Setari Cookie-uri

E o greseala sa te muti cu iubitul ?

Buna fetelor. nu stiu daca s-a mai abordat subiectul acesta, dar vreau sa cer sfaturi si pareri legate de mutatul impreuna cu iubitul...ma gandesc sa ma mut cu prietenul meu intr-un apartament,suntem de 1 an jum impreuna si ne intelegm foarte bine...insa sunt bombardata din toate partile cu sfaturi negative, ca mutatul impreuna inaintea casatoriei dauneaza grav unei relatii, ce parere aveti, poate si din proprie experienta?...multumesc.
d_ziana
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:49
De la: d_ziana, la data 2009-09-27 21:49:51 Buna fetelor. nu stiu daca s-a mai abordat subiectul acesta, dar vreau sa cer sfaturi si pareri legate de mutatul impreuna cu iubitul...ma gandesc sa ma mut cu prietenul meu intr-un apartament,suntem de 1 an jum impreuna si ne intelegm foarte bine...insa sunt bombardata din toate partile cu sfaturi negative, ca mutatul impreuna inaintea casatoriei dauneaza grav unei relatii, ce parere aveti, poate si din proprie experienta?...multumesc.

Mdea a mai fost deschis un topic de genu'.. in fine.. parerile sunt impartite in ceea ce priveste mutatul impreuna inainte de casatorie...unii zic ca-i mai bine..altii ca nu..eu m-am mutat cu iubitul dupa 4 luni de relatie, si stam sub acelasi acoperis de 1 an si 2 luni ..pentru mine a mers ok, chiar mi-a fost mai bine de cand stam impreuna. Imi place, dar depinde de voi cat de bine o sa va intelegeti..mutatul impreuna presupune schimbarea unor idei, unor obiceiuri..si dureaza ceva sa te obisnuiesti..unii nu reusesc sa "mai lase de la ei" si de aceea mutatul impreuna duce chiar si la despartire. Concluzionez: depinde numai de voi
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:52
Si eu sunt de parere ca doi oamnei ar trebui sa stea impreuna o perioada inainte de casatorie. Nu de alta, dar numai stand impreuna cu cineva iti poti da seama daca te potrivesti sau nu cu acel om...
Lucia38
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:54
De la: Lucia38, la data 2009-09-28 11:54:30Si eu sunt de parere ca doi oamnei ar trebui sa stea impreuna o perioada inainte de casatorie. Nu de alta, dar numai stand impreuna cu cineva iti poti da seama daca te potrivesti sau nu cu acel om...

si eu am aceeasi parere 2 oamenii trebuie sa se cun mai bine sa vada daca se potrivesc este mai bine decat sa treaca apoi printr-un divort:-)
yumy
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:59
...si daca peste inca 1 an va despartiti care din voi doi pleaca si cine ramane in apartament? Parerea mea este ca daca locuiti mult timp impreuna exista sanse din ce in ce mai mici sa se casatoreasca cu tine (daca te intereseaza acest aspect)...
helenes
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:48
daca ai ganduri mari cu baiatul asta (casatorie) atunci e f bn si chiar recomandat sa locuiti impreuna o perioada.sa nu ajungi sa ai surprize dupa ce ai spus "DA" in biserica.
razz
Postat pe 30 Septembrie 2009 00:22
Din punctul meu de vedere nu e o greseala daca ai cantarit bine inainte si crezi cu adevarat ca iti doresti sa stai cu iubitul tau tot timpul.Oricum daca mergeti la munca sau facultate si aveti suficiente preocupari incat sa nu stati non-stop in casa,nu veti avea nici timp sa va certati si veti avea timp sa va cunoasteti cu toate toanele,tabieturile etc...
Eu am "riscat' si m-am mutat dupa 1luna cu al meu si deja avem 2ani si 2 luni si nu regretam deloc deciza pe care am luat-o impreuna.
Succes si voua!
luyyzz
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:50
De la: neps, la data 2009-09-28 15:48:39...si daca peste inca 1 an va despartiti care din voi doi pleaca si cine ramane in apartament? Parerea mea este ca daca locuiti mult timp impreuna exista sanse din ce in ce mai mici sa se casatoreasca cu tine (daca te intereseaza acest aspect)...


sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani. de 2 ani ,care se implinesc azi, locuim impreuna. la anul ne casatorim.
se poate si asa.
Madalina2808
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:08
De la: neps, la data 2009-09-28 15:48:39...si daca peste inca 1 an va despartiti care din voi doi pleaca si cine ramane in apartament? Parerea mea este ca daca locuiti mult timp impreuna exista sanse din ce in ce mai mici sa se casatoreasca cu tine (daca te intereseaza acest aspect)...


Daca un cuplu nu sta impreuna pana la casatorie poate avea mari surprize.

E ca si cand vrei sa te faci marinar dar nu ai mers niciodata cu vaporul sa vezi daca ai rau de mare.
ilovethisgame
Postat pe 1 Octombrie 2009 11:11
De la: d_ziana, la data 2009-09-27 21:49:51 Buna fetelor. nu stiu daca s-a mai abordat subiectul acesta, dar vreau sa cer sfaturi si pareri legate de mutatul impreuna cu iubitul...ma gandesc sa ma mut cu prietenul meu intr-un apartament,suntem de 1 an jum impreuna si ne intelegm foarte bine...insa sunt bombardata din toate partile cu sfaturi negative, ca mutatul impreuna inaintea casatoriei dauneaza grav unei relatii, ce parere aveti, poate si din proprie experienta?...multumesc.


va fi o proba pentru relatia voastra, dar daca trecesti peste ea, inseamna ca va potriviti si ca va iubiti, intr-adevar. :)

merita incercat.
franziska_eu
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:34
daca ar fi dupa mine as creea o lege prin care tinerii sa fie obligati sa traiasca impreuna minim un an inainte de a lua decizia sa se casatoreasca! este foarte important sa vedeti daca va potriviti in tabieturi,preocupari casnice comune.........pur si simplu daca va suportati ca sa puteti apoi lua o decizie finala!
FRANNNCE
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:40
eu zic ca e foarte bine pt stiu multe cupluri care s-au casatorit si abia dupa nunta au vazut ce inseamna sa locuiasca impreuna. a fost greu si din cauza ca erau deja casatoriti nu au mai avut ce face au trebuit sa se suporte. de asta sunt de parere ca mai bine mai astepti sa te cun mai bine decat sa faci nunta la repezeala si dupa aia sa regreti. asa ca muta-te. cateodata mai trebuie sa reactionam si din instinct. ce ai simtit prima oara cand ti-a zis? erai bucuroasa? daca da, at nu mai sta pe ganduri daca nu, at inseamna ca ai ceva retineri si ar trebui sa mai amani momentul. poop si succes
melka
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:55
Eu locuiesc cu iubitul meu de 2 ani, m-am mutat la el intamplator. Sa va povestesc cum: in vacanta dupa terminarea liceului mi-am gasit un loc de munca ca sezoniera, eu locuiam la sat si ca sa nu fac naveta zilnic, mi-a propus sa ma mut la el; e singur la parinti. A fost o idee grozava, nu am ezitat. De atunci au trecut ceva timp si ne intelegem de minune, am reusit sa ne cunoastem mai bine, sa ma inteleg cu viitorii socrii dar un singer lucru nu imi place si anume ca mama lui se mai baga in treburile noastre.
Mi-e mi se pare o idee buna sa te muti cu iubitul tau intr-un apartament, singurei. Nu ezita!
danielap18
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:53
Nu vad de ce ar fi rau sa te muti cu el, e chiar o idee buna, insa totul depinde doar de voi si de cum va intelegeti .

Bafta !
Clx
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:07
De la: d_ziana, la data 2009-09-27 21:49:51 Buna fetelor. nu stiu daca s-a mai abordat subiectul acesta, dar vreau sa cer sfaturi si pareri legate de mutatul impreuna cu iubitul...ma gandesc sa ma mut cu prietenul meu intr-un apartament,suntem de 1 an jum impreuna si ne intelegm foarte bine...insa sunt bombardata din toate partile cu sfaturi negative, ca mutatul impreuna inaintea casatoriei dauneaza grav unei relatii, ce parere aveti, poate si din proprie experienta?...multumesc.


Este cel mai bun lucru pe care il poti face , asa vei sti cu adevarat daca va merge sau nu (casnicie , copii , alea alea) ...ca daca e sa nu mearga...o sa se duca dreaq tot...si sti cum se spune...mai bine acum decat mai tarziu....

Asa ca , felicitari pt noua "casa" !!!
yneedlove
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:11
eu mi-am cunoscut prietenul pe 8 iulie. pe 15 iulie ne-am mutat impreuna. am avut probleme le-am rezolvat impreuna. in 3 luni de cand stam impreuna am invatat multe unul de la altul. asa ca ai putea sa incerci, dar numai tu stii cu adevarat daca asta iti doresti.
tikky11
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:27
mi se pare ok daca cei 2 sunt impreuna de multa vreme..au o relatie stabila..chiar daca nu se gandesc la casatorie. nu inseamna ca daca te-ai mutat cu cel/cea cu care ai o relatie iti vei petrece tot timpul cu acea persoana..unul o sa fie la facultate..altul la serviciu..sau amandoi vor lucra... pentru cei care vor sa se si casatoreasca..este si mai indicat, pt ca asa vor vedea daca se inteleg si dupa ce sa vor casatori
FRN
Postat pe 17 Aprilie 2010 18:43
Este cel mai bun lucru pe care-l poti face,mutate cu el si doar asa o sa-i descoperi multe parti negative si pozitive.Probabil cei care ti-au spus ca dauneaza relatiei sa te muti cu el inainte de nunta ,erau bunici.
cami_goanga10
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum putem iesi cu capul sus dintr-o relatie? 28 De la: 18 Iunie 2013 09:58
buna 7 De la: kiki_1234 16 Decembrie 2008 09:29
dubii 8 De la: monaram 18 Iunie 2009 21:26
Chiar trebuie sa fim scorpii...? 37 De la: miss_darine 18 Ianuarie 2010 11:31
sa continui sau nu??? 15 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 12:11