Setari Cookie-uri

Oare sunt "bolnava" de dragoste.....sau obsedata?!?!

Buna ziua tuturor....
Este prima oara cand scriu pe un site.....
Am sa va spun povestea mea de dragoste pe scurt......Acum 13 ani....prin mai 1996, am cunoscut un baiat dragut (asa mi s-a parut atunci) la liceu....eu eram pe atunci eleva de serviciu. Mi-a cerut sa chem un profesor si fara a sta pe ganduri, l-am ajutat....din acel moment si pana in 2000 cand am terminat liceul noi am fost impreuna dar si cu despartiri....ca de...eram o adolescenta si ma uitam si dupa alti baieti.....cand imi placea de cineva, m-a desparteam de el si ma duceam la altul (fara sa va ganditi ca ma culcam cu ei) erau doar relatii mici....cine cunoaste ma intelege.....Dupa ce am terminat liceul....2 ani l-am cautat doar la telefoon, de ziua lui, de flori...(ptr ca are nume de floare), de sarbatori, de revelion.....il sunam si-atat. Dar dupa acesti 2 ani, m-a cautat pana m-a gasit....tin minte si acum data...16 Martie 2002....parca era ieri....si din acea zi noi am fost impreuna...a fost primul meu barbat...din toate punctele de vedere...distractii, petrecereri..tot...dar acum s-a intamplat ceva....ne previzibil.....am avut o discutie mai serioasa...ptr ca imi doreaam mult sa fim impreuna dar singuri...casatorie de proba cum s-ar spune....si i-am cerut sa ne mutam impreuna...ptr ca stateam cand eu la el..cand el la mine...si imi doream mult sa fim si noi mai singuri...ca de...suntem tineri...dar....a zis sa mai am rabdare...in schimb eu...i-am spus ca daca nu vrea sa fie cu mine...atunci fiecare pe drumul lui...si :((...e-am despartit
Nu m-a mai cautat o buna perioada...iar in septembrie 2007...numai stiu data....l-am sunat sa-i spun ca vreau sa ne vedem si el mi-a spus ca nu poate ptr ca are treaba. Pe 26 septebrie 2007, eu am implinit 26 de primaveri.....si seara eram suparata ca nu am primit mesaj de la el si i-am dat eu lui un mesaj sa-i multumesc ptr urari. a doua zi am vb cu tatal meu si mi-a spus ca s-a intalnit cu el si i-a spus ca pleaca in spania si nu stie cand se intoarce...ca oricum eu ma marit (sa cada tata jos...ca nu stia de asta).....Asa auzise el....si la o luna dupa ce a plecat (dupa lungi cautari si contacte) eu am aflat nr lui de telefon din Spania si l-am sunat sa-i spun ca nu m-am maritat....si mi-a raspuns si la mesaj "mi-am dat seama abia pe 26 Octombrie 2007 cand am facut eu o luna de cand sunt aici ca luna trecuta a fost ziua ta".........imi venea sa mor.
Dar asta nu e tot...l-am cautat de multe ori...l-am sunat de am platit enorm facturile....i-am trimis mesaje....i-am scris pe messenger....degeaba.
I-ar eu acum sufar de mama focului....il vizez in fiecare seara...si cand ma gandesc ca maine este ziua mea de nastere si se implinesc si doi ani de cand el a plecat in Spania.....imi vine sa plang...defapt mereu plang......am pirdut un barbat care mi-a oferit totul, nu a ridicat nici macar glasul la mine vreodata....este barbatul ideal....si ne-am iubit enorm de mult.....si eu il iubesc si azi...si maine si mai mult ca azi...si nu stiu ce sa mai fac ca sa il uit...
El este cu cineva acolo in Spania...tot romanca...dar cred ca este si influentat...asa ma gandesc eu....ptr ca-l cunosc foarte bine..
De aceea ma gandesc ca poate sunt "bolnava"....nu stiu ce sa fac sa ma linistesc, sa nu mai plang, sa nu mai sufar......sa ma pot indragosti din nou...imi este foarte greu!
Vreau un sfat...un mic ajutor...nu stiu....accept orice detaliu....chiar si critici.
Va multumesc!
orhideea26
Postat pe 25 Septembrie 2009 17:19
Deci tu ai vrut mai mult si el nu. Se pare ca nu era reciproc.

