Setari Cookie-uri

Amor loco !

V-am scris cu riscul de a primi si opinii dezaprobatoare, poate imi va fi greu sa le citesc, poate ma va durea, DAR NU FACETI CATERINCI !!!

M-am casatorit acum un an (prin decembrie) cu un indian dintre cei care canta p-aici prin Romania (si nu numai) si sunt latino-americani ... A fost o casatorie fulger; la 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut. In acest timp am aflat ca ii expira viza si trebuia sa se ia cu cineva legal pentru a nu fi trimis de unde a venit ... si mi-a mai zis ca e disperat, fiind la prima lui casatorie nu voia sa fie cu o persoana pentru care nu simte nimic, ca eu sunt o fata de treaba si ca ii place de mine, picanterii nu voi divulga pentru a nu da frau liber rautatilor...

Ceea ce-mi este foarte clar este ca ma iubeste nu e un romantic dar stie sa surprinda foarte placut. De asemenea m-a ajutat foarte mult sa ma schimb, sa ma maturizez, sa nu mai fiu geloasa si sufocanta, sa il inteleg cand pleaca in deplasari si cel mai important sa am incredere in el si in mine. El ma inspira (nuj daca "a inspira" e termenul adecvat) sa invatz sa gatesc, sa ma ordonez (camera mea era permanent ca dupa taifun - acum nu mai e), din dorinta de a-i arata ca parerea lui ma intereseaza m-am dus la o sala de sport si am dat cam 10 kg jos (e impropriu spus k pentru el - am facut-o si pentru mine), am renuntzat, datorita modului sau de a pune problema, la rockereala aia infantila: toata in negru, cu pantalonii rupti si murdari si vesnic duhnind a bere (acum ma imbrac cat pot de feminin si de colorat - si bere beau mai rar ) iar "procesul" de schimbare continua (si nu ma obliga - uneori imi sugereaza dar cu mult bun-simt)...

Am fost la starea civila am zis da (eu am lipsit vreo 3-4 zile de acasa motivand ca sunt la munte cu facultatea - in conditiile in care parintii nu ma lasa sa lipsesc de acasa deloc sau foarte greu). +++ Aici e oful major cum le zic parintilor mama il stie dar nu-l place, tata nu-l cunoaste, bunica l-a cunoscut si ea si mai ca n-a lesinat (el e mai inchis la culoare si ai mei sunt rasisti). Dar cel mai important e ca nu am cerut niciun consimtamant (ii zisesem mamei la inceput si ea a zis k e cam devreme pt asta dar nu a spus un NU categoric - iar asta m-a incurajat).

Eu am planuit (cum sunt in ultimul an de facultate) sa le spun dupa licenta ... Sa-i pregatesc in prealabil sau sa le spun direct facand inainte o limonada cu ceva calmante in ea?

CUM SA FAAAC? AJUTATI-MA VA ROG! SI VA MAI ROG: SERIOZITATE....

MULTUMESC!
dark_maria87
Postat pe 28 Septembrie 2009 01:41
nashpa... nush c sa zic. insa, esti mare, zc ca esti ultimul an la facultate, asa ca parintii nu prea ar trebui sa se mai bage chiar asa in viata ta. pana la urma, e alegerea ta ce vrei sa faci incontinuare, cand sa te mariti si cand sa ai o famile.bn, asta dk u si tipul respectiv aveti planuri mai mari pt viitor. orice ai de gand sa faci, ai grija sa fie ceea ce simti, ceea ce vrei u cu adevarat. nu te lua dupa ai tai sau dupa diferite persoane, ptk asta am facut eu si acum regret enorm de deciziile pe care le-am luat din cauza altor persoane
Cristinik90
Postat pe 28 Septembrie 2009 01:59
Eu nu as pune deloc problema asa... "Va place bine, nu la revedere"". In asemenea situatii, cand copilul (ramai un copil pentru parintii tai.. indiferent de varsta) o FACE si pe urma se intreaba pe unde sa scoata camasa... conteaza foarte mult relatia pe care o ai, ai avut-o.. si, mai ales, pe care doresti s-o ai de acum incolo cu parintii tai. Oricat ar fi de dulce viata in doi... (oricat ar parea de dulce)... familia ta are locul ei. Nici el si nici ei nu pot fi schimbati.

