Setari Cookie-uri

inselat de sotie

buna seara,
povestea este destul de tragica; ieri am descoperit ca sotia mea (cu care m-am castorit in urma cu 5 ani) a comis acest adulter.
Dar inainte de toate trebuie sa va spun ca avem si un copil in varsta de 3 ani, iar in ultimile 4 luni eu am fost plecat din tara la munca. Sotia era fara ocupatie (isi pierduse locul de munca cu ceva timp in urma...lucra intr-un abator). Cu 2 luni inainte de a pleca din tara, sotia mea a primit intr-o dimineata un apel de la un anume Catalin (pe care nu il consteam) iar in momentul in care am obeservat numele pe telefon am reactionat, iar ea mi-a raspuns ca este un coleg de servici...hm...coleg de serviciu care te suna la ora asta?! ...am intrebat-o eu. A mai trecut o perioada de cateva saptamani (3 max) si ea s-a mutat din casa parintilor mei (ca la acea vreme locuiam acolo) la parintii ei, acuzand ca s-ar fi certat cu mama mea. Deci a plecat de acasa si a stat la parintii ei vreo 2 sapt, timp in care eu locuiam la parintii mei, pt ca ea nu vroia sa locuiec impreuna cu ea la parinti ei...de ce nu stiu. Am reusit insa sa o readuc sa locuim impreuna in casa parintilor mei dupa acele 2 saptamani, dar cu conditia sa plec sa muncesc in strainatate (asta planuisem cu un an inainte). Ceea ce am si facut...am plecat la munca in strainatate. In tot acest timpt eu stiam ca este acasa cu avand grija de copil...dar defapt nu era asa. Am aflat ca ea incepuse o relatie cu fost coleg de serviciu inca din noiebrie 2009 si aceasta relatie sa conturat din ce in ce mai bine pe parcursul ultimelor 6 luni. Este adevarat ca aveam certuri in familie din cauza neajunsurilor, nu aveam casa noastra...dar cand ne-am casatorit am jurat ca vom fi imreuna la bine si rau. Deci ea a dus o viata dubla in tot acest timp cu vorbea imi spunea ca ma iubeste, iar pe de alta parte ea isi petrecea timpul cu altcineva. Aceasta relatie (spune ea) ca s-a terminat atunci cand si-a gasit un loc de munca in Bucuresti, si a trebuit sa plece din localitatea natala. Asta s-ar fi intamplat in luna august. Acum eu sunt FOARTE dezamgit de cea in care eu am avut incredere oarba (asta pt o iubeam, si nu concepeam asa ceva) si nu stiu ce sa fac acum mai ales ca avem un copil, iar acest copil pt ca nu m-a vazut timpt de 4 luni, este mai atasat de mine ca oricand...si eu il iubesc ca pe ochii din cap...este viata mea, si nu vreau sa ii distrug copilaria daca as pleca de langa el...nu as putea suporta ideea. Ma simt pe marginea unei prapastii. Ce ma sfatuiti? multumesc
georgeuk
Postat pe 17 Noiembrie 2010 19:53
Ce e asa tragic? Sunt nspe mii de cazuri ca al tau,nu esti nici primul si nici ultimul insa ai grija sa cresteti copilul ala asa cum trebuie chiar daca v-ati despartit.Gaseste si tu o femeie si asta e....ce-o sa faci acum,o sa te omori ca a plecat nevasta cu altu?
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 20:48
scuza asta ,,ramanem casatoriti doar ca sa creasca (!) copilul alaturi de ambii parinti " mi se pare cea mai jalnica dintre toate scuzele aduse pentru a nu divorta . treziti-va , oameni buni , divortul adutilor nu inseamna si divortul parintelui de copil . poti avea grija de un copil chiar daca nu mai locuiesti cu el , te poti implica in viata lui , poti tine in permanenta legatura cu el ( ce naiba , nu mai suntem pe vremea bunicii cand avea telefon doar primarul si doctorul din sat ) . in cazul tau , demonstrand comportarea imorala a sotiei , ai sanse chiar sa obtii tutela copilului . si hai sa-ti mai spun ceva ; intre doi parinti nefericiti , a caror relatie e in permanenta tensiune , copilul e cel mai nefericit . nu cred ca iti poate spune cineva ,,divorteaza" sau ,, nu divorta" , pentru ca , la urma urmei e alegerea ta ceea ce-ti pot spune eu e ca nu copilul trebuie sa stea la baza alegerii tale ci cu totul alte criterii .
perce_neige
Postat pe 17 Noiembrie 2010 20:50
asa-ti trbuie daca ai plecat sa bagabontzesti in alta parte ce credeai?ca o sa te aprecieze ca faci bani?
pickard
Postat pe 17 Noiembrie 2010 20:53
De la: perce_neige, la data 2010-11-17 20:50:28scuza asta ,,ramanem casatoriti doar ca sa creasca (!) copilul alaturi de ambii parinti " mi se pare cea mai jalnica dintre toate scuzele aduse pentru a nu divorta . treziti-va , oameni buni , divortul adutilor nu inseamna si divortul parintelui de copil . poti avea grija de un copil chiar daca nu mai locuiesti cu el , te poti implica in viata lui , poti tine in permanenta legatura cu el ( ce naiba , nu mai suntem pe vremea bunicii cand avea telefon doar primarul si doctorul din sat ) . in cazul tau , demonstrand comportarea imorala a sotiei , ai sanse chiar sa obtii tutela copilului . si hai sa-ti mai spun ceva ; intre doi parinti nefericiti , a caror relatie e in permanenta tensiune , copilul e cel mai nefericit . nu cred ca iti poate spune cineva ,,divorteaza" sau ,, nu divorta" , pentru ca , la urma urmei e alegerea ta ceea ce-ti pot spune eu e ca nu copilul trebuie sa stea la baza alegerii tale ci cu totul alte criterii .


