Setari Cookie-uri

Chiar trebuie???

De la: ralukutzza, la data 2009-10-30 14:55:27
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-22 18:12:42Mi se pare absolut firesc acest topic, in carnavalul acesta colorat de subiecte. Cred ca nu s-a discutat suficient si sunt foarte curioasa ce aveti de spus. "Acest" este o intrebare : Trebuie sa ne epilam absolut peste tot??? adica....ne pensam, ne epilam la axile, pe maini, la slip, ne desmustacim (care avem), ne punem ceara fierbinte pe picioare etc (o mai fi ceva?). Si a mai ramas quru! Daca nu ne "iubim" la ochiu maro, tre' sa bagam si acolo aparatu' de ras?Chiar daca avem doar un puf???

P.S. acest subiect NU este un pamflet! doar o nascocire la ceas de noapte

START!

ce nebuna esti mi-ai inseninat ziua :sml-happy0009
eu sincer nu stiu dc facem toate astea, dar stiu ca suntem curajoase
pupici


ma bucur!
greierash_is_back
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:01
nu credeam ca o sa raspund la un astfel de topic, dar....

daca e puf, da-l dracu'.... eu am puf pe coapse si nici nu ma ating de el, nici macar vara (e drept ca sunt mai blonda) si nici unul din barbatii care au contat sau conteaza pentru mine nu s-a plans de asta. Numai femeile sunt alea carcotase.
kitty_krieger
Postat pe 5 Noiembrie 2009 13:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-05 13:53:14 nu credeam ca o sa raspund la un astfel de topic, dar....

daca e puf, da-l dracu'.... eu am puf pe coapse si nici nu ma ating de el, nici macar vara (e drept ca sunt mai blonda) si nici unul din barbatii care au contat sau conteaza pentru mine nu s-a plans de asta. Numai femeile sunt alea carcotase.


multumesc pt. raspuns!
greierash_is_back
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:09
Cred ca epilarea in acea zona o faci mai mult pt tine..nu stiu,sa te simti bine in pielea ta.Si nu trebuie neaparat sa faci sex anal ma rog...mie imi place fara par,fie el si "puf".
luiza_georgiana
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:44
cert e ca nu trebuie sa faci nimic din obilgatie,trebuie sa faci doar daca iti doresti tu,sa te simti mai bn in pielea ta.daca esti ok cu par... e alegerea oricaruia
luiza_georgiana
Postat pe 24 Ianuarie 2010 14:46
sincer, daca tot te faci inghinal total, sa te faci si acolo nu e mare lucru....mie asa mi se pare.
e mai estetic...pentru unii e si mai comfortabil, pentru altii nu.
iar daca e igienic sau nu, asta e discutabil. doctorii sustin ca nu e igienic/sanatos sa te epilezi inghinal...
sanatos vs. estetic, la asta se reduce pana la urma...
DayC
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:25
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-22 18:12:42Mi se pare absolut firesc acest topic, in carnavalul acesta colorat de subiecte. Cred ca nu s-a discutat suficient si sunt foarte curioasa ce aveti de spus. "Acest" este o intrebare : Trebuie sa ne epilam absolut peste tot??? adica....ne pensam, ne epilam la axile, pe maini, la slip, ne desmustacim (care avem), ne punem ceara fierbinte pe picioare etc (o mai fi ceva?). Si a mai ramas quru! Daca nu ne "iubim" la ochiu maro, tre' sa bagam si acolo aparatu' de ras?Chiar daca avem doar un puf???

P.S. acest subiect NU este un pamflet! doar o nascocire la ceas de noapte

START!



eu prefer sa fie luna...curat la lacrima peste tot ....nu neaparat ca ma dau la ochiul maro al femeii ,dar e aiurea sa vezi zulufi cand ....muncesti in marsalieru femeii

asa ca....jos cu pufu,cu zulufii,cu tepii sau mai stiu eu ce mai e pe ACOLO
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:33
De la: DayC, la data 2010-01-24 17:25:58sincer, daca tot te faci inghinal total, sa te faci si acolo nu e mare lucru....mie asa mi se pare.
e mai estetic...pentru unii e si mai comfortabil, pentru altii nu.
iar daca e igienic sau nu, asta e discutabil. doctorii sustin ca nu e igienic/sanatos sa te epilezi inghinal...
sanatos vs. estetic, la asta se reduce pana la urma...


