cum skpam de porii negri?stie cineva?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
eu ii am de la 14 ani si prin multele de tratamentele nimic nu a dat rezultate
Raporteaza abuz de limbaj
kika25 Avatarul lui kika25

152 mesaje

Incearca cu benzile de la PONDS,pentru zona T(frunte,nas,barbie),le gasesti in farmaciile Sensi blue si se aplica o data la 2 saptamani.Efect garantat.Iar o data la 2 saptamani exfoliaza-ti tenul cu un exfoliant bun(ex.Body Shop)
cristina_pisi Avatarul lui cristina_pisi

17 mesaje

De la: kika25, la data 2009-10-16 17:42:23Incearca cu benzile de la PONDS,pentru zona T(frunte,nas,barbie),le gasesti in farmaciile Sensi blue si se aplica o data la 2 saptamani.Efect garantat.Iar o data la 2 saptamani exfoliaza-ti tenul cu un exfoliant bun(ex.Body Shop)

la ce pret sunt? benzile?
kika25 Avatarul lui kika25

152 mesaje

De la: cristina_pisi, la data 2009-10-18 17:55:40
De la: kika25, la data 2009-10-16 17:42:23Incearca cu benzile de la PONDS,pentru zona T(frunte,nas,barbie),le gasesti in farmaciile Sensi blue si se aplica o data la 2 saptamani.Efect garantat.Iar o data la 2 saptamani exfoliaza-ti tenul cu un exfoliant bun(ex.Body Shop)

la ce pret sunt? benzile?

sunt in jur de 30 lei
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika073327, la data 2009-10-10 22:54:01 eu ii am de la 14 ani si prin multele de tratamentele nimic nu a dat rezultate

Cand spui "nimic" la ce, exact, te referi? CE ai facut si nu a dat rezultate?

Pentru ca eu stiu ca o vizita la cosmetica si un tratament de curatire profunda a porilor are rezultate depline
Fosta membra Kudika.ro
Cu malai va spalati de doua ori pe saptamana !
Fosta membra Kudika.ro
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 18:53:58Cu malai va spalati de doua ori pe saptamana !

da rezultate? sau tu faceai misto
Toate trec la un moment dat, nici un necaz nu ramane! Pe ultima suta de metri vei ramane fara frane. Nu sunt aici sa consolez sau s-arbitrez un blat, Asta-i parerea mea, mersi mult pentru tïmpuí acordat
Fosta membra Kudika.ro
asa face mami:P:P da rezultate
kudika077708 Avatarul lui kudika077708

3 mesaje

cu albus de ou...pudra de argila...castravete..;)...si eu am avut dar se pare k s-au vindecat:x dupa o "lupta" de 3-4 ani;)...am aflat k sunt bune. ..le-am incerkt si da rezultate;) mult succes: :sml-
ale_alexa Avatarul lui ale_alexa

2 mesaje

si eu am aceasta problema nu stiu ce sa mai fac.am incercat si cu malai dar nu merge
tequila_cu_varza Avatarul lui tequila_cu_varza

128 mesaje
Oras: bucuresti

Nu se poate scapa definitiv de puncte negre, se pot doar estompa. Pur si simplu asa este felul pielii, nu ai ce face.... Eu folosesc scrub (deci fac gomaj), un gel wash (Pure Garnier), tarate si o lotiune impotriva punctelor negre - deocamdata cea de la Clean*Clear - insa minuni, cum am mai spus, nu fac...
http://VERZE.RO Simtul umorului nu a murit!
simymona1 Avatarul lui simymona1

2 mesaje

si eu am incercat cu multe inclusiv malai e adevarat iti face fata umpic mai curata dar nu te scapa am incercat tot ce este pe piata in reclame si :( degeaba ..O sa incerc benzile alea poate or fi bune daca nu iar dau bani din buzunar aiurea :(
iulia_daria Avatarul lui iulia_daria