da da! oricum copilul mai tarziu cand te vei vaita iti va spune ca nu el te-a pus sa suferi o sa spuna ca ai fost un fraier
pickard
Postat pe 17 Noiembrie 2010 20:55

da da! oricum copilul mai tarziu cand te vei vaita iti va spune ca nu el te-a pus sa suferi o sa spuna ca ai fost un fraier

apropos de chestia asta ....... ce a patit una din prietenele mele .... e casatorita cu un alcoolic .... tot mariajul ei a fost un sir de baute , scandaluri , batai , naveta mama - sot ......... cand am intrebat-o , mai pe la inceput , de ce nu divorteaza o data , sa-si vada de viata , mi-a spus ca nu vrea ca fata ei sa creasca fara tata ........ dupa vreo cativa ani ( destui ) , fiica-sa o intreaba : ,, mama , daca tata e asa de prost , de ce nu ai divortat ? "
perce_neige
Postat pe 17 Noiembrie 2010 21:50
De la: perce_neige, la data 2010-11-17 21:50:15
da da! oricum copilul mai tarziu cand te vei vaita iti va spune ca nu el te-a pus sa suferi o sa spuna ca ai fost un fraier

apropos de chestia asta ....... ce a patit una din prietenele mele .... e casatorita cu un alcoolic .... tot mariajul ei a fost un sir de baute , scandaluri , batai , naveta mama - sot ......... cand am intrebat-o , mai pe la inceput , de ce nu divorteaza o data , sa-si vada de viata , mi-a spus ca nu vrea ca fata ei sa creasca fara tata ........ dupa vreo cativa ani ( destui ) , fiica-sa o intreaba : ,, mama , daca tata e asa de prost , de ce nu ai divortat ? "


Si ea ca o mama eroina ce a vrut sa para i-a raspuns "ca sa nu te las pe tine fara tata,am indurat mama......" wtf
Barbie30_
Postat pe 17 Noiembrie 2010 21:52
asa-ti trbuie daca ai plecat sa bagabontzesti in alta parte ce credeai?ca o sa te aprecieze ca faci bani?

eu nu am ales sa plec la munca in strainatate pt a bagabontii (asa cum spui tu) eu am luat decizia asta datorita salarilui insuficient pe care il aveam inainte de plecare, salariu care nu imi permitea decat sa achit datotiile curente de intretinere, si abia mai ajungeu pt mancare. deci ceea ce vreau sa spun este ca am plecat sa muncesc pt noi (noi=familie). si crede-ma ca mi-a fost foarte greu sa stau departe de sotie si copil (asta fiind prima mea plecare din tara, si totodata prima mare despartire de ei). A fost greu, dar am sperat ca la intoarcerea mea ne vom putea bucura impreuna, ca ne imbratisam, iesim in oras sa ne plimbam...dar nu a fost deloc asa. Iar asta nu a facut decat sa faca dezamagirea si mai mare.