Ca sa iti raspund la intrebare... iti spun cum as face eu. Insa, nu uita ca eu ma raportez la parintii mei.. Nu sunt rasisti, dar cu siguranta mama ar stramba putin din nas. In primul rand.. le-as spune-o clar: "Am facut-o, e un lucru facut.. daca o fi bine sau nu o sa vedem mai tarziu... important e ca a fost alegerea mea si, implicit, voi suporta consecintele."
Ideea este ca parintii tai sa inteleaga ca ai nevoie, ca e timpul sa iei decizii proprii in ce priveste viata ta, iar ei nu pot decat sa te sustina. Sa nu uitam ca, pana la urma, suntem creatia lor, rezultatul educatiei lor. Dar asta e greu sa le-o spui in fata.. in cazul unui esec.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2009 02:44
Ah, da, intrebai cand e mai bine s-o faci...
Daca parintii tai au investit bani si sentimente in facultatea ta, dorindu-si foarte mult ca fiica lor sa fie om cu carte... atunci ar fi bine sa termini facultatea. Una calda, una rece. Daca e doar alegerea ta.. atunci nu prea conteaza cand o faci. Din nefericire terminarea facultatii nu inseamna si un job super bine platit... (nu imediat) asa ca, e foarte greu sa spui "Pa dragilor, de acum sunt pe picioarele mele!"

Repet, raporteaza totul la relatia pe care o ai cu parintii tai, tu ii cunosti cel mai bine. Rasisti sau nu.. esti fiica lor.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2009 02:49
Multumesc frumos pentru raspunsuri .... Ma gandeam sa formulez ceva de genul: imi cer scuze pentru ca nu v-am cerut acordul, as dori sa ramanem ca si pana acum in relatii bune si nu va cer sa-l acceptati imediat ci sa-l cunoasteti si sa vedeti ca este un om cum-se-cade. ........dupa care sa insir cu ce a contribuit el la schimbarea mea in bine ..... sau kiestii lacrimogene de genul (care sunt adevarate de altfel): el este omul care a stiut sa ma iubeasca sa ma respecte, el e alesul meu langa care vreau sa-mi petrec toata viata, nu cer mai mult decat sa-l cunoasteti .... am facut pasul asta mai repede pentru a nu pierde dreptul de a sta aici si pentru a nu-l pierde ........ ceva de genul ... Nu stiu ...... sper sa mearga...


Oricum multumesc pentru sfaturi si opinii
dark_maria87
Postat pe 28 Septembrie 2009 21:33
Esti foarte curajoasa daca ai facut acest pas fara ca familia ta sa stie despre aceasta poveste.Oricum , eu zic ca ar trebui sa le spui despre cum stau mai nou lucrurile si ca statutul tau s-a schimbat."Boala lunga moarte sigura". Asa ca nu amana prea mult si spune-le.Nu cred ca le-ar pica bine sa afle ca esti casatorita de ceva vreme.(ziceai ca vrei sa amani pana dupa licenta).Fa-ti curaj si spune ce ai de spus fara retineri , pentru ca ei pana la urma te vor intelege;sunt parintii tai, te iubesc si clar iti vor binele, asa ca vor trece peste.Bafta multe isi urez!!!
sirra
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:00
De la: dark_maria87, la data 2009-09-28 21:33:25Multumesc frumos pentru raspunsuri .... Ma gandeam sa formulez ceva de genul: imi cer scuze pentru ca nu v-am cerut acordul, as dori sa ramanem ca si pana acum in relatii bune si nu va cer sa-l acceptati imediat ci sa-l cunoasteti si sa vedeti ca este un om cum-se-cade. ........dupa care sa insir cu ce a contribuit el la schimbarea mea in bine ..... sau kiestii lacrimogene de genul (care sunt adevarate de altfel): el este omul care a stiut sa ma iubeasca sa ma respecte, el e alesul meu langa care vreau sa-mi petrec toata viata, nu cer mai mult decat sa-l cunoasteti .... am facut pasul asta mai repede pentru a nu pierde dreptul de a sta aici si pentru a nu-l pierde ........ ceva de genul ... Nu stiu ...... sper sa mearga...