Ai pus capat in 2007 iar acum il vrei inapoi? trebuia sa apreciezi ce ai daca tot zici ce era barbatul ideal.

Chestia cu influentatul cade, cand un om vrea sa fie cu cineva face orice si tot nu renunta.

El a trecut mai departe, treci si tu!
metal
Postat pe 25 Septembrie 2009 19:01
Buna,

Daca vrei un sfat eu cred ca nu merita sa te mai gandesti atat la el si sa-ti pierzi timpul in loc sa iti traiesti viata. Ai aproape 29 de ani....totusi ....altii la varsta asta au si copii....daca vroia sa se intoarca la tine, s-ar fi intors in astia 2 ani.....nu merita dragostea ta.....dar tu faci cum vrei...

BLNDANIELA
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:56
Draga mea, s-o fi saturat de ifosele tale. Daca ii spui unui barbat "daca nu vrei sa fii cu mine atunci..." aceasta replica ii calca orgoliul in picioare...si fuge mancand pamantul. Asta e..vina iti apartine..s-a simtit insultat..prin 2007 cand ati mai vorbit nu a vrut sa te mai vada de teama sa nu fie din nou ranit de vorbele tale..el a zis ca cel mai bine e sa mergeti pe cai diferite, si sincer are dreptate . Tot ce poti tu sa faci acum este sa cauti pe altcineva si sa nu te mai gandesti la "ceea ce ar fi putut fi".."s-ar fi intamplat daca"..etc
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:03
Va multumesc ptr ce mi-ati spus....sper sa am putere suficienta sa uit tot.....stiu ca am gresit...si cel mai rau este ca as dori sa repar greseala...dar...nu se mai poate...
Am pe cineva care incearca sa se apropie de mine...sa fie cu mine....dar eu il vad pe fostul in el...si cred ca asta nu e bine, nu?
Nu vreau sa fiu cu cineva doar de dragul de a fi...dar nici singura nu vreau sa fiu ptr ca nu-mi place.
Off....grea mai este dragostea asta!
orhideea26
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:47
1-ori ca ai o imaginatie prea bogata
2-ori ca ai facut o obsesie pt el
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 19:54
salut
Cred ca nu esti bolnava si nici obsedata ci doar fricoasa. Ai impresia ca acel feeling pe care el te-a facut sa il simti, nu il vei simti cu un alt barbat, etc...eu cred ca vei mai intalni tipi atat de perfecti in ochii tai numai sa lasi frica in spate si sa ai curajul de a incerca din nou si din nou.
CURAJ!
csillicsiucsi
Postat pe 29 Septembrie 2009 21:31
De la: orhideea26, la data 2009-09-29 19:47:18Va multumesc ptr ce mi-ati spus....sper sa am putere suficienta sa uit tot.....stiu ca am gresit...si cel mai rau este ca as dori sa repar greseala...dar...nu se mai poate...
Am pe cineva care incearca sa se apropie de mine...sa fie cu mine....dar eu il vad pe fostul in el...si cred ca asta nu e bine, nu?
Nu vreau sa fiu cu cineva doar de dragul de a fi...dar nici singura nu vreau sa fiu ptr ca nu-mi place.
Off....grea mai este dragostea asta!

Deja iti constientizezi vina si incerci sa mergi mai daparte, asa ca esti pe drumul cel bun ..nu te astepta sa-l uiti peste noapte, dar incearca sa te dedici persoanei care iti este acum alaturi
simonycik
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un strop de volenta...sau ceva de genu... 54 De la: _oktober_ 22 Ianuarie 2010 22:38
am nevoie de niste sfaturi... 19 De la: bulinutzaroz 2 Septembrie 2012 21:38
ce poti alege? a incerca sau sa uiti ce simntii! 3 De la: alyn27 26 Iunie 2010 22:59
CE AR TREBUIE SA ALEG? 14 De la: Artemis25 23 Mai 2009 17:09
Fetelor, voi ce parere aveti? 17 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2009 19:31