Nu cred ca am mentionat pana acum faptul ca sotia mea (inca o mai numesc sotie) lucreaza la o firma unde face foarte multa munca de teren. Sin din cauza asta ajunge acasa de 2-3 ori pe saptamana acasa, fapt ce a facut ca sa raceasca si relatia dintre ea si copil (inainte copilul era foarte atasata de ea, era singura care putea sa-l linisteasca, iar acum copilul este aproape indiferent fata de ea...ceea ce ma surprinde foarte mult).

Cred k acum ai inteles de ce a trebuit sa plec. Nu am bagabontzit...am fidel 100%, tocmai asta ma deprima si mai mult.
georgeuk
Postat pe 19 Noiembrie 2010 01:20
Nu poti descrie o relatie/casatorie in doar cateva randuri pe care tu le-ai scris,dar nu asta conteaza ,nu? important este ca TE-A INSELAT ,a recunoscut si tu inca esti acolo. Nu.
Iti este teama pt copil si cred ca iti este teama de singuratate mai mult. Copii cu parintii despartiti nu este o tragedie daca tu nu uiti sa tii pasul cu bebe tau si ,mai ales, daca ea stie sa te tina la curent cu fiecare pas pe care il face atunci cand tu nu esti cu bebe. Nu-ti fie teama,copilul nu va intelege in 2-3 ,dar iti va da dreptate in 10,va stii atat de bina gustul vietii incat te va felicita . Nu are rost sa suferi tu,ca om,ca barbat ,ca tata si ca sot,respecta-te pe tine. Copilul va intelege ca ceva nu este in regula daca ramai si tragi sa fie bine,va intelge ca asa trebuie ,asa va creste apoi va va acuza pe voi. Trebuie sa stii ca poti singur ,fara ea,gaseste-ti o femeie care sa inteleaga situatia clara,fii sincer cu ea de la inceput si incepe o viata noua langa o alta femeie,copilul tau va fii mereu copilul tau si femeia care te-a inselat o va face mereu. Nu ierta,nu trece cu vederea,intreaba-te ce ar face ea daca tu ai fi inselat-o ... actioneaza cum stii tu,tu stii ce "se mananca" la in casa. Sunt curioasa ce motive a aruncat pt a se apara...in fine.
louiza
Postat pe 19 Noiembrie 2010 18:42
zoe fi barbata...ca sa parafrazez un clasic...e cazul sa te resemnezi si sa pui punct unei relatii care numai exista decat pe hartie
miss_darine
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:33
subscriu perce_neige...ai atata dreptate.
foarte multi parinti se gandesc la binele copilului ...dar cred ei ca e binele copilului...sa stea pentru copil chiar daca deja nu mai au nicio treaba cu celalalt parinte. niciun parinte nu intelege ca de fapt copilul ala sufera mult mai mult daca ei raman impreuna dar se porcesc in fiecare seara, se cearta, se inseala unu pe altul, etc. de fapt copilul simte toate astea. daca divortezi o sa platesti o pensie alimentara si o sa faci un program de vizita impreuna cu sotia ta si o sa il vezi de cateva ori pe saptamana si o sa te implici in cresterea lui asa cum iti doresti. nu inseamna ca daca divortezi nu o sa-l mai vezi deloc.
cunosc cazuri asa cum spune perce_neige...fata care si-a intrebat mama la 20 de ani ''de ce draq ai stat mama toata viata cu curvarul ala si nenorocitul ala de tata'' si ma-sa a raspuns ca pentru ea, fata ei ca sa nu creasca fara tata. moment in care fii-sa ia zis ''da? atunci esti o proasta, eu am suferit teribil cu el langa noi si cu tot ce facea''...concluzia o tragi singur.
eu nu pot sa inteleg oamenii care stau pentru copil, imi pare rau...daca tu nu esti fericit si impacat cu tine si viata ta, copilul simte, si creste un frustrat...
este doar parera mea bineinteles...tu vei decide singur. bafta multa si liniste sufletesca.

