Setari Cookie-uri

compatibilitate

Prin natura sa capricornul este serios, muncitor,de cuvant, va fi sensibil la euforia si dragostea de viata a varsatorului. De-a lungul casniciei insa va fi sufocat de posesivitatea varsatorului, de faptul ca lasa doar pe umerii sai toate responsabilitatile si mai ales ca (aici particularizez) devine o piedica in evolutia spirituala si profesionala a capricornului.
Alice007
Postat pe 1 Noiembrie 2009 08:24
Eu sunt Rac iar el este Balanta..dupa unele surse cica nu ne intelegem iar dupa unele cica facem o pereche foarte reusita si ca este persona cu care te poti aseza la casa ta..
voi ce parere aveti? ne intelegem bine..adica nu ne certam, amandoi dorim sa rezolvam lucrurile pe cale pasnica..
ramonyka
Postat pe 1 Noiembrie 2009 08:45
... Nimic nu imi pare mai umilitor pentru fiinta umana decat zodiile. Candva ma amuzau zodiile.

... Acum imi provoaca MILA(sau sila?) cei care isi bat joc de ei insisi lasandu-se dominati de nimic si fiind nefericiti tot de nimic …noua generatie de MANCURTI ... fara indoiala ca cei din EVUL MEDIU ar avea de cine sa rida ...


... Aceasta minciuna propagata si promovata isi continua nestingherita speculatia bazata pe nevoia omeneasca de certitudine…

... Foamea si ritmul indracit al contemporaneitatii au transformat contabilii, jurnalistii, secretarele, sudorii, babele nevorbite, profesorasii de tara, pseudovedetele televizate, in cunoscatori, in cititori in destinele altora…

... Halucinarea consistenta dublata de o invazie de tiparituri si spatii de stocare online iti spun minut de minut ce se va intampla cu tine…

... Limite peste limite, constrangeri, temeri sadite in adancul inconstientului, spaime si retineri, optimism prost indus, imagini plasate pe durerea si credulitatea celui supus experimentului astrologic, destructurari de relatii si aruncarea in decizii prostesti, dependente de sarlatania asta cu pretentii de stiinta – iata marile beneficii ale astrologiei, ale zodiilor, ale influentelor stelare…

... Povesti pe care le credeam incheiate in copilaria mica isi continua drumul deformand destine si personalitati.

... Horoscoape, preziceri sexuale, medicale, alimentare, comportamentale, profesionale, stele ciudate cu energii la fel de ciudate, cand bune, cand negative, cand neutre cand intense, cand colorate cand amenintatoare, planete care merg cand inainte cand inapoi, soare ce se misca in jurul pamantului, uranii, acvarii, si alte facaturi ce produc bani frumosi, grafice criptice si calcule matematice plecate de la false premise, menite sa adoarma spiritul critic – toate acestea fac din tabloul social o SCHIZOFRENIE GENERALIZATA, un spectacol GROTESC si MEDIEVAL. Oameni derutati cauta in stele sau in deraiajul verbal al astrologiei si zodiilor un pic de alinare, un pic de certitudine…

... Zodia a devenit element de CV, de criteriu in selectia personalului… Compatiblitati creionate de minti cetoase pline ele insele de probleme si alteraje sunt impuse si sustinute cu argumentele unor energii nevalidate vreodata…

... Poarta rosu, atarna-ti amulete violet, fa pipi joi si sex sambata, mananca peste in seara de 23, zburleste-te la seful tau marti dimineata ca Jupiter e cu tine, iubeste doar femeia nascuta in Taur la ora 13.35, cu ascendent in fixpix…

... Sedu-ti prietenul, barbatul in martie ca Neptun e favorabil sau asteapta cuminte si tamp ca la anul intr-o miercuri inspre seara vei primi niste bani. Din cer! De la Pluto. Sau poate de la Venus ca e retrograd prin casa a 14-a…

... Generalizarile, limbajul permisiv si echivoc, axiomele penibile creaza impresia de autenticitate.
- Vei usor trist saptamana asta… La care dintre noi nu se aplica afirmatia asta?

... Azi o sa beau un vin bun cu toate ca Saturn nu-mi recomanda…
Si ii voi zambi Anei desi trebuia sa fac asta luni… Sau la iesirea din post…



...

... INAPOIERE INTELECTUALA ... TIMP PIERDUT ... DELASARE ... FATALISM ... care va identificati ...
Publicitate
marco918
Postat pe 1 Noiembrie 2009 09:47
si de Biblie ce parere ai? nu ti se pare ca se aseamana?????
greierash_is_back
Postat pe 1 Noiembrie 2009 09:55
buna Roberta. Eu acum iti spun din experienta mea. dupa ce am divortat (casnicie de 10 ani) am cunoscut 2 varsatori. pe primul l-am lasat pentru al doilea. Pe primul l-am lasat doar petru motivul ca era insurat si stiam ca niciodata nu am sa fiu altceva decat amanta. Incepusem sa tin foarte mult la el si el la mine dar am fost cu capul pe umeri ca de o astfel de relatie nu am nevoie si daca ma mergem mai departe cu ea nu stiu ce se alegea de mine, precizez ca a fost un domn, nu aveam ce sa-i reprosez. Pe al doilea l-a cunoscut in noaptea de revelion cand primul nu era langa mine ci langa nevasta si am inceput o relatie cu el. Dupa 2 luni ne-am mutat impreuna , eram fericita , se atasase si copilul langa el, asa a fost cam vreo 10-11 luni, dupa perioada asta a inceput sa-si arate fata adevadata. Nu pot spune ca nu ma iubea , din contra ma iubea foarte mult , ajunsesem cred ca fie o obsesie pentru el, era posesiv, era gelos chiar si pe fimiu ca stateam mai mult cu fimiu decat cu el, incepuse gelozia si mai ales pe fostul sot pentru ca isi daduse seama ca eu avusesem casnicia mult mai frumoasa decat relatia care o aveam cu el , am tinut-o in certuri, discutii infernale, si promisiuni inutile cam vreo 10 luni pana cand la un moment de gelozie s-a napustit asupra mea, atunci m-am aparat, am dat in el, l-am zgariat, si l-am dat afara din casa, Dupa, a incercat cateva luni sa-mi ceara iertare dar eu nu l-am mai vrut.
In concluzie sunt mate bune, dar daca vrei o persoana care sa te domine si sa faci cum vrea el
sunt barbatii ideali, eu nu sunt genul asta de femeie care sa fie dominata. Sunt foarte iubitori, atenti, familisti, dar sunt posesivi, badarani cateodata. Asa ca vezi ce vrei tu in primul rand, daca peste cave timp l-ai mai suporta asa pentru ca ei nu si schimba caracterul..
dragomir_gabi
Postat pe 1 Noiembrie 2009 09:57
De la: Octav, la data 2009-09-29 15:44:22"E mai degraba o combinatie intre doctorii Strangelove si Frankenstein"

- hai frate ca suntem frumusei ...nu chiar ugly ugly

"E recunoscut pentru limba lui caustica"

- numai in gura unui varsator sa nu intrii in perioada in care ii tuna si ii fulgera ( desi in momentul in care a tacut ... ii vine sa moara de ce rautati a scos pe gura )

"In zilele lui proaste, simpla aparitie pe strada le face pe pisici sa scuipe si pe caini sa inceapa sa urle"

- hahahaha eu in zilele mele proaste ... nu ies din casa :D

"Formele standard de manipulare pe care le-ai aplicat la ceilalti barbati si au dat rezultate (sa zbieri ca apucata sau sa nu faci sex cu el vreo doua saptamani) nu o sa functioneze"

- normal ca nu ... de 2 ori pe saptamana e prea putin :P

"Varsatorii au unul dintre cele mai inalte niveluri de toleranta la narcotice de pe planeta"

- asta ai bagat-o de la tine :)))) ( nu stiu n-am incercat ... )


