Setari Cookie-uri

Ce va fi?

Buna..am decis sa apelez la ajutorul vostru deoarece parerea celor care ma cunosc,am auzit-o.imi place de un baiat din scoala mea,el fiind mai mare cu 2 ani decat mine.c-am de fiecare data cand ne intalnim la scoala(intamplator) se uita la mine..isi ce priviri ca ma topesc toata cand il vad:x n fine ..l-am bagat in lista de messenger si nu am vorbit decat o data,mentionez ca face to face nu am vorbit niciodata,cred ca din cauza unei prostioare de a mea :D cum as putea sa-mi dau seama daca chiar ma place?stiti si voi colegele sunt rele si nu intotdeauna spun ceea ce cred,asa ca nu-mi pot da seama din cuvintele lor.ma rog ,ajutati-ma voi fetelor cu un sfat.:(....kisses:
kudika025939
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:07
Si tu cati ani ai??
ayyryynn
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:11
aproape 18 ...:D
kudika025939
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:17
Ca sa-ti dai cu parerea intr-o astfel de situatie ar trebui sa-i cunosti pe cei implicati...Nu cred ca iti poate spune cineva de pe forum daca te place sau nu...
Daca vrei sa stii , abordeaza-l pe el ...Invita-l la un suc (sau la ce mai iesiti voi acum...eu sunt cam depasita) si vorbeste cu el .Cred ca vei primi toate informatiile direct de la sursa
ella_c
Postat pe 23 Septembrie 2009 20:19
Ai 18? E cu 2 ani mai mare...si e in aceiasi scoala. Inseamna ca e la scoala la 20 de ani. Deci...cati ani ai? Da pe bune acuma.
ayyryynn
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:03
asa imi placea si mie de un tip din alta clasa in liceu... luni intregi stateam si ne uitam unul la altul fara ca unul sa faca ceva concret... eu eram descurajata si de unii colegi care imi spuneau ca nu ne potrivim, ca e prea bun pentru mine, prostii d-astea; iar eu ma cam credeam ratusca cea urata pe atunci, asa ca ii credeam.
Cand in sfarsit mi-am luat inima in dinti sa-l invit la un suc, imi spune ca are prietena de vreo saptamana ( )

Asa ca nu pierde timpul, daca vrei sa afli daca te place, invita-l la o plimbare, suc ceva... si vei afla :)
kitty_krieger
Postat pe 23 Septembrie 2009 21:06
invita-l undeva
yumy
Postat pe 24 Septembrie 2009 06:51
De la: ayyryynn, la data 2009-09-23 21:03:18Ai 18? E cu 2 ani mai mare...si e in aceiasi scoala. Inseamna ca e la scoala la 20 de ani. Deci...cati ani ai? Da pe bune acuma.



:)) pe bune..el este in clasa a 13 la sam,iar eu sunt la liceu.nu as avea de ce sa mint pt ca este in interesul meu ca voi sa-mi raspundeti :)
kudika025939
Postat pe 24 Septembrie 2009 15:35
Aha,scuze atunci.Doar ca mi se parea tare ciudat pentru varsta lui. Oricum,la varsta ta nu ar trebui sa iti faci astfel de probleme. Daca nu ai curaj sa il inviti undeva macar fa'ti curaj sa vorbesti cu el la scoala. Gaseste un subiect comun care sa il captiveze. Vorbiti ceva timp,abia dupa spune'i ce vrei de fapt sa'i spui.
ayyryynn
Postat pe 24 Septembrie 2009 20:32
De la: ayyryynn, la data 2009-09-24 20:32:04Aha,scuze atunci.Doar ca mi se parea tare ciudat pentru varsta lui. Oricum,la varsta ta nu ar trebui sa iti faci astfel de probleme. Daca nu ai curaj sa il inviti undeva macar fa'ti curaj sa vorbesti cu el la scoala. Gaseste un subiect comun care sa il captiveze. Vorbiti ceva timp,abia dupa spune'i ce vrei de fapt sa'i spui.