P.S. am senzatia ca pe un alt topic (al alt cuiva) ai spus ca te-a inselat de 2 ori intr-un an...aici am inteles ca doar 1 data.
pinguina
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:58
subscriu perce_neige...ai atata dreptate.
foarte multi parinti se gandesc la binele copilului ...dar cred ei ca e binele copilului...sa stea pentru copil chiar daca deja nu mai au nicio treaba cu celalalt parinte. niciun parinte nu intelege ca de fapt copilul ala sufera mult mai mult daca ei raman impreuna dar se porcesc in fiecare seara, se cearta, se inseala unu pe altul, etc. de fapt copilul simte toate astea. daca divortezi o sa platesti o pensie alimentara si o sa faci un program de vizita impreuna cu sotia ta si o sa il vezi de cateva ori pe saptamana si o sa te implici in cresterea lui asa cum iti doresti. nu inseamna ca daca divortezi nu o sa-l mai vezi deloc.
cunosc cazuri asa cum spune perce_neige...fata care si-a intrebat mama la 20 de ani ''de ce draq ai stat mama toata viata cu curvarul ala si nenorocitul ala de tata'' si ma-sa a raspuns ca pentru ea, fata ei ca sa nu creasca fara tata. moment in care fii-sa ia zis ''da? atunci esti o proasta, eu am suferit teribil cu el langa noi si cu tot ce facea''...concluzia o tragi singur.
eu nu pot sa inteleg oamenii care stau pentru copil, imi pare rau...daca tu nu esti fericit si impacat cu tine si viata ta, copilul simte, si creste un frustrat...
este doar parera mea bineinteles...tu vei decide singur. bafta multa si liniste sufletesca.

P.S. am senzatia ca pe un alt topic (al alt cuiva) ai spus ca te-a inselat de 2 ori intr-un an...aici am inteles ca doar 1 data.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da asa este. dar cand am spus ca m-a inselat de 2 ori, am vreut sa se inteleaga ca m-a inselat cu 2 barbati.
georgeuk
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:11
De la: georgeuk, la data 2010-11-17 19:53:24buna seara,
povestea este destul de tragica; ieri am descoperit ca sotia mea (cu care m-am castorit in urma cu 5 ani) a comis acest adulter.
Dar inainte de toate trebuie sa va spun ca avem si un copil in varsta de 3 ani, iar in ultimile 4 luni eu am fost plecat din tara la munca. Sotia era fara ocupatie (isi pierduse locul de munca cu ceva timp in urma...lucra intr-un abator). Cu 2 luni inainte de a pleca din tara, sotia mea a primit intr-o dimineata un apel de la un anume Catalin (pe care nu il consteam) iar in momentul in care am obeservat numele pe telefon am reactionat, iar ea mi-a raspuns ca este un coleg de servici...hm...coleg de serviciu care te suna la ora asta?! ...am intrebat-o eu. A mai trecut o perioada de cateva saptamani (3 max) si ea s-a mutat din casa parintilor mei (ca la acea vreme locuiam acolo) la parintii ei, acuzand ca s-ar fi certat cu mama mea. Deci a plecat de acasa si a stat la parintii ei vreo 2 sapt, timp in care eu locuiam la parintii mei, pt ca ea nu vroia sa locuiec impreuna cu ea la parinti ei...de ce nu stiu. Am reusit insa sa o readuc sa locuim impreuna in casa parintilor mei dupa acele 2 saptamani, dar cu conditia sa plec sa muncesc in strainatate (asta planuisem cu un an inainte). Ceea ce am si facut...am plecat la munca in strainatate. In tot acest timpt eu stiam ca este acasa cu avand grija de copil...dar defapt nu era asa. Am aflat ca ea incepuse o relatie cu fost coleg de serviciu inca din noiebrie 2009 si aceasta relatie sa conturat din ce in ce mai bine pe parcursul ultimelor 6 luni. Este adevarat ca aveam certuri in familie din cauza neajunsurilor, nu aveam casa noastra...dar cand ne-am casatorit am jurat ca vom fi imreuna la bine si rau. Deci ea a dus o viata dubla in tot acest timp cu vorbea imi spunea ca ma iubeste, iar pe de alta parte ea isi petrecea timpul cu altcineva. Aceasta relatie (spune ea) ca s-a terminat atunci cand si-a gasit un loc de munca in Bucuresti, si a trebuit sa plece din localitatea natala. Asta s-ar fi intamplat in luna august. Acum eu sunt FOARTE dezamgit de cea in care eu am avut incredere oarba (asta pt o iubeam, si nu concepeam asa ceva) si nu stiu ce sa fac acum mai ales ca avem un copil, iar acest copil pt ca nu m-a vazut timpt de 4 luni, este mai atasat de mine ca oricand...si eu il iubesc ca pe ochii din cap...este viata mea, si nu vreau sa ii distrug copilaria daca as pleca de langa el...nu as putea suporta ideea. Ma simt pe marginea unei prapastii. Ce ma sfatuiti? multumesc