108 mesaje
Oras: timisoara

De la: horry, la data 2009-10-10 22:54:01 eu ii am de la 14 ani si prin multele de tratamentele nimic nu a dat rezultate
produsele de la roche posay sunt foarte bune si eficiente.......le poti cumpara doar din farmacii

108 mesaje

De la: simymona1, la data 2010-01-27 10:25:12si eu am incercat cu multe inclusiv malai e adevarat iti face fata umpic mai curata dar nu te scapa am incercat tot ce este pe piata in reclame si :( degeaba ..O sa incerc benzile alea poate or fi bune daca nu iar dau bani din buzunar aiurea :(
in legatura cu benzile de la pond's le'am incercat in urma cu 6 ani..........si sunt o prostie,la fel ca si celelalte produse ce se gasesc prin magazine

108 mesaje

putina lume pa'aici
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dor_a, la data 2009-10-19 11:50:10
De la: kudika073327, la data 2009-10-10 22:54:01 eu ii am de la 14 ani si prin multele de tratamentele nimic nu a dat rezultate

Pentru ca eu stiu ca o vizita la cosmetica si un tratament de curatire profunda a porilor are rezultate depline

la cosmetica nu am fost
am avut fel si fel de masti si geluri exfoliante de la garnier si clearasil si au fost tratamente de ani
si vizita la cosmetica este scumpa?
yo
Fosta membra Kudika.ro
De la: Alin1980, la data 2009-10-21 18:53:58Cu malai va spalati de doua ori pe saptamana !

stiu de chestia cu malaiul face tenul fin insa nu scoate mizeria din pori
yo
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika077708, la data 2009-10-28 23:39:04cu albus de ou...pudra de argila...castravete..;)...si eu am avut dar se pare k s-au vindecat:x dupa o "lupta" de 3-4 ani;)...am aflat k sunt bune. ..le-am incerkt si da rezultate;) mult succes: :sml-

cand aveam timp mai faceam masti cu galbenus de ou lamaie si tarate curata si iti lasa tenul mai ferm apoi infuzii de musetel erau bune dar nu am mai facut de mult timpul e prea putin
yo
LILLY74 Avatarul lui LILLY74

15 mesaje
Oras: constanta

IN CALITATE DE COSMETICIANA, NIMIC NU SE COMPARA CU O CURATARE DE TEN FACUTA INTR-UN SALON.SIGUR CA MALAIUL,GOMAJUL AJUTA DAR ASTA DOAR INTARZIE.PUNCTELE NEGRE INSEAMNA PORI INCARCATI CU SEBUM OXIDAT+ IMPURUTATI ACUMULATE DIN PRAFUL DE PESTE ZI,CU CAT PUNCTELE NEGRE(COMEDOANE) SUNT MAI MULTE PORII SUNT ASTUPATI IAR EPIDERMA NU SE OXIGENEAZA, ADICA TENUL NU POATE RESPIRA SI ATUNCI COC, SI TE MIRI DE CE TE TREZESTI DIMINEATA CU UN ''VULCAN'' PE FATA.
IUBESC FRUMOSUL SI IDEEA DE AL DESCOPERI IN FIECARE PERSOANA
tequila_cu_varza Avatarul lui tequila_cu_varza

128 mesaje
Oras: bucuresti

Eu am fost initial la cosmetica 1 an intreg si degeaba, nu au disparut deloc - adica gaurelele acelea (porii) in care se formeaza punctele negre nu dispar - am ajuns la concluzia ca asa este pielea, genetic - acolo se afla terminatiile glandelor sebacee si nu ai ce face. Dupa cosmetica, erau doar atenuate punctele negre, ceea ce am reusit si acasa - oricum se formeaza din nou dupa cateva zile, dupa cosmetica.

Acum mi-am luat gama Visible Clear de la Neutrogena pt puncte negre -gel zilnic exfoliant si lotiune pt puncte negre.
As fi vrut de fapt Pore Minimazing sayu Refining (am citit pe net) dar nu am gasit
http://VERZE.RO Simtul umorului nu a murit!
Black___White Avatarul lui Black___White

37 mesaje

De la: kudika109268, la data 2010-02-03 12:30:49
De la: Dor_a, la data 2009-10-19 11:50:10

la cosmetica nu am fost
am avut fel si fel de masti si geluri exfoliante de la garnier si clearasil si au fost tratamente de ani
si vizita la cosmetica este scumpa?

aceeasi problema o am si eu...si chiar m-as duce la un salon de cosmetica
cam cat ar costa?
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

mai scump va costa toate cremele astea. cautati mai pe net numarul de telefon al unui salon de la voi din oras si sunati, intrebati cat costa o sedinta la cosmetica si ii spui ce problema te intereseaza pe tine. simplu
Casatoria e cauza principala a divortului.
Black___White Avatarul lui Black___White

37 mesaje

De la: Shhh, la data 2010-02-22 21:38:09mai scump va costa toate cremele astea. cautati mai pe net numarul de telefon al unui salon de la voi din oras si sunati, intrebati cat costa o sedinta la cosmetica si ii spui ce problema te intereseaza pe tine. simplu

ok...chiar am sa caut...nu prea imi vine sa imi iau tot felul de creme fiindca daca nu sunt potrivit tenului au efecte negative...mai simplu cu vizita la un salon
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

vezi ca sunt saloane, in general cele mai scumpe, care au si site'uri unde au ofertele, preturile
macar informativ poti vedea
la cele de cartier sa zic asa tarifele sunt mai mici, dar tb sa iti dai seama ca si calitatea e putin mai slaba
Casatoria e cauza principala a divortului.
bogadish Avatarul lui bogadish

11 mesaje
Oras: tecuci

eu fac asa....un albus batut spuma cu mixerul..adaugat malat pana devine o pasta si alicat...stau pana se usuca...si sincer da rezultate.acum..
bogadish Avatarul lui bogadish

11 mesaje
Oras: tecuci

De la: bogadish, la data 2010-02-24 17:59:08eu fac asa....un albus batut spuma cu mixerul..adaugat malat pana devine o pasta si alicat...stau pana se usuca...si sincer da rezultate.acum..

ce am scris? era vorba de malai..si se aplica
Inna30 Avatarul lui Inna30

93 mesaje

Buna !
Pentru punctele negre va recomand cu caldura mastile peel off! Se aplica pe fata, se plastifica si cand se scoate o sa observati ca elimina si punctele negre:)
SI neaparat un gomaj 1 data pe saptamana!:) bafta:D
LILLY74 Avatarul lui LILLY74

15 mesaje

IN CONSTANTA O CURATARE PE TEN COSTA 35 RON,UN TRATAMENT COMPLET 50 RON PENTRU ALTE INTREBARI MA POTI CONTACTA LA MAil-lili_lungu1974@yahoo.com
IUBESC FRUMOSUL SI IDEEA DE AL DESCOPERI IN FIECARE PERSOANA
Fosta membra Kudika.ro
De la: Inna30, la data 2010-02-28 16:20:27Buna !
Pentru punctele negre va recomand cu caldura mastile peel off! Se aplica pe fata, se plastifica si cand se scoate o sa observati ca elimina si punctele negre:)
SI neaparat un gomaj 1 data pe saptamana!:) bafta:D

și unde pot g„si aceste m„ști peel off?te rog zimi dac„ ești amabil„
yo
Pisikutzza Avatarul lui Pisikutzza

31 mesaje

eu folosesc gelul de curatare cu particule clean&clear si sunt foarte multumita pentru ca au disparut mai mult de jumatate...a avut acelasi efect si pentru prietenul meu...o data pe saptaman aplic si o masca de argila care este foarte buna si pentru cosuri.pentru mine este mult mai bine asa pentru ca la cosmetica trec prin niste dureri groznice mi se umfla fata si trebuie sa stau 3 zile in casa sa isi revina...
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: