Setari Cookie-uri

Sunt foarte derutata

As vrea si eu niste pareri.Am avut un prieten de care m-am despartit acum o luna si ceva si dupa despartirea nostra ne-am mai vazut odata si de atunci nu ne-am mai vazut.Eu de 2 saptamani am inceput sa ies cu altcineva ca sa il uit,i-am spus la cel cu care am iesit ca voi avea un copil.Fostul a aflat cu cine umblu si a inceput sa imi bage in cap ca e insurat ca sta cu mine pentru bani si multe altele.Eu am ramas insarcinata,l-am anuntat.De cand ne-am despartit numai pe mess am mai vb ca el a plecat in alt oras.Cat timp am fost impreuna el imi zicea ca ma iubeste,ca vom formao familie,ca vom face copii si multe altele.Totul sa terminat intr-o zi cand mi-a trimis un sms ca sa terminat.Ma mintit enorm.Cand a aflat ca sunt insarcinata,mi-a spus ca nu am cum cu el ca el nu poate face copii,cand i-am zis ca daca e sa il tin voi face teste si voi demonstra ca e alui,dupa multe vorbe a dat-o pe intoarsa,am inceput sa vorbim,sa aflu adevaratul motiv pt care ne-am despartit.In ziua care ne-am despartit la cautat fosta lui prietena cu care a stat 5 ani si erau despartiti de 4 luni si in timpul acesta m-a cunoscut pe mine,si cica i-am fost draga.mi-a zis ca ma iubeste ca asa credea si incerca sa se minta pe el ca sa o uite pe fosta ca numai credeau ca se impaca,si cand mi-a trimis sms-ul sa impacat cu ea si acum stau impreuna.Isi cere scuze pt felul cum s-a purtat cu mine,ca acum a realizat ca m-a facut sa sufar,si spera sa il iert.I-am spus ca daca eu as fi facut asa ca si eu am rupt acum 5 luni o relatie de 5 ani din care 3 am fost logodita cum ar fi reactionat,mi-a spus ca nu i-ar fi convenit dar ar fi inteles dar eu nu am avut cum sa inteleg ca el ma mintit,mi-e mia spus cand l-am cunoscut ca a stat 7 ani cu o tipa si de un an s-or despartit.Si ca ii pare rau ca m-a mintit,si tocmai de aceea ca am suferit mult numai vrea sa sufar,si sa numai umblu cu cel care ieseam ca ma va face sa sufar sa-i promit,si ca vrea sa fim prieteni buni,sa ne intelegem ca fratii,si ca daca am nevoie de ceva oricand ma va ajuta,si ca imi va alege el prietenii cand voi vrea sa am un prieten ca merit un baiat cuminte nu cum era el,sau fostii,si i-am zis ca deocamdata numai vreu pe nimeni ca mi-a ajuns,si mi-a zis ca asa e cel mai bine,si ca imi va trece mai usor ca vom vorbii zilnic.Mi-a spus ca de cate ori va venii pe acasa vom iesii sa bem un suc sa ne vada lumea impreuna,sa creada ca inca suntem imreuna,si i-a spus la cel cu care ieseam ca ne-am impacat.I-am spus ca voi face avort ca nu vreau sa il incurc,mi-a spus ca imi va fi alaturi.Sincer mi-e greu sa il stiu alaturi si sa nu mai fie al meu,cum poate sa zica sa fim k fratii,banuiesc ca numai sa fac avort mi-a spus toate astea ,nu il inteleg cum sa iesim peste tot sa stie toata lumea ca noi suntem impreuna cand de fapt nu suntem si el e in alta relatie
angel24
Postat pe 18 Februarie 2009 18:13
cred ca ar trebui sa faci un mesaj mai succint :) ca eu sincer nu am priceput mare lucru
poate asa ar si rasp lumea
midnightloser82
Postat pe 25 Februarie 2009 22:38
hallloooo domnisoara!!! copilasul? stai la comp si te gandesti la barbatii tai...sau crezi ca bebe e cea mai mica 'problema' si o poti rezolva oricand...cu un clic...
_oktober_
Postat pe 26 Februarie 2009 00:15
telenovela
Asynia
Postat pe 26 Februarie 2009 00:18
De la: angel24, la data 2009-02-18 18:13:17As vrea si eu niste pareri.Am avut un prieten de care m-am despartit acum o luna si ceva si dupa despartirea nostra ne-am mai vazut odata si de atunci nu ne-am mai vazut.Eu de 2 saptamani am inceput sa ies cu altcineva ca sa il uit,i-am spus la cel cu care am iesit ca voi avea un copil.Fostul a aflat cu cine umblu si a inceput sa imi bage in cap ca e insurat ca sta cu mine pentru bani si multe altele.Eu am ramas insarcinata,l-am anuntat.De cand ne-am despartit numai pe mess am mai vb ca el a plecat in alt oras.Cat timp am fost impreuna el imi zicea ca ma iubeste,ca vom formao familie,ca vom face copii si multe altele.Totul sa terminat intr-o zi cand mi-a trimis un sms ca sa terminat.Ma mintit enorm.Cand a aflat ca sunt insarcinata,mi-a spus ca nu am cum cu el ca el nu poate face copii,cand i-am zis ca daca e sa il tin voi face teste si voi demonstra ca e alui,dupa multe vorbe a dat-o pe intoarsa,am inceput sa vorbim,sa aflu adevaratul motiv pt care ne-am despartit.In ziua care ne-am despartit la cautat fosta lui prietena cu care a stat 5 ani si erau despartiti de 4 luni si in timpul acesta m-a cunoscut pe mine,si cica i-am fost draga.mi-a zis ca ma iubeste ca asa credea si incerca sa se minta pe el ca sa o uite pe fosta ca numai credeau ca se impaca,si cand mi-a trimis sms-ul sa impacat cu ea si acum stau impreuna.Isi cere scuze pt felul cum s-a purtat cu mine,ca acum a realizat ca m-a facut sa sufar,si spera sa il iert.I-am spus ca daca eu as fi facut asa ca si eu am rupt acum 5 luni o relatie de 5 ani din care 3 am fost logodita cum ar fi reactionat,mi-a spus ca nu i-ar fi convenit dar ar fi inteles dar eu nu am avut cum sa inteleg ca el ma mintit,mi-e mia spus cand l-am cunoscut ca a stat 7 ani cu o tipa si de un an s-or despartit.Si ca ii pare rau ca m-a mintit,si tocmai de aceea ca am suferit mult numai vrea sa sufar,si sa numai umblu cu cel care ieseam ca ma va face sa sufar sa-i promit,si ca vrea sa fim prieteni buni,sa ne intelegem ca fratii,si ca daca am nevoie de ceva oricand ma va ajuta,si ca imi va alege el prietenii cand voi vrea sa am un prieten ca merit un baiat cuminte nu cum era el,sau fostii,si i-am zis ca deocamdata numai vreu pe nimeni ca mi-a ajuns,si mi-a zis ca asa e cel mai bine,si ca imi va trece mai usor ca vom vorbii zilnic.Mi-a spus ca de cate ori va venii pe acasa vom iesii sa bem un suc sa ne vada lumea impreuna,sa creada ca inca suntem imreuna,si i-a spus la cel cu care ieseam ca ne-am impacat.I-am spus ca voi face avort ca nu vreau sa il incurc,mi-a spus ca imi va fi alaturi.Sincer mi-e greu sa il stiu alaturi si sa nu mai fie al meu,cum poate sa zica sa fim k fratii,banuiesc ca numai sa fac avort mi-a spus toate astea ,nu il inteleg cum sa iesim peste tot sa stie toata lumea ca noi suntem impreuna cand de fapt nu suntem si el e in alta relatie



....MAI FATUCA....pai tu vrei sa faci copii cu oricine ti zice ca te iubeste ....dupa 2 luni de vrajala.....si apoi hop la bebe.....revino ti fato........copilul este o responsabilitate enorma si nu o jucarie.........nu poti sa te f.....uti ,linistita....cu cine te cuplezi....dupa o despartire ca n povesti.....si deabia apoi dupa ce trece un timp ceva mai mult ....dupa ce va cunoasteti.....si ideal ar fi sa va casatoriti.....apoi puteti vbi de copii.....binenteles daca si aveti ce i oferii......nu asa ca vreau eu un bebe ....uite mi s a sculat azi noapte idea asta ,.....si vreau sa o pun in aplicare.......... ....scuza ma pt ca am fost cam dur.....dar viata este si mai dura.......cu bine si minte multa
gratuit89
Postat pe 26 Februarie 2009 02:14
Gratuit ,am vazut ca ai raspuns si voiam sa te rog sa-mi faci un rezumat ,stii ca am probleme cu ochisorii...La ora asta nici nu prea mai inteleg foarte multe..