crezi ca pentru ca v-ati jurat ceva la cununie ajuta real cu ceva ? probabil ca va trebuie un loc numai al vostru pentru inceput ati stat la ai tai cel putin 3 ani ? eu saream pe geam dupa 2 saptamani (daca e la parter)
Histria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:19
De la: louiza, la data 2010-11-19 18:42:28Nu poti descrie o relatie/casatorie in doar cateva randuri pe care tu le-ai scris,dar nu asta conteaza ,nu? important este ca TE-A INSELAT ,a recunoscut si tu inca esti acolo. Nu.
Iti este teama pt copil si cred ca iti este teama de singuratate mai mult. Copii cu parintii despartiti nu este o tragedie daca tu nu uiti sa tii pasul cu bebe tau si ,mai ales, daca ea stie sa te tina la curent cu fiecare pas pe care il face atunci cand tu nu esti cu bebe. Nu-ti fie teama,copilul nu va intelege in 2-3 ,dar iti va da dreptate in 10,va stii atat de bina gustul vietii incat te va felicita . Nu are rost sa suferi tu,ca om,ca barbat ,ca tata si ca sot,respecta-te pe tine. Copilul va intelege ca ceva nu este in regula daca ramai si tragi sa fie bine,va intelge ca asa trebuie ,asa va creste apoi va va acuza pe voi. Trebuie sa stii ca poti singur ,fara ea,gaseste-ti o femeie care sa inteleaga situatia clara,fii sincer cu ea de la inceput si incepe o viata noua langa o alta femeie,copilul tau va fii mereu copilul tau si femeia care te-a inselat o va face mereu. Nu ierta,nu trece cu vederea,intreaba-te ce ar face ea daca tu ai fi inselat-o ... actioneaza cum stii tu,tu stii ce "se mananca" la in casa. Sunt curioasa ce motive a aruncat pt a se apara...in fine.


Louiza eu nu sint in contextul respectiv ca sa vorbesc din experienta, dar daca sotia te inseala si intamplator te iubeste in continuare .. eu zic ca trebuie s-o ierti full (100%)
Histria
Postat pe 22 Noiembrie 2010 16:21
De la: georgeuk, la data 2010-11-22 16:11:58subscriu perce_neige...ai atata dreptate.
foarte multi parinti se gandesc la binele copilului ...dar cred ei ca e binele copilului...sa stea pentru copil chiar daca deja nu mai au nicio treaba cu celalalt parinte. niciun parinte nu intelege ca de fapt copilul ala sufera mult mai mult daca ei raman impreuna dar se porcesc in fiecare seara, se cearta, se inseala unu pe altul, etc. de fapt copilul simte toate astea. daca divortezi o sa platesti o pensie alimentara si o sa faci un program de vizita impreuna cu sotia ta si o sa il vezi de cateva ori pe saptamana si o sa te implici in cresterea lui asa cum iti doresti. nu inseamna ca daca divortezi nu o sa-l mai vezi deloc.
cunosc cazuri asa cum spune perce_neige...fata care si-a intrebat mama la 20 de ani ''de ce draq ai stat mama toata viata cu curvarul ala si nenorocitul ala de tata'' si ma-sa a raspuns ca pentru ea, fata ei ca sa nu creasca fara tata. moment in care fii-sa ia zis ''da? atunci esti o proasta, eu am suferit teribil cu el langa noi si cu tot ce facea''...concluzia o tragi singur.
eu nu pot sa inteleg oamenii care stau pentru copil, imi pare rau...daca tu nu esti fericit si impacat cu tine si viata ta, copilul simte, si creste un frustrat...
este doar parera mea bineinteles...tu vei decide singur. bafta multa si liniste sufletesca.