Oricum multumesc pentru sfaturi si opinii

e o situatie delicata dar formularea ta mi se pare foarte buna. o sa fie suparati o perioada dar....sangele apa nu se face si pana la urma te vor ierta. nu il lua si pe el cu tine at cand le zici pt ca nu stii ce va iesi asa ca mai bine te duci singurik. tine-ne si pe noi la curent. poop si mult succes
melka
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:23
un rezumat nu exista.. aci'.. pe undeva??
Diavolyta_
Postat pe 8 Octombrie 2009 21:34
"Am fost la starea civila am zis da (eu am lipsit vreo 3-4 zile de acasa motivand ca sunt la munte cu facultatea - in conditiile in care parintii nu ma lasa sa lipsesc de acasa deloc sau foarte greu). +++ Aici e oful major cum le zic parintilor mama il stie dar nu-l place, tata nu-l cunoaste, bunica l-a cunoscut si ea si mai ca n-a lesinat (el e mai inchis la culoare si ai mei sunt rasisti). Dar cel mai important e ca nu am cerut niciun consimtamant (ii zisesem mamei la inceput si ea a zis k e cam devreme pt asta dar nu a spus un NU categoric - iar asta m-a incurajat)."


AVIZ PARINTILOR: trebuie sa incercam sa fim mai apropiati de puii nostri, ca sa nu ne trezim cu surprize de genul celei citate mai sus!

On topic: Fi curajoasa, asa cum ai fost atunci cand te-ai casatorit, nu-ti mai construi scenarii in capsor ci pur si simplu spune-le cu sinceritate ce ai facut. Si... welcome in lumea celor maturi!

miss_darine
Postat pe 9 Octombrie 2009 09:40
De la: dark_maria87, la data 2009-09-28 01:41:21V-am scris cu riscul de a primi si opinii dezaprobatoare, poate imi va fi greu sa le citesc, poate ma va durea, DAR NU FACETI CATERINCI !!!

M-am casatorit acum un an (prin decembrie) cu un indian dintre cei care canta p-aici prin Romania (si nu numai) si sunt latino-americani ... A fost o casatorie fulger; la 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut. In acest timp am aflat ca ii expira viza si trebuia sa se ia cu cineva legal pentru a nu fi trimis de unde a venit ... si mi-a mai zis ca e disperat, fiind la prima lui casatorie nu voia sa fie cu o persoana pentru care nu simte nimic, ca eu sunt o fata de treaba si ca ii place de mine, picanterii nu voi divulga pentru a nu da frau liber rautatilor...

Ceea ce-mi este foarte clar este ca ma iubeste nu e un romantic dar stie sa surprinda foarte placut. De asemenea m-a ajutat foarte mult sa ma schimb, sa ma maturizez, sa nu mai fiu geloasa si sufocanta, sa il inteleg cand pleaca in deplasari si cel mai important sa am incredere in el si in mine. El ma inspira (nuj daca "a inspira" e termenul adecvat) sa invatz sa gatesc, sa ma ordonez (camera mea era permanent ca dupa taifun - acum nu mai e), din dorinta de a-i arata ca parerea lui ma intereseaza m-am dus la o sala de sport si am dat cam 10 kg jos (e impropriu spus k pentru el - am facut-o si pentru mine), am renuntzat, datorita modului sau de a pune problema, la rockereala aia infantila: toata in negru, cu pantalonii rupti si murdari si vesnic duhnind a bere (acum ma imbrac cat pot de feminin si de colorat - si bere beau mai rar ) iar "procesul" de schimbare continua (si nu ma obliga - uneori imi sugereaza dar cu mult bun-simt)...

Am fost la starea civila am zis da (eu am lipsit vreo 3-4 zile de acasa motivand ca sunt la munte cu facultatea - in conditiile in care parintii nu ma lasa sa lipsesc de acasa deloc sau foarte greu). +++ Aici e oful major cum le zic parintilor mama il stie dar nu-l place, tata nu-l cunoaste, bunica l-a cunoscut si ea si mai ca n-a lesinat (el e mai inchis la culoare si ai mei sunt rasisti). Dar cel mai important e ca nu am cerut niciun consimtamant (ii zisesem mamei la inceput si ea a zis k e cam devreme pt asta dar nu a spus un NU categoric - iar asta m-a incurajat).

