Setari Cookie-uri

casatoria facuta prea devreme!!

salut.am mai scris mai demult referitor la ceva aseamanator.am 22 de ani sunt casatorita de 3 ani si suntem impreuna de 6.problema este ca m,am saturat de relatia asta nu imi mai covine nimik.am devenit colegi de camera sau poate mai rau :(imi doresc sa fiu libera sa cunosc si alte persoane sa imi traiesc viata la care am renuntat atunci cand am decis sa ma casatoresc.nu il mai iubesc sunt sigura pt ca ma enerveaza fiecare gest facut de el.cand am hotarat sa ma casatoresc era diferit si dupa casatorie .....a devenit indiferent cateodata ma si jigneste considera ca sunt propritatea lui.este mai mare decat mine cu cativa ani am uitat sa mentionez.problema este ca nu stiu cum sa ii spun.cred ca parerile voastre imi vor fii de folos.mersi
pysy_mik
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:16
pai cred ca e suficient daca ii spui ca nu-l mai iubesti, iar daca te intreaba de ce ii spui pentru ca nu mai este acelasi om de care te-ai indragostit. ii spui ca nu-ti imaginezi traind astfel viata de acum incolo si nici nu vrei.
ai insa grija ca dupa despartire s-ar putea atunci sa-i simti lipsa si sa-ti dai seama ca ai facut o greseala.
diana3289
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:22
Orice decizie ai luat, sfatul meu este sa nu te pripesti si sa nu o iei cand esti suparata sau nervoasa, mai tarziu s-ar putea sa-ti para rau. Sa stii ca o mare parte din barbati se schimba dupa casatorie, considerand ca "negocierea" s-a incheiat, insa pt noi aceasta nu se termina niciodata, mereu avem nevoie de curtare, de dragoste, de sprijin, respect etc. Mult succes si ai grija de tine in primul rand!
danandi23
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:47
cu, cuvintele tale!
il inviti la o discutie in care ii spui ceea ce ne-ai spus si noua aici!
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:55
NU NE OBLIGA NIMENI sa stam langa o persoana pentru care nu mai simtim nimic sau care nu stie sa ne respecte sau se schimba intre timp! Mult timp am facut si eu asta si acum ma simt k o ipocrita pt k am continuat ceva ce nu avea rost
bestbefore
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:30
nu ar fi nici primul nici ultimul divort...insa s-ar putea sa reactioneze foarte urat,tu sti daca e cazul si violent, cand va afla ca tu alaturi de el nu mai vrei sa iti continui drumul....
dar de ce asa devreme te-ai casatorit?
SOrySo
Postat pe 7 Octombrie 2009 07:38
Buna.Sa sti k si eu sunt in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac.Lasa-mi te rog un id de mess sa mai vb.paaaaaa
kudika073058
Postat pe 7 Octombrie 2009 09:13
din pc meu de veder ar trebui sa incerci indiferenta sa numai iei in considerare ceea ce face el pur si simplu sa duci o viata asa cum ai spus tu de colega de apartament, nepasare si racire fata de el si ajungi pana la egoism.Gandeste-te mai mult la tine facand anumite lucruri de femeie cum se spune care te fac sa te simti bine.sunt de pare ca acele jigniri aduse tie sunt caracteristica persoanei lui nu ar treui sa te simti jignita pt ca asa se simte el tu nu ai nici o treaba.In caz ca nu axista nici o schimbare ai putea sa-i sugerezi un divort sa vezi cum reactioneaza sau sa cauti sa iesi cu pritenele cateva zile la munte sau unde te simti tu bine sa vedem daca singuratatea ii prinde bine.
Sper ca ti-am putut fi de folos, nu dispera tu disperatul este el, aratai ca esti o femeie puternica si independenta si lasa-l sa fie barbat adica sa se descurce singur daca nu-i convine ceva la tine.Evita-l daca te enerveaza incearca sa faci altceva care iti place tie asta e important sa te gandesti la tine
nykole
Postat pe 7 Octombrie 2009 11:07
nykole
asa zic si eu: o pauza bine meritata departe de el... nu neaparat o excursie undeva, poti sa te muti o sapt doua la parinti, la vreo prietena sau ruda, dupa caz

