Setari Cookie-uri

ce facultate?!?

buna...sunt in clasa a 12 a la mate-info, info intensiv...si nu stiu la ce facultate sa dau...am dat la profilul asta pt ca am zis ca pot da mai departe unde vreau...dar acum nu stiu unde vreau...imi place romana,germana...si ca pasiuni am masinile, moda si pozele cu moda/masini...si as vrea sa mi gasesc o facultate care sa mi placa, dar sa nu o fac degeaba...HELP..!!!
summer_love
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:09
in primul rand ce zodie esti? in ce domeniu nu ai vrea deloc sa muncesti: resurse umane, relatii cu clientii, financiar, contabilitate, etc?
diana3289
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:18
sunt in zodia pesti...nu mi ar place sa lucrez in contabilitate, invatamant...si nu mai stiu...
summer_love
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:26
si inca un domeniu..juridic...mai bn stau acasa decat sa fac dreptul...nu mi place deloc...
summer_love
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:28
http://www.astrodestin.ro/profesie/zodiile-si-profesiile/
daca te ajuta la ceva
diana3289
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:34
interesant site-ul...dar mai este ceva...sunt o fire destul de schimbatoare si ma plictisesc repede...:|
summer_love
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:49
exista psihologi specializati pe aceasta parte .in functie de personalitatea ta si de aptitudinile tale ei iti recomanda ce ti s-ar potrivi .eu cred ca ar fi indicat sa faci un test de genul si nu sa te iei dupa zodii sau alte cele .nu de alta dar conteaza foarte mult sa iti placa facultatea pe care o faci altfel ramai cu o diploma cu care nu faci mare lucru .bafta la bac si la alegerea facultatii !
cherry_pie
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:08
Trebuie sa te gandesti si la o facultate care sa-ti asigure un viitor. Parerea mea, daca tot te pricepi la astea... mergi in continuare pe informatica. Pentru ca asta in continuare este viitorul. Si este un domeniu in care lucrezi cand vrei tu, cum vrei tu. Nu te controleaza nimeni, poate ca ai dead-line-uri, dar nu e o problema. Si poti oricand sa faci web-design, sa lucrezi in publicitate si nu-mi mai vine acum nici o idee, dar toata lumea este a ta.
Invata germana, daca iti place. Dar cu Litere-le mori de foame, daca la asta te gandesti. De aici nu poti spera decat sa ajungi traducator.
Casstelana
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bacul nu ma lasa sa dorm.am nervii la pamant!help 5 De la: AnnaMarie23 8 Octombrie 2009 23:59
Cum faci fata unui esec?? 11 De la: ingerash_cu_cornitze 1 Aprilie 2012 01:49
Ce sa cred...... 7 De la: Caliope 6 Aprilie 2010 10:00
am nevoie de un sfat 5 De la: ples_anca 11 Iulie 2009 18:35
Beam MLM ( job la domiciliu ) 1 De la: Knifey 23 Decembrie 2010 16:24