereu imbunatatit si supra imbunatatit , exceptand oamenii care fac bani din acest lucru care ei vand medicaemnte oferind si bonus informatii gresite ale dozelor si tratarii in sine, nu ca nu ar fi bun medicamentul. Dl.Homeopat Lungu Gabriel a spus in felul urmator unei cunostiinte care era obeza si nu reusea sa slabeasca.. Secretul cum sa slabesti are 3 notiuni de baza : Citez " Mananci putin,mesteci mult si faci miscare" Este ft adevarat. A urmat tratamentul si a slabit 18 kg in 2 luni reducand mancarea cu 30% . In cazul cancerului mi-a spus ca , atata timp cat nu repet in gand 3 cuvinte nu ma voi vindeca orice tratament as lua. Stiam de la mai multe cunostiinte ca s-au vindecat insa nu era accesibil acest secret pentru ca este vb de karma fiecaruia si ca nu se vindeca decat cei care trebuie, am urmat in final dupa luni de insistente la Dl. Lungu sa ma ajute sa urmez tratamentul dansului. In final a zis ca ma va ajuta dupa ce voi renunta la zahar ,cafea, si orice fel de carne. Dupa 1 saptamana l-am contactat si mi-a spus ca acum nu vei mai manca nimic timp de 3 zile si vei bea apa fiarta de cel putin 5 ori pe tot parcursul celor 5 zile. Nici nu mai e nevoie sa va spun cat de greu mi-a fost dar am reusit.Parca era ceva ce ma impingea de la spate sa rezist.Dupa ce am tinut 5 zile am incercat sa dau de dansul dar nu am mai reusit. Nu stiam ce sa fac, sa continui asa mi-era ft frica ca nu mai rezistam...Am hotarat sa astept la pat pina dadeam de dansul deoarece nu raspundea la telefon. In a 7 zi am primit de la dansul un mesaj . Acum poti incepe tratamentul si mi-a administrat un tratament ft complex ce necesita cel putin 3 ore de lucru acasa doar ca sa mi-l administrez .Am uitat sa va spun ca m-a intrebat inainte sa incep tratamentul De ce unele persoane se vindeca si altele nu? Raspunsul a fost unul simplu .Pentru ca trebuie! Vb mai devreme de faptul doar unele persoane se vindeca, este vb si de suflet intr-adevar. Nu pot intra in detaliu dar sunt multe persoane rele care se imbolnvesc de cancer si nu scapa de el, exceptie facand persoanele care isi schimba viata. Am urmat tratamentul dansului 27 de zile. Am mancat doar anumite alimente , am renuntat la cafea ,carne ,zahar si multe altele si am urmat tratamentul pe produse naturale. Va spun sincer si nu vreau sa fac reclama dar sunt multe produse bune dar secretul consta in stilul de viata si modul de administrare. Este ca si cum ne-am lupta cu o mana la spate daca luam un produs anti-cancer si strecuram zahar in sange(oricare ar fi provenienta lui). Dupa 1 luna de zile NU MAI AVEAM CELULE CANCEROASE! AM REPETAT ANALIZELE SI DOCTORII AU ZIS CA ESTE CEVA NORMAL! DACA ESTE CEVA NORMAL DLOR. "DOCTORI" DE CE NU ESTE NORMAL LA TOATA LUMEA SA SE VINDECE? DE CE MEDICICII NU RECOMANDA CE RECOMANDA UN HOMEOPAT? Eu nu vreau sa judec pe nimeni si ii multumesc pe aceasta cale dlui Lungu Gabriel ca mi-a deschis ochii si mi-a salvat viata! Psihicul meu nu ar fi rezistat fara Dzeu si fara pasii dlui Lungu. AM INVINS! CU TOTII PUTEM INVINGE! Sfatul meu este daca eu am reusit cu totii putem reusi! Rog persoanele bolnave de cancer sa nu mai gandeasca negativ si sa lupte impotriva cancerului asa cum am luptat si eu pentru ca fara lupta nu vom reusi. Multumesc dlui Lungu din tot suflet. Ar trebui sa ne sprijine medicii oncologi sa ne incurajeze dar nu o fac,ei dau diagnostic si ne trimit acasa sau la raze. Vindecarea este in alta parte.Comoditatea si nonsalanta nu ne vindeca! NE VINDECAM NOI SINGURI PRIN PUTEREA SI VOINTA CARE NE-AU DAT-O DZEU. MULTA SANTATE VA DORESC.
Adrianaraileanu
Postat pe 30 Martie 2010 03:07
Buna ziua. As vrea sa stiu cum a decurs operatia si cat a durat spitalizare? Vreau sa merg la o consultatie la dansul pentru un uter polifibromatos cu indicatie de operare si astept sa vad ce solutie adopta dl. doctor. Eu am decis sa fac miomectomie dar am nevoie de un sfat competent si ma bazez pe intuitia mea in alegerea doctorilor. Sper sa fie bine.
Oana_74
Postat pe 20 Ianuarie 2016 15:45
De la: Oana_74, la data 2016-01-20 15:45:04Buna ziua. As vrea sa stiu cum a decurs operatia si cat a durat spitalizare? Vreau sa merg la o consultatie la dansul pentru un uter polifibromatos cu indicatie de operare si astept sa vad ce solutie adopta dl. doctor. Eu am decis sa fac miomectomie dar am nevoie de un sfat competent si ma bazez pe intuitia mea in alegerea doctorilor. Sper sa fie bine.



nu stiu daca tu realizezi ca postarile anterioare sunt din 2009, adica 7 ani in urma si nici un pret nu mai este ca acum 7 ani, iar sanse ca medicul ala sa mai opereze la acelas spital, sunt destul de mici.
Cauta informatii in orasul unde locuiesti!

Depinzand de varsta pe care o ai, se poate face tratament naturist, medical sau operatie.
Daca esti trecuta de 40de ani, poti face histerectomie totala (eliminarea uterului si a colului uterin) unde uterul nu va mai produce chisturi si colul uterin poate fii eliminat fara sa mai ai nevoie vreodata de examen citologic (examen Papa Nicolau). dupa histerectomie totala, trompele si ovarele raman la locul lor, producand hormoni mai departe. Menopauza surevenind in 5 ani dupa histerectomie.
Ideea este ca, dupa 40 nu mai faci copii dar te poti bucura de o viata fara dureri, fara sangerari si fara probleme, cu aceasta operatie de histerectomie totala.


kudika_11495
Postat pe 21 Ianuarie 2016 02:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rana pe Col,HPV 4 De la: Marinralucaelena 29 Mai 2016 16:15
Radioterapie si histerectomie totala 9 De la: kudika_958270 18 Martie 2014 13:00
Tratament cu ovule pt infectii si anticonceptionalele 2 De la: kudika421339 30 August 2011 17:30
neoplasm de col uterin 18 De la: kudika511369 4 Septembrie 2012 00:16
operatie pe col- dr bogdan panaite sp militar buc-va rog ajutati-ma cele care il stiti 11 De la: doar_anonima 21 Ianuarie 2016 02:49