Setari Cookie-uri

Intre dragoste si familie

Prima a fost dragostea ,dupa, femeia ce iubesc si avem copii dar nu am reusit sa o gasim asa cum ne dorim sa ne iubim,si continuam ...a aparut din nou prima din intamplare am regasit din nou tot ce-am lasat,se poate sa m-a intorc in urma si sa reluam ce am lasat?eu simt ca da si vreau doar nu-i atat de simplu !voi ce spuneti? poate ma insel si nu fac bine desi voi face ce-mi doresc asa cum am facut pana acum de avem copii, dar nu simt ca iubesc¿!


kudika071297
Postat pe 28 Septembrie 2009 00:26
Uff, sa vedem daca am inteles corect. La un moment dat . te-ai despartit de sotia ta.. iar acum ai sansa de a te impaca.. Despre asta e vorba, nu?
Daca da, conteaza foarte putin ce credem noi.. Conteaza ce vrea ea. Cand e vorba de sotie, de copii.. exista situatii cand povestea continua.. Uneori chiar mai bine, despartirea facandu-i pe amandoi sa realizeze unde au gresit.
Stati de vorba ... nu aveti nimic de pierdut daca spuneti (macar de data asta) lucrurilor pe nume.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2009 03:05
De la: kudika071297, la data 2009-09-28 00:26:01Prima a fost dragostea ,dupa, femeia ce iubesc si avem copii dar nu am reusit sa o gasim asa cum ne dorim sa ne iubim,si continuam ...a aparut din nou prima din intamplare am regasit din nou tot ce-am lasat,se poate sa m-a intorc in urma si sa reluam ce am lasat?eu simt ca da si vreau doar nu-i atat de simplu !voi ce spuneti? poate ma insel si nu fac bine desi voi face ce-mi doresc asa cum am facut pana acum de avem copii, dar nu simt ca iubesc¿!


.....sa inteleg ca esti casatorit si ai copii cu o femeie pe care ai realizat ca nu o iubesti ...ai realizat asta pt ca a aparut prima si ati regasit ce ati lasat...asta este?....pt ca sincer nu am inteles ce ai scris....doar am interpretat....sincer,sfatul meu e sa fi fooarte atent ce faci...sa nu iti lasi familia pt o iluzie din trecut..daca era iubire de ce v-ati despartit?...in fine....cred ca monotonia de zi cu zi te-a facut sa te intorci la relatia din trecut pt ca a aparut in viata ta...dar nimic nu mai e ce-a fost..poate fi bine,poate fi rau...doar daca traiesti asta...atunc vei afla raspunsul...numai tu stii ce este defapt intre tine si sotia ta,numai tu stii cu adevarat ce simti.....dar daca s-ar ajunge la despartire numai copii ar avea de suferit cel mai mult din povestea asta(mai ales daca sunt mici)...daca sunt destul de mari vor intelege....si intelegerea vine datorita educatiei date.......
nimeni82
Postat pe 28 Septembrie 2009 04:45
Intodeauna cand nu se cunoaste tot esentialul ,nu se pot trage concluzii potrivite,doar ca nu am spati pt a relata cate s-au intamplat,pe scurt.cand am cunoscut-o pe prima ma pregateam sa plec in strainatate si nu aveam pe nimeni eram constient ca daca voi pleca nu trebuie sa sufere nimeni dupa mine si rupsesem si ultima relatie ce-o avusem inainte.mergeam sa caut diferenta de bani ce imi mai treb sa pot pleca eram atat de abatut si de ingandurat ca nu gasesc, cand din intamplare m-am intalnit cu "ea"no cunosteam no mai vazusem desi orasul e destul de mic,am si uitat pe moment cine eram si ce vroiam unde trebuie sa ma duc,am ramas doar cu vederea atintita si ma intrebam oare ceea ce simt e ceva normal(nu mai simtisem niciodata),dar mi-am vazut de drum si am continuat sa mai bat la cateva usi ,dupa care din nou pe str ne-am intersectat,simteam ca ceva nu e bine sau parca nu era ceva normal,nu ma gandeam sa o opresc si sa-i spun tot ce simt ,eram un tip timid si nu indrazneam decat daca eram fortat,dar?mi-am zis ca dac mai trec odata pe langa ea o voi opri si ....am trecut si