Eu am planuit (cum sunt in ultimul an de facultate) sa le spun dupa licenta ... Sa-i pregatesc in prealabil sau sa le spun direct facand inainte o limonada cu ceva calmante in ea?

CUM SA FAAAC? AJUTATI-MA VA ROG! SI VA MAI ROG: SERIOZITATE....

MULTUMESC!

Pe mine dintotdeauna m-a fascinat cultura nativilor americani,muzica mi se pare superba si pur si simplu iti atinge sufletul.Deasemenea am un profund respect pentru filozofia lor de viata.
Din pacate,insa,multe din aceste lucruri rar se mai pastreaza si la ei,au ajuns destul de comerciali,insa exista si printre ei oameni dedicati,pasionati care au talent si fac totul din suflet.
Ca barbati sunt frumusei si foarte galanti,insa,eu nu m-as increde atat de usor in ei.
Ce anume doream eu sa te intreb,daca imi permiti,bineinteles,ce anume te face sa fii atat de sigura ca el te iubeste,avand in vedere ca v-ati casatorit dupa numai doua saptamani,o cauza a casatoriei fiind visa pe care trebuia sa o primeasca?
Parintilor tai sunt de parere sa le spui dupa ce iei la facultate,vorba cuiva...una calda,una rece.
Intre timp ai putea sa ii mai pregatesti povestindu-le mai mult despre el,despre faptul ca il iubesti,etc.
Mult succes iti doresc!
heaven2007
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:27
PS:Si inca ceva...doresc sa te felicit pentru curajul tau de a-ti trai viata dupa cum simti!
heaven2007
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:31
De la: dark_maria87, la data 2009-09-28 01:41:21M-am casatorit acum un an (prin decembrie) cu un indian dintre cei care canta p-aici prin Romania (si nu numai) si sunt latino-americani ... A fost o casatorie fulger; la 2 saptamani dupa ce ne-am cunoscut. In acest timp am aflat ca ii expira viza si trebuia sa se ia cu cineva legal pentru a nu fi trimis de unde a venit ... si mi-a mai zis ca e disperat, fiind la prima lui casatorie nu voia sa fie cu o persoana pentru care nu simte nimic, ca eu sunt o fata de treaba si ca ii place de mine, picanterii nu voi divulga pentru a nu da frau liber rautatilor...

!



de ce imi inspira mie treaba asta a casatorie-n interes!!??
dupa cum povestesti , erai persoana ideala sa accepti o casatorie rapida, pentru trei beri si o noapte de amor!
geo_x
Postat pe 9 Octombrie 2009 10:32
Inca o data va multumesc pentru pareri si sa raspundem la ce am retinut ca erau intrebari sau lipsa de certitudine: nu am bagat niciodata mana in foc ca ma iubeste si nici in acest moment dar pentru mine a fost important: sentimentul pe care incepusem sa-l am EU pt el, si dorinta lui de a-si ajuta familia ceea ce rar se intalneste, si disperarea de a fi aruncat in suturi, si faptul ca a i-a lipsit norocul in sensul ca toti prietenii erau cu el la bine si la rau au fugit, femeile la fel si-au batut joc .... am vrut sa-i arat o alta perspectiva, dk ma va iubi pt ceea ce sunt si ii ofer va avea de castigat, daca nu ... asta e

Kiestia aia cu berile si noaptea de amor ..... ai dat cu bata in balta amice, eu nu i-am cerut nimic, si el nu mi-a dat nimic, nu am pretins decat respect pentru mine ca om si ca femeie ..... Beri pot sa-mi iau eu cate vreau .... si amor facem ziua si foarte rar caci el e plecat: cam o data la luna sau la 2 sapt in cel mai bun caz .... Asa k nu am pretentii d-astea josnice ... dk asta e parerea ta despre femei ... NO COMENT!


bye... mai astept pareri... si ms de interes :D
dark_maria87
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:05
De la: dark_maria87, la data 2009-10-09 17:05:28 si dorinta lui de a-si ajuta familia ceea ce rar se intalneste,


aici ma pierzi in negura neintelegerii umane!
ai sa ramai umita de de cati oameni vad in familie un suport si ajuta . la greu la bine, nu conteaza!
insa ceea ce ma uimeste cel mai tare si mai tare, ma intreb , cum isi poate ajuta el familia 1. stand in romania, 2. cu bani din romania!??????



