Setari Cookie-uri

Greseala sau poate ca nu......

Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!
danuta_72
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:33
inseamna ca aveti o relatie fiica-mama catusi de deschisa..foarte multe multe dintre fetitze (si aici ma refer la cele pana in 18 ani) gasesc forumul ca mijloc de informare...
mitura
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:40
bine macar ca si'o cerut voie si nu a mintit spunand ca se duce sa doarma la "o colega" .......
Diavolyta_
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:53
Relatia dintre mine si ea este deschisa ,nu m-a mintit niciodata chiar daca nu mi-a convenit adevarul.
Eu am fost asa mai frustrata in adolescenta,parintii mei nu-mi dadeau voie niciunde si nu le-a convenit niciun prieten de-al meu.De aceea la 19 ani am plecat impreuna cu prietenul meu de atunci,actualul sot de acum. De aceea nu vreau sa fac greseala pe care au facut-o parintii cu mine dar nici nu vreau sa cad pe panta cealalta.
danuta_72
Postat pe 20 Septembrie 2009 19:00
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 18:33:41Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!


Este cam greu sa accepti dar oricum "s-a intamplat" si nu cred ca iti ramane altceva de facut decat sa o sfatuiesti in anumite privinte ...si ma refer in special la contraceptie.Daca iti cere permisiunea sa ramana la el inseamna ca relatia voastra este una deosebita...
Si daca il cunosti pe baiat si stii unde locuieste , sfatul meu este sa ii permiti sa ramana la el atata timp cat nu devine o obisnuinta .
ella_c
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:15
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 18:33:41Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!


Si daca ai stii ca ei fac dragoste numai ziua ai fii mai putin socata?Eu te cred ca ai fii mai relaxata sa-ti stii fiica acasa dar nu inteleg de ce te nelinisteste faptul ca ramane la el peste noapte.Acasa la el nu este in siguranta?Atata timp cat ea te-a rugat sa o lasi la el o noapte , consider ca nu e cazul sa-ti faci probleme.Ea si-a cerut voie, a fost sincera cu tine, nu te-a anuntat ca fuge-n lume.Se pare ca tine la parerea ta si are incredere in tine.Acum normal ar fii ca si tu la randul tau sa ai putin mai multa incredere in ea .Se pare ca te consulta inainte sa faca ceva deci oricum ai stii din timp daca planuieste ceva ce ar putea sa-i dauneze si astfel ai putea sa te opui daca intr-adevar ar fii cazul. Din cate am inteles, nu e un copil care sa nu te asculte.Deci nu vad de ce n-ai ramane optimista si sa crezi ca totul va fii bine.
Sincer, asta mi se pare un caz fericit.
eka
Postat pe 27 Septembrie 2009 02:32
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 18:33:41Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!


Pentru ca exista un Dumnezeu in viata noastra El a fost in masura sa dea legiile celor care apartin
din toata inima.Ce zice Dumnezeu in aceasta privinta de aceea alegerea va apartin.Lumea este sub controlul lui satan o forta invizibila cu care eu doresc sa aduc la lumina adevarului.Romania va merge spre haos cu necinstea ei.Prieteni rele strica legile data de Dumnezeu.Ce este omul in puterea lui?
Sfant,sfant este Domnul Dumnezeu in spiritul Lui ca vezi suferi pt. alegerea facuta daca nu aveti curaj sa faceti fapte bune inaintea lui Dumnezeu.Nimeni sa nu zica de ce a permis Dumnezeu asta
Poate ca nu ma vezi asculta de aceea va avea loc judecata in ziua cea din urma.Luptati caci Dumnezeu este iubire nu dati prilej diavolului.Avertismentul Domnului Isus din cer cu privire la cei care nesocotesc legea Lui.Lumea sufera din pricina lui satan si Domnul atentioneaza la ceea ce faceti.
leon_71_mess
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:12
cat as vrea sa gandeasca si mama macar pe jumatate cum gandesti tu... eu zic sa o lasi, atata timp cat nu devine o obisnuita. Daca stie ca nu o lasi , o sa ajunga sa te minta...si tot la el o sa doarma :) felicitari pentru gandire
Lullabelle
Postat pe 27 Septembrie 2009 10:15
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 18:33:41Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!


felicitari ptr relatia voastra!! si incearca sa o mentii.e foarte important ptr o fiica sa-si stie mama alaturi la bine si la rau. explica-i riscurile la care se expune in anumite situatii, insa fara a i le interzice categoric. incearca sa o lasi pe ea sa decida...si atunci cand ii interzici ceva, argumenteaza-ti refuzul, asigurand-o de intelegerea si dragostea ta. succes !!!
geanigi
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:24
Buna.Faptul ca doarme o noapte la el nu este chiar un capat de tara.Nu inteleg de ce voi parintii va "speriati" cand vedeti ca ceasul trece de 22.Ce credeti ca facem noi daca se intuneca mai periculos decat ziua?Gandeste-te ca oricand poate face fiica ta "ceva rau",nu trebuie neaparat sa fie seara sau noaptea.O poate face,daca intradevar isi doreste cu adevarat,chiar ziua cand tu poate o stii in siguranta la scoala.
Parerea mea este sa iti apreciezi fiica pentru ca rar intalnesti fete care sa aiba o relatie de prietenie cu mamele lor si sa nu fii drastica pentru ca asa mai rau o indepartezi.Te pup si aveti grija de voi(tu si fiica)
aromap
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:41
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 19:00:59Relatia dintre mine si ea este deschisa ,nu m-a mintit niciodata chiar daca nu mi-a convenit adevarul.
Eu am fost asa mai frustrata in adolescenta,parintii mei nu-mi dadeau voie niciunde si nu le-a convenit niciun prieten de-al meu.De aceea la 19 ani am plecat impreuna cu prietenul meu de atunci,actualul sot de acum. De aceea nu vreau sa fac greseala pe care au facut-o parintii cu mine dar nici nu vreau sa cad pe panta cealalta.

asa sunt parintii mei de ce sa dorm la el
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:43
vrei sa fii si mama mea?:D:D...eu toata ziua trebuie sa ma cert cu ea ca are ceva cu prietenul meu si nu sunt cu el de 2 zile sunt de 3 ani si ma respecta,ma iubeste,are grija de mine dar ei tot nu ii convine iar de dormit la el nici nu zic...trebuie sa ii zic ca ma duc nu stiu pe unde sau cand plecam undeva(munte,mare)ca sa nu imi strice vacanta trebuie sa ii zic ca dorm cu vreo prietena in pat...cateodata as... :D:D....altfel e in stare sa vina dupa mine pe acolo...asa ca profita din plin de relatia ta cu fiica ta pt ca foarte rar mai gasesti asa o relatie mama-fiica...la mine daca mama ar fi stiut sa ma apropie nu as fi mintito dar ea nu stie decat sa tipe si sa ma certe....app am 20 de ani ....va pooop si aveti mare grija de voi ca sunteti deosebite in timpurile noastre
pushyk
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:42
Buna... respacta-i dorinta de a dormi la el, ca altfel risti sa fii mintita. pe de alta parte, daca vrei sa o ai sub supravegherea ta, ii poti propune sa vina si el din cand in cand sa doarma la ea....
Madalina2808
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:21
De la: pushyk, la data 2009-09-27 21:42:26vrei sa fii si mama mea?:D:D...eu toata ziua trebuie sa ma cert cu ea ca are ceva cu prietenul meu si nu sunt cu el de 2 zile sunt de 3 ani si ma respecta,ma iubeste,are grija de mine dar ei tot nu ii convine iar de dormit la el nici nu zic...trebuie sa ii zic ca ma duc nu stiu pe unde sau cand plecam undeva(munte,mare)ca sa nu imi strice vacanta trebuie sa ii zic ca dorm cu vreo prietena in pat...cateodata as... :D:D....altfel e in stare sa vina dupa mine pe acolo...asa ca profita din plin de relatia ta cu fiica ta pt ca foarte rar mai gasesti asa o relatie mama-fiica...la mine daca mama ar fi stiut sa ma apropie nu as fi mintito dar ea nu stie decat sa tipe si sa ma certe....app am 20 de ani ....va pooop si aveti mare grija de voi ca sunteti deosebite in timpurile noastre

si mee e intr-o sit asemanatoare si faza e ca la mn au aflat ca am mintit-o:)) si tot rau e asa ca indiferent cum as da-o tot albatru e dar eu iau creionul si il fac roz
yumy
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:26
eu am 19 dar niciodata nu am putut vb q mami qm vb fata dvs...dupa 2 ani si jumatate m-au lasat sa dorm la el..dar aproximativ o data pe an...si recunosc k am mintito...zicandui k ma duc la discoteca ma duceam la el si veneam pe la ora 4 aksa...si pe cuvant nu facem intotdeauna dragoste ci poate ne uitam la film sau pur si simplu dormim... nu o faceti sa va minta dak aveti o asa relatie...
rasfatzata_3l3na
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:06
si paprerea mea sa ii ramaneti asa intotdeauna...ptk multe fetei si doresc k mamele lor sa gandeasca asa ca dumneavoastra..sfatuitio!!!
rasfatzata_3l3na
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:07
esti din evul mediu?oricum se va duce la el.asa macar stii unde e...
kudika070899
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:29
Va multumesc din suflet pentru mesaje. Nu mi-am permis niciodata sa vorbesc cu altcineva despre acest subiect si mi-am dorit sa cunosc si alte pareri.
Intradevar , am lasat-o . Cand a venit acasa, a venit impreuna cu el.Erau asa de fariciti incat mi-am dat seama ca de fapt asta conteaza in viata-cateva clipe de fericire-.
Am discutat foarte multe lucruri cu ea si mi-am dat seama ca stiind ca eu sunt alaturi de ea,ea este mai linistita.
O iubesc din suflet si asa cum eu am dorinte si vreau sa le implinesc si ea are iar eu vreau sa o ajut sa si le implineasca.
Va multumesc inca o data.
danuta_72
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:35
wow..in sfarsit si o mama cu viziune mai deschisa
bv!!
iacinta
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:51
Draga mea, felicitari pentru relatia deschisa pe care o ai cu fiica ta. Sa stii ca esti printre putinele mame care au parte de asa ceva. Sfatul meu este sa ii permiti sa-si ia singura alegerile in viata, sa o intrumi dar sa incerci sa nu-i influentezi deciziile pentru ca altminteri risti sa pierzi increderea pe care ea ti-o ofera povestindu-ti si cerandu-ti voie pentru a dormi la prietenul ei. Las-o sa incerce ea singura, la 18 ani e normal sa-si doresca sa experimenteze. Eu zic ca nu e o gresala, putea foarte bine sa te minta, pentru ca mama e cea mai mintita femeie din lume. Succes!
SnowFlake
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:30
BRAVO stimata doamna,poate ca daca si mama mea ar fi fost ca dvs nu as fi ajuns sa fac gerselile pe care le-am facut in viata,mintind-o si ascunzandu-ma de ea.Tineti-va fiica aproape si sa fiti ptr ea cea mai buna prietena,asta ii va da incredere in ea.
rain75
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:48
De la: kudika051287, la data 2009-09-20 18:33:41Fiica mea are 18 ani si are un prieten de 3 luni. In curand m-a anuntat ca a facut dragoste cu el.L-a inceput am fost socata,am intrat pe forum,am citit si mi-am dat seama ca asta e...poate ca acum a considerat ea ca e momentul. Acum cateva zile m-a rugat sa o las sa doarma o noapte la el. Am fost la fel de socata.Pur si simplu nu stiu ce sa fac. Ei doi se iubesc din cate am observat eu dar totusi sa doarma la el? Astept un sfat.....va rog!


Hm... am cunoscut o mama care gandea chiar o mutare mai inainte. Spunea: ii si invit pe amandoi la mine, asa macar stiu unde sunt si ce fac. In plus, sunt si parte din viata lor.
Asa se construiesc legaturile de familie.
Oricum, felicitari!
Sunt putini oamenii care - atunci cand au indoieli - intai chibzuiesc, eventual cer sfaturi, si abia apoi decid.
Fiica ta are o mama inteleapta, ceea ce inseamna ca a avut de unde invata. Merita sa ai incredere in ea.
Totusi... daca e posibil si sotul tau n-o sa faca o criza de apoplexie, invita-i si la tine, nu doar la el... Se prind mai multe muste cu miere decat cu otet.
Dor_a
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:09
Felicitari!Sunteti o mamica model,tare mi-as fi dorit ca si mama mea sa fi fost la fel de deschisa cand eu aveam 18 ani,dar din pacate mult mai tarziu a inceput sa aiba incredere in deciziile mele!
annk48
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:42
Buna seara!
A mai trecut ceva timp de cand am indraznit sa va cer sfatul in privinta relatiei fiicei mele. Am fost multumita ca m-ati incurajat si ca am putut pastra relatia cu fiica mea la fel de frumoasa.Bineinteles ca in tot acest timp si relatia fiicei mele a evoluat .Acum fiica mea doarme cu prietenul ei si acasa la ea iar relatia lor este la fel de frumoasa. Bine......o sa ziceti ...si care-i problema?
Acum problemele vin din exterior(neamuri,vecini,diversi prieteni) care considera ca nu-i corect faptul ca cei doi se intalnesc cand la unul cand la celalat, ca-i prea devreme (ea are 18 ani ,el 21), ca nu si-au terminat scolile ,etc.
Ma simt uneori pusa la zid de toate aceste reprosuri si uneori ajung sa-mi fac singura mustrari de constiinta......oare chiar am gresit?...........mai bine era daca nu o lasam?...si multe alte intrebari.
Ea este fericita cu baiatul dar uneori o intristeaza si pe ea aceste comentarii.
danuta_72
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:59
De la: kudika051287, la data 2009-11-15 16:59:58Buna seara!
A mai trecut ceva timp de cand am indraznit sa va cer sfatul in privinta relatiei fiicei mele. Am fost multumita ca m-ati incurajat si ca am putut pastra relatia cu fiica mea la fel de frumoasa.Bineinteles ca in tot acest timp si relatia fiicei mele a evoluat .Acum fiica mea doarme cu prietenul ei si acasa la ea iar relatia lor este la fel de frumoasa. Bine......o sa ziceti ...si care-i problema?
Acum problemele vin din exterior(neamuri,vecini,diversi prieteni) care considera ca nu-i corect faptul ca cei doi se intalnesc cand la unul cand la celalat, ca-i prea devreme (ea are 18 ani ,el 21), ca nu si-au terminat scolile ,etc.
Ma simt uneori pusa la zid de toate aceste reprosuri si uneori ajung sa-mi fac singura mustrari de constiinta......oare chiar am gresit?...........mai bine era daca nu o lasam?...si multe alte intrebari.
Ea este fericita cu baiatul dar uneori o intristeaza si pe ea aceste comentarii.


