Sex in timpul menstruatiei

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Sex in timpul menstruatiei: (5 din 1 vot)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
cernushka Avatarul lui cernushka

17 mesaje

Salut tuturor....deci am o intrebare...poate cineva a mai facut asa ceva.
Am menstruatie destu de durabila de la 10-15 zile. Va inchipuiti k intro relatie e destul de greu sa rabzi atit cind ai o persoana pe care o iubesti si o doresti la orice pas... Deci nu am mai rabdat si undeva spre sfirsitul mesntruatiei am facut dragoste... nu a fost kiar atit de rau fiindka in ultimele zile nu prea singerez.... dar dupa vreo jumatate de ora am inceput sa am nishte dureri nebune in abdomen. Spunetimi va rog a influientat umva igienei mele? este perikulos?
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

i don't know
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: cernushka, la data 2009-09-21 19:49:09Salut tuturor....deci am o intrebare...poate cineva a mai facut asa ceva.
Am menstruatie destu de durabila de la 10-15 zile. Va inchipuiti k intro relatie e destul de greu sa rabzi atit cind ai o persoana pe care o iubesti si o doresti la orice pas... Deci nu am mai rabdat si undeva spre sfirsitul mesntruatiei am facut dragoste... nu a fost kiar atit de rau fiindka in ultimele zile nu prea singerez.... dar dupa vreo jumatate de ora am inceput sa am nishte dureri nebune in abdomen. Spunetimi va rog a influientat umva igienei mele? este perikulos?

Mergi la ginecolog!

Raporteaza abuz de limbaj
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-09-21 23:44:28
De la: cernushka, la data 2009-09-21 19:49:09Salut tuturor....deci am o intrebare...poate cineva a mai facut asa ceva.

Mergi la ginecolog!

complicat cu doctorul asta ginecolog cred ca a fugit din cabinet
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Valitza88 Avatarul lui Valitza88

184 mesaje
Oras: bucuresti

10-15 zile?
Tu cred ca nu gandesti du-te domne la doctor...lasand partea cu sexul...nu e in regula sa ai atata.e o dereglare hormonala ceva.
Tu te gandestia oleu ce ma fac fara sex sau ce se face partenerul dar nu te-ai gandit sa te duci la medic sa vezi din ce cauza ai asa de mult.
bemm Avatarul lui bemm

1647 mesaje

adica jumatate de luna tu ai menstruatie?
si mergi la un medic ca nu este normal! cat despre sex...eu stiu ca in timpul menstruatiei nu este indicat sa faci sex pt ca atunci colul fiind deschis esti mai sensibila la infectii!
fuck you or fuck off
i_andra Avatarul lui i_andra

197 mesaje
Oras: pitesti

mergi la ginecolog cat mai repede, este destul de grav sa pierzi in fiecare luna atat de mult sange.
"Un om destept rezolva problema, un om si mai destept o evita."
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: yumalai, la data 2009-09-22 07:46:06

Mergi la ginecolog!

complicat cu doctorul asta ginecolog cred ca a fugit din cabinet

Care s-a speriat mai tare si a fugit din cabinet?
Fosta membra Kudika.ro
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro

www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
cherry_pie Avatarul lui cherry_pie

48 mesaje

in primul rand nu e normal sa dureze 10-15 zile .ai fost la doctor pentru kestia asta ?

17 mesaje

De la: cherry_pie, la data 2009-10-02 14:43:29in primul rand nu e normal sa dureze 10-15 zile .ai fost la doctor pentru kestia asta ?[/quote

eu am menstruatia de 7 ani si de 7 ani umlu prin medici din capitala.. chiar am ajuns si in Ucraina sa plec akolo la un genicolog , am primit tratamente foarte costisitoare de la care nici un rezultat :(

17 mesaje

De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-09-22 10:12:56
De la: yumalai, la data 2009-09-22 07:46:06

Mergi la ginecolog!

Am avut doua hemoragii intensive in care am ajuns in starea anemica de gradul 3 dar oricum nu imi pot face nimik am luat hormonale si ogreaza de medicamente dar fara rezultat inafara k nu am singerari asa intensive dar care s-au prelungot la zile de fara sfirsit :((
simonycik Avatarul lui simonycik