inca ceva legat de primul tau mesaj.
sud america are vreo 13-14 tari, dintre care vreo 10 mai cunoscute.
e din guyana!?
geo_x
Postat pe 9 Octombrie 2009 17:13
De la: geo_x, la data 2009-10-09 17:13:09
De la: dark_maria87, la data 2009-10-09 17:05:28 si dorinta lui de a-si ajuta familia ceea ce rar se intalneste,


aici ma pierzi in negura neintelegerii umane!
ai sa ramai umita de de cati oameni vad in familie un suport si ajuta . la greu la bine, nu conteaza!
insa ceea ce ma uimeste cel mai tare si mai tare, ma intreb , cum isi poate ajuta el familia 1. stand in romania, 2. cu bani din romania!??????



inca ceva legat de primul tau mesaj.
sud america are vreo 13-14 tari, dintre care vreo 10 mai cunoscute.
e din guyana!?

Mai, fata ne-a rugat sa nu facem caterinca!!! Prin urmare... vezi ca sunt 2 Guyane... Fii si tu mai explicit!
Lucia38
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:32
Trupele de nativi americani care canta in Romania sunt de regula din Peru sau Ecuador.Probabil de acolo este si sotul ei.
heaven2007
Postat pe 9 Octombrie 2009 21:12
Este din Ecuador... dar am vazut si din Columbia si din Chile si din Bolivia ... Sunt destule tari din America de Sud care au muzicanti pe aici ... Sa avem noi fetele de unde alege, ca la romani nu m-as uita nici cu ... spatele ...

Amice mai bine vezi ca sunt subiecte pe unde se admit glumite caustice si kiar se cer... Te-asi ruga sa ma eviti

Isi ajuta parintii asa cum NU o fac fratii lui ... nu sta doar aici mai calatoreste si pe afara dar rar si pe niste perioade de pana in 2 saptamani (inca nu are voie sa paraseasca tara ca altfel pierde dreptul la cetatenie - iar tara noastra are un regim mai special este europeana si nu este, persoanele de origine straina stiu asta)...

Mai am o intrebare... cine este din Oradea dintre persoanele care s-au inscris in discutie, sincer (si nu stau sa caut pe profil, va cred pe cuvant) ... k ei sunt acolo (dar nu spun decat la privat care din ei - adica pe mess). Ms de interes ... pupici

Cu bine! Mai astept idei ...
dark_maria87
Postat pe 10 Octombrie 2009 23:43
toti avem vise. unii mai realiste, altii mai fanteziste, da' pana la ati crea o viata cu tot alaiul ei si crezi orbeste ca traiesti o poveste de dragoste reala cu un amerindian, e cale lunga!
cand te vei trezii, o sa fie prea tarziu.
geo_x
Postat pe 11 Octombrie 2009 00:54
Voi fi offtopic...apropos de indieni, off cat au putut sa ma streseze cand cantau la Lujerului, vis a vis de Cora, se auzea pana la etajul 9, le-am invatat cantecele, mai erai si in sesiune ! Acum cu venirea toamnei, este muultaliniste ! :D

On topic : incearca sa iti vezi de facultate, sa iti ei un joc ok etc, iar parintii tai se vor obisnui cu ideea ca fata lor s-a maritat in astfel de conditii ! Eu cred ca parintii tai ar trebui sa vada faptul ca el te-a influentat intr-un mod pozitiv, el te-a schimbat in bine din care ne-ai spus, asa ca nu vad de ce ar fi impotriva voastra ! Le vei spune ce ai facut la momentul potrivit, tu vei simti asta ! Bafta !
Summer_
Postat pe 11 Octombrie 2009 01:01
De la: dark_maria87, la data 2009-10-10 23:43:43
Mai am o intrebare... cine este din Oradea dintre persoanele care s-au inscris in discutie, sincer (si nu stau sa caut pe profil, va cred pe cuvant) ... k ei sunt acolo (dar nu spun decat la privat care din ei - adica pe mess). Ms de interes ... pupici

Cu bine! Mai astept idei ...


Si tu esti tot din Oradea?
heaven2007
Postat pe 11 Octombrie 2009 06:38
Eu nu sunt din Oradea, sunt din Bucuresti - dar voiam sa stiu si eu dk e cumintzel ... ...

