Setari Cookie-uri

asta a fost povestea mea

Totul a inceput acum un an si ceva , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .
Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.
Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.
A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..
M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.
Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .
I-am trimis tipei un mesaj ,i-am spus ca a fost cu mine la m-te ,ca-si bate joc si de mine si de ea ..nu mi-a raspuns dar l-a citit , a doua zi m-a sunat el ,era f suparat ,i-a spus tipa de mesaj ..mi-a zis ca ce-am facut eu nu se poate ierta niciodata si ca mi-a dat tel nici ca prieten nici ca dusman , ca oricum n-am pe tipa aia n-o intereseaza ce-am scris eu ..si ca n-o sa mai m-a sune niciodata..sa am o viata frumoasa si adio !
L-am lasat in pace ,vroiam sa –l uit de tot , dar dupa o saptamana m-a sunat el , nu trebuia sa-I raspund dar nu stiu dc , n-am putut sa ma abtin ..mi-a zis ca el e vinovatul ,ca nici el nu e usa de biserica si m-a iertat ..si sa ramanem prieteni ca s-a invatat cu mine.
Am inceput iar chipurile ca suntem prieteni , m-a suna mai mereu ,imi spunea ca s-a despartit de tulceanca ,ma tinea la current unde mai canta , ce-a mai compus etc ..
La inceputul lui septembrie ,m-a invitat la un concert de-al lui , dupa asta incepuse iar cu mesaje de genu’,, te vreau ..dar trebuie sa ingrasi ‘’ sau ‘’ esti frumoasa dar esti loco’’..eu nu am crezut ca vb serios ..oricum nu mai vroiam eu sa ma impact cu el , vroiam doar sa ramanem prieteni pt ca chiar imi placea cum canta .
Am mai vb cu el cateva saptamani ..dar mi-am dat seama ca de fapt mie imi spunea exact opusul la ce facea el de fapt ..ca nu mai vrea sa cante pt ca nu-l srijina nimeni, ca nu-l lasa nimeni sa cante , ca vrea sa rupa leg cu toti prietenii lui ,ca o sa mai vb doar cu mine si multe altele..dar normal ca nu era adevarat ..pe mine doar ma mintea , se distra ..in realitate continua sa cante , avea aceasi prieteni .
Acum o sapt..n-a mai dat nici un semn de viata , doar vinerea trecuta m-a sunat sa-mi spuna ca are concert in seara aia si ca pe mine n-o sa ma i-a ,ce m-am invatat ..am banuit ca si-a gasit pe alta si asa era..m-am uitat pe pag lui de pe neogen si mi-am dat seama ca e cu una ..
Acum cateva zile mi-a trimis un mesaj ..ca si-a gasit iubita , ca se inteleg bine , vine cu el la concerte iar de mine nu mai are timp nici sa –mi mai de-a tel ..ca o sa mai tinem leg dar ca nu prea are timp nici de el …

m-am trezit la realitate , stiu ca singura vinovata sunt eu ,n-am stiut sa pun capat cand trebuia , am fost naiva ,am crezut tot ce-mi spunea ..mi-am dat seama ca nici prieteni n-am fost , doar se folosea de mine .
vreau sa-l uit , dar nu-mi este deloc usor .
corneliamona
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:57
nu...am incercat...n-am rabdare! rezumat?
greierash_is_back
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:03
sa stii ca eu te inteleg. in aceeasi situatie am fost si eu. si eu spus gata acum o saptamana si sper ca o sa gasesc pe cineva potrivit mie
kudika071289
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:14
scuza-mi cacofoniile, dar si sa stii ca crapi si nu te mai impaca cu el!!!!!!!
Chiar te-a folosit cand a vrut el iar tu ai stat mereu la dispozitia lui.... Si-apai ce barbat este ala, care ia mereu bani de la o femeie???? sa se impuste d****lui, ca nu mai are nici un rost pe pamantul asta..... iar tu ai grija... nu poti sa iti ranesti singura sufltu de atatea ori..... si dupa ce te impacai cu el, relatia nu mai era ca atunci, prima oara....nu? Ce rost mai are sa te amagesti aiurea? Gaseste un baiat care sa te merite! Crede-ma din suflet... am o prietena care este exact ca si tine...... iubitul ei< daca il pot numi asa, umbla cand are el chef cu altele, si la ea vine cand i se sco**a !!! Pai ti se pare astanormal??? Atat i-a spalat creierul, incat ea crede acum cu tarie "asta e! trebuie sa il lase ca este barbat!" nu draga mea... atunci hai sa ne gasim si noi in fiecare seara tot cate unul, ca suntem femei.... imi vine sa vomit!!! Asa ceva vrei pentru tine? Vrei sa continui sa fi de umplututa??? Pentru ca de iubit, e clar ca nu te iubeste.... sa stii ca la prietena asta a mea, tot mereu ii spunem si eu si sotu meu sa desparta de el, dar parca zici ca e vrajita....vede doar ca un cal... numai inainte... si nu mi se pare normal sa iti pierzi 5 ani din viata cu un amarat care numai te inseala, te face sa suferi si apoi te lasa... pentru ca sigur asta o sa se intample!!!!
Trezeste-te tu macar, daca prietena mea nu vrea! M-as simti tare bine sa aud ca ai terminat-o definitiv cu looser-ul ala..... bafta iti doresc si stai linistita, ca mai mult de o luna, hi 2, nu poti sa suferi dupa el..... si nu se moare din asta, crede-ma.........
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:28
scuzati-mi greselile, dar mi-ai adus aminte de situatia prietenei mele si asa ma aprind mereu cand e vorba de relatii de genu' ......
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:31
ai toate astea intr-un an si ceva....pai este clar:asta nu e relatie!!!! si jignirile alea, fie si in gluma, nu le mai accepta de la nici un baiat pe viitor!!! Eu am vorbit cu sotul meu 3 ani si jumatate inainte de nunta si crede-ma ca nu mi-a zis niciodata nici " da-te incolo".... asta inseamna RESPECT!!! deci... fa-te respectata!!! te rog eu frumos... incepe prin a-l trmite la n**ba....
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:39
De la: Lacra___, la data 2009-10-03 21:39:51ai toate astea intr-un an si ceva....pai este clar:asta nu e relatie!!!! si jignirile alea, fie si in gluma, nu le mai accepta de la nici un baiat pe viitor!!! Eu am vorbit cu sotul meu 3 ani si jumatate inainte de nunta si crede-ma ca nu mi-a zis niciodata nici " da-te incolo".... asta inseamna RESPECT!!! deci... fa-te respectata!!! te rog eu frumos... incepe prin a-l trmite la n**ba....



multumesc pt mesaje, nu mai vreau sa mai aud de el ,si-a batut joc , eu ii spuneam ca-l iubesc ,incercam sa ma impac cu el iar el..ca-si cauta pe alta .
sincer chiar nu-l inteleg nici tulcenca si nici asta cu care e acum nu sunt femei fatale , cine pica in plasa lui ..cu aia e pt o perioada si tot asa , iar apoi se vaita ca nu gaseste o fata speciala cu care sa se insoare .
corneliamona
Postat pe 3 Octombrie 2009 21:56
dak greierash n-a avut rabdare,eu am facut un efort si.....tot ce inteleg este k te-ai lasat prostita in ultimul hal...doamne!!!scz-ma,nu vreau sa te jignesc....dar ai 32ani....chiar nu ai inteles k tipu' te-a folosit si si-a batut joc de tine in ultimul hal...bani,sex,companie knd se plictisea...nu vreau sa fiu dura sau nesimtita..mergi mai departe!!ai 32ani,esti matura(sau cel putin asa ar treb),o viata inainte...cauta-ti altul...so...NEEEXT!!
raisa11
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:02
De la: colorata_nas, la data 2009-10-03 22:02:13dak greierash n-a avut rabdare,eu am facut un efort si.....tot ce inteleg este k te-ai lasat prostita in ultimul hal...doamne!!!scz-ma,nu vreau sa te jignesc....dar ai 32ani....chiar nu ai inteles k tipu' te-a folosit si si-a batut joc de tine in ultimul hal...bani,sex,companie knd se plictisea...nu vreau sa fiu dura sau nesimtita..mergi mai departe!!ai 32ani,esti matura(sau cel putin asa ar treb),o viata inainte...cauta-ti altul...so...NEEEXT!!



32 ?????????????????????????
nu pot sa cred... nu de alta, dar ma simt ciudat sa dau eu, sfaturide genu', care am 22, unei femei de 32...............
Draga noastra, pe bune acuma.....URMEAZA-NE SFATURILE URGENT!!! Nu te mai uita la el nici macar cu dorsalul, ca sa ma exprim frumos......
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:07
De la: kudika037483, la data 2009-10-03 20:57:33Totul a inceput acum un an si ceva , ne-am cunoscut pe net ,am vb de mai multe ori ..in fine ne-am intalnit .Totul parea ok..ne intelegeam f bine ,aveam aceleasi pasiuni etc. Relatia a mers bine chiar prea bine cu toate ca eu aveam un sentiment aiurea pe care nu mi-l puteam intelege atunci ..relatia a mers pana cand am fost la munte si am facut dragoste ..dupa asta se schimbase numai era baiatul de la inceput..incepuse figurile se supara cam din orice ..eu il iubeam mult si el imi zicea ca ma iubeste si ca vrea sa ne casatorim ..de fapt eu i-am zis daca vrea asta si el a zis da. Urma sa ne casatorim dar a fost ciudat comportamentul lui la parintii mei nu le-a zis nimic ,vb doar cu ai lui despre pregatirile de nunta ..mama mea s-a cam suparat si avea dreptate .El se purta ciudat erau zile cand era doar miere si alte zile cand nici nu-l recunosteam dar eu eram prea indragostita sa-mi pese ..asta a fost greseala mea.Totul s-a spulberat intr-o seara mama mea a facut scandal ..adev era ca nu-i prea placea de el ...ce a urmat ..in sinea mea atunci mi-am zis gata asta e portita lui de scapare pt ca stiam ca cauta motive sa se desparta de mine ..ce mi-a spus atunci ..,,prietenia noastra s-a terminat ''. In fine dupa incidentul asta ne-am impacat de fapt eu am tras de el ..am mai continuat relatia o perioada ..de cununie nici nu se mai punea vb.Comportamentul lui se schimbase nici nu-mi mai spune de iubesc ..nimic..din contra a inceput sa-mi vb numai cu loco ..enervanta..smechera..urata ..nu te pricepi la nimic..esti un cosmar pt mine…dar nu spunea pe un ton serios ,credeam ca glumeste.
Ne-am despartit pana la urma ..cauta numai motive ..in fine varianta lui a fost ca mama a fost de vina ca ne-am despartit.
Nu am vb deloc o perioada ..se apropia ziua lui si eu ca fraiera l-am sunat sa-I spun la multi ani..am mai vb la tel una alta ..si mi-a zis ca sa ramanem prieteni ,, noi doi ne intelegem bine ca prieteni’..eu eram inca indragostita de el , am crezut ca daca ramanem prieteni se va intoarce la mine.
A urmat o perioada in care ne-am mai intalnit dar ca prieteni ..in perioada asta eu l-am ajutat ..ramasese somer, eu l-am ajutat cu bani..l-am sprijinit etc.
Totul s-a schimbat insa in decembrie ..el se despartise de una ..si incepuse sa ma tot caute .Am crezut ca vrea sa ne impacam ..ne-am intalnit de cateva ori , imi promisese ca o sa facem revelionul impreuna ..si surpriza ,,eu nu sunt pregatit de o noua relatie si parintii tai o sa faca iar figuri ‘’..iar ne-am despartit . In ianuarie ma suna ca vrea s ail ajut ca vrea sa-si cumpere chitara ..ca vrea sa-si inregistreze albumul si vrea ajutor. L –am ajutat iar eram prieteni asa zicea el ..i-am dat bani..i-am facut coperta la album ..in fine am crezut ca se mai schimbase dar ..el nici macar nu se gandea la mine, imi zicea ca vrea sa se impace cu prima lui iubita dar ca aia nu-l iarta ..apoi ca vb cu o dr. prietena de familie dar ca nici aia nu-l prea baga in seama.Cu toate astea eu inca speram ca o sa n e impacam..il iubeam ca fraiera. Imi zicea ca imi va face cinste pt ajutorul meu ,,imi dau cuvantul meu de onoare ca o sa-ti fac cinste ai sa vezi’’.
De florii m-a sunat sa-l ajut ca vrea sa organizese un concert folk la o terasa si m-a rugat sa-I fac cateva afise , ca fraiera am acceptat i-am facut afisele ,m-am dus la el ..in ziua aceea s-a purtat frumos , atent , am facut dragoste ,credeam si speram ca poate de data asta s-a schimbat , a doua zi dimineata stupoare ,imi zice ,,te-am pacalit ,asta afost cadoul meu de paste “..dar n-a spus pe un ton serios ..in fine dupa amiaza ne-am plimbat , s-a purtat frumos chiar facea planuri de viitor , se purta de parca eram iar ca la inceput. Dupa cateva zile incepuse iar cu figuri ,numai adio si ca el nu are incredere in mine si alte pretexte. Eu nu am mai vrut sa vb deloc cu el ,imi ziceam ca gata .
Cu toate astea el ma mai suna ,imi zicea ca nun e intelegem ca iubiti si ca vrea sa ramanem prieteni. . Oricum eu l-am lasat in pace ..intre timp el si-a gasit pe alta , una din tulcea divortata si cu copil dar se ferea sa-mi spuna mai mult .Saptamana trecuta m-a sunat sa mergem la m-te , m-am dus dar total detasata stiam ca o sa spuna iar adio. Cat am fost la m-te la tot sunat tipa din tulcea , el n-a vrut sa raspunda .Imi zicea ca el nu mai vrea sa vb cu ea ca il enerveaza si mai e si mamica iar lui nu-I plac mamicile.
Eu nu credeam ce spunea stiam ca minte si ca e ceva mai mult . El in schimb incepuse sa-mi spuna ca vrea sa-si cumpere apartament sis a ne mutam impreuna ,ca sunt sg fata cuminte si de treaba din viata lui.Incepuse iar sa faca planuri de viitor legat de noi 2.
A doua zi la intoarcere l-a sunat mama lui si s-a dat de gol ( el imi spuse ca zilele trecute a dormit n-a iesit deloc afara) ca a fost plecat ,mi-a spus cu nonsalanta ca a fost cu colegii si cu seful lui la mare dar ca n-a vrut sa-mi spuna. Mi-am dat seama ca minte ..
M-a adus acasa si la plecare ma saruta pe frunte si spune ,, bafta”.
Stiam ca minte , am vrut sa am si confirmarea si-am intrat pe mailul lui pt ca stiam parola ( el mi-a dat-o mai demult ca san u cred ca-mi ascunde ceva).Am ramas paf ..tipa ii trimise poze cu ei de la mare si pareau foarte fericiti impreuna .
I-am trimis tipei un mesaj ,i-am spus ca a fost cu mine la m-te ,ca-si bate joc si de mine si de ea ..nu mi-a raspuns dar l-a citit , a doua zi m-a sunat el ,era f suparat ,i-a spus tipa de mesaj ..mi-a zis ca ce-am facut eu nu se poate ierta niciodata si ca mi-a dat tel nici ca prieten nici ca dusman , ca oricum n-am pe tipa aia n-o intereseaza ce-am scris eu ..si ca n-o sa mai m-a sune niciodata..sa am o viata frumoasa si adio !
L-am lasat in pace ,vroiam sa –l uit de tot , dar dupa o saptamana m-a sunat el , nu trebuia sa-I raspund dar nu stiu dc , n-am putut sa ma abtin ..mi-a zis ca el e vinovatul ,ca nici el nu e usa de biserica si m-a iertat ..si sa ramanem prieteni ca s-a invatat cu mine.
Am inceput iar chipurile ca suntem prieteni , m-a suna mai mereu ,imi spunea ca s-a despartit de tulceanca ,ma tinea la current unde mai canta , ce-a mai compus etc ..
La inceputul lui septembrie ,m-a invitat la un concert de-al lui , dupa asta incepuse iar cu mesaje de genu’,, te vreau ..dar trebuie sa ingrasi ‘’ sau ‘’ esti frumoasa dar esti loco’’..eu nu am crezut ca vb serios ..oricum nu mai vroiam eu sa ma impact cu el , vroiam doar sa ramanem prieteni pt ca chiar imi placea cum canta .
Am mai vb cu el cateva saptamani ..dar mi-am dat seama ca de fapt mie imi spunea exact opusul la ce facea el de fapt ..ca nu mai vrea sa cante pt ca nu-l srijina nimeni, ca nu-l lasa nimeni sa cante , ca vrea sa rupa leg cu toti prietenii lui ,ca o sa mai vb doar cu mine si multe altele..dar normal ca nu era adevarat ..pe mine doar ma mintea , se distra ..in realitate continua sa cante , avea aceasi prieteni .
Acum o sapt..n-a mai dat nici un semn de viata , doar vinerea trecuta m-a sunat sa-mi spuna ca are concert in seara aia si ca pe mine n-o sa ma i-a ,ce m-am invatat ..am banuit ca si-a gasit pe alta si asa era..m-am uitat pe pag lui de pe neogen si mi-am dat seama ca e cu una ..
Acum cateva zile mi-a trimis un mesaj ..ca si-a gasit iubita , ca se inteleg bine , vine cu el la concerte iar de mine nu mai are timp nici sa –mi mai de-a tel ..ca o sa mai tinem leg dar ca nu prea are timp nici de el …

m-am trezit la realitate , stiu ca singura vinovata sunt eu ,n-am stiut sa pun capat cand trebuia , am fost naiva ,am crezut tot ce-mi spunea ..mi-am dat seama ca nici prieteni n-am fost , doar se folosea de mine .
vreau sa-l uit , dar nu-mi este deloc usor .




un rezumat n-ai?
Aphrodite
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:08
De la: corneliamona, la data 2009-10-03 21:56:49
De la: Lacra___, la data 2009-10-03 21:39:51ai toate astea intr-un an si ceva....pai este clar:asta nu e relatie!!!! si jignirile alea, fie si in gluma, nu le mai accepta de la nici un baiat pe viitor!!! Eu am vorbit cu sotul meu 3 ani si jumatate inainte de nunta si crede-ma ca nu mi-a zis niciodata nici " da-te incolo".... asta inseamna RESPECT!!! deci... fa-te respectata!!! te rog eu frumos... incepe prin a-l trmite la n**ba....



multumesc pt mesaje, nu mai vreau sa mai aud de el ,si-a batut joc , eu ii spuneam ca-l iubesc ,incercam sa ma impac cu el iar el..ca-si cauta pe alta .
sincer chiar nu-l inteleg nici tulcenca si nici asta cu care e acum nu sunt femei fatale , cine pica in plasa lui ..cu aia e pt o perioada si tot asa , iar apoi se vaita ca nu gaseste o fata speciala cu care sa se insoare .




am citit si eu povestea ta.sincer,tot ce urasc in viata e sa fiu folosita.ar fi frumos ca data viitoare knd te suna sa ii spui ca esti ocupata si ca nu vrei sa ii mai stai in drum.crede-ma,mai bine pleci tu inainte sa iti fie mai rau si mai greu!!!nu ii da satisfactia de a te intoarce din nou.bafta!!!
LoveOverdose
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:11
cred ca sunt singura pe care ai prins-o in toane azi.... am citit tot msajul tau inainte de a-ti raspunde!!! Serios.....
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:14
De la: LoveOverdose, la data 2009-10-03 22:11:42
De la: corneliamona, la data 2009-10-03 21:56:49
De la: Lacra___, la data 2009-10-03 21:39:51ai toate astea intr-un an si ceva....pai este clar:asta nu e relatie!!!! si jignirile alea, fie si in gluma, nu le mai accepta de la nici un baiat pe viitor!!! Eu am vorbit cu sotul meu 3 ani si jumatate inainte de nunta si crede-ma ca nu mi-a zis niciodata nici " da-te incolo".... asta inseamna RESPECT!!! deci... fa-te respectata!!! te rog eu frumos... incepe prin a-l trmite la n**ba....



multumesc pt mesaje, nu mai vreau sa mai aud de el ,si-a batut joc , eu ii spuneam ca-l iubesc ,incercam sa ma impac cu el iar el..ca-si cauta pe alta .
sincer chiar nu-l inteleg nici tulcenca si nici asta cu care e acum nu sunt femei fatale , cine pica in plasa lui ..cu aia e pt o perioada si tot asa , iar apoi se vaita ca nu gaseste o fata speciala cu care sa se insoare .




am citit si eu povestea ta.sincer,tot ce urasc in viata e sa fiu folosita.ar fi frumos ca data viitoare knd te suna sa ii spui ca esti ocupata si ca nu vrei sa ii mai stai in drum.crede-ma,mai bine pleci tu inainte sa iti fie mai rau si mai greu!!!nu ii da satisfactia de a te intoarce din nou.bafta!!!



nu-i mai raspund de acum inainte la tel...mi-a ajuns !!
corneliamona
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:18
De la: corneliamona, la data 2009-10-03 22:18:38
De la: LoveOverdose, la data 2009-10-03 22:11:42
De la: corneliamona, la data 2009-10-03 21:56:49
De la: Lacra___, la data 2009-10-03 21:39:51ai toate astea intr-un an si ceva....pai este clar:asta nu e relatie!!!! si jignirile alea, fie si in gluma, nu le mai accepta de la nici un baiat pe viitor!!! Eu am vorbit cu sotul meu 3 ani si jumatate inainte de nunta si crede-ma ca nu mi-a zis niciodata nici " da-te incolo".... asta inseamna RESPECT!!! deci... fa-te respectata!!! te rog eu frumos... incepe prin a-l trmite la n**ba....



multumesc pt mesaje, nu mai vreau sa mai aud de el ,si-a batut joc , eu ii spuneam ca-l iubesc ,incercam sa ma impac cu el iar el..ca-si cauta pe alta .
sincer chiar nu-l inteleg nici tulcenca si nici asta cu care e acum nu sunt femei fatale , cine pica in plasa lui ..cu aia e pt o perioada si tot asa , iar apoi se vaita ca nu gaseste o fata speciala cu care sa se insoare .




am citit si eu povestea ta.sincer,tot ce urasc in viata e sa fiu folosita.ar fi frumos ca data viitoare knd te suna sa ii spui ca esti ocupata si ca nu vrei sa ii mai stai in drum.crede-ma,mai bine pleci tu inainte sa iti fie mai rau si mai greu!!!nu ii da satisfactia de a te intoarce din nou.bafta!!!



nu-i mai raspund de acum inainte la tel...mi-a ajuns !!


Asa sa faci!!! Iti tinem pumnii!!!
Lacra___
Postat pe 3 Octombrie 2009 22:37
Am reusit sa citesc... pfff.. Nu stiu daca ma crezi sau nu, dar totul pleaca de la tine. Nu iti scriu pe forum, iti las id meu in privat si iti explic ce si cum, ai sa vezi solutiile foarte clar, indiferent daca o sa mai fi sau nu cu el. Asta e neesential. Totul pleaca din tine.
staff
Postat pe 6 Octombrie 2009 08:27
m-am trezit la realitate,totul m-i se pare un cosmar ,nu pot sa-mi explic cum de-am pierdut atata timp cu el. mi-am dat seama ca am avut de-a face cu un ,,don juan'' , felul in care gandeste,cum se comporta absolut totul se potriveste cu psihologia ,,don juan''.
sapt trecuta l-am vazut in parc cu o noua iubita ,nu m-a vazut ,noua cucerire nu m-i s-a parut cine stie ce , dar era una noua .
eu am incercat de atatea ori sa ma impac cu el si de fiecare data ma loveam parca de un perete si mereu aceleasi cuvinte din partea lui ,, noi nu putem fi decat prieteni ca a fost, vreau alta iubita'' , iar eu ca fraiera ma consumam .
corneliamona
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:12
Adica alta partenera... ca iubita nu se poate numi... Chiar asa, cum de ai pierdut atata timp cu el?! Astia ca el abia daca sunt buni pt o saptamana... nici atat... Vezi-ti femeie de viata ta, ca e plin de barbati... intinde mana si alege... n-ai nevoie de unul ca el, nu-ti poate oferi nici un fel de satisfactie!
darksukkubus69
Postat pe 12 Octombrie 2009 17:11
Eu am trecut prin asta 7 ani,pana cand m-am trezit la realitate,dar totul e sa vrei sa iesi din situatie.Eu acum regret cva mi-am pierdut 7 ani frumosi din viata in care imi puteam face un viitor,dar dupa ce am pus punct am gasit si sufletul meu pereche.Cat timp te vei agata de el viata ta va fi un cosmar,trebuie sa ii dai DELETE din mintea ta sa iti poti reface viata,asculta pe cineva patit.
rain75
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:04
muica nu-mi vine sa cred ca am citit tot
eu cred ca tie ti se potriveste perfect proverbul"lasa-l mai!il las, dar nu ma lasa el pe mine"
iacinta
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:33
Nu merita sa suferi pt, nimeni si nimic! Este neserios!! Viata este scurta nu se merita sa suferi! Alunga l din suflet!
kudika017520
Postat pe 26 Octombrie 2009 21:14
Cum mai esti draga noastra?
Ai mai discutat cu individul ala????? da-ne de stre.. eu una sunt curioasa de numa' ......poop si sper ca te-ai tinut de cuvant! Spre binele tau....
Lacra___
Postat pe 26 Octombrie 2009 22:56
Bine te-am gasit! Un barbat ,trebuie sa respecte; femeia; de langa el! Daca; nu exista respect, n-ai ce cauta langa el!
kudika017520
Postat pe 27 Octombrie 2009 20:38
Tu 32. El... 16-17?
gina37
Postat pe 28 Octombrie 2009 09:51
fetita draga..dar asta si a batut joc de tine cu o nesimtire crasa...Doamne!!!! cum ai putut sa te umilesti atat d emult??????...de fapt nici cu mine nu mi e rusine...am trait si eu ceva sa zicem asemanator...asculta ma bine....barbatul care te respecta inseamna ca e un gentelman si merita atentia ta...sa nu mai permiti in viitor nimanui sa spuna vorbe grele la adresa ta...sper ca acum esti pe drumul cel bun....suntem alaturi de tine...iar pe nesimtitul si parazitul ala da l naibii...stii ce? mai bine schimba ti nr. de tel (aºa am procedat eu)....
catalina69
Postat pe 28 Octombrie 2009 12:57
NU MERITA NIMIC!
kudika017520
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:46
De la: Lacra___, la data 2009-10-26 22:56:32Cum mai esti draga noastra?
Ai mai discutat cu individul ala????? da-ne de stre.. eu una sunt curioasa de numa' ......poop si sper ca te-ai tinut de cuvant! Spre binele tau....







nu am mai vb deloc cu el , incerc sa-mi vad de viata mea .

recent m-am intl. cu o prietena comuna , mi-a spus ca el s-a cuplat cu o ziarista care il ajuta cu gasirea concertelor , sunt fericiti impreuna si se inteleg bine .
sa fie sanatos , nu ma mai intereseaza.
corneliamona
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:42
De la: corneliamona, la data 2009-10-28 18:42:25
De la: Lacra___, la data 2009-10-26 22:56:32Cum mai esti draga noastra?
Ai mai discutat cu individul ala????? da-ne de stre.. eu una sunt curioasa de numa' ......poop si sper ca te-ai tinut de cuvant! Spre binele tau....







nu am mai vb deloc cu el , incerc sa-mi vad de viata mea .

recent m-am intl. cu o prietena comuna , mi-a spus ca el s-a cuplat cu o ziarista care il ajuta cu gasirea concertelor , sunt fericiti impreuna si se inteleg bine .
sa fie sanatos , nu ma mai intereseaza.


concluzie , topic inchis ....ce zici ?
valivieru96
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:59
De la: corneliamona, la data 2009-10-11 21:12:53m-am trezit la realitate,totul m-i se pare un cosmar ,nu pot sa-mi explic cum de-am pierdut atata timp cu el. mi-am dat seama ca am avut de-a face cu un ,,don juan'' , felul in care gandeste,cum se comporta absolut totul se potriveste cu psihologia ,,don juan''.
sapt trecuta l-am vazut in parc cu o noua iubita ,nu m-a vazut ,noua cucerire nu m-i s-a parut cine stie ce , dar era una noua .
eu am incercat de atatea ori sa ma impac cu el si de fiecare data ma loveam parca de un perete si mereu aceleasi cuvinte din partea lui ,, noi nu putem fi decat prieteni ca a fost, vreau alta iubita'' , iar eu ca fraiera ma consumam .




Wow..deci baiatul asta nu este normal,cat putea minti.....
As zice acum ca ai fost proasta ca mereu i-ai facut jocul,insa este prea usor de zis...in situatia ta am fost si eu un pic..povestea mea nu a fost atat de complicata...dar am ramas la ideea:sunt o proasta ca ma consum pentru cine nu trebuie.
Imi pare rau ca ai suferit pentru "don Juan "..nu merita nici macar sa te gandesti la el..o sa rasara soarele si pe strada ta.Iti doresc din inima sa fii fericita si sa nu mai acorzi sanse celor care nu merita..Don Juan asta ,o sa aiba noroc inca o perioada,dar nu mult,pentru ca Dumnezeu vede si pe el nu-l poate minti...
cami_goanga10
Postat pe 25 Martie 2010 23:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog, un sfat va cer... !!!! 8 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:52
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46
Perioad ale relatiei, nevoie de un sfat 31 De la: kudika_927641 31 August 2013 17:10
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25
cum sa-l recucesresc? 30 De la: kudika095647 19 Decembrie 2009 14:04