Auzi "duduia" .. da de bine .. cand incepi sa scrii :P :P :P


mare dreptate ai.. sunt varsatoare si stiu cum e .
nu cred in zodii si horoscoape dar in ceea ce priveste compatibilitatea cu scorpionii si sagetatorii.... nici nu poate fi mai adevarat de atat.
tocmai am scapat si eu de un scorpion
minadi
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:01
eu nu-mi recunosc varsatorul in nimic din ce spui tu (al 2-lea caz). ma rog.....nici degetele de la o mana nu se aseamana, daramite 2 oameni!
greierash_is_back
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:03
barbatul varsator descris de mine dupa 18 ani alaturi de el:
- inteligent, tacut( chiar introvertit as putea spune.....), nu chiar sociabil, se simte in largul sau in cercuri sau grupuri de prieteni, atent fata de persoana iubita, devotat familiei , isi iubeste copii enorm.
Partea proasta este ca nu spune ce gandeste, uneori i-am reprosat ca trebuie sa am puteri paranormale sa-i ghicesc gandurile....Cineva a spus ca nu se intelege cu scorpionul si sagetaturul. Eu sunt sagetatoare si este ok.Daca ii respecti libertatea ti-o respecta si el....
angii
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:27
De la: Robertta, la data 2009-09-29 11:48:39Doresc sa aflu pareri vizavi de o relatie dintre o femeie -capricorn si un barbat -varsator .....va multumesc !


Cam toata lumea are o parere proasta despre varsatori....nu judecati dupa haine nu toti sunt asa....:Peu sunt varsator..si nu ma regasesc in textele , horoscopurile despe"us"...so chill..mai sunt si exceptii!!!!:D
Freack
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:28
De la: minadi, la data 2009-11-01 10:01:36
De la: Octav, la data 2009-09-29 15:44:22"E mai degraba o combinatie intre doctorii Strangelove si Frankenstein"

- hai frate ca suntem frumusei ...nu chiar ugly ugly

"E recunoscut pentru limba lui caustica"

- numai in gura unui varsator sa nu intrii in perioada in care ii tuna si ii fulgera ( desi in momentul in care a tacut ... ii vine sa moara de ce rautati a scos pe gura )

"In zilele lui proaste, simpla aparitie pe strada le face pe pisici sa scuipe si pe caini sa inceapa sa urle"

- hahahaha eu in zilele mele proaste ... nu ies din casa :D

"Formele standard de manipulare pe care le-ai aplicat la ceilalti barbati si au dat rezultate (sa zbieri ca apucata sau sa nu faci sex cu el vreo doua saptamani) nu o sa functioneze"

- normal ca nu ... de 2 ori pe saptamana e prea putin :P

"Varsatorii au unul dintre cele mai inalte niveluri de toleranta la narcotice de pe planeta"

- asta ai bagat-o de la tine :)))) ( nu stiu n-am incercat ... )


Auzi "duduia" .. da de bine .. cand incepi sa scrii :P :P :P


mare dreptate ai.. sunt varsatoare si stiu cum e .
nu cred in zodii si horoscoape dar in ceea ce priveste compatibilitatea cu scorpionii si sagetatorii.... nici nu poate fi mai adevarat de atat.
tocmai am scapat si eu de un scorpion

De posesivi sunt posesivi, dar trebuie sa te impui cu tarie,....
angii
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:31
si eu as vrea sa stiu daca ar merge relatia intre mine si prietenul meu,eu balanta si el rac,eu am 30 de ani si el 20 de ani,stiu doar ca il iubesc si el sustine ca ma iubeste,voi ce parere aveti?
t_margarete
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:43
this is sooooooo freakin' funny...=))=)) i think that someone reaaaaaaaaalllllllllyyy needs to get laid :)))))) and that person is surely NOT octav :))..

ma rog, asta dupa ce am citit primele 2-3 pagini...ca dupa aia s-a cam incheiat telenovela :X :))
nca
Postat pe 1 Noiembrie 2009 10:44
Varsatorii...offf... sunt de evitat daca nu vrei sa sfarsesti cu inima franta, spune o femeie capricorn. Duc totul la superlativ si sunt minunati, dar nu pot lua angajamente. Te pot face sa crezi in povesti si intr-o lume perfecta, iar pentru putin timp iti pot oferii ceea ce promit dar visul se spulbera destul de repede si ramai singura infruntand realitatea. Tot aici pe forum zicea cineva (sorry nu am mai verificat cine) ca nu pot pune punct unei relatii. Asa e ! Fac ei cum fac dar niciodata nu zic STOP ci iti dau de inteles. Oricum merita sa cunosti indeaproape un Varsator, o sa ramai cu multe amintiri minunate...
IasminaH
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:08
Din cate stiu eu varsatorul ca barbat este unul generos,plin de viatza si iubitor
As vrea sa stiu daca va merge femeie-sagetator si barbat-scorpion .....astept parerile voastre multumesc mult
ralu_fite
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:20
Dar despre femeia-berbec si barbatul -capricorn...ce spuneti?
guvida_pistruiata
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:31
De la: dragomir_gabi, la data 2009-11-01 09:57:35buna Roberta. Eu acum iti spun din experienta mea. dupa ce am divortat (casnicie de 10 ani) am cunoscut 2 varsatori. pe primul l-am lasat pentru al doilea. Pe primul l-am lasat doar petru motivul ca era insurat si stiam ca niciodata nu am sa fiu altceva decat amanta. Incepusem sa tin foarte mult la el si el la mine dar am fost cu capul pe umeri ca de o astfel de relatie nu am nevoie si daca ma mergem mai departe cu ea nu stiu ce se alegea de mine, precizez ca a fost un domn, nu aveam ce sa-i reprosez. Pe al doilea l-a cunoscut in noaptea de revelion cand primul nu era langa mine ci langa nevasta si am inceput o relatie cu el. Dupa 2 luni ne-am mutat impreuna , eram fericita , se atasase si copilul langa el, asa a fost cam vreo 10-11 luni, dupa perioada asta a inceput sa-si arate fata adevadata. Nu pot spune ca nu ma iubea , din contra ma iubea foarte mult , ajunsesem cred ca fie o obsesie pentru el, era posesiv, era gelos chiar si pe fimiu ca stateam mai mult cu fimiu decat cu el, incepuse gelozia si mai ales pe fostul sot pentru ca isi daduse seama ca eu avusesem casnicia mult mai frumoasa decat relatia care o aveam cu el , am tinut-o in certuri, discutii infernale, si promisiuni inutile cam vreo 10 luni pana cand la un moment de gelozie s-a napustit asupra mea, atunci m-am aparat, am dat in el, l-am zgariat, si l-am dat afara din casa, Dupa, a incercat cateva luni sa-mi ceara iertare dar eu nu l-am mai vrut.
In concluzie sunt mate bune, dar daca vrei o persoana care sa te domine si sa faci cum vrea el
sunt barbatii ideali, eu nu sunt genul asta de femeie care sa fie dominata. Sunt foarte iubitori, atenti, familisti, dar sunt posesivi, badarani cateodata. Asa ca vezi ce vrei tu in primul rand, daca peste cave timp l-ai mai suporta asa pentru ca ei nu si schimba caracterul..
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:09
De la: dragomir_gabi, la data 2009-11-01 09:57:35buna Roberta. Eu acum iti spun din experienta mea. dupa ce am divortat (casnicie de 10 ani) am cunoscut 2 varsatori. pe primul l-am lasat pentru al doilea. Pe primul l-am lasat doar petru motivul ca era insurat si stiam ca niciodata nu am sa fiu altceva decat amanta. Incepusem sa tin foarte mult la el si el la mine dar am fost cu capul pe umeri ca de o astfel de relatie nu am nevoie si daca ma mergem mai departe cu ea nu stiu ce se alegea de mine, precizez ca a fost un domn, nu aveam ce sa-i reprosez. Pe al doilea l-a cunoscut in noaptea de revelion cand primul nu era langa mine ci langa nevasta si am inceput o relatie cu el. Dupa 2 luni ne-am mutat impreuna , eram fericita , se atasase si copilul langa el, asa a fost cam vreo 10-11 luni, dupa perioada asta a inceput sa-si arate fata adevadata. Nu pot spune ca nu ma iubea , din contra ma iubea foarte mult , ajunsesem cred ca fie o obsesie pentru el, era posesiv, era gelos chiar si pe fimiu ca stateam mai mult cu fimiu decat cu el, incepuse gelozia si mai ales pe fostul sot pentru ca isi daduse seama ca eu avusesem casnicia mult mai frumoasa decat relatia care o aveam cu el , am tinut-o in certuri, discutii infernale, si promisiuni inutile cam vreo 10 luni pana cand la un moment de gelozie s-a napustit asupra mea, atunci m-am aparat, am dat in el, l-am zgariat, si l-am dat afara din casa, Dupa, a incercat cateva luni sa-mi ceara iertare dar eu nu l-am mai vrut.
In concluzie sunt mate bune, dar daca vrei o persoana care sa te domine si sa faci cum vrea el
sunt barbatii ideali, eu nu sunt genul asta de femeie care sa fie dominata. Sunt foarte iubitori, atenti, familisti, dar sunt posesivi, badarani cateodata. Asa ca vezi ce vrei tu in primul rand, daca peste cave timp l-ai mai suporta asa pentru ca ei nu si schimba caracterul..



Buna sa-ti fie inima ,GABI si-ti multumesc din suflet pentru rabdarea de a-mi da aceste sfaturi care pentru tine au fost trairi si momente din viata ,din experienta ta alaturi de un barbat varsator ...pe mine ma ajuta mult in decizia pe care tebuie sa o iau .Ai perfecta dreptate cand spui ca are aceste trasaturi definitorii :sunt iubitori ,gelosi , atenti , posesivi ,vor sa-ti controleze permanent viata .....cu toate aceste atitudini eu ma simt bine langa el ,poate ca situatia ma avantajeaja ,avem o varsta ,copii sunt mari la casele lor (atat copiii lui ,cat si ai mei )...ma sperie petrecerea timpului impreuna 24 din 24 ....acum fiecare suntem la casele lor ,avem fiecare ocupatiile de care suntem legati ,ne intalmin rar ,numai in momente dorite si in limita timpului liber .... dar nu sunt de neglijat sfaturile unei persoane care a trait asemenea experiente ...am sa tin cont de ele ....pentru mine vei ramane o persoana draga ,o prietena buna , daca imi permiti ,de saturile tale voi tine cont ....iti doresc o duminica frumoasa alaturi de cei dragi ,te pup ,Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:29
buna, precizez ca sunt de 3 saptamani cu un barbat varsator,eu sunt taur,s-a dat peste cap sa ma cucereasca, a reusit, fiind un tip cerebral cu suflet tandru,ft inteligent,mesaje frumoase,tip educat, manierat,el fiind mai mic ca mine, eu 37 el 30,am mers numai in locuri selecte,dar...dupa ce am cedat..a devenit mai rece,mai indiferent,incat nu stiam ce sa mai cred,o transformare radicala.Are dreptate cine a scris ca te va face fericita pt cateva ore, sunt mai egoisti, grabiti,ca si cum nu vor sa se lege sentimental de nimeni,iubesc ft mult viata, nu pot fi constransi de niciun fel, daca incerci sa il ingradesti, il pierzi definitiv!!! Sunt ft misteriosi, nu lasa sa se vada decat atat cat vor ei, nu ai sa reuseseti sa scoti prea multe de la el.Altfel sunt sufletisti,saritori-daca te numeri printre prietenii lui, iti va fi aproape.Cam asta cu barbatii varsatori...eu sunt intr-un punct in care nu stiu sigur daca am o relatie sau o aventura cu el,e greu sa imi dau seama.
Oricum ,suces,sunt curioasa cum evolueaza lucrurile intre voi.
O zi buna,Nicoleta.
kudika072187
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:32
De la: IasminaH, la data 2009-11-01 11:08:01Varsatorii...offf... sunt de evitat daca nu vrei sa sfarsesti cu inima franta, spune o femeie capricorn. Duc totul la superlativ si sunt minunati, dar nu pot lua angajamente. Te pot face sa crezi in povesti si intr-o lume perfecta, iar pentru putin timp iti pot oferii ceea ce promit dar visul se spulbera destul de repede si ramai singura infruntand realitatea. Tot aici pe forum zicea cineva (sorry nu am mai verificat cine) ca nu pot pune punct unei relatii. Asa e ! Fac ei cum fac dar niciodata nu zic STOP ci iti dau de inteles. Oricum merita sa cunosti indeaproape un Varsator, o sa ramai cu multe amintiri minunate...


Ai dreptate ...sunt minunati prin felul cum stiu sa-ti atraga atentia ...nu fac promisiuni , dar te fac sa te simti bine in compania lor .....am destule amintiri si din fericire pana acum ...doar placute ...iti multumesc pentru aceste ganduri ....o duminica placuta de toamna tarzie ! Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:43
De la: angii, la data 2009-11-01 10:27:57barbatul varsator descris de mine dupa 18 ani alaturi de el:
- inteligent, tacut( chiar introvertit as putea spune.....), nu chiar sociabil, se simte in largul sau in cercuri sau grupuri de prieteni, atent fata de persoana iubita, devotat familiei , isi iubeste copii enorm.
Partea proasta este ca nu spune ce gandeste, uneori i-am reprosat ca trebuie sa am puteri paranormale sa-i ghicesc gandurile....Cineva a spus ca nu se intelege cu scorpionul si sagetaturul. Eu sunt sagetatoare si este ok.Daca ii respecti libertatea ti-o respecta si el....


Cat adevar ....asa este ....nu -ti prea spune ce gandeste si este furios daca-i ingradesti sau cercetezi libertatea ....o duminca placuta ,te pup ! Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:48
De la: Alice007, la data 2009-11-01 08:24:48Prin natura sa capricornul este serios, muncitor,de cuvant, va fi sensibil la euforia si dragostea de viata a varsatorului. De-a lungul casniciei insa va fi sufocat de posesivitatea varsatorului, de faptul ca lasa doar pe umerii sai toate responsabilitatile si mai ales ca (aici particularizez) devine o piedica in evolutia spirituala si profesionala a capricornului.


Ai reusit perfect sa alegi cele mai frumoase trasaturi ale capricornului ...partea de responsabilitate ramane de fapt tot noua ,femeilor ,indiferent cu ce zodie ne cuplam ....e o parere pur personala ..iti multumesc pentru tot ...o duminica frumoasa de familie !Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:54
De la: IasminaH, la data 2009-11-01 11:08:01Varsatorii...offf... sunt de evitat daca nu vrei sa sfarsesti cu inima franta, spune o femeie capricorn. Duc totul la superlativ si sunt minunati, dar nu pot lua angajamente. Te pot face sa crezi in povesti si intr-o lume perfecta, iar pentru putin timp iti pot oferii ceea ce promit dar visul se spulbera destul de repede si ramai singura infruntand realitatea. Tot aici pe forum zicea cineva (sorry nu am mai verificat cine) ca nu pot pune punct unei relatii. Asa e ! Fac ei cum fac dar niciodata nu zic STOP ci iti dau de inteles. Oricum merita sa cunosti indeaproape un Varsator, o sa ramai cu multe amintiri minunate...


Daca minunat inseamna numai minciuni si rautati nu vreau sa pastrez amintirile alea.
Varsatorii

Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:54
De la: Freack, la data 2009-11-01 10:28:00
De la: Robertta, la data 2009-09-29 11:48:39Doresc sa aflu pareri vizavi de o relatie dintre o femeie -capricorn si un barbat -varsator .....va multumesc !


Cam toata lumea are o parere proasta despre varsatori....nu judecati dupa haine nu toti sunt asa....:Peu sunt varsator..si nu ma regasesc in textele , horoscopurile despe"us"...so chill..mai sunt si exceptii!!!!:D


Asta vreau si eu ...sa cred ca sunt exeptii ....m-ai ajutat mult .....o duminica frumoasa !Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 12:58
varsatorii sunt k, numai ca performantele lor nu sunt prea mari, si...sexul nu e chiat atuulul lor. sunt buni parteneri d eviata, oameni sinceri, iubitori, uneori prea iubitori, dar in pat...vorbesc din proprie experienta. toate astea se pot rezolva in timp, atata timp cat esti intelegatoare, si impreuna veti ajunge pe culmile placerii
claudiaaz86
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:14
De la: kudika072187, la data 2009-11-01 12:32:32buna, precizez ca sunt de 3 saptamani cu un barbat varsator,eu sunt taur,s-a dat peste cap sa ma cucereasca, a reusit, fiind un tip cerebral cu suflet tandru,ft inteligent,mesaje frumoase,tip educat, manierat,el fiind mai mic ca mine, eu 37 el 30,am mers numai in locuri selecte,dar...dupa ce am cedat..a devenit mai rece,mai indiferent,incat nu stiam ce sa mai cred,o transformare radicala.Are dreptate cine a scris ca te va face fericita pt cateva ore, sunt mai egoisti, grabiti,ca si cum nu vor sa se lege sentimental de nimeni,iubesc ft mult viata, nu pot fi constransi de niciun fel, daca incerci sa il ingradesti, il pierzi definitiv!!! Sunt ft misteriosi, nu lasa sa se vada decat atat cat vor ei, nu ai sa reuseseti sa scoti prea multe de la el.Altfel sunt sufletisti,saritori-daca te numeri printre prietenii lui, iti va fi aproape.Cam asta cu barbatii varsatori...eu sunt intr-un punct in care nu stiu sigur daca am o relatie sau o aventura cu el,e greu sa imi dau seama.
Oricum ,suces,sunt curioasa cum evolueaza lucrurile intre voi.
O zi buna,Nicoleta.



Draga mea ,Nicoleta ,mesajul tau parca-l asteptam ,de fapt asteptam un pansament pentru sufletul meu nelamurit ....ai reusit sa-mi intaresti certitudinile ....situatia noastra se aseamana cu o diferenta de varsta dintre parteneri si perioada de prietenie ....lucrurile merg bine ,fiecare isi vede de treburile lui ,ne intalnim doar pentru a ne simti bine ...nu sunt hotarata sa spun" DA "..iti multumesc din inima ,scumpa mea .....o duminica frumoasa !Robertta
Robertta
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:15
relatia de acum e: eu rac, el leu. toata lumea zice ca e cea mai proasta combinatie, eu sensibila, el tare, golios. prostii, ne intelegem super bine, ne e bine din toate puncetele de vedere. e vorba de om, de educatie, comunicare, intelege, iubire
asa ca...iubiti-va si discutati mult orice pb ar aparea
claudiaaz86
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:16
Salut! Sunt varsatoare si am fost cu un barbat varsator... Sunt absolut ok! Au si sare si piper ca sa spun asa...Prin urmare multa bafta la pescuit de varsatori.
pigiotino
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:31
dar despre combinatia femeialeu-barbatul scorpion.
daca a fost cineva in postura mea...ca femeie leu intr-o rel cu un barbat scorpion
:)
astept pareri:P
sade22
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:34
Orice incercare de a avea o relatie cu un varsator (femeie sau barbat..chiar nu conteaza), este un esec si pierdere de timp, sunt niste persoane groaznice ca si caracter, ca si comportament, nu ca ar fi prost educate ci au un mod ciudat de-a se purta cu cei apropiati, sunt nazurosi, extrem de ciudati si le sare mustarul la secunda din orice motiv, acum rad si glumesc cu tine, ca peste 30 minute sa vada in tine un dusman, sunt labili emotionali, sunt foarte cusurgii, nu stiu niciodata unde le este locul, jignesc..dar atentie..cu politete, se plang tot timpul de banalitati cotidiene pe care ceilalti nici nu le observa, traiesc in lumea lor, vesnic suparati pe varii motive si nemultumiti ca nu li se recunoaste inteligenta..etc..etc.., sa mai spun?
Eu am avut relatii cu 2 femei varsator si pot spune ca sunt groaznice, perverse si mincinoase, iar barbatii varsator au km acelasi caracter, doar ca se pot impune cu usurinta doar ptr faptul ca sunt barbati.
Rasarit_de_Soare
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:56
De la: adelheida, la data 2009-09-29 11:56:23O sa te faca fericita varsatorul.... pret de cateva ore...
Dar nu incerca sa te mariti cu el

:)))
adynaSTOICA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
legatura anapoda el geaman -ea sagetator?? 7 De la: greierash_is_back 22 Noiembrie 2009 13:26
voi ce parere aveti despre asta?? 6 De la: stefanianane08 6 Octombrie 2009 15:54
cum poti scapa de un barbat complexat? 12 De la: Full_Metal_Jacket 14 Aprilie 2009 14:41
sal 5 De la: Full_Metal_Jacket 15 Aprilie 2009 10:17
relati imposibile 41 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 17:41