Setari Cookie-uri

avort spontan

buna fetelor.e posibil sa pierzi o sarcina si sa nu fii nevoita sa te curete prin chiuretraj?eu sunt sau am fost gravida,test pozitiv.ecografie facuta dar nu sa fazut nimic,analize de sange am facut si au iesit pozitive dar cu valori foarte mici.dupa un alt control ginecologic si o ecografie,la fel nu sa vazut nimic.ma trimis iar peste cateva zile sa-mi fac analizele de sange.le-am facut,au crescut foarte putin de la primu rezultat.m-am dus iar la ginecolog si m-a facut din nou eco.sa vazut ceva...foarte putin.ma trimis din nou la analize,le-am facut iar de data asta au scazut foarte mult.de la putinul care il aveam,a ramas foarte putin.am fost iar la ginecolog.a citit analizele si mi-a spus ca il pierd si ca nu are rost sa-mi mai faca o ecografie.bine intrebarea mea a fost,daca il pierd nu trebuie sa ma curete???iar doctorul a spus ca nu pt ca se curata cu timpul la urmatoarea menstra...eu nu stiu ce sa cred.maine ar trebui sa fac 8 saptamani si cu tristete spun cred ca deja l-am pierdut.daca ati avut o experenta de acest gen,va rog mult de tot,spuneti-mi daca este posibil...multumesc
kudika069458
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:47
a mentionez,nu am facut control in Ro pt ca sunt in It.
kudika069458
Postat pe 18 Septembrie 2009 15:49
sa te duci imediat la un doctor sa te curete!!!ce doctor tampit iti pote sp asemenea grozavie?!sunt mici resturi kre nu se curata la menstruatie...care raman acolo...treb neaparat sa te duci la un ginecolog sa ii spui tot ceea ce ai patit si sa te curete cat mai repede,sau makr sa prescrie nijte medicamente!gand k si starea ta de sanatate sa poate inrautati dk ramai cu resturile alea in tine:faci febra,senzatii de voma,de rau in general si poti sa dai in altele!!!mult succes!!!
raisa11
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:38
am avut un avort spontan in urma caruia nu a fost nevoie sa fiu curatata pt ca am eliminat tot.doctorii au dreptate, pt ca in urma avortului spontan in general iese tot...nu e ca la avortul provocat.
oricum pt a te linisti mergi si fa ecograf intravaginal...se vede exact daca ti a ramas ceva.
ana_34
Postat pe 27 Noiembrie 2010 12:15
http://health.tipsandtriks.com/abortion-spontaneous/



poate te ajuta...foarte informat in domeniul medical...
kudika_23059
Postat pe 8 Decembrie 2012 21:44
Uite si aici despre avortul spontan. La inceputul sarcinii nu exista inca placenta asa ca se curata de la sine cel mai adesea http://clubulbebelusilor.ro/articol/677/ce-trebuie-sa-stii-despre-pierderea-sarcinii-semne-si-posibile-cauze-ale-avortului-spontan.html
Anca_Rotaru_2
Postat pe 13 Ianuarie 2014 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test PAPANICOLAU 14 De la: kudika374877 8 Martie 2011 20:08
Consecintele avortului 3 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:26
am pierdut pe cineva drag 30 De la: e_lory_bebelusa 3 Aprilie 2012 22:36
avort 224 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:15
am facut un avort acum cateva saptamani si visez copilul 871 De la: mikela_4u 8 Mai 2014 23:39