P.S. am senzatia ca pe un alt topic (al alt cuiva) ai spus ca te-a inselat de 2 ori intr-un an...aici am inteles ca doar 1 data.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
da asa este. dar cand am spus ca m-a inselat de 2 ori, am vreut sa se inteleaga ca m-a inselat cu 2 barbati.


asta am inteles si eu pe celalalt topic...ca au fost 2 barbati...dar de aici am inteles ca a fost 1...bine nu bag mana in foc ca am citit tot...cred ca am mai si sarit pt ca am recunoscut povestea si am vazut ca tot tu esti...
problema e ca dupa 2 nu cred ca se va satura...acum de abia incepe sa prinda gustul...plus ca femeile sunt mai fraiere decat barbatii cand inseala... ele chiar pun suflet...ceea ce pentru cel de acasa devine trist si fara sperante.
bafta
pinguina
Postat pe 22 Noiembrie 2010 20:13
De la: hystria1, la data 2010-11-22 16:21:55[quote

Louiza eu nu sint in contextul respectiv ca sa vorbesc din experienta, dar daca sotia te inseala si intamplator te iubeste in continuare .. eu zic ca trebuie s-o ierti full (100%)


in majoritatea cazurilor , o femeie care iubeste nu inseala ( in nici un caz in mod repetat ) ...... sunt foarte putine femeile care privesc sexul asa cum il privesc barbatii - necesitate fiziologica ;
perce_neige
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:55
chestia cu repetatul - era pentru acel foarte mic procent care , desi isi iubeste partenerul , cedeaza intr-un moment de slabiciune dar nu repeta greseala .
perce_neige
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:57
buna seara,
povestea este destul de tragica; ieri am descoperit ca sotia mea (cu care m-am castorit in urma cu 5 ani) a comis acest adulter.
Dar inainte de toate trebuie sa va spun ca avem si un copil in varsta de 3 ani, iar in ultimile 4 luni eu am fost plecat din tara la munca. Sotia era fara ocupatie (isi pierduse locul de munca cu ceva timp in urma...lucra intr-un abator). Cu 2 luni inainte de a pleca din tara, sotia mea a primit intr-o dimineata un apel de la un anume Catalin (pe care nu il consteam) iar in momentul in care am obeservat numele pe telefon am reactionat, iar ea mi-a raspuns ca este un coleg de servici...hm...coleg de serviciu care te suna la ora asta?! ...am intrebat-o eu. A mai trecut o perioada de cateva saptamani (3 max) si ea s-a mutat din casa parintilor mei (ca la acea vreme locuiam acolo) la parintii ei, acuzand ca s-ar fi certat cu mama mea. Deci a plecat de acasa si a stat la parintii ei vreo 2 sapt, timp in care eu locuiam la parintii mei, pt ca ea nu vroia sa locuiec impreuna cu ea la parinti ei...de ce nu stiu. Am reusit insa sa o readuc sa locuim impreuna in casa parintilor mei dupa acele 2 saptamani, dar cu conditia sa plec sa muncesc in strainatate (asta planuisem cu un an inainte). Ceea ce am si facut...am plecat la munca in strainatate. In tot acest timpt eu stiam ca este acasa cu avand grija de copil...dar defapt nu era asa. Am aflat ca ea incepuse o relatie cu fost coleg de serviciu inca din noiebrie 2009 si aceasta relatie sa conturat din ce in ce mai bine pe parcursul ultimelor 6 luni. Este adevarat ca aveam certuri in familie din cauza neajunsurilor, nu aveam casa noastra...dar cand ne-am casatorit am jurat ca vom fi imreuna la bine si rau. Deci ea a dus o viata dubla in tot acest timp cu vorbea imi spunea ca ma iubeste, iar pe de alta parte ea isi petrecea timpul cu altcineva. Aceasta relatie (spune ea) ca s-a terminat atunci cand si-a gasit un loc de munca in Bucuresti, si a trebuit sa plece din localitatea natala. Asta s-ar fi intamplat in luna august. Acum eu sunt FOARTE dezamgit de cea in care eu am avut incredere oarba (asta pt o iubeam, si nu concepeam asa ceva) si nu stiu ce sa fac acum mai ales ca avem un copil, iar acest copil pt ca nu m-a vazut timpt de 4 luni, este mai atasat de mine ca oricand...si eu il iubesc ca pe ochii din cap...este viata mea, si nu vreau sa ii distrug copilaria daca as pleca de langa el...nu as putea suporta ideea. Ma simt pe marginea unei prapastii. Ce ma sfatuiti? multumesc



