Setari Cookie-uri

compatibilitate

octav ..eu sunt sagetatoare si mi-am gasit fericirea alaturi de un barbat varsator...e un barbat extraordinar, asa k eu zic k cel mai bine ar fi sa nu mai generalizezi incopatibilitatea..importanta e firea omului si intelegerea dintre ei

cat despre ideea k t face fericita doar pt kteva ore...intr-adevar la noi situatia e "roz" dar asta pt k am avut grija sa ne comunicam unul altuia absolut totul!!!

bafta cu varsatorul tau;) :*
eliza_ces
Postat pe 5 Noiembrie 2009 23:52
Nu crezi ca ar trebui sa mai pastrezi cateva secrete?
kudika023770
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:45
O femeie care nu are secrete, seamana cu o femeie care umbla dezbracata pe strada.Poate sa fie prea frumoasa ca sa starneasca interesul.Dar daca balcoanele ating pamantul, prezinta risc de daramare in caz de cutremur.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 10:27
Buna! Vreau sa stiu si eu compatibilitatea intre mine - taur si el- sagetator. Multumesc anticipat!
BeatriceBildescu
Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:43
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-01 09:55:04si de Biblie ce parere ai? nu ti se pare ca se aseamana?????




.... confunzi merele cu perele ... tot dovada de prostie e si asta ...
marco918
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:01
De la: marco918, la data 2009-11-01 09:47:07... Nimic nu imi pare mai umilitor pentru fiinta umana decat zodiile. Candva ma amuzau zodiile.

... Acum imi provoaca MILA(sau sila?) cei care isi bat joc de ei insisi lasandu-se dominati de nimic si fiind nefericiti tot de nimic …noua generatie de MANCURTI ... fara indoiala ca cei din EVUL MEDIU ar avea de cine sa rida ...


... Aceasta minciuna propagata si promovata isi continua nestingherita speculatia bazata pe nevoia omeneasca de certitudine…

... Foamea si ritmul indracit al contemporaneitatii au transformat contabilii, jurnalistii, secretarele, sudorii, babele nevorbite, profesorasii de tara, pseudovedetele televizate, in cunoscatori, in cititori in destinele altora…

... Halucinarea consistenta dublata de o invazie de tiparituri si spatii de stocare online iti spun minut de minut ce se va intampla cu tine…

... Limite peste limite, constrangeri, temeri sadite in adancul inconstientului, spaime si retineri, optimism prost indus, imagini plasate pe durerea si credulitatea celui supus experimentului astrologic, destructurari de relatii si aruncarea in decizii prostesti, dependente de sarlatania asta cu pretentii de stiinta – iata marile beneficii ale astrologiei, ale zodiilor, ale influentelor stelare…

... Povesti pe care le credeam incheiate in copilaria mica isi continua drumul deformand destine si personalitati.

... Horoscoape, preziceri sexuale, medicale, alimentare, comportamentale, profesionale, stele ciudate cu energii la fel de ciudate, cand bune, cand negative, cand neutre cand intense, cand colorate cand amenintatoare, planete care merg cand inainte cand inapoi, soare ce se misca in jurul pamantului, uranii, acvarii, si alte facaturi ce produc bani frumosi, grafice criptice si calcule matematice plecate de la false premise, menite sa adoarma spiritul critic – toate acestea fac din tabloul social o SCHIZOFRENIE GENERALIZATA, un spectacol GROTESC si MEDIEVAL. Oameni derutati cauta in stele sau in deraiajul verbal al astrologiei si zodiilor un pic de alinare, un pic de certitudine…

... Zodia a devenit element de CV, de criteriu in selectia personalului… Compatiblitati creionate de minti cetoase pline ele insele de probleme si alteraje sunt impuse si sustinute cu argumentele unor energii nevalidate vreodata…

... Poarta rosu, atarna-ti amulete violet, fa pipi joi si sex sambata, mananca peste in seara de 23, zburleste-te la seful tau marti dimineata ca Jupiter e cu tine, iubeste doar femeia nascuta in Taur la ora 13.35, cu ascendent in fixpix…

... Sedu-ti prietenul, barbatul in martie ca Neptun e favorabil sau asteapta cuminte si tamp ca la anul intr-o miercuri inspre seara vei primi niste bani. Din cer! De la Pluto. Sau poate de la Venus ca e retrograd prin casa a 14-a…

... Generalizarile, limbajul permisiv si echivoc, axiomele penibile creaza impresia de autenticitate.
- Vei usor trist saptamana asta… La care dintre noi nu se aplica afirmatia asta?

... Azi o sa beau un vin bun cu toate ca Saturn nu-mi recomanda…
Si ii voi zambi Anei desi trebuia sa fac asta luni… Sau la iesirea din post…



...

... INAPOIERE INTELECTUALA ... TIMP PIERDUT ... DELASARE ... FATALISM ... care va identificati ...
Publicitate





... nu v-ati spinzurat inca ? ... penibile majoritatea comentariilor ... la limita dintre primatele normale si om ... decit sa scoateti limba asteptind ca ''efectul'' zodiei sa apara mai bine faceti ceva pentru relatiile de care va plingeti sau pe care le terminati inainte de a incepe ...
marco918
Postat pe 12 Noiembrie 2009 08:08
De la: adelheida, la data 2009-09-29 11:56:23O sa te faca fericita varsatorul.... pret de cateva ore...
Dar nu incerca sa te mariti cu el


nu neaparat, totul depinde de caracter (din cate stiu eu, au un caracter foarte puterinc), dupa zodie... e numai instinctul de libertate si de a detine controlul suntem incapatanati dar corecti si mai mult suntem foarte orgolios, ne place sa iesim in evidenta si nu suportam sa picam pe locul 2... ne plac provocariile si riscul suntem experti in asa ceva! Casatoria cu un varsator, eu spun ca dureaza in functie de tine, se ataseaza repede de cineva, insa daca incerci sa ii tai aripiile s-ar putea sa fuga..(deci lasa-l sa zburde daca are libertate nu fuge nicaieri), sau sa il lovesti in orgoliu in demnitate, e foarte schimbator! Face haz de necaz asa trece peste toate! Este foarte gelos insa nu va arata niciodata, va raspunde cu aceasi moneda! E zodia care se joaca...cu psihicul altuia! :-) filozofii zodiacului.... ma contrazice cineva???? Va doresc po zi superba toturor!


- semnele de aer de obicei se inteleg cu semnele de aer...
- aer cu apa- nu prea sunt compatibili de obicei
-aer si foc- scantei (cum ar fi varsator -leu- ati vazut vreun varsator sa fie sub papuc ca eu una nu)
ana_bahebbek
Postat pe 14 Noiembrie 2009 10:35
De la: ana_bahebbek, la data 2009-11-14 10:35:28
De la: adelheida, la data 2009-09-29 11:56:23O sa te faca fericita varsatorul.... pret de cateva ore...
Dar nu incerca sa te mariti cu el


nu neaparat, totul depinde de caracter (din cate stiu eu, au un caracter foarte puterinc), dupa zodie... e numai instinctul de libertate si de a detine controlul suntem incapatanati dar corecti si mai mult suntem foarte orgolios, ne place sa iesim in evidenta si nu suportam sa picam pe locul 2... ne plac provocariile si riscul suntem experti in asa ceva! Casatoria cu un varsator, eu spun ca dureaza in functie de tine, se ataseaza repede de cineva, insa daca incerci sa ii tai aripiile s-ar putea sa fuga..(deci lasa-l sa zburde daca are libertate nu fuge nicaieri), sau sa il lovesti in orgoliu in demnitate, e foarte schimbator! Face haz de necaz asa trece peste toate! Este foarte gelos insa nu va arata niciodata, va raspunde cu aceasi moneda! E zodia care se joaca...cu psihicul altuia! :-) filozofii zodiacului.... ma contrazice cineva???? Va doresc po zi superba toturor!


- semnele de aer de obicei se inteleg cu semnele de aer...
- aer cu apa- nu prea sunt compatibili de obicei
-aer si foc- scantei (cum ar fi varsator -leu- ati vazut vreun varsator sa fie sub papuc ca eu una nu)


ANA ,draga mea ,tu vorbesti de tine varsator sau despre partener ???/"...citez: ne place sa iesim in evidenta si nu suportam sa picam pe locul 2... " apoi spui : "Este foarte gelos insa nu va arata niciodata, va raspunde cu aceasi moneda! " .... imi place ce ai scris si-ti multumesc ...n-ai amintit nimic de semnul de pamant cu aer ...astept ,te pup !
Robertta
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:30
buna! am o rugaminte. particip la un concurs pentru un iphone apple si am nevoie de voturile voastre! intrati pe linkul http://www.premii.joo.ro/iuliatibrea.html si votati-ma. returnez daca are cineva nevoie de voturi. ;;) v-am pupat !
iulia_tibrea
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:23
Spune-ti-mi si mie va rog eu TAUR si el SAGETATOR.
BeatriceBildescu
Postat pe 18 Noiembrie 2009 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Filmul "The Secret" 69 De la: joana_rise 20 Decembrie 2008 15:31
APEL CATRE TOTI MEMBRII KUDIKA !!!!!!!!!!!!! 17 De la: kudika320782 20 Iulie 2011 23:42
imi e frica de o relatie 12 De la: 28 Septembrie 2012 21:15
hello 11 De la: just_heaven 22 Aprilie 2009 13:09
Voi cum v-ati ales meseria ?Un sfat pentru o adolescenta de 17 ani care nu isi gaseste cariera 3 De la: kudika_983955 5 Ianuarie 2016 12:28