Dar am inteles despre ce este vorba din raspunsul tau..
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 02:24
De la: gratuit89, la data 2009-02-26 02:14:44
De la: angel24, la data 2009-02-18 18:13:17As vrea si eu niste pareri.Am avut un prieten de care m-am despartit acum o luna si ceva si dupa despartirea nostra ne-am mai vazut odata si de atunci nu ne-am mai vazut.Eu de 2 saptamani am inceput sa ies cu altcineva ca sa il uit,i-am spus la cel cu care am iesit ca voi avea un copil.Fostul a aflat cu cine umblu si a inceput sa imi bage in cap ca e insurat ca sta cu mine pentru bani si multe altele.Eu am ramas insarcinata,l-am anuntat.De cand ne-am despartit numai pe mess am mai vb ca el a plecat in alt oras.Cat timp am fost impreuna el imi zicea ca ma iubeste,ca vom formao familie,ca vom face copii si multe altele.Totul sa terminat intr-o zi cand mi-a trimis un sms ca sa terminat.Ma mintit enorm.Cand a aflat ca sunt insarcinata,mi-a spus ca nu am cum cu el ca el nu poate face copii,cand i-am zis ca daca e sa il tin voi face teste si voi demonstra ca e alui,dupa multe vorbe a dat-o pe intoarsa,am inceput sa vorbim,sa aflu adevaratul motiv pt care ne-am despartit.In ziua care ne-am despartit la cautat fosta lui prietena cu care a stat 5 ani si erau despartiti de 4 luni si in timpul acesta m-a cunoscut pe mine,si cica i-am fost draga.mi-a zis ca ma iubeste ca asa credea si incerca sa se minta pe el ca sa o uite pe fosta ca numai credeau ca se impaca,si cand mi-a trimis sms-ul sa impacat cu ea si acum stau impreuna.Isi cere scuze pt felul cum s-a purtat cu mine,ca acum a realizat ca m-a facut sa sufar,si spera sa il iert.I-am spus ca daca eu as fi facut asa ca si eu am rupt acum 5 luni o relatie de 5 ani din care 3 am fost logodita cum ar fi reactionat,mi-a spus ca nu i-ar fi convenit dar ar fi inteles dar eu nu am avut cum sa inteleg ca el ma mintit,mi-e mia spus cand l-am cunoscut ca a stat 7 ani cu o tipa si de un an s-or despartit.Si ca ii pare rau ca m-a mintit,si tocmai de aceea ca am suferit mult numai vrea sa sufar,si sa numai umblu cu cel care ieseam ca ma va face sa sufar sa-i promit,si ca vrea sa fim prieteni buni,sa ne intelegem ca fratii,si ca daca am nevoie de ceva oricand ma va ajuta,si ca imi va alege el prietenii cand voi vrea sa am un prieten ca merit un baiat cuminte nu cum era el,sau fostii,si i-am zis ca deocamdata numai vreu pe nimeni ca mi-a ajuns,si mi-a zis ca asa e cel mai bine,si ca imi va trece mai usor ca vom vorbii zilnic.Mi-a spus ca de cate ori va venii pe acasa vom iesii sa bem un suc sa ne vada lumea impreuna,sa creada ca inca suntem imreuna,si i-a spus la cel cu care ieseam ca ne-am impacat.I-am spus ca voi face avort ca nu vreau sa il incurc,mi-a spus ca imi va fi alaturi.Sincer mi-e greu sa il stiu alaturi si sa nu mai fie al meu,cum poate sa zica sa fim k fratii,banuiesc ca numai sa fac avort mi-a spus toate astea ,nu il inteleg cum sa iesim peste tot sa stie toata lumea ca noi suntem impreuna cand de fapt nu suntem si el e in alta relatie



