Setari Cookie-uri

El in afara,eu in tara...

Am o relatie de 4 ani ,din martie anul acesta el a plecat in Italia,primele 2 luni vorbeam des,dar de o luna incoace nu ma mai cauta.Mi-am calcat pe orgoliu si l-am sunat am vb,mi-a zis ca din cauza serviciului nu a m-ai sunat bla bla.I-am zis ca daca si-a gasit pe altcineva sa-mi spuna k asta e pana la urma,dar neaga tot si spune ca ma iubeste,dar faptele lui arata contrariu.Nu stiu ce sa fac,as merge la el dar nu vreau ca tot eu sa trag de relatia asta...Sunt foarte confuza,il iubesc ff mult,numai cand ma gandesc ca ar avea pe altcineva mi se pune un gol stomac si parca nu as mai avea aer.Nu vreau sa par o disperata,dar astea lucruri care le simt si as vrea sa le impart cu voi poate ma puteti ajuta cu un sfat.
alynyutza
Postat pe 30 Iulie 2011 17:27
Da, tipic ! sincer nu pot sa cred ca ai nevoie de sfaturi! risti sa ti se ia tot aerul poate ai simtit nevoia sa te destainuiesti.Sustin ideea de a nu trage de o relatie in rest raspunsul e la tine, chiar daca e incert.
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 17:40
Nici nu trebuie sa-ti spuna el ceva ca sa-ti dai seama cum sta treaba,faptele vorbesc ......Tu poti sa intelegi sau nu,poti sa te minti frumos sau nu....

Anusca stai sa ti tzuc
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 17:43
Da,poate am simtit nevoia sa ma destainui...dar m-am gandit ca daca imi spun povestea am sa i-au o decizie corecta.Tin prea mult la el,si nu as vrea sa renunt la el,numai ca pe o parte as vrea.Iti multumesc pt sfat!!
alynyutza
Postat pe 30 Iulie 2011 17:46
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 17:43:28Nici nu trebuie sa-ti spuna el ceva ca sa-ti dai seama cum sta treaba,faptele vorbesc ......Tu poti sa intelegi sau nu,poti sa te minti frumos sau nu....

Anusca stai sa ti tzuc



Iote , stau
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 17:50
Eu abia acum stau,am lucrat pana mai devreme da maine plec la Busteni
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 17:53
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 17:53:11Eu abia acum stau,am lucrat pana mai devreme da maine plec la Busteni



sper sa nu te ploua
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 17:54
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 17:54:48
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 17:53:11Eu abia acum stau,am lucrat pana mai devreme da maine plec la Busteni



sper sa nu te ploua


sa ma ploua?nuuuuuu
Hai ca ma retrag,te pupacesc
Barbie30_
Postat pe 30 Iulie 2011 17:57
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 17:57:36
De la: anastasia_m, la data 2011-07-30 17:54:48
De la: Barbie30_, la data 2011-07-30 17:53:11Eu abia acum stau,am lucrat pana mai devreme da maine plec la Busteni



sper sa nu te ploua


sa ma ploua?nuuuuuu
Hai ca ma retrag,te pupacesc


sa te simtesti bine fata
anastasia_m
Postat pe 30 Iulie 2011 17:59
De la: alynyutza, la data 2011-07-30 17:46:56Da,poate am simtit nevoia sa ma destainui...dar m-am gandit ca daca imi spun povestea am sa i-au o decizie corecta.Tin prea mult la el,si nu as vrea sa renunt la el,numai ca pe o parte as vrea.Iti multumesc pt sfat!!


Nu stiu ce sau unde munceste. Daca-i cu contract, atunci e foarte posibil sa nu aiba timp. DAR daca-i de capul lui, atunci timp are berechet. Pentru orice.
Spui ca te-ai duce la el. Daca te-a chemat, atunci du-te. Daca e doar o dorinta de-a ta, atunci nu te duce.

Una peste alta, asigura-te fara prea mult tam tam ca NU vrea sa te sune. Si apoi uita-l. Pot sa-ti spun din ce am vazut eu ca, de ajungi aici si reusesti sa-ti scoti cazarea si painea, nu mai ai niciun gand de intoarcere in tara. Iar daca plecarea lui nu a fost pentru voi, pentru a strnge un ban sa v fceti un rost impreuna, atunci nu-l mai vezi.
Daca intuitia iti spune ca s-a terminat, ascult-o.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 18:05
De la: rashela, la data 2011-07-30 18:05:12
De la: alynyutza, la data 2011-07-30 17:46:56Da,poate am simtit nevoia sa ma destainui...dar m-am gandit ca daca imi spun povestea am sa i-au o decizie corecta.Tin prea mult la el,si nu as vrea sa renunt la el,numai ca pe o parte as vrea.Iti multumesc pt sfat!!