crezi ca pentru ca v-ati jurat ceva la cununie ajuta real cu ceva ? probabil ca va trebuie un loc numai al vostru pentru inceput ati stat la ai tai cel putin 3 ani ? eu saream pe geam dupa 2 saptamani (daca e la parter)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
de cand ne-am casatorit am locuit singuri, cu chirie. Insa au fost situatii cand a trebuit sa locuim si cu parintii (mai mult am locuit la paintii ei decat am locuit la parintii mei)
georgeuk
Postat pe 23 Noiembrie 2010 11:03
stiu din proprie experienta ca taaaaaaaaaaare ne mai place sa despicam firul in 44 , cand problema e de fapt foarte simpla ( sau rezolvarea ei , in fine ) : ori o ,,ierti" , mai traiesti o vreme cu ea si apoi deschizi alt topic unde intrebi ce sa faci ptr ca te-a inselat cu 3 , 4 , sau nici nu le mai stii numarul , ori pui piciorul in prag si spui ,,la revedere" . amanand la nesfarsit luarea unei decizii nu faci decat sa lungesti agonia si , iti repet , cel care va suferi cel mai mult in aceasta ,,poveste" va fi copilul vostru , cu atat mai mult cu cat fiind atat de mic , e foarte greu sa gasesti cuvintele potrivite pentru a-i explica ce se intampla .
perce_neige
Postat pe 23 Noiembrie 2010 23:51
De la: hystria1, la data 2010-11-22 16:21:55
De la: louiza, la data 2010-11-19 18:42:28Nu poti descrie o relatie/casatorie in doar cateva randuri pe care tu le-ai scris,dar nu asta conteaza ,nu? important este ca TE-A INSELAT ,a recunoscut si tu inca esti acolo. Nu.
Iti este teama pt copil si cred ca iti este teama de singuratate mai mult. Copii cu parintii despartiti nu este o tragedie daca tu nu uiti sa tii pasul cu bebe tau si ,mai ales, daca ea stie sa te tina la curent cu fiecare pas pe care il face atunci cand tu nu esti cu bebe. Nu-ti fie teama,copilul nu va intelege in 2-3 ,dar iti va da dreptate in 10,va stii atat de bina gustul vietii incat te va felicita . Nu are rost sa suferi tu,ca om,ca barbat ,ca tata si ca sot,respecta-te pe tine. Copilul va intelege ca ceva nu este in regula daca ramai si tragi sa fie bine,va intelge ca asa trebuie ,asa va creste apoi va va acuza pe voi. Trebuie sa stii ca poti singur ,fara ea,gaseste-ti o femeie care sa inteleaga situatia clara,fii sincer cu ea de la inceput si incepe o viata noua langa o alta femeie,copilul tau va fii mereu copilul tau si femeia care te-a inselat o va face mereu. Nu ierta,nu trece cu vederea,intreaba-te ce ar face ea daca tu ai fi inselat-o ... actioneaza cum stii tu,tu stii ce "se mananca" la in casa. Sunt curioasa ce motive a aruncat pt a se apara...in fine.


Louiza eu nu sint in contextul respectiv ca sa vorbesc din experienta, dar daca sotia te inseala si intamplator te iubeste in continuare .. eu zic ca trebuie s-o ierti full (100%)



aoleu
louiza
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:59
imi pare rau pt tine georgeuk,nici eu nu concep asa ceva intr-o casnicie/deja mie mi s-au inmuiat picioarele la vestea ta/nevasta ta nu are minte,nu s-a gandit deloc la tine/ce ai de gand sa faci/
denis_roxana
Postat pe 29 Decembrie 2010 08:55
bine ti-a facut!de parca tu acolo in strainatate ai fost vreun sfant...lasa!aveai solutii daca chiar te gandeai sa ai familia aproape... puteai sa pleci la munca acolo si in 3 luni sa o aduci si pe ea cu copil cu tot,asa ar fi facut un om calculat fiindca e greu sa tzii casa prin corespondenta,ok?acuma de ce te plangi?
kudika146580
Postat pe 29 Decembrie 2010 17:51
ce mai zici /au iesit scantei/
denis_roxana
Postat pe 29 Decembrie 2010 23:36
De la: kudika146580, la data 2010-12-29 17:51:19bine ti-a facut!de parca tu acolo in strainatate ai fost vreun sfant...lasa!aveai solutii daca chiar te gandeai sa ai familia aproape... puteai sa pleci la munca acolo si in 3 luni sa o aduci si pe ea cu copil cu tot,asa ar fi facut un om calculat fiindca e greu sa tzii casa prin corespondenta,ok?acuma de ce te plangi?

...da' tu de unde stii de dai cu presu;usul?
kudika195501
Postat pe 30 Decembrie 2010 00:11
De la: kudika146580, la data 2010-12-29 17:51:19bine ti-a facut!de parca tu acolo in strainatate ai fost vreun sfant...lasa!aveai solutii daca chiar te gandeai sa ai familia aproape... puteai sa pleci la munca acolo si in 3 luni sa o aduci si pe ea cu copil cu tot,asa ar fi facut un om calculat fiindca e greu sa tzii casa prin corespondenta,ok?acuma de ce te plangi?


Chiar vorbesti sa te afli in treaba! Habar nu ai cum muncesc amaratii astia aici, in ce conditii locuiesc, dar te grabesti sa-l arati cu degetul pe omul asta. Barbatii isi permit sa doarma sub un pod noaptea si ziua sa traga de fiare pe 20 de euro, o femeie cu un copil de mana, nu. Asa ca lasa acuzele de genul asta ca-s rusinoase.
rashela
Postat pe 30 Decembrie 2010 00:30
naeta/te-ai hotarat ce faci/////ii mai dai o sansa sau terminati/dar cum ai aflat vestea[sunt curioasa]/
denis_roxana
Postat pe 30 Decembrie 2010 06:46
De la: kudika344657, la data 2010-12-30 06:46:29naeta/te-ai hotarat ce faci/////ii mai dai o sansa sau terminati/dar cum ai aflat vestea[sunt curioasa]/

da tu crezi ca ea mai vrea o sansa?
ploidevise
Postat pe 30 Decembrie 2010 14:38
De la: kudika146580, la data 2010-12-29 17:51:19bine ti-a facut!de parca tu acolo in strainatate ai fost vreun sfant...lasa!aveai solutii daca chiar te gandeai sa ai familia aproape... puteai sa pleci la munca acolo si in 3 luni sa o aduci si pe ea cu copil cu tot,asa ar fi facut un om calculat fiindca e greu sa tzii casa prin corespondenta,ok?acuma de ce te plangi?

tu inca mai crezi ca in alta tara sunt catei cu covrigi in coada???
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Decembrie 2010 15:57
salut,cred ca sotia ta nu te-a inselat doar pentru simplu fapt ca ai plecat tu in strainatate sa lucrezi.problemele voastre sunt mai vechi incearca sa iti dai seama ce a avut acel barbat si nu ai avut tu.parerea mea e ca o femei isi inseala sotul pentru ca simte nevoia de afectiune si tandrete,ceea ce acasa nu primeste de la al ei sot,e valabil si in cazul sotiilor inselate.
stefano
Postat pe 30 Decembrie 2010 16:26
Cel mai bine este sa pui toate ce s-a intamplat in casnicia voastra si dupa sa iei o decizie!daca asi gandi la rece , asi divorta si m-asi lupta pentru custodia copilului.
tavi85
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aranjamente florale nunta 1 De la: andrea28 12 Februarie 2010 15:31
baiat virgin caut fata virgina 19 De la: darkprince200386 27 August 2012 21:06
ce e rau in a fi fost casatorita 53 De la: catalina69 18 Mai 2010 11:54
Am nevoie de un sfat si de sustinere... 1 De la: naty38 19 August 2010 18:30
IONUTZCOIUTZ cer ajutor iar 67 De la: kudika364100 12 Februarie 2011 22:10