....MAI FATUCA....pai tu vrei sa faci copii cu oricine ti zice ca te iubeste ....dupa 2 luni de vrajala.....si apoi hop la bebe.....revino ti fato........copilul este o responsabilitate enorma si nu o jucarie.........nu poti sa te f.....uti ,linistita....cu cine te cuplezi....dupa o despartire ca n povesti.....si deabia apoi dupa ce trece un timp ceva mai mult ....dupa ce va cunoasteti.....si ideal ar fi sa va casatoriti.....apoi puteti vbi de copii.....binenteles daca si aveti ce i oferii......nu asa ca vreau eu un bebe ....uite mi s a sculat azi noapte idea asta ,.....si vreau sa o pun in aplicare.......... ....scuza ma pt ca am fost cam dur.....dar viata este si mai dura.......cu bine si minte multa

asa am citit ce ai scris si am pricipit si eu eu cred ca fatuca are chef de joaca eu nu m-am gandit ink la copii desi in sit in care sunt nu e cea mai potrivita sa ma gandesc, dar omit si totusi nu ma gandesc pt ca eu una ink ma consider copil si e o reponsabilitatea prea mare si ink sunt tanara nu vreau sa imi bat joc de viatza mea si de a copilului meu o sa il aduc pe lume atunci knd si eu si prietenul meu o sa consideram ca suntem suficienti de responsabili
yumy
Postat pe 28 Februarie 2009 12:54
Cine stie ma cine e asta?
o plati-o KUDIKA SA FACA RECLAMA .
EU TOMA NU CRED ASA CEVA SI DACA E ADEVARAT ITI DAU UN SINGUR SFAT
bebe_lush_ul
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:47
fata,imi pare rau sa iti zic da esti dusa.u ai un copil in tine si te gandesti k ti-e greu k ala nu mai e langa tine,k e cu alta...hei,revino-ti!!!tie iti convine situatia?in loc sa te gandesti serios la copil,la ce vei face...mai ales k el cand a aflat nu s-a intors la u sau macar sa isi asume responsabilitatea.dak te-a mintit de la inceput ce mai vrei?nu te-ai convins ce a vrut?aoleeeooo fatuca.eu am ramas insarcinata din greseala si am ales sa pastrez bebe..si aq are un an si toata lumea il adora...mai gandeste-te....adica cum sa nu il incurci?dak el nu stie ce satisfactii iti da un copil si nu vrea sa faca parte din viata lui..lasa-l de tot si pastreaza bebe si creste-l singura...ma minunez cum de dintre o sarcina si un baiat care te minte si nu te vrea u ai ales sa ceri sfaturi in leg cu baiatul...
aalesutzza
Postat pe 19 Mai 2009 21:38
Al cui e copilul?