POOP
dark_maria87
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:05
DIVORȚEAZÃ !!! Vã puteți (eventual) recãsãtori dupã ce îl vor cunoaște și pãrinții tãi mai bine.
s_imi21
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:10
De la: dark_maria87, la data 2009-10-11 09:05:25Eu nu sunt din Oradea, sunt din Bucuresti - dar voiam sa stiu si eu dk e cumintzel ... ...

POOP



si tu zici ca ai fost rockerita si peste noapte te-ai transformat in zana zanelor!!!??
te-a pupat ecuadorianu' la 12 noaptea si ti-a facut o declaratie de dragoste in ecuadoriana????
geo_x
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:13
Si eu m-am gandit si eu la idea cu divortul dar nu va accepta el k ii intrerup procedura de primire a cetateniei ...O sa-i iau incet incet, cand o sa vada tata k stie sa gateasca si e un om ordonat (opusul meu) o sa-i mai treaca...zic eu

Am trecut printr-un proces de maturizare alaturi de el .... imi mai place rockul ca si lui de altfel dar asta nu inseamna sa ma imbrac in negru din cap pana in picioare, sa beau de sting si sa merg jegoasa pe strada cum faceam inainte ... Era o modalitate a mea de a fi ca adolescenta rebela, adolescentza care la mine s-a manifestast dupa 18 ani (si inca se mai manifesta)

TNX poop
dark_maria87
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:59
hei nu fi asa de trista poti gasi tot tinpui ocupatie,cind este plecat in deplasare asa ca esti maritata si `poti fortre sinplu sati faci un amic sa teajute la lecti seara ,asa fac eu in multe rinduri imi ajut colegele,dupa care fac forte bine masaj ,de relacsare si sunt mindru de ele ca imi recunoste ca sunt un profesor la atingerea punctelor sesible,asa ca nu astepta mult sii,
kudika050318
Postat pe 11 Octombrie 2009 22:53
Pai in primul rand ori esti de origine straina si nu stii sa scrii bine romaneste (amice cu un clown in poza) ori esti analfabet sau tigan (tot aia) ... dar ai o idee nemaipomenita pentru sotiile de moravuri usoare .... in cazul mei ai gresit adresa ... ........... Te poop si invata sa scrii ca rad si curcile de tine
dark_maria87
Postat pe 12 Octombrie 2009 13:16
De la: dark_maria87, la data 2009-10-11 09:05:25Eu nu sunt din Oradea, sunt din Bucuresti - dar voiam sa stiu si eu dk e cumintzel ... ...

POOP

Stai ca aici mai apare un element:distanta!Pai ce fel de casatorie aveti voi sau chiar si relatie,daca el e la sute de km distanta?Planifica sa se mute in Bucuresti in viitor pentru a locui cu tine sau...?
heaven2007
Postat pe 13 Octombrie 2009 07:58
Da aici locuieste el dar cum e full de indieni p-aici s-au mai dus (tot grupul) la "plimbare" acum cica sunt in Arad dar cum e vremea cum e ma indoiesc ca vor mai putea face ceva ...
dark_maria87
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:40
Tu esti sigura ca nu te-a "luat" numai pentru cetatenie? Ca pe mine m-ar roade niste dubii ...;
Kathara
Postat pe 13 Octombrie 2009 21:50
Om trai si om vedea, nici eu nu-s sigura dar nu pot sa-i dau cu tifla in cap si nici sa bag mana in foc ca e totul ok ... Mie cei care il cunosc bine mi-au zis ca nu este un tip foarte deschis si mamos (ci din contra reticent si introvertit) acum nuj ... Cate o data e asa dulce, cate o data e intransigent si vrea sa se faca totul ca el si nu altfel .... pana nu ma mut cu el sa vad cum e cu adevarat, nu pot sa dau un raspuns exact...
dark_maria87
Postat pe 14 Octombrie 2009 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum so uit mai repede? 43 De la: alexandra_sziga 15 Mai 2009 19:19
M-am indragostit de...fundul ei...! 48 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:49
Salut 35 De la: kudika_13630 10 August 2012 20:51
De ce ti-e frica nu scapi ! 6 De la: AnnieG 4 Octombrie 2012 22:46
c sa fac sa fie k inainte? 13 De la: kris07 29 Septembrie 2009 18:07