MAI BINE ESTETIC FETELOR

daca nu par sa ramana intre dinti,nu exista riscul sa fie intrerupta....."joaca" cu
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 Ianuarie 2010 17:34
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-01-24 17:34:42
De la: DayC, la data 2010-01-24 17:25:58sincer, daca tot te faci inghinal total, sa te faci si acolo nu e mare lucru....mie asa mi se pare.
e mai estetic...pentru unii e si mai comfortabil, pentru altii nu.
iar daca e igienic sau nu, asta e discutabil. doctorii sustin ca nu e igienic/sanatos sa te epilezi inghinal...
sanatos vs. estetic, la asta se reduce pana la urma...


MAI BINE ESTETIC FETELOR

daca nu par sa ramana intre dinti,nu exista riscul sa fie intrerupta....."joaca" cu


FETELOR? de ce nu si BAIETILOR?
DayC
Postat pe 25 Ianuarie 2010 18:32
Daca o femeie arata ca un Homo Habilis, mi se pare firesc ca trebuie sa epileze, asta e opinia mea personala.
Aphrodite
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:08
De la: Summer_, la data 2009-10-24 20:24:23Da, chiar trebuie sa ne epilam, pt ca este destul de inestetic si urat ca o femeie sa fie paroasa..multe se epileaza si in zona anusului cu ceara sau crema, pt ca atata timp cat esti beblish in fata este aiurea sa ramai acolo chiar si cu un puf :) Acum nu stiu cine poa' sa stea sa se uite ce si cat are acolo, pur si simplu se elimina :)
In plus parul din zonele intime nu este igienic !


corect! daca tot te apuci de treaba, du-o pana la capat
adina_black
Postat pe 24 Februarie 2010 20:29
De la: luiza_georgiana, la data 2010-01-24 14:46:18cert e ca nu trebuie sa faci nimic din obilgatie,trebuie sa faci doar daca iti doresti tu,sa te simti mai bn in pielea ta.daca esti ok cu par... e alegerea oricaruia


trebuie sa te gandesti si la parerea "lui"
daca uneia ii place sa stea cu padure acolo... eu zic sa o defriseze oricum, lui sigur nu ii va placea padurea
adina_black
Postat pe 24 Februarie 2010 20:32
Urasc parul de pe corp fie el si puf,daca as putea mi-as epila fiecare fir definitiv ca Madonna,,despre care am citit ca se epila 5 ore absolut peste tot inclusiv pe fatza.

Postat pe 24 Februarie 2010 20:42
Din pacate, chiar trebuie!...:(
corinapitesti
Postat pe 14 Martie 2010 17:50
Am vazut intrebare de genul de ce baietii ne cer.Ei bine e o chestiune si de igiena.Mi s-a pus o intrebare de catre un baiat si anume:Voi va epilati si pe fund,eventual si langa ``ochiul maro``?
Ei bine depinde de persoane.Unele persoane au puf,ceva aproape inexistent,dar sunt persoane care au firul gros,inestetic si nu numai.
Ei bine si baietii simt nevoia acuta sa se epileze.De ce?pentru ca unii baieti sunt parosi precum maimutele si poate ca multe fete ii apreciaza naturali,cum de altfel sunt si eu pentru ca daca natura a avut grija de ei sa arate asa eu una ii accept,dar unele fete doresc ca baitul sa aiba cat mai putin par,eventual deloc.
din pacate ramane la alegrea noastra sa facem asa ceva.Nu trebuie ,dar daca iti pasa de ce zice lumea si nu neaparat de confortul propriu zis faci cum dicteaza gura lumii.
Ei din cand in cand mai fac si ``gestul`` acesta,vara cu precadere.
Adevarul e ca uitam ca ne tragem din maimuta si nu din sarpe.Incercamsa atingem perfectiuna,dar utam ca imperfectiunea este mai frumoasa,daca sti s`o apreciezi.
Atentie cu exagerarile la epilari!
verde_1987
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:22
kit-ul pentru epilare profesional e cel mai bun! l-am luat anul trecut de la profesionalcosmetics.ro si il recomand! e fff eficient si practic, nu miroasem nu faci mizerie, nu doare asa mult si parul creste dupa 3-4 saptamani. mai e si ieftin 120 lei

am folosit si tratamentul pentru epilare definitiva Epilar System si am scapat de mustata si parul de pe pometi defintiv.
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Epilator Braun Silk Epil 5 De la: estera_w 10 Octombrie 2010 11:58
epilare cu ceara la tine acasa 2 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:34
epilare definitiva cu IPL...si-a facut cineva?cine are ceva detalii concrete? 29 De la: angelina_ 18 August 2016 23:16
epilare 14 De la: ad__83 28 Iulie 2011 17:47
Un ajutor va rog! 7 De la: ronna20 1 Iunie 2010 22:20