421 mesaje

In primul rand nu este normal sa-ti tina menstruatia mai mult de 8-9 zile, deci ginecologul trebuie vizitat urgent, cat despre durerea aia.. si eu fac sex la ciclu dar nu ma doare nimic deci iar..ginecolog
when all else failes, have sex
Fosta membra Kudika.ro
Buna..cum ti-au zis si fetele..mai bine mergi la un ginecolog, el te va examina si iti va spune ce si cum...si eu am uneori dureri daca intretin relatii sexuale in timpul menstruatie si de la 2-3 zile cat ma tine de obicei ajuns la 4-5 zile...am fost la ginecolog si mi-a spus k desi multe femeie prezinta un apetit sexual mai ridicat in timpul menstruatiei, nu e tocmai sanatos sa intretii relatii in aceasta perioada din diferite motive, unul e k te-ai putea alege cu o infectie(candidoza, leucoree,..), deoarece sangele menstrual e mediu proprice pt dezvoltarea bacteriilor, altul e k ai putea face hemoragie(interna sau externa), plus k desi multi nu cred asta, poti ramane insarcinata si in perioada menstruatiei, mai ales in ultimele zile si daca te tine ca si pe tine 10-15 zile, se poate suprapune cu perioada fertila :) sunt putine sanse, dar exista. Ca si acele cazuri in care ai menstruatie peste sarcina chiar si 2 luni. La tine cred ca e vorba de un dereglaj hormonal de te tine asa mult, asa avea si prietena mea si s-a dus la ginecolog, a facut analize hormonale si i-a dat tratament cu anticonceptionale sa ii regleze atat cantitatea cat si durata si acum o tine 5 zile maxim. :)
Fosta membra Kudika.ro
scuze pt greseli..ma grabeam sa scriu cat mai repede ;))
Fosta membra Kudika.ro
Asa e, poti face sex in timpul menstruatiei dar cu conditia sa fii dispusa sa iti asumi niste riscuri.Cat despre sangerare trebuie sa mergi de urgenta la medic. Eu aveam sangerare si 4-5 saptamani. La un moment dat mi-am dat seama ca nu e normal pt ca nu mai eram la pubertate(am 22 de ani), mi-am luat inima in dinti si am mers la medic. Acolo, pt ca eram virgina mi-a facut o ecografie pelviana care costa 15 lei, si mi-a descoperit un micropolichist la ambele ovare(din cauza asta era o singerare mai lunga), mi-a dat un tratament care a avut efect de reglare cat timp l-am luat, dupa care am mers la endocrinolog si mi-a dat anticonceptionale. Acum e normal, am doar 4-5 zile, rar 6-7, si urmeaza sa ma duc iar pt ecografie sa vad daca s-au micsorat, eu sper chiar sa fi disparut chisturile. O prietena a avut ciclul cu o sapt mai devreme si cand a mers la medic i-a gasit un chist de 4 cm si i-a zis ca daca avea 5 cm o trimitea direct in operatie, dar asa i-a dat tratament pt a se micsora. Multa bafta, poate nu e nimic, dar trebuie facut un control pana nu e prea tarziu.
cristiana_cris Avatarul lui cristiana_cris

2672 mesaje

foarte mult...ceva este neinregula..raspunsul il ai de la doctor...iar in privinta sa faci sex cind esti pe....nu este igienic
Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you One thing you can be sure of I'll never ask for more than your love Nothing's gonna change my love for you You ought to know by now how much I love you The world may change my whole life through But nothing's gonna change my love for you
Corina_cori Avatarul lui Corina_cori

97 mesaje

dupa cum au zis si ceilalati...MERGI LA DOCTOR!!.. cat despre sex in timpul menstruatiei...de acuma nu cred ca o sa mori 5 zile.. doar nu esti nimfomana...
Fosta membra Kudika.ro
hello?? nu a fost la un doctor! a fost la mai multi, ba a fost si in alta tara la consultatie

nimeni nu mai citeste cu atentie
there is nothing more dangerous than a woman without a past
simonycik Avatarul lui simonycik

421 mesaje

De la: adina_black, la data 2009-10-08 17:51:47hello?? nu a fost la un doctor! a fost la mai multi, ba a fost si in alta tara la consultatie

Vai ai dreptate..uitasem sa-mi pun ochelarii
when all else failes, have sex
Fosta membra Kudika.ro

daca ai o menstruatie atat de lunga, nu prea e bine. pe mine m-ar ingrijora acest lucru, de aceea te sfatuiesc sa mergi la medicul ginecolog si sa afli de ce dureaza atat de mult ciclul.

iar durerea de abdomen poate fi tot din cauza menstruatiei prelungite.

multa sanatate!
Fiecare zi e minunata!
Fosta membra Kudika.ro
De la: simonycik, la data 2009-10-08 17:55:17
De la: adina_black, la data 2009-10-08 17:51:47hello?? nu a fost la un doctor! a fost la mai multi, ba a fost si in alta tara la consultatie

Vai ai dreptate..uitasem sa-mi pun ochelarii

am eu o pereche in plus - sunt roz
there is nothing more dangerous than a woman without a past
Carminela Avatarul lui Carminela

5 mesaje
Oras: bucuresti

Dragelor....

se poate face sex si in timpul menstruatiei, dar sigur ca aveti dreptate ca riscul de infectie este mai mare. Pentru cele care inca nu stiu, exista insa tampoane cu care chiar poti face si sex, ce-i drept nu se gasesc inca la noi in tara sau cel putin eu nu stiu sa existe, nadajduiesc ca se vor aduce totusi intr-un viitor nu foarte indepartat dat fiind faptul ca mai toate s-au adus. Vezi www.gynotex.com/ . Eu le folosesc de ceva vreme, ce-i drept nu permanaent c numai atunci cand am nevoie (cand vreau sa fac sex, sau cand merg la inot... si sunt ok... trebuie sa te obisnuiest pentru ca ies destul de greu, dar ies... va asigur!

Fosta membra Kudika.ro
salutare!daca tot ai o viata sexuala activa si sunt si ceva probleme de sanatate ar trebui sa mergi la un medic ginecolog , asa cum foarte multe te-au sfatuit.la dereglari hormonale de genul asta se dau pilule aticonceptionale care nu doar te protejeaza de o sarcina nedorita dar si regleaza ciclul menstrual.tin minte ca eu eram pe stop o data la doua saptamani (chiar pe la inceput) si mediul mi-a prescris antibebe. am luat o perioada si lucrurile au devnit mai bune.nu am mai avut nici dureri si ciclul a devenit regulat.
ruj rosu pentru zile negre
necunoscut Avatarul lui necunoscut

5640 mesaje

Toate organele genitale in perioada aia sunt inflamate si sensibile,plus ca te poti captusi cu o ciuperca de toata frumusetea.Ciclu de 10-15 zile.Fuga la ginecolog,nu e normal.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria ta valoare. Cu cat cauti sa placi la toata lumea, cu atat esti in primejdie sa nu fii respectat de nimeni. - Delacroix Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului. - Nicolae Iorga Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta. - N. Iorga
Raluca_SA Avatarul lui Raluca_SA

114 mesaje
Oras: tulcea

La ginecolog de urgenta! La tine dureaza prea mult menstruatia
Viento Avatarul lui Viento

9 mesaje
Oras: targoviste

Buna...In primul rand relatiile sexuale in timpul menstruatiei nu sunt sanatoase pentru ca aparatul genital feminin este mai sensibil in aceasta perioada,fiind favorizata in special aparitia bolilor cu transmitere sexuala...Si in al doi-lea rand nu este normal cat iti dureaza menstruatia...Iti repet ceea ce ti sña mai spus:MERGI LA GINECOLOG...,nu te poti juca cu asa ceva...Mult succes!
..Poti sa plangi fara sa iubesti,dar nu poti sa iubesti fara sa plangi,caci numai cel ce sufera stie cu adevarat ce e dragostea...Zambetul celui ce sufera este mai trist decat lacrima celui ce plange...
miky_85 Avatarul lui miky_85

3 mesaje

miky_85 Avatarul lui miky_85

3 mesaje

scuze ptr cea de sus...as avea si eu cam aceeasi problema...am o fetita de 2 ani si trei luni iar dupa nastere(adica cezariana)nu am mai fost la nici un control ginecologic.Totul a decurs bine cu ciclul...venea regulat si dura intre 5-7 zile.De 7 luni ma tine ciclul 10 zile sangerand intr-una face pauza 2 zile si apoi inca 4 zile de sangerare dar de culoare maro inchis...nu am fost pana acum la ginecolog de frica si mai ales ca nu sunt in tara sunt in italia si nu am incredere in medicii de aici...Daka ma puteti ajuta cu un sfat sau orice altceva sa fac ...imi afecteaza atat viata de cuplu cat si nervii ptr ca in toata perioada aceasta de 16 zile sunt fff nervoasa.va multumesc astept raspuns
AdrianaR Avatarul lui AdrianaR

2189 mesaje

De la: kudika324352, la data 2010-10-04 15:45:44scuze ptr cea de sus...as avea si eu cam aceeasi problema...am o fetita de 2 ani si trei luni iar dupa nastere(adica cezariana)nu am mai fost la nici un control ginecologic.Totul a decurs bine cu ciclul...venea regulat si dura intre 5-7 zile.De 7 luni ma tine ciclul 10 zile sangerand intr-una face pauza 2 zile si apoi inca 4 zile de sangerare dar de culoare maro inchis...nu am fost pana acum la ginecolog de frica si mai ales ca nu sunt in tara sunt in italia si nu am incredere in medicii de aici...Daka ma puteti ajuta cu un sfat sau orice altceva sa fac ...imi afecteaza atat viata de cuplu cat si nervii ptr ca in toata perioada aceasta de 16 zile sunt fff nervoasa.va multumesc astept raspuns

ce vrei sa`ti spunem noi?mergi la un control ginecologic...in mod normal ar trebui sa mergi macar odata pe an!
Never underestimate a woman with a french manicure!
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: