Setari Cookie-uri

O decizie inteleapta??....

Fetelor... help me cu un sfat, o parere... orice!

Sunt cu cineva de foarte scurt timp (cam 2 saptamani). Ultimele 2 relatii care le-am avut inainte au fost cam aiurea. Singura care a suferit cand s-a terminat, am fost eu!
L-am cunoscut intr-un moment d cumpana in viata mea, si ciudat, un strain fiind de mine, de viata mea si de tot ce are legatura cu mine, a fost acolo, langa mine, neconditionat, indiferent de ora din zi sau din noapte.

Inainte de a fi iubitul meu, mi-este prieten si frate mai mare. Ne intelegem din priviri, uneori cuvintele sunt de prisos. Si de dimineata, am gasit pe telefon un sms de la el. Niste vorbe absolut superbe, care ar inmuia orice suflet de piatra si la sfarsit... o cerere in casatorie.

Mentionez ca situatia mea familiara nu e una tocmai buna. Tocmai de aceea, de ceva timp, visez sa imi gasesc un loc doar al meu, sa-mi fac o relatie stabila sfarsind intr-o casnicie, imi doresc ca orice femeie copii, un sot iubitor, tandru si atent. Sa investesc in cineva care merita toate sentimentele mele, tot timpul si toata atentia mea!
Si se pare, ca dupa lungi cautari, EL pare sa fie ceea ce asteptam. Si tot el a facut primul pas. Mi-a citit gandurile.

Doar ca... nu stiu. Poate mai tarziu voi suferi dupa urma acestei decizii pripite?

Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?
Lisssa
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:43
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 09:43:03Fetelor... help me cu un sfat, o parere... orice!

Sunt cu cineva de foarte scurt timp (cam 2 saptamani). Ultimele 2 relatii care le-am avut inainte au fost cam aiurea. Singura care a suferit cand s-a terminat, am fost eu!
L-am cunoscut intr-un moment d cumpana in viata mea, si ciudat, un strain fiind de mine, de viata mea si de tot ce are legatura cu mine, a fost acolo, langa mine, neconditionat, indiferent de ora din zi sau din noapte.

Inainte de a fi iubitul meu, mi-este prieten si frate mai mare. Ne intelegem din priviri, uneori cuvintele sunt de prisos. Si de dimineata, am gasit pe telefon un sms de la el. Niste vorbe absolut superbe, care ar inmuia orice suflet de piatra si la sfarsit... o cerere in casatorie.

Mentionez ca situatia mea familiara nu e una tocmai buna. Tocmai de aceea, de ceva timp, visez sa imi gasesc un loc doar al meu, sa-mi fac o relatie stabila sfarsind intr-o casnicie, imi doresc ca orice femeie copii, un sot iubitor, tandru si atent. Sa investesc in cineva care merita toate sentimentele mele, tot timpul si toata atentia mea!
Si se pare, ca dupa lungi cautari, EL pare sa fie ceea ce asteptam. Si tot el a facut primul pas. Mi-a citit gandurile.

Doar ca... nu stiu. Poate mai tarziu voi suferi dupa urma acestei decizii pripite?

Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?


Din pacate aici singura care hotaraste trebuie sa fii tu.Daca ti-e teama de ce nu-i ceri inca putin timp sa va mai cunoasteti?

Postat pe 11 Octombrie 2009 09:52
De la: scorpio67, la data 2009-10-11 09:52:08
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 09:43:03Fetelor... help me cu un sfat, o parere... orice!

Sunt cu cineva de foarte scurt timp (cam 2 saptamani). Ultimele 2 relatii care le-am avut inainte au fost cam aiurea. Singura care a suferit cand s-a terminat, am fost eu!
L-am cunoscut intr-un moment d cumpana in viata mea, si ciudat, un strain fiind de mine, de viata mea si de tot ce are legatura cu mine, a fost acolo, langa mine, neconditionat, indiferent de ora din zi sau din noapte.

Inainte de a fi iubitul meu, mi-este prieten si frate mai mare. Ne intelegem din priviri, uneori cuvintele sunt de prisos. Si de dimineata, am gasit pe telefon un sms de la el. Niste vorbe absolut superbe, care ar inmuia orice suflet de piatra si la sfarsit... o cerere in casatorie.

Mentionez ca situatia mea familiara nu e una tocmai buna. Tocmai de aceea, de ceva timp, visez sa imi gasesc un loc doar al meu, sa-mi fac o relatie stabila sfarsind intr-o casnicie, imi doresc ca orice femeie copii, un sot iubitor, tandru si atent. Sa investesc in cineva care merita toate sentimentele mele, tot timpul si toata atentia mea!
Si se pare, ca dupa lungi cautari, EL pare sa fie ceea ce asteptam. Si tot el a facut primul pas. Mi-a citit gandurile.

Doar ca... nu stiu. Poate mai tarziu voi suferi dupa urma acestei decizii pripite?

Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?


Din pacate aici singura care hotaraste trebuie sa fii tu.Daca ti-e teama de ce nu-i ceri inca putin timp sa va mai cunoasteti?

Nu e vorba ca mi-e teama... pur si simplu, as vrea sa stiu si parerea celor care nu sunt implicati in asta. Vor da oare vreo sansa relatiei noastre? Ne vor vedea oare cu ochi buni sau ne vor judeca si ne vom lovi intotdeauna de niste ganduri comuniste? :-(

Stiu ca intr-o casnicie, nu totul e roz. Important e ca suntem Unul singur, nu ne mai raportam la Eu si El! Si mai stiu si ca este important sa trecem impreuna peste toate incercarile vietii, peste toate obstacolele.
Am incredere ca asta e ceea ce ne dorim amandoi. Iar daca amandoi ne dorim asta, de ce ar iesi prost?
Lisssa
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:05
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 09:43:03Fetelor... help me cu un sfat, o parere... orice!

Sunt cu cineva de foarte scurt timp (cam 2 saptamani). Ultimele 2 relatii care le-am avut inainte au fost cam aiurea. Singura care a suferit cand s-a terminat, am fost eu!
L-am cunoscut intr-un moment d cumpana in viata mea, si ciudat, un strain fiind de mine, de viata mea si de tot ce are legatura cu mine, a fost acolo, langa mine, neconditionat, indiferent de ora din zi sau din noapte.

Inainte de a fi iubitul meu, mi-este prieten si frate mai mare. Ne intelegem din priviri, uneori cuvintele sunt de prisos. Si de dimineata, am gasit pe telefon un sms de la el. Niste vorbe absolut superbe, care ar inmuia orice suflet de piatra si la sfarsit... o cerere in casatorie.

Mentionez ca situatia mea familiara nu e una tocmai buna. Tocmai de aceea, de ceva timp, visez sa imi gasesc un loc doar al meu, sa-mi fac o relatie stabila sfarsind intr-o casnicie, imi doresc ca orice femeie copii, un sot iubitor, tandru si atent. Sa investesc in cineva care merita toate sentimentele mele, tot timpul si toata atentia mea!
Si se pare, ca dupa lungi cautari, EL pare sa fie ceea ce asteptam. Si tot el a facut primul pas. Mi-a citit gandurile.

Doar ca... nu stiu. Poate mai tarziu voi suferi dupa urma acestei decizii pripite?

Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?


Oricat am vrea sa credem ca existe Pirntzese si Printzi.....e totusi totul cam prematur.....daca ar fi dupa mine , as spune....DAI BATAIE.....dar....daca ma iau dupa rationament...as spune: GANDESTE-TE BINE.......

Nu te grabii fata la maritat , ca frunza la scuturat , ca frunza mai da odata......insa fata....nu va mai fi fata !!!!
yneedlove
Postat pe 11 Octombrie 2009 10:40
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 10:05:31
De la: scorpio67, la data 2009-10-11 09:52:08
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 09:43:03Fetelor... help me cu un sfat, o parere... orice!

Sunt cu cineva de foarte scurt timp (cam 2 saptamani). Ultimele 2 relatii care le-am avut inainte au fost cam aiurea. Singura care a suferit cand s-a terminat, am fost eu!
L-am cunoscut intr-un moment d cumpana in viata mea, si ciudat, un strain fiind de mine, de viata mea si de tot ce are legatura cu mine, a fost acolo, langa mine, neconditionat, indiferent de ora din zi sau din noapte.

Inainte de a fi iubitul meu, mi-este prieten si frate mai mare. Ne intelegem din priviri, uneori cuvintele sunt de prisos. Si de dimineata, am gasit pe telefon un sms de la el. Niste vorbe absolut superbe, care ar inmuia orice suflet de piatra si la sfarsit... o cerere in casatorie.

Mentionez ca situatia mea familiara nu e una tocmai buna. Tocmai de aceea, de ceva timp, visez sa imi gasesc un loc doar al meu, sa-mi fac o relatie stabila sfarsind intr-o casnicie, imi doresc ca orice femeie copii, un sot iubitor, tandru si atent. Sa investesc in cineva care merita toate sentimentele mele, tot timpul si toata atentia mea!
Si se pare, ca dupa lungi cautari, EL pare sa fie ceea ce asteptam. Si tot el a facut primul pas. Mi-a citit gandurile.

Doar ca... nu stiu. Poate mai tarziu voi suferi dupa urma acestei decizii pripite?

Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?


Din pacate aici singura care hotaraste trebuie sa fii tu.Daca ti-e teama de ce nu-i ceri inca putin timp sa va mai cunoasteti?

Nu e vorba ca mi-e teama... pur si simplu, as vrea sa stiu si parerea celor care nu sunt implicati in asta. Vor da oare vreo sansa relatiei noastre? Ne vor vedea oare cu ochi buni sau ne vor judeca si ne vom lovi intotdeauna de niste ganduri comuniste? :-(

Stiu ca intr-o casnicie, nu totul e roz. Important e ca suntem Unul singur, nu ne mai raportam la Eu si El! Si mai stiu si ca este important sa trecem impreuna peste toate incercarile vietii, peste toate obstacolele.
Am incredere ca asta e ceea ce ne dorim amandoi. Iar daca amandoi ne dorim asta, de ce ar iesi prost?


Incearca sa te convingi pe tine ca n-ar fi nimic rau sa te casatoresti,dar nu uita ca intr-o casatorie iti revin multe resposabilitati ca sa fie totul OK.Nu e de ajuns doar sa iubesti,trebuie sa intretii iubirea aia si mai am 2 vorbe pentru tine: comunicare si diversitate.Si un mic secret: invata-l sa imparta tot cu tine,greutati si bucurii,astfel iti va fi mai usor daca duceti totul impreuna.

Postat pe 12 Octombrie 2009 08:38
PAREREA MEA......MAI ASTEAPTA UN PIC, MACAR PANA DESCOPERI CE SENTIMENTE NUTRESTI PT EL SI DACA E BARBATUL LANGA CARE VREI SA IMBATRANESTI, EU CONSIDER CA O PERSOANA SE CASATORESTE 1 DATA IN VIATA ATUNCI CAND ISI GASESTE PARTENERUL PE CARE IL CONSIDERA PERFECT...ACUMA DACA TU IL CUNOSTI DE MAI MULT SI A-TI TRECUT PRIN MAI MULTE ETAPE POATE EL TE IUBESTE DE MULT DOAR CA TU NU AI VAZUT ASTA ,.....DOAR STI CUM SE ZICE: OMUL VEDE TOT CE E IN JUR NUMA CE E IN FATA NASULUI NU.......
SUCCES
SI ITI TIN PUMNII SA IEI DECIZIA CORECTA FARA A REGRETA MAI TARZIU
bibi85
Postat pe 12 Octombrie 2009 09:24
Lissa ai 18 ani, o relatie de 2 sapt si vrei deja sa te casatoresti? Nu ti se pare ca te cam grabesti? Chiar daca il cunosti de 2 ani, nu inseamna ca il cunosti suficient pentru a intemeia o familie cu el. Relatiile din urma banuiesc ca au fost mai lungi si s-au terminat prost. Dar oare la inceput nu a fost la fel, doar lapte si miere. Analizeaza bine situatia si ia o decizie cu adevarat inteleapta.
Bafta multa!
andrushca20
Postat pe 13 Octombrie 2009 14:24
marita-te fato!

mama a fost ceruta de tata dupa 2 zile, nu 2 sapt.......deja dupa 2 sapt platisera chiria restaurantului:)))) si dupa 2 luni erau casatoriti si plecati in lume deja, iar dupa 3 luni mama a si ramas gravida si cati ani avea? abia facuse 20!

so... go for it!

PS: au 27 de ani de casnicie si sunt cei mai indragostiti si mai fericiti oameni pe care ii cunosc...modelul meu in viata!
cristinne83
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:00
De la: cristinne83, la data 2009-10-13 16:00:41marita-te fato!

mama a fost ceruta de tata dupa 2 zile, nu 2 sapt.......deja dupa 2 sapt platisera chiria restaurantului:)))) si dupa 2 luni erau casatoriti si plecati in lume deja, iar dupa 3 luni mama a si ramas gravida si cati ani avea? abia facuse 20!

so... go for it!

PS: au 27 de ani de casnicie si sunt cei mai indragostiti si mai fericiti oameni pe care ii cunosc...modelul meu in viata!


un caz la un milion de cazuri ca cel al parintilor tai.
nu incuraja fata sa faca o asa mare nebunie
reactie_
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:04
lisa,ca si tine si eu simt ca m-am cam grabit.....parerea mea este sa nu te grabesti sa faci pasul casatoriei,gandeste-te bine daca el este omul alaturi dfe care vrei sa traiesti...eu il cunosc pe iubitul meu de 5 luni,dupa 2 luni de cand ne-am cunoscut a venit la mn acasa sa le spuna parintilor mei ca el vrea sa plece in italia si sa ma ia cu el,ok toata lumea a fost de accord,il iubesc este in divort desi nu mai sta cu sotia lui de 3 ani,are o fetita pe care o ajuta cu ce are nevoie ori de cate ori il suna dar greseala fetitei lui,invatata de mama ei,este ca il suna doar cand are nevoie de bani.sincer mi-e teama de casatorie el m-a cerut si eu am acceptat,parintii mei nu stiu de fata lui,o sa le spunem si asta,dar nu sunt sigura daca vreau sa ma marit cu el in curand,as vrea sa mai astept sa vad cum decurg lucrurile si cand voi fi sigura de decizia asta atunci fac pasul,voi ce sfat imi dati?
kudika070019
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:11
De la: Lisssa, la data 2009-10-11 09:43:03Sfatuiti-ma... Voi ce ati face daca ati fi fost in locul meu?


i-as propune ca mai intai sa locuim impreuna o perioada.. asa vei ajunge sa-l cunosti si sa vezi cat de puternice sunty sentimentele lui pentru tine si viceversa
kitty_krieger
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:17
Foarte buna ideea,locuiti impreuna o perioada...Eu dupa 5 ani tot mai aflu una alta despre al meu...
Nu te grabi,desi nimic nu e ireversibil,dar unele lucruri pot fi evitate.O hirtie nu schimba foarte mult relatia dintre voi, fii convinsa de ceea ce iti doresti mai intii.
Bafta!
AliceP
Postat pe 13 Octombrie 2009 16:23
hmmmmm....ºi zici PARCA EL ESTE....nu mi place cum sunã....nu te grãbi...analizeazã þi sentimentele, trãirile....ºi ca sã te cãsãtoreºti DOAR pentru a avea un cãmin, copii, soþ, etc.....nu s emeritã....îþi spune o persoana cu experienþã....ºi nu mã laud....
catalina69
Postat pe 21 Octombrie 2009 14:43
de ce oare te-a cerut in casatorie printr-un sms...???
SPOTYYY
Postat pe 23 Octombrie 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
petrecerea burlacitelor! 9 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:00
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40
nu mai stiu ce sa fac :( 43 De la: lov3ubaby 11 Februarie 2013 17:18
dragoste fara sex..... 263 De la: cristinatauru 22 Octombrie 2011 23:37
Tu ce faci pentru viitorul copilului tau ? 1 De la: Gabryellla 28 Mai 2009 13:54