i-am cerut o intalnire,a acceptat ,ne-a intalnit si iar si iar ne-am cunoscut fiecare ce aveam si ce doream sa continuam in viata si cum dorim sa fim ,suntem identici si avem atatea lucruri in comun atat pe mine si pe ea ne speriau cum poate fi?Ea avea 17 ani era la sc si vroia sa studieze avea visuri ce eu nu i le puteam oferi in druml ce-l aveam ,i-am explicat ca viata e destul de grea si ca imi doresc sa plec nu doar pt bani ci si ca imi place sa nu fiu inchis intre 4 pereti ,si ei la fel doar ca ere la ani cand inca parinti atat si ea trebuia sa inceapa ce a terminat.Nu am putut sa-i spun tot ce simteam ,stiam ca e un copil inca si are tot dreptul sa aleaga ce vrea ea si nu sa-i pun sa faca ce vreau eu si sa pl impreuna ,eu am plecat dupa vreo 3 luni ea a ramas si-a continuat studiile si am ramas prieteni ,am inteles si eu si ea fara sa ne spunem ca nu suntem in acelasi drum,si poate e mai bine asa.i-am mai trimis mesaje ,i-am trimis si flori de ziua ei si nu numai ,dar eu simt si nu pot sa traiesc cu o pers ce iubesc sa fiu departe sa n-o vad sa simt caldura ce ne inconjoara si.... mi-am inecat f mult din tot ceea ce simtem, gandinduma ca fost sa fie asa cum o vrut cel de sus! voi continua...
kudika071297
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:10
De la: kudika071297, la data 2009-09-28 11:10:48Intodeauna cand nu se cunoaste tot esentialul ,nu se pot trage concluzii potrivite,doar ca nu am spati pt a relata cate s-au intamplat,pe scurt.cand am cunoscut-o pe prima ma pregateam sa plec in strainatate si nu aveam pe nimeni eram constient ca daca voi pleca nu trebuie sa sufere nimeni dupa mine si rupsesem si ultima relatie ce-o avusem inainte.mergeam sa caut diferenta de bani ce imi mai treb sa pot pleca eram atat de abatut si de ingandurat ca nu gasesc, cand din intamplare m-am intalnit cu "ea"no cunosteam no mai vazusem desi orasul e destul de mic,am si uitat pe moment cine eram si ce vroiam unde trebuie sa ma duc,am ramas doar cu vederea atintita si ma intrebam oare ceea ce simt e ceva normal(nu mai simtisem niciodata),dar mi-am vazut de drum si am continuat sa mai bat la cateva usi ,dupa care din nou pe str ne-am intersectat,simteam ca ceva nu e bine sau parca nu era ceva normal,nu ma gandeam sa o opresc si sa-i spun tot ce simt ,eram un tip timid si nu indrazneam decat daca eram fortat,dar?mi-am zis ca dac mai trec odata pe langa ea o voi opri si ....am trecut si i-am cerut o intalnire,a acceptat ,ne-a intalnit si iar si iar ne-am cunoscut fiecare ce aveam si ce doream sa continuam in viata si cum dorim sa fim ,suntem identici si avem atatea lucruri in comun atat pe mine si pe ea ne speriau cum poate fi?Ea avea 17 ani era la sc si vroia sa studieze avea visuri ce eu nu i le puteam oferi in druml ce-l aveam ,i-am explicat ca viata e destul de grea si ca imi doresc sa plec nu doar pt bani ci si ca imi place sa nu fiu inchis intre 4 pereti ,si ei la fel doar ca ere la ani cand inca parinti atat si ea trebuia sa inceapa ce a terminat.Nu am putut sa-i spun tot ce simteam ,stiam ca e un copil inca si are tot dreptul sa aleaga ce vrea ea si nu sa-i pun sa faca ce vreau eu si sa pl impreuna ,eu am plecat dupa vreo 3 luni ea a ramas si-a continuat studiile si am ramas prieteni ,am inteles si eu si ea fara sa ne spunem ca nu suntem in acelasi drum,si poate e mai bine asa.i-am mai trimis mesaje ,i-am trimis si flori de ziua ei si nu numai ,dar eu simt si nu pot sa traiesc cu o pers ce iubesc sa fiu departe sa n-o vad sa simt caldura ce ne inconjoara si.... mi-am inecat f mult din tot ceea ce simtem, gandinduma ca fost sa fie asa cum o vrut cel de sus! voi continua...
kudika071297
Postat pe 28 Septembrie 2009 11:20
nu nu m-am despartit de sotia mea ,eu sunt afara ea e in tara si din f ca nu ne potrivim aales sa mearga in tara un timp sa mai termine din lucrari la casa si multe altele care eu am aceptat pt ca asta dorest ea(mi-a spus ca de dragoste e timp si mai tarziu)avem casa si aici unde sunt eu e tot a noastra ,dar nu se simte bine stii cum e uni sunt mai atrasi de locul natal decat de ceea ce are in viata(cred eu)copii sunt cu ea am inteles ca nu poate fi altfel mai bine sufar eu decat sa fie ea,am crezut ca va fi usor si ne vom intelege de la dist mai bine dar nu e mult mai rau,cu toate ca nu ne intelegem si nu ne potrivim o iubesc asa cum e ,doar ca mai mereu ne certam pt orice.copii i-am dorit amandoi si sunt din dragoste nu mi-ar parea rau oricat as vrea.Imi este dor de sotia mea ca si femeie,dar cand ma gandesc la copii mi se rupe inima ca nu sunt langa ei.Ma hotarasem sa renunt la tot ce avem aici si sa ma intotc si eu sa fiu langa ei ,dar stiti cum e viata nu e atat de usoara in tara mai ales cand nu ai intelegere,dar sa mai si vrei sa faci ceva,dupa cum vrea sotia mea ,am decis sa mai stau un timp sa mai termine ce a inceput si eu la fel sa le pun in ordine aici,doar ca oricum, ea face doar cum vrea ea(si nu intodeauna a fost cel mai bine si-a dat seama si mi-a spus ,dar nu ma intelege .nu vrea nu poate?asa afost de la inceput dar eu am lasat caci cand iubesti poti ca sa ierti orice si nu au fost putine,nici eu nu pot sa spun ca nu am gresit,dar orice am face nu e bine?! si sunt aici cand pana acum aveam soluti la toate si la bune si la rele si mai tarziu sau mai devreme se solutionau,DAR a aparut din nou "ea"sa ma inteleaga sa ma spijine si sa ,,,,?nu stiu ce va fi vorbim doar prin msn nu ne vedem ,i-am spus tot ce am si cat de mult as vrea si ea la fel doar ca nu mai suntem singuri nici eu nici ea!
kudika071297
Postat pe 28 Septembrie 2009 12:00
Mai exact avem un an si ceva de cand vine pleaca ar sta in tara nu sunt bani ,ar veni aici dar nu poate sa se desprinda de cei de acasa ,oricum ar fi nu e sigura pe ea si nici nu ma asculta ,crede ca doar cum face ea e bine si sa nu ma mai cert i-am lasat libertatea sa faca cum doreste,nu i-am spus inca de faptul ca am regasit si vorbesc cu prima dar simte ca ceva nu e in regula, pt ca asai nu mai sunt cum eram inainte cu ea,nici nu pot sa-i spun acum dar ii voi spune fara frica
kudika071297
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:12
Concluzie: singuratatea in doi e cumplita! Problema este ca de regula contrariile se atrag, dar uite ca dupa o anumita perioada, iti dai seama ca iti doresti un om care sa rezoneze cu tine, si care sa traga in aceeasi barca. Pacat ca nu realizam asta mai devreme, inainte sa apara copii, pt ca ei nu au nicio vina!
miss_darine
Postat pe 3 Octombrie 2009 11:11
Cumplita?nu e putin spus "ingrozitor" ,nu ne dam seama?,da ne dam seama la inceput, mai tarziu sau poate cand e prea tarziu,oricum ar fi cand nu e intelegere copii vor avea de suferit cel putin eu nu pot juca pe doua fete, arat ce simt, traiesc si nu ma gandesc ca timpul pierdut il voi mai recupera,s-a dus poti inlocui,ori ameliora sau f bine sa schimbi ceva,"se poate schimba caracterul unei persoane?"
kudika071297
Postat pe 3 Octombrie 2009 23:34
De la: kudika071297, la data 2009-10-03 23:34:46Cumplita?nu e putin spus "ingrozitor" ,nu ne dam seama?,da ne dam seama la inceput, mai tarziu sau poate cand e prea tarziu,oricum ar fi cand nu e intelegere copii vor avea de suferit cel putin eu nu pot juca pe doua fete, arat ce simt, traiesc si nu ma gandesc ca timpul pierdut il voi mai recupera,s-a dus poti inlocui,ori ameliora sau f bine sa schimbi ceva,"se poate schimba caracterul unei persoane?"


Ai dreptate, cand realizezi ca numai merge nimic si defapt n-ai cu cine , trebuie sa spui stop, viata e prea scurta, ca sa ne-o consumam in relatii ratate. Eu am reusit sa-mi educ copilul singura si intr-o atmosfera linistita si pot sa-ti spun ca m-am felicitat de milioane de ori ca am iesit la timp dintr-o casnicie in care involuam. Iar acum sunt fericita linga un barbat care este pe aceeasi lungime de unda cu mine si ma iubeste asa cum sunt, fara sa ne dorim sa ne schimbam unul pe celalalt, pt ca pur si simplu ne completam.
Asa ca succes, pt ca se poate sa o iei de la zero si sa reusesti!
miss_darine
Postat pe 4 Octombrie 2009 11:32
Buna,nu stiu ce sa spun ,e destul de dificil ,intodeauna imi pune copii in fata si mi se inmoaie orice decizie de a ne desparti ,mai ca acum totusi incearca sa ne reunim inapoi ,desi nu s-a schimbat ,la fel spune ca are nevoie de iubire de dragoste de afectiune ,dar cum sa ma apropii de ea cand mereu e atat de enigmatica .iar daca incerc sa dialogam pe tema sau f bine cazul de moment i-a alta vorba ,ori nu mai spune nimic de vorbesc sing ,nu am reusit sa o inteleg ,or fi toate femeile asa ?nu cred dar imi este destul de greu sa traiesc asa cum sunt acum dar si gandul ca nu voi fi alaturi de copii mei ma sfarseste cu totul.
kudika071297
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:39
Tu te gandesti la alta si o acuzi ca e ...enigmatica pe sotie?Ceva nu e in regula.Oricum ,ea greseste fiindca trebuia sa te paraseasca de cum a aflat ca visezi la alta.Are si ea suflet,ce crezi?Sotiile nu sunt facute sa suporte sotii care cu atata nonsalanta se indragostesc de oarecine.Ar trebui sa va despartiti acum.Copiii vor pricepe in timp cum sta treaba.Viata e scurta si toate aceste neimpliniri o scurteaza si mai mult.Niciun barbat care_si iubeste sotia si copiii cu adevarat nu i-ar parasi pentru o himera.Nu te judec dar atata vreme cat are familie ,un barbat nu are ce cauta la alta femeie cu flori,cadouri si mai stiu eu ce.Dupa ce se clarifica situaia fiecare ar trebui sa se duca in drumul sau .
Dany38
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:41
Buna Dany multumesc pt opinie,sotia mea o stie pe "alta"inainte de a ma casatori cu ea eram cu o "himera"?nu eram cu prima si datorita ca nu a fost sa fie sa mergem pe aceleasi drumuri atunci am rupt relatia ,mi-a trebuit mult timp sa o uit si chiar daca cunoscusem pe actuala sotie dupa aceea i-am spus ca pana nu sunt in totalitate desprins de ea nu pot sa-i promit nimic,doar ca faptul fiindca ne vedeam des in ne-am apropiat, am simtit dragoste pt ea, o simteam si pe ea ca ma iubeste chiar daca nu imi spunea sau ai era teama (primul sot ce a avut e in aceeasi zodie ca si mine,iar ea crede mult in ceea ce spun zodiile ,intradevar sunt multe care ne reprezinta doar ca nu toti suntem crescuti cu aceeasi educatie nu?)iar in urma calvarului ce a avut cu primul o vedeam ca se retine si fata de mine cu toate ca mi-a spus de la inceput ,si intradevar dupa zodii daca priveam ,ne trebuie foarte multa comunicare sa fi putut depasi situatiile si problemele.Intr-un cuvant spun ca toate deciziile ce luam eu nu erau bune pt ea,iar ea ce le lua eu aflam intodeauna ultimul sau mai bine zis in cazul cand ajungeau sa nu le mai controleze,nu a avut incredere de la inceput in mine desi i-am daruit-o din toata inima dupa ce se ivea ceva ascuns de ea continua la fel cu toate ca i-am explicat in cele mai pacifice cuvinte ca nu e bine ceea ce face,nu m-a crezut!
