Setari Cookie-uri

Barbat nepasator

Buna, am si eu o situatie de prezentat si m-ar interesa parerile voastre. Am cunoscut un barbat anul trecut din alt oras mult mai indepartat decat cel in care locuiesc eu. Am inceput sa vorbim pe Skype zilnic dupa care ne-am hotarat sa ne intalnim(dupa aproape 5 luni) in orasul lui. Primul impact a fost destul de ciudat, odata ajunsi la apartamentul lui am sesizat mizeria in care se complacea, praful depus pe mobila, pe parchet de luni de zile (cred), vase nespalate, baia neingrijita (sa nu spun ultra jegoasa)si comportamentul lui infect(ragaie in prezenta mea, flatuleaza, isi trage mucii in gat si multe altele). Sa nu mai vorbim despre felul in care se ingrijea, nu purta lenjerie pe sub haine, seimbraca doar intr-o singur treining s.a.m.d. Am trecut peste toate gandind ca sunt doar detalii. Am continuat sa ne vedem la intervale de timp tot la el, am continuat discutiile pe skype si am ajuns sa ne gandim la o eventuala mutare. Niciodata nu a venit in orasul meu, niciodata nu mi-a luat o floare, nici un gest de tandrete si in plus am observat o nepasare crasa dupa unele discutii contradictorii (nu suna din proprie initiativa sa repare situatia sau sa lupte pt aceasta relatie).Mereu astepta de la mine o reactie, daca nu o avea puteau trece saptamani la rand in care nu mai vorbeam. Daca incercam sa-i explic ca aceste conditii in care el traieste (mizerie, program total haotic, proasta educatie) ma considera cicalitoare. Dupa ultima discutie in contracdictoriu nu l-am mai sunat 2 saptamani incercand sa vad daca el va face un pas. Acest lucru nu s-a mai intamplat. L-am sters din viata mea, de pe conturile mele. In conditiile in care avea si o varsta destul de avansata 47 de ani iar eu 31 cred ca nici macar nu l-a interesta sa-si intemeieze o familie desi afirma ca e timpul pentru asa ceva. Un om foarte dificil si foarte greu de inteles.Credeti ca am luat decizia corecta de a-l parasi?
kudika_26345
Postat pe 17 Mai 2013 09:07
De la: kudika_26345, la data 2013-05-17 09:07:00Buna, am si eu o situatie de prezentat si m-ar interesa parerile voastre. Am cunoscut un barbat anul trecut din alt oras mult mai indepartat decat cel in care locuiesc eu. Am inceput sa vorbim pe Skype zilnic dupa care ne-am hotarat sa ne intalnim(dupa aproape 5 luni) in orasul lui. Primul impact a fost destul de ciudat, odata ajunsi la apartamentul lui am sesizat mizeria in care se complacea, praful depus pe mobila, pe parchet de luni de zile (cred), vase nespalate, baia neingrijita (sa nu spun ultra jegoasa)si comportamentul lui infect(ragaie in prezenta mea, flatuleaza, isi trage mucii in gat si multe altele). Sa nu mai vorbim despre felul in care se ingrijea, nu purta lenjerie pe sub haine, seimbraca doar intr-o singur treining s.a.m.d. Am trecut peste toate gandind ca sunt doar detalii. Am continuat sa ne vedem la intervale de timp tot la el, am continuat discutiile pe skype si am ajuns sa ne gandim la o eventuala mutare. Niciodata nu a venit in orasul meu, niciodata nu mi-a luat o floare, nici un gest de tandrete si in plus am observat o nepasare crasa dupa unele discutii contradictorii (nu suna din proprie initiativa sa repare situatia sau sa lupte pt aceasta relatie).Mereu astepta de la mine o reactie, daca nu o avea puteau trece saptamani la rand in care nu mai vorbeam. Daca incercam sa-i explic ca aceste conditii in care el traieste (mizerie, program total haotic, proasta educatie) ma considera cicalitoare. Dupa ultima discutie in contracdictoriu nu l-am mai sunat 2 saptamani incercand sa vad daca el va face un pas. Acest lucru nu s-a mai intamplat. L-am sters din viata mea, de pe conturile mele. In conditiile in care avea si o varsta destul de avansata 47 de ani iar eu 31 cred ca nici macar nu l-a interesta sa-si intemeieze o familie desi afirma ca e timpul pentru asa ceva. Un om foarte dificil si foarte greu de inteles.Credeti ca am luat decizia corecta de a-l parasi?


Desi "corect" nu are grad de comparatie, eu o sa trec peste regula asta gramaticala si o sa-ti spun ca ai luat o decizie foarte corecta, nu corecta.

Bravo!
kudika_32792
Postat pe 17 Mai 2013 09:33
De la: kudika_26345, la data 2013-05-17 09:07:00Buna, am si eu o situatie de prezentat si m-ar interesa parerile voastre. Am cunoscut un barbat anul trecut din alt oras mult mai indepartat decat cel in care locuiesc eu. Am inceput sa vorbim pe Skype zilnic dupa care ne-am hotarat sa ne intalnim(dupa aproape 5 luni) in orasul lui. Primul impact a fost destul de ciudat, odata ajunsi la apartamentul lui am sesizat mizeria in care se complacea, praful depus pe mobila, pe parchet de luni de zile (cred), vase nespalate, baia neingrijita (sa nu spun ultra jegoasa)si comportamentul lui infect(ragaie in prezenta mea, flatuleaza, isi trage mucii in gat si multe altele). Sa nu mai vorbim despre felul in care se ingrijea, nu purta lenjerie pe sub haine, seimbraca doar intr-o singur treining s.a.m.d. Am trecut peste toate gandind ca sunt doar detalii.............................................



Nu mai intreba,ai procedat corect,nu regreta nimic!!!!Ce sa regreti?/Mizeria,impolitetea,lipsa de maniere,educatia deficitara??????Niciodata!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Mai 2013 09:36
da, asa este, multumesc pt mesaje!
kudika_26345
Postat pe 17 Mai 2013 09:58
Unde am scris gresit cuvantul "corect" ca doresc sa modific ?
kudika_26345
Postat pe 17 Mai 2013 10:06
a, scuze, acum am inteles
kudika_26345
Postat pe 17 Mai 2013 10:11
De la: kudika_26345, la data 2013-05-17 10:11:10a, scuze, acum am inteles


Tu n-ai gresit cu nimic, stai linistita. :)

Eu l-am folosit in mod intentionat gresit, ca sa subliniez faptul ca ai luat cea mai buna decizie. :)
kudika_32792
Postat pe 17 Mai 2013 10:13
Lasand la o parte persoana lui (neingrijit, prost educat, mizerie in casa etc) , tu la prima intalnire te duci in casa unui barbat?!
Nu zic cu rautate , da macar putea sa-ti plateasca o camera la hotel daca veneai de departe.
Mayyyyana
Postat pe 17 Mai 2013 13:31
refuz sa ma gandesc la igiena corporala
MissDarine
Postat pe 17 Mai 2013 15:44
De la: MissDarine, la data 2013-05-17 15:44:13refuz sa ma gandesc la igiena corporala


ti-ai amintit de cineva anume?!
kiss_my_ass
Postat pe 17 Mai 2013 15:45
Chiar daca as fi stat la un hotel tot la realitatea casei lui neingrijite ajungeam intr-un final. Ideea este ca am descoperit un om nepasator fata de persoana sa (si fata de cele din jurul sau)si ca am incercat sa-l schimb (ajut) fara nici o reusita. Si ma intrebam daca nu am fost prea dura cu el si l-am judecat dupa aspectele "exterioare" prea mult, desi rabdare am avut destula, cred eu. Iti multumesc!
kudika_26345
Postat pe 17 Mai 2013 18:41
De la: kudika_26345, la data 2013-05-17 18:41:30Chiar daca as fi stat la un hotel tot la realitatea casei lui neingrijite ajungeam intr-un final. Ideea este ca am descoperit un om nepasator fata de persoana sa (si fata de cele din jurul sau)si ca am incercat sa-l schimb (ajut) fara nici o reusita. Si ma intrebam daca nu am fost prea dura cu el si l-am judecat dupa aspectele "exterioare" prea mult, desi rabdare am avut destula, cred eu. Iti multumesc!


Este greu sa ai dea face cu asa zisi ,,barbati nepasatori''- pan ala urma de ce sa suferi langa cineva care te doreste dar nu pentru ceva serios. Cel mai rau este atunci cand tieste drag si te doare petru ca vezi c anu poti face nimic nu doar pentru fericirea ta ci pentru a lui. Iti doresc sa fi fericita in deciziile pe care le iei!
kudika_nikole
Postat pe 17 Mai 2013 21:02
Ai procedat foarte bine.
nicegirl
Postat pe 17 Mai 2013 21:26
"Credeti ca am luat decizia corecta de a-l parasi?"

Ai luat cea mai corecta decizie si sa nu ai regrete pentru un astfel de om.Tu inca ai fost indulgenta si i-ai acordat o sansa ceea ce eu nu as fi facut.Nu merita .
criszoe
Postat pe 17 Mai 2013 21:37
Nici nu ar trebui sa pui o astfel de intrebare. Orice om intreg la cap ar fi procedat exact ca tine.
Clarus
Postat pe 17 Mai 2013 21:53
Ti-ai raspouns singura la intrebare. Da, decizia este cea buna. Ce e al tau e pus deoparte ;)
Meathead
Postat pe 18 Mai 2013 00:19
De la: kudika_26345, la data 2013-05-17 18:41:30Chiar daca as fi stat la un hotel tot la realitatea casei lui neingrijite ajungeam intr-un final. Ideea este ca am descoperit un om nepasator fata de persoana sa (si fata de cele din jurul sau)si ca am incercat sa-l schimb (ajut) fara nici o reusita. Si ma intrebam daca nu am fost prea dura cu el si l-am judecat dupa aspectele "exterioare" prea mult, desi rabdare am avut destula, cred eu. Iti multumesc!


Si aspectele exterioare spun foarte multe despre un om.

Intuitia ta, in ceea ce-l priveste pe acest baiat, nu te-a inselat, stai linistita.
kudika_32792
Postat pe 18 Mai 2013 08:42
Multumesc mult, Nicole!
kudika_26345
Postat pe 19 Mai 2013 14:25
Multumesc, Clarus!
kudika_26345
Postat pe 19 Mai 2013 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RELATIE ESUATA 10 De la: ionelaela 26 Octombrie 2009 23:41
Despartire :( 56 De la: kudika_11398 10 Iulie 2012 01:07
De 2 ani si nu se mai termina 23 De la: spookeanu 22 Noiembrie 2014 09:29
l-am pierdut din kuza parintilor! 46 De la: Carina_nohiboke 4 Aprilie 2009 14:39
ce vina are barbatul???? 55 De la: b23d26 6 Septembrie 2009 21:49