si asa observi daca el ti-a simtit lipsa si poate realizeaza ca trebuie sa schimbe ceva in comportamentul lui
eventual poti sa ii si zici ca te-ai saturat de el si ca ai nevoie sa stai o perioada departe pt ca ai de reflectat asupra stadiului relatiei

bate-i apropouri cum ca s-a schimbat f tare sau aminteste-i cum era la inceputul relatiei / casatoriei
adina_black
Postat pe 8 Octombrie 2009 00:02
cu ocazia asta iti dai si tu seama daca iti este mai bine cu el sau fara

numai bine!
adina_black
Postat pe 8 Octombrie 2009 00:04
pt ca l.am iubit cu adevarat a fost si este singurul barbat din viata mea.era tot pt mine si de asta hotarasem sa renunt la tot pt el
pysy_mik
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:51
De la: adina_black, la data 2009-10-08 00:04:13cu ocazia asta iti dai si tu seama daca iti este mai bine cu el sau fara

numai bine!

am plecat de 4 zile de acasa m,am mutat la tata si binenteles in tot acest timp nu sa deranjat sa ma caute.cred ca asa este cel mai bene fiecare cu viata lui.va multumesc pt sfaturi si pareri :*
pysy_mik
Postat pe 8 Octombrie 2009 09:56
De la: pysy_mik, la data 2009-10-08 09:56:47
De la: adina_black, la data 2009-10-08 00:04:13cu ocazia asta iti dai si tu seama daca iti este mai bine cu el sau fara

numai bine!

am plecat de 4 zile de acasa m,am mutat la tata si binenteles in tot acest timp nu sa deranjat sa ma caute.cred ca asa este cel mai bene fiecare cu viata lui.va multumesc pt sfaturi si pareri :*


atunci nu ai nevoie de mai multe motive... cred ca esti pe deplin convinsa ca trebuie sa iti faci alt rost in viata - alaturi de altcineva

de cele mai multe ori, o schimbare prinde bine
adina_black
Postat pe 8 Octombrie 2009 16:22
Imi pare foarte rau pt tine,dar te-ai cam grabit.Am o prietena in aceeasi situatie si sufera foarte tare,din pacate nu are taria ta de a o lua de la capat.Bafta in continuare,cred k esti pe drumul cel bun!
annk48
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:15
De la: pysy_mik, la data 2009-09-26 13:16:19salut.am mai scris mai demult referitor la ceva aseamanator.am 22 de ani sunt casatorita de 3 ani si suntem impreuna de 6.problema este ca m,am saturat de relatia asta nu imi mai covine nimik.am devenit colegi de camera sau poate mai rau :(imi doresc sa fiu libera sa cunosc si alte persoane sa imi traiesc viata la care am renuntat atunci cand am decis sa ma casatoresc.nu il mai iubesc sunt sigura pt ca ma enerveaza fiecare gest facut de el.cand am hotarat sa ma casatoresc era diferit si dupa casatorie .....a devenit indiferent cateodata ma si jigneste considera ca sunt propritatea lui.este mai mare decat mine cu cativa ani am uitat sa mentionez.problema este ca nu stiu cum sa ii spun.cred ca parerile voastre imi vor fii de folos.mersi


copii aveti?
cantafabule
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:27
din fericire nu avem copii.asta ar fii ingreunat mai rau situatia desi el si.ar fi dorit un copil
pysy_mik
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:40
pai si ce sa fac sa astept sa treaca anii si sa ma despart mai tarziu ar fii mai rau cred eu.depinde in ce sit este prietena ta de nu face pasu asta.
pysy_mik
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:42
De la: pysy_mik, la data 2009-10-09 18:40:15din fericire nu avem copii.asta ar fii ingreunat mai rau situatia desi el si.ar fi dorit un copil


pai ...atunci inca mai poti da inapoi...nu e tarziu..esti tanara!
cantafabule
Postat pe 9 Octombrie 2009 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barfe 2 De la: scorpio67 14 Martie 2010 18:52
imi raspunde cineva? 5 De la: priest 6 Aprilie 2009 09:48
Hi ! 2 De la: ramo_88 27 Ianuarie 2009 17:09
Exista dragoste la prima vedere si relatii la distanta ? va rog ajutati`ma ca plang in hohote.. 11 De la: swim406 24 Septembrie 2009 15:54
cum sa-l fac sa ma remarce? 35 De la: soniaa 15 August 2009 12:49