nu-i nimic.era normal sa ai dubii in legatura cu varsta.pai de aia v-am intrebat pe voi,ca sa aflu mai multe pareri,poate imi fac curaj :)
kudika025939
Postat pe 24 Septembrie 2009 20:43
Pai in primul rand e clar ca daca o sa astepti in continuare sa faca el primul pas o sa obtii ce ai obtinut si pana acum, adica multe nopti petrecute in fata calculatorului asteptand sa il prinzi pe mess si multe priviri lungi furisate la pauze. Asa ca ia-ti inima in dinti si fa ceva ca sa spargi gheata.. cea mai simpla metoda este sa iti faca cineva cunostina cu el(o colega, sau o prietena a unei colege din alta clasa, etc...intelegi ideea).
OrizonturiDeschise
Postat pe 25 Septembrie 2009 21:30
eh,nu stau pe mess 'ca sa-l astept',dar ma enerveaza ca nu afce nimic de aceea ma gandeam k poate nu ma place si de aceea nu face nimic, dar de ce m-ar mai privii cu atata insistenta? cu drag,teodora
kudika025939
Postat pe 27 Septembrie 2009 17:05
n-ai de ce sa fi timida la 18 ani, daca n-ai noroc sa gasesti pe cineva care sa-ti faca cunostinta cu el, atunci abordeaza-l tu pe mess, sau banuiesc ca voi acolo langa liceu aveti vreun local in care iesiti cu totii, si ai putea sa te intalnesti acolo cu el mergand cu niste colege(doar sa nu puna una ochii pe el, sau el pe ea) , oricum abordeaza-l pe mess cu ceva de genul: "auzi scuza-ma ca te deranjez insa nu am la cine sa apelez si ma gandeam ca poate ai timp cateva minute imi spui si mie cum sa-mi instalez programul nu stiu care, sau cum se formateaza sau cum se defragmenteaza pc-ul? nu vreau sa te deranjez daca esti ocupat, pot sa te intreb si mai tarziu daca esti de acord"..... eu cred k ar merge sa spargi asa gheata. mult succes!
diana3289
Postat pe 27 Septembrie 2009 17:20
hai sa iti povestesc ceva: cand eram in liceu, imi placea si mie un baiat de aceeasi varsta cu mine. eu eram in 12 b si el in 12 c. tot asa ne aruncam si noi priviri pe furis si tot timpul el iesea mai repede din ore si cobora la parter stiind ca eu mereu ies in pauza la tigara cu o colega. niciodata nu mi-a spus ca ma place sau ceva de genu. mai vb noi unul cu celalalt dar nimic mai mult.. pana au aflat cei de la el din clasa ca il plac si el ma place. si chiar daca nu a fost nimic intre noi pentru ca nici unul nu a avut curaj sa faca primul pas, colegii lui au inceput sa zica urmatorul lucru cand ma vedeau ca cobor si respectivul era cu ei: balazs iti vine femeia. apoi cand ma vedeau si el nu era in preajma faceau un comentariu de genu: uite ca vine femeia lu balazs. desi intre noi nu a fost niciodata nimic, amicitie si atat.


spune-i ca il placi pentru ca nu ai nimic de pierdut. daca nu, mai tarziu iti va parea rau ca nu ai incercat..

parerea mea.

sau... roaga o prietena buna din clasa sau liceu, sa mearga sa ii spuna: pot sa vb o clipa cu tine.. uite la prietena mea ii place de tine si nu a avut curaj sa vina ea sa iti spuna si m-a rugat pe mine

sau: roaga o prietena buna din clasa sau liceu, sa mearga sa ii spuna: pot sa vb o clipa cu tine.. uite
a prietena mea ii place de tine, dar sa nu ii spui ca ti-am zis eu sa nu se supere pe mine. desi tu sa stii ca a vb cu el dar el sa nu stie ca tu stii.. ma rog... you get the point i guess.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divertisment de sarbatori pentru cei singuri? 4 De la: Barbie30_ 22 Decembrie 2010 13:14
vecina mea ma tapeaza de bani, as avea nevoie de un sfat 135 De la: kudika_31836 9 Septembrie 2013 06:36
Prietena mea si EL 27 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 15:10
relatie virtuala 38 De la: yumalai 11 Februarie 2010 16:23
Cat dureaza relatiile intre adolescenti??!? 41 De la: kudika505443 11 Februarie 2012 11:06