Scumpa doamna,am 26ani si sunt maritata cu baiatul cu care am avut o relatie mai de tineri..19-20ani.si eu am trecut prin aceeasi situatie.dormea la mine,se intelegea ft bine cu ai mei,insa cand veneau neamuri,prieteni in vizita se schimba macazul!tata devenea mai rece un pic si tot timpul ma intreba:"nu ramane aici in seara asta,nu?!"sau cand mergeam la bunici,la munte,la padure eu trebuia sa dorm cu ai mei sau cu verisoarele pt a pastra aparentele!pana intr-o zi cand am vb cu ei si le-am explicat ca nu ar trebui sa le fie rusine cu noi,ci din contra sa se mandreasca ca am fost sinceri si deschisi cu ei!de atunci s-au schimbat si au acceptat ca nu mai aveam de gand sa ne ascundem de nimeni ca dormim impreuna.pana la urma gura lumii este rea si n-o acopera decat pamantul!!si ganditi-va ca altora le place sa barfeasca dar nu se uita in propria casa,familie!!asa ca fii mandra de tine si de fata ta,de relatia care o aveti si de cea care o are ea,si nu mai pleca urechea la tot felul de vb inutile!ajuta-ti fata sa fie fericita,ca pana la urma asta conteaza!nu gresesti cu absolut nimic,iar la reprosurile lumii,invata sa dai replica!!sa-si faca mai intai ei ordine in familie si apoi sa vina sa faca ordine in a ta!capul sus!nu ai de ce sa fii rusinata,ci doar mandra!
raisa11
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:27
daca ar fi fost si parinti iubitei mele 1% ca si dumneavoastra as fi fericit sa nu ne mai faca viatza imposibila si traiul nefericit
kudika084034
Postat pe 16 Noiembrie 2009 00:47
Doamne..a trecut foarte mult timp de cand nu am mai intrat pe forum. Si nu pentru ca nu am mai avut probleme.....sau nu am mai avut nevoie de sfaturile voastre ci pentru ca gandurile mele au fost imprastiate in colturile mintii si nu mi le-am putut aseza.Voi incerca azi sa va povestesc pe scurt ce intorsura au luat lucrurile si sper sa ma ajutati ca intotdeauna sa ies cu bine din acest labirint.....al faptelor sau ,,greselilor''.
La 9 luni dupa ce a cunoscut ,,marea iubire'' aia de la 18 ani si dupa ce a fost si impartasita , fiica mea s-a despartit de prietenul ei si s-a impacat cu fostul prieten care este nimeni altul decat varul primar al prietenului.
Am avut ,,n'' discutii pe tema asta care s-au incheiat cu argumentari de genul,, el este cel pe care il iubesc'',,, chiar daca imi interzici tot cu el o sa raman''..etc
Vreau sa mentionez ca a fost prietena cu acest baiat vreo 8 luni inainte de a cunoaste ,,marea iubire" care a durat asa cum am zis vreo 9 luni........care mi-au fost descrise de fiica mea dupa relatie ca fiind spre final mai mult un cosmar.Foarte greu este pentru o mama sa treaca peste aceste lucruri...cel putin asa am simtit eu.Nu sunt de acord absolut deloc cu actuala relatie dar nu am puterea sa o interzic. Bineinteles ca la vreo 2 luni dupa ce s-au impacat au facut dragoste.....acest lucru ma ingrozit pur si simplu......dar din nou nu am avut puterea sa-i interzic sa se mai vada cu toate ca si acum mi se pare foarte aiurea.
Dupa spusele ei totul merge bine acum, se inteleg................dar mie tot mi se pare o relatie aiurea.....insa ma consolez cu gandul ca o sa plece la facultae si poate il va uita.
Poate o sa va intrebati....si care-i problema?
Problema este ca a fost prietena cu doi verisori.....si nu mi se pare normal...........ea imi argumenteaza ...,,ca doar nu am fost casatorita''
O cunosc parintii ambilor..........clar ca nu este cuvincios......ea imi argumenteaza .....mi-am dat seama ca-l iubesc pe primul si gata.
Sa nu credeti ca am o fiica usuratica...nu.....tocmai aici e problema ca este un copil foarte bun , ascultator care a invatat intotdeauna foarte bine la scoala, a intrat prima anul acesta la Jurnalism, acolo unde si-a dorit....si nu as vrea sa greseasca......daca nu tocmai a facut-o
danuta_72
Postat pe 3 August 2010 16:18
pe langa faptul ca ii esti o buna prietena ii esti si mama.cred ca de data asta tre sa iti arati mai mult comportamentul ca mama...adik impune-te putin.nu zic sa o sechestrezi,dar nu e normal ceea ce face....ea cate iubiri are si mai ales in timp atat de scurt?dupa alte 3 luni va cunoaste pe altcineva pe care va zice ca il iubeste si te va face sa-l accepti si pe acela....si tot asa pana o va cunoaste lumea dupa reputatie?asa cum tu i-ai inteles nevoile,asa cum tu ai acceptat multe pentru fericirea ei cred ca e timpul si ca ea sa accepte ceva pentru tine.macar sa ia o pauza sa mearga la tara,undeva departe de cei doi...sa inteleaga cum va fi privita in continuare de familiile celor doi.daca ea considera ca nu poate fara actual atunci las-o.va vedea singura ce inseamna reprosurile un barbat caruia tu ii spui 'te iubesc'.ala ii va spune...ma iubesti dar de fu...t(scz de expresie)...te-ai f... cu varu-meo caruia ii spuneai si lui aceleasi cuvinte.explicatii situatia in care ar putea ajunge.va doresc amandoura numai bine si multa intelepciune.imi cer scuze,nu am vrut sa dovedesc ca mentalitatea mea este cea mai potrivita,ci doar am venit cu un sfat.daca acesta este bun ramane la latitudinea ta.(mi-am permis sa vb la pers a 2-a...pt k suntem aici toate ca niste prietene,nu din lipsa de respect)
kudi_kami
Postat pe 3 August 2010 16:40
Multumesc mult pentru raspuns......asa am replicat si eu in discutiile cu ea......imi imaginez ca asa se va intampla...adica i se vor aduce reprosuri.....si ca greselile le vom plati mai devreme sau mai tarziu......dar mi-a zis sa o las pe ea sa decida....ca pana la urma este viata ei.
Asa este, sunt perfect de acord dar mi-e teama ca va suferi foarte mult.
Ma inteleg extraordinar de bine cu ea, dar nu o pot face sa renunte la el...nici in ruptul capului.
Mi-e teama si mie sa nu fie de aici incolo o alta si o alta iubire......
danuta_72
Postat pe 3 August 2010 16:52
gata nu mai e fetita mami...acum a crescut! bine ca ti-a spus ...ai vorbit cu ea de metodele de precautie?
roz5blue6lila7
Postat pe 3 August 2010 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INcertitudine...relatie la distanta 47 De la: kudika372775 1 Martie 2011 14:45
Prietena mea si EL 27 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 15:10
Ce ar trebui sa fac ? astept un sfat .... 17 De la: kudika195501 23 Noiembrie 2010 00:12
ce fac acum,,,? 54 De la: kudika_34170 24 Aprilie 2013 19:32
prietenul lui bun, dar si un amic de-al meu... 9 De la: tally_weijl 10 Noiembrie 2008 04:19