Setari Cookie-uri

in chirie sau cu parintii?

buna sunt cu prietenul meu de 3 ani... avem de gand sa ne mutam impreuna dar nu stim ce sa facem. cam asa sta situatia: eu stau la casa, in casa parintilor doar cu bunica mea , ai mei fiind plecati de ceva timp in strainatate.casa este destul de mare si e si o parte din casa care are intrare separata si nu da in casa mare(ca o garsoniera, lipita de casa ). eu mai am un frate care s-a mutat la prietena ta dar mai vine din cand in cand pe acasa...El si cu prietenul meu nu se inteleg deloc. datimi o parere, cum ati proceda in locul meu? daca stam la mine nu mai platim foarte putin...ca mai trimit si ai mei bani acasa,dar e vorba cu fratemiu ca atunci cand vine pe acasa sa nu iasa cu scandal. daca ne mutam vor foarte multe cheltuieli,si plus ca banii pe chirie mi se par bani aruncati pe fereastra.. tin sa precizez ca aman2 muncim deci de luat o chirie ne permitem.
cecilia91
Postat pe 25 Noiembrie 2015 15:14
am uitat sa zic si el sta la parinti
cecilia91
Postat pe 25 Noiembrie 2015 15:15
Pai, da nu va intelegeti, de ce vrei sa locuiti impreuna? Atentie la regretele ulterioare! (O spun din experienta). Numai bine!
kudika638525
Postat pe 29 Noiembrie 2015 18:10
loati la prima casa
kudika081114
Postat pe 13 Decembrie 2015 04:59
tu esti pionul principal, ai posibilitatea de a ampaca cei doi baieti, mergi acasa la bunica unde este si casa ta, faci un gratar, chemi si fratele iar prietenul, chiar daca este insultat de fratele tau sa nu dea importanta, sa-i vorbeasca frumos si tu la fel, sa-l sensibilizati, ii chemati si prietene si sigur se vor relua relatiile frate - sora, daca nu merge, mai incercati, ii faceti si voi o vizita acolo unde sta, insistati voi, dar fara nervi, cu vorbe frumoase, cu mult calm si totul o sa fie bine, apoi , tu si prietenul va mutati la tine acasa, bunica va fi incantata ca nu ramane singura.
kudika409063
Postat pe 13 Decembrie 2015 12:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
consiliere de cuplu ??? 6 De la: kentfarafiltru 26 Ianuarie 2010 16:53
mi-e greu sa fac primul pas 23 De la: krystalalex 22 Aprilie 2011 16:42
Eu. 82 De la: hystria1 2 Noiembrie 2010 00:44
vreau un sfat 21 De la: stem_29 21 Noiembrie 2010 13:23
cum dracu scap de el din mintea mea 24 De la: Barbie30_ 8 Ianuarie 2011 09:02