Nu stiu ce sau unde munceste. Daca-i cu contract, atunci e foarte posibil sa nu aiba timp. DAR daca-i de capul lui, atunci timp are berechet. Pentru orice.
Spui ca te-ai duce la el. Daca te-a chemat, atunci du-te. Daca e doar o dorinta de-a ta, atunci nu te duce.

Una peste alta, asigura-te fara prea mult tam tam ca NU vrea sa te sune. Si apoi uita-l. Pot sa-ti spun din ce am vazut eu ca, de ajungi aici si reusesti sa-ti scoti cazarea si painea, nu mai ai niciun gand de intoarcere in tara. Iar daca plecarea lui nu a fost pentru voi, pentru a strnge un ban sa v fceti un rost impreuna, atunci nu-l mai vezi.
Daca intuitia iti spune ca s-a terminat, ascult-o.




El mi-a zis sa ma duc la el oricand vreau ultima data cand am vb ,dar acum ma intreb daca se merita.Iar intuitia mea imi spune ca nu s-a terminat au fost 4 ani in care am trait multe alaturi de el si rele si bune si nu as vrea sa cred ca in cateva luni m-a dat la o parte.iti multumesc pt parere!
alynyutza
Postat pe 30 Iulie 2011 18:24
De la: alynyutza, la data 2011-07-30 18:24:04
De la: rashela, la data 2011-07-30 18:05:12
De la: alynyutza, la data 2011-07-30 17:46:56Da,poate am simtit nevoia sa ma destainui...dar m-am gandit ca daca imi spun povestea am sa i-au o decizie corecta.Tin prea mult la el,si nu as vrea sa renunt la el,numai ca pe o parte as vrea.Iti multumesc pt sfat!!


Nu stiu ce sau unde munceste. Daca-i cu contract, atunci e foarte posibil sa nu aiba timp. DAR daca-i de capul lui, atunci timp are berechet. Pentru orice.
Spui ca te-ai duce la el. Daca te-a chemat, atunci du-te. Daca e doar o dorinta de-a ta, atunci nu te duce.

Una peste alta, asigura-te fara prea mult tam tam ca NU vrea sa te sune. Si apoi uita-l. Pot sa-ti spun din ce am vazut eu ca, de ajungi aici si reusesti sa-ti scoti cazarea si painea, nu mai ai niciun gand de intoarcere in tara. Iar daca plecarea lui nu a fost pentru voi, pentru a strnge un ban sa v fceti un rost impreuna, atunci nu-l mai vezi.
Daca intuitia iti spune ca s-a terminat, ascult-o.




El mi-a zis sa ma duc la el oricand vreau ultima data cand am vb ,dar acum ma intreb daca se merita.Iar intuitia mea imi spune ca nu s-a terminat au fost 4 ani in care am trait multe alaturi de el si rele si bune si nu as vrea sa cred ca in cateva luni m-a dat la o parte.iti multumesc pt parere!


Cred ca un drum pana in Italia nu-i o avere. Du-te si vezi cu ochii tai daca mai exista ceva ce poate fi salvat.
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 18:59
De la: alynyutza, la data 2011-07-30 17:27:30Am o relatie de 4 ani ,din martie anul acesta el a plecat in Italia,primele 2 luni vorbeam des,dar de o luna incoace nu ma mai cauta.Mi-am calcat pe orgoliu si l-am sunat am vb,mi-a zis ca din cauza serviciului nu a m-ai sunat bla bla.I-am zis ca daca si-a gasit pe altcineva sa-mi spuna k asta e pana la urma,dar neaga tot si spune ca ma iubeste,dar faptele lui arata contrariu.Nu stiu ce sa fac,as merge la el dar nu vreau ca tot eu sa trag de relatia asta...Sunt foarte confuza,il iubesc ff mult,numai cand ma gandesc ca ar avea pe altcineva mi se pune un gol stomac si parca nu as mai avea aer.Nu vreau sa par o disperata,dar astea lucruri care le simt si as vrea sa le impart cu voi poate ma puteti ajuta cu un sfat.


Cand un barbat iti spune ca e ocupat si ca din cauza asta nu poate sa stea la discutii cu tine, e clar ca s-a terminat... Daca i-ar pasa de relatia asta, si-ar face timp pentru tine, mai ales ca e printre straini etc. Cine stie pe unde ii stralucesc ochii...
Micaell
Postat pe 7 August 2011 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
renunta la mine pentru un barbat insurat,sau e doar o aventura? 21 De la: maxidanny 30 Decembrie 2009 11:42
Nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac... 33 De la: valy90 26 Octombrie 2010 21:28
Poate fi doar o prietenie intre un baiat si o fata? 203 De la: feeenix 12 Mai 2010 19:37
Prietenia 37 De la: pisicuta_razboinica 23 Septembrie 2009 19:45
pt ce sunt buni banii - de Warren Buffett 173 De la: leo_ 7 Februarie 2011 20:18