Iar acum dupa ce se hotarase sa nu se mai intoarca decat pt acte si bani ,iar eu eram intodeauna cel din urma asa cum m-am simtit intodeauna Da m-am gandit la alta ,nu e oricine,nu e decat cea care m-a ajutat asa inteleg pe sotia mea sa am rabdare sa fiu cum n-am fost sa fac ceea ce nu am facut si:sa vezi ca-i convine sa stea cu ai nostri copii in tara iar eu sa mai stau cat ?ea nu stie caci tot ce are pe primul plan sunt copii,afacerile ,dupa care siguranta noastra ,"dragostea poate fi si mai la batranete"cum crezi ca m-am simtit cand mi-a spus astfel? crezi ca mi-e usor sa nu mi pot tine copii in brate sa simt cum cresc sa-i educam impreuna ,intr-un an si jumate parac au trecut 10.cine nu a trecut prin asa ceva poate imagina ce crede dar adevarul e destul de crunt.
Multumesc,nu -mi caut scuze acesta sint si nu sunt pt ceea ce vrea sa faca sotia mea cu mine.
kudika071297
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:37
Cred ca si sotia ta are ceva secrete despre care nu ti-a vorbit.Marin Preda spunea ,,Unde dragoste nu e nimic nu e...,,.E un citat care ma reprezinta.Casnicia mea are aproape 20 de ani si nu am fost niciodata silita sa fac compromisuri.Daca sotul meu s-ar gandi la alta nu m-as uita nici macar o secunda in urma.Eu i-am fost fidela de la bun inceput in sensul ca nu m-a atins nimeni niciodata in afara de el si nu m-am gandit niciodata la un alt barbat,deci nu as putea accepta nici un compromis.Am principii de viata la care tin foarte mult.Sunt pedant de corecta in viata de zi cu zi.Cred ca trebuie sa iei o decizie.Boala lunga-i saracie...Copiii vor intelege si vor accepta situatia daca tu vei avea grija de ei.Legea iti permite sa-i vezi si sa te implici in viata lor.Nu ar fi singura femeie divortata cu copii.
Dany38
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:34
Intradevar legi sunt si multe altele ,doar ca nu va fi atat de usor,aseara am vorbit si desi nu prea ne-am inteles ,dupa ce am spus ca nu voi mai lua nici o decizie in privinta ei (a noastra ),tottusi azi si asta noapte m-am tot gandit si o stiu caci daca eu nu voi face nimic ,va veni ca si cum nu s-a intamplat nimic ,intradevar eu nu sunt omul sa-mi tot amintesc de cele dusmanoase ,am cerut sa nu se mai repete nu s-a intamplat pana acum si nici nu cred sa fie vreo schimbare .
Dany esti o femeie in toata virtutea si iti respect principiile,asa cum oricine isi doreste sa fie cand iubeste si este iubit,nu am spus ca ma voi duce la alta desi am gresit si gandindu-ma ,dar D-zeu sa ma ierte nu a fost doar dorinta measi sotia mi-a spus de cateva ori ca mai bine nu se apropia de mine,in loc sa vedem solutiile de apropiere(asta ar fi f putin din cate a mai spus ,recunosc caci si eu i-am spus caci daca nu putem sa ne intelegem,sunt dispus sa platesc pensie alimentara pt toti ,dar sa nu mai fim mereu contra unul altuia.nu i-a venit bine o cred ,dar si astazi m-am gandit mult si am ajuns la aceeasi concluzie.va trebui sa o formulez de o maniera sa ma inteleaga desi va fi dificil,cred ca am gasit solutia daca si ea va fi de acord.voi vedea?
Si desi in citatul ce-l spui de dragoste ,intre noi a fost si mai este doar ca nu poate completa ceea ce ne dorim fiecare,o iubesc si simt ca ma iubeste dar nu cum ar veni din inima,eu o recunosc caci nu am reusit sa ma indragostesc de ea ,cand eram pe punctul sa cred ca sunt aproape de ceea ce inseamna iubire sincera aparea cate o surpriza din ceea ce-mi ascundea si imi taia orice sentiment ce simteam pt ea,cred ca oricine trebuie sa aiba un pic de libertate al lui dar lucrurile ce ma priveesc si pe mine ai era greu sa mi le spuna ,deoarece stia ca nu sunt de acord cu ea, nu ca nu as fi vrut dar asa cum ea le vrea nu erau intocmai bune si a vazut nu odata ci de mai multe ori ca s-a inselat,a continuat sa faca la fel,de aceea suntem la atatea mii de km distanta.voi incerca sa vad cum ai voi spune desi de cealalta femeie nu cred ca e normal sa-i spun prin mes vreau sa ne intalnum si sa ma priveasca in ochi si eu la fel,pt ca i-am spus ca nu o voi insela inainte de ai spune ca nu o mai iubesc ca sotie.E drept ca nu-mi fac iluzi in privinta celeilalte ,deoarece e nevoie de timp sa ma linistesc iar de ar fi la fel vom trebui sa cladim fericirea impreuna nu doar ceea ce simt eu acum in golul ce ma gasesc fara dragoste alaturi .tu crezi ca o dragoste se poate mentine de la distanta sa te vezi odata sau de doua ori pe an,eu nu, nu vreau sa spun ca nu pot sa stau fara femeie langa mine, cum am stat pana acum voi reusi si de acum inainte pana voi simti dragoste adevarata chiar de ar fi sa mai astept inca multi ani.De secrete cred ca oricine are ceva dar sa te faca nefericit toata viata pt el ,eu nu as putea ,am pierdut mult pt sinceritatea mea dar nici nu ma incarc cu ceva ce mai devreme sau mai tarziu se va afla,asa ca cu D-zeu inainte!
kudika071297
Postat pe 8 Octombrie 2009 18:44
Pt toate femeile ce mi-au scris,ce m-au inteles ori nu e putin explicat sa fie pe deplin inteles,ca si o carte nu o poti intelege fara sa o citesti toata ,mi-a fost ori nu de ajutor am inteles ca desi majoritatea femeilor sufera dupa dragoste si noi la fel ,greselile le platim, mai mult sau mai putin in functie de cat a iubit fiecare,ma voi gandi si voi face tot ce-mi sta in putinta pt copii nostri ,pt a nu le lipsi dragostea parinteasca si necesitatile,dar sa ne facem amandoi nefericiti e prea scurta viata sa ajungem deja la batranete in a ne da seama cum trebuia sa fie.
O imbratisare pt toate femeile ce simt dragostea si nu le e frica sa o infrunte si pt cei, cele ce cred mai mult decat simt ,cum doar femeile simt ,sa fim cu toti sinceri si optimisti!
kudika071297
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:24
Parerea mea este ca in casnicia voastra, totul (aceasta situatie f.f." cumplita") a pornit de la lipsa de comunicare dintre tine si sotia ta.La care, evident s-au mai adaugat si miile de km distanta.Toate acestea au contribuit la adincirea neincrederii, incertitudinii si este firesc ca tu, macar sa te gandesti la un punct de sprijit psihic("cealalta") cu care ATENTIE!!! numai ti se pare ca comunici mai bine, dar crede-ma ca nu este asa.Comunicarea si trairile tuturor evenimentelor si sentimentelor se fac impreuna"la fata locului" nu prim sms-uri sau mess...aceste mesaje sunt insuficiente, TU trebuie sa ai un spriin REAL/faptic , nu doar vorbe scrise uneori si acelea pe scurt si-n graba.Deci sfatul meu este(te rog din tot sufletul) sa incerci TOT ce se poate face sa va reuniti familia, nu da cu piciorul la tot si toate , si nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard...sa nu mai vorbim de copiii tai care au mare nevoie de ambii parinti si nicidecum de "program de vizitare" pe ore, zile sau cand cineva are sau nu chef si timp sa te lase sa-i vezi.Nu este inca tarziu sa iti salvezi casnicia!!!! Inteleg ca sentimente aveti inca unul pentru celalalt, iar referitor la secrete, uneori poate e mai bine sa nu le spunem , asta daca cei de langa noi vor fi raniti.Cand este un secret bine pastrat? evident cand il stie numai 1 singura persoana.Deci, iti doresc sa ai puterea si intelepciunea sa invingi, pt. ca crede-ma din tot ce ai scris mai sus...ai pentru ce si cine lupta!!! eu cred ca merita tot efortul din lume. ...simt ca esti un om bun, onest,sufletist cu foarte mult bun simt...si am convingerea ca vei reusi.Tine-ne la curent cu ceea ce vei hotara, Dumnezeu sa-ti dea putere si intelepciune si daca pot sa te ajut cu alte sfaturi si le consideri utile, o voi face cu mare placere.