Kathara
Postat pe 19 Mai 2009 21:43
De la: angel24, la data 2009-02-18 18:13:17As vrea si eu niste pareri.Am avut un prieten de care m-am despartit acum o luna si ceva si dupa despartirea nostra ne-am mai vazut odata si de atunci nu ne-am mai vazut.Eu de 2 saptamani am inceput sa ies cu altcineva ca sa il uit,i-am spus la cel cu care am iesit ca voi avea un copil.Fostul a aflat cu cine umblu si a inceput sa imi bage in cap ca e insurat ca sta cu mine pentru bani si multe altele.Eu am ramas insarcinata,l-am anuntat.De cand ne-am despartit numai pe mess am mai vb ca el a plecat in alt oras.Cat timp am fost impreuna el imi zicea ca ma iubeste,ca vom formao familie,ca vom face copii si multe altele.Totul sa terminat intr-o zi cand mi-a trimis un sms ca sa terminat.Ma mintit enorm.Cand a aflat ca sunt insarcinata,mi-a spus ca nu am cum cu el ca el nu poate face copii,cand i-am zis ca daca e sa il tin voi face teste si voi demonstra ca e alui,dupa multe vorbe a dat-o pe intoarsa,am inceput sa vorbim,sa aflu adevaratul motiv pt care ne-am despartit.In ziua care ne-am despartit la cautat fosta lui prietena cu care a stat 5 ani si erau despartiti de 4 luni si in timpul acesta m-a cunoscut pe mine,si cica i-am fost draga.mi-a zis ca ma iubeste ca asa credea si incerca sa se minta pe el ca sa o uite pe fosta ca numai credeau ca se impaca,si cand mi-a trimis sms-ul sa impacat cu ea si acum stau impreuna.Isi cere scuze pt felul cum s-a purtat cu mine,ca acum a realizat ca m-a facut sa sufar,si spera sa il iert.I-am spus ca daca eu as fi facut asa ca si eu am rupt acum 5 luni o relatie de 5 ani din care 3 am fost logodita cum ar fi reactionat,mi-a spus ca nu i-ar fi convenit dar ar fi inteles dar eu nu am avut cum sa inteleg ca el ma mintit,mi-e mia spus cand l-am cunoscut ca a stat 7 ani cu o tipa si de un an s-or despartit.Si ca ii pare rau ca m-a mintit,si tocmai de aceea ca am suferit mult numai vrea sa sufar,si sa numai umblu cu cel care ieseam ca ma va face sa sufar sa-i promit,si ca vrea sa fim prieteni buni,sa ne intelegem ca fratii,si ca daca am nevoie de ceva oricand ma va ajuta,si ca imi va alege el prietenii cand voi vrea sa am un prieten ca merit un baiat cuminte nu cum era el,sau fostii,si i-am zis ca deocamdata numai vreu pe nimeni ca mi-a ajuns,si mi-a zis ca asa e cel mai bine,si ca imi va trece mai usor ca vom vorbii zilnic.Mi-a spus ca de cate ori va venii pe acasa vom iesii sa bem un suc sa ne vada lumea impreuna,sa creada ca inca suntem imreuna,si i-a spus la cel cu care ieseam ca ne-am impacat.I-am spus ca voi face avort ca nu vreau sa il incurc,mi-a spus ca imi va fi alaturi.Sincer mi-e greu sa il stiu alaturi si sa nu mai fie al meu,cum poate sa zica sa fim k fratii,banuiesc ca numai sa fac avort mi-a spus toate astea ,nu il inteleg cum sa iesim peste tot sa stie toata lumea ca noi suntem impreuna cand de fapt nu suntem si el e in alta relatie


inseamna ,,ca ai tinut'' foarte nult la el.... daca dupa 2 saptamini ai incepu sa iesi cu altcineva...

Postat pe 20 Mai 2009 07:59
De la: Kathara, la data 2009-05-19 21:43:20Al cui e copilul?

nu mai conteaza al cui este clar este ca acest copil este o responsabilitate caruia va trebui s aii faca fata
yumy
Postat pe 20 Mai 2009 18:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
click 1 De la: mmar_cella 6 Iulie 2009 10:25
O relatie ciudata!!! 124 De la: my_eyes 9 Ianuarie 2010 00:51
nu-l inteleg:( 6 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 18:36
Timida 29 De la: Max2 6 Decembrie 2011 21:00
O parere pls 22 De la: sandrutzaa 30 Iunie 2009 20:49