ceciliacecy
Postat pe 29 Octombrie 2009 10:07
.intamplator povestea vietii MELE e aproape identica.NE-AM CUNOSCUT CAND AVEAM 19 ANI
ERAM INCA LA COLEGIU
ISI PROPUSESE SA PLECE IN GERMANIA.......DAR M-A VAZUT INTAMPLATOR INTR-O SEARA LA FARMACIA ACADEMIA ..SI I-AM PICAT CU TRONC.........ATAT a insistat ca dupa 4 luni am cedat totalmente....iar dupa 8 luni ne casatoream.In ziua nuntii a primit un telefon care-i confirma ca cererea pt munca in strainatate i-a fost acceptata si poate pleca intr-o saptamana
.Atunci a refuzat si era normal....dar dupa 2 ani urma sa plece miseleste fara sa-mi spuna ca il obseda gandul ...sa munceasca afara
.aveam deja un copil ....un baietel de 8 luni cand m-a anuntat intr-o zi de octombrie ca are bilet pt italia a doua zi si ca de 6 luni trebuia sa plece dar a tot amanat
.Atunci am simtit ca pamantul s-a desfacut in doua ca am cazut intr-o fundatura ca nu mai am aer..................dupa lacrimi si promisiuni ca se intoarce in 6 luni am acceptat..
Au trecut 7 ani si nici nu viseaza sa se intoarca......oare sa fie destinul sau nesabuinta lui?


concordia
Postat pe 29 Octombrie 2009 12:10
Buna Kudita076363, nu vreau sa te supar, da parerea mea este ca e mai mult nesabuinta lui. Se zice ca destinul iti este dat, dar consider ca si l mai face si omul cu mana lui. E clar ca nu a avut incredere deplina in tine de la inceput, daca ti a ascuns plecarea si, nu a mai avut cuvant, daca dupa cele 6 luni nu s-a intors, avand in vedere ca aveati si un copil mic impreuna.Daca ma gandesc bine, sunt convinsa ca stiai raspunsul mai bine ca mine la intrebarea ta(nu cred ca au trecut anii astia degeaba pe langa tine). In final am o singura curiozitate?Mai sunteti o familie?Daca da, va viziteaza? Mult succes in toate!
ingridd
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:43
ºtii ce?eu cred cã eºti un laº...nu divorþezi din cauza copiilor, dar în acelaºi timp chinui douã femei ºi nu în ultimul rând pe tine... copiii vor creºte mai bine daca veþi rãmâne prieteni decât sã fiþi împreunã ºi sã vadã de fapt doi strãini în casã, având statutul de mama ºi tata...daca într adevãr suferi dupa "prima", daca intr adevãr simþi cã o iubeºti ºi este sufletul tãu pereche ia decizia de a rãmâne cu ea...fii convins cã micuþii tãi, când vor fi ºi ei adulþi te vor înþelege...ºi eu sunt divorþatã iar fiica mea este bucuroasa cã am rãmas prietenã cu tatãl ei chiar daca în viaþa mea existã un alt bãrbat care, la rândul lui este prieten cu ea...eu doar mi am spus pãrerea restul depinde numai de tine însã cred cã este timpul sã iei o decizie...nu te mai juca cu suflete voastre...iar daca soþia ta este atât de rece precum spui fii convins cã va trece mai uºor decat te aºtepþi...sã ne anunþi ce decizie ai luat...baftã
catalina69
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:30
da ingriduta draga suntem o familie pe acte in fata familiei lui..a prietenilor....pt copil si pt ratiune si ...........................Dumnezeu stie ce va urma
concordia
Postat pe 30 Octombrie 2009 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere, un sfat... totul a fost in imaginatia mea,sau chiar ar fi putut fi ceva real??? 16 De la: manumarius 31 Mai 2010 09:36
intrebare intrebatoare 58 De la: claudya_elena21 30 Octombrie 2011 18:13
fostul... 6 De la: larisa_s_x 15 Noiembrie 2009 14:09
relatie sagetator-sagetator 5 De la: roxi_berzi 21 Decembrie 2010 17:11
simt ca inebunesc si singura nu o sa i-au o decizie corecta 58 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:36