Setari Cookie-uri

Intreaba ma orice vrei sa stii despre ingrijirea parului.

De la: Liviutssa, la data 2010-07-10 00:39:31buna.
deeeeeeeeci.
vreau si eu un sfat te rog.
eu am parul mediu spre lung drept. iubesc parul cret.. vreau sa ma fac creata permanent cam asa http://www.ziarulnational.com/assets/0000/6019/par.jpg
oare il ard?
oare va fi exact la fel?
oare cat va rezista?
:-ss
tin sa precizez ca am parul natural, nu m-am vopsit niciodata.. nici suvite..nimic.
astept raspuns;;)



in primul rand sa stii ca parul cret e foarte greu de ingrijit fiindca e mai uscat si varfurile se despica mult mai repede.S-ar putea sa arate ca cel din poza dar nu foarte mult timp,doar la inceput va fi la fel de cret.Dupa s-ar putea sa te trezesti cu o claie in cap .De ars....s-ar pune problema fiindca un permanent implica degradarea si arderea parului,indiferent ce ar zice doamnele alea de la salon ca sa si vanda produsele...
Poti sa risti sa iti faci,dar peste ceva timp poate o sa ti para rau .In cele mai multe cazuri,persoanele care recurg la un permanent au ''parte''dupa de par foarte ars,uscat,care cade si care se rupe.Daca tot te hotarasti,incearca sa nu folosesti un produs foarte puternic si nu uite,ingrijeste-ti foarte bine parul.
De preferat ar fi sa faci cateva masti foarte bune cu o saptamana-doua inainte de permanent,iar dupa sa folosesti de asemenea masti si balsam,poate si un balsam leave in la varfuri.
O zi buna.
blondiewishes
Postat pe 13 Iulie 2010 09:12
De la: LiveFromHell, la data 2010-07-13 09:12:30
De la: Liviutssa, la data 2010-07-10 00:39:31buna.
deeeeeeeeci.
vreau si eu un sfat te rog.
eu am parul mediu spre lung drept. iubesc parul cret.. vreau sa ma fac creata permanent cam asa http://www.ziarulnational.com/assets/0000/6019/par.jpg
oare il ard?
oare va fi exact la fel?
oare cat va rezista?
:-ss
tin sa precizez ca am parul natural, nu m-am vopsit niciodata.. nici suvite..nimic.
astept raspuns;;)


am uitat sa iti spun....depinde si de grosimea firului de par.(cat va rezista,cum va sta,cat se va degrada)
blondiewishes
Postat pe 13 Iulie 2010 09:13
De la: jeni_florina, la data 2010-07-12 10:01:07Buna!
Am si eu o mare problema cu podoaba capilara. Am parul lung, subtire si foarte gras. Daca azi imi spal parul, maine deja incepe a se imbacsi. Ce sa fac? Sa-l spal zilnic, insa stiu ca nici asta nu-i face bine, dar totusi nu pot umbla cu el asa gras...
Folosesc sampon pentru par gras si nici un rezultat. Cred ca am folosit toate gamele de produse, atat cele din magazine de cosmetica cat si de la plafar. Acum mi-am cumparat unul de la Sano, auzisem ca sunt foarte bune, insa parca e mai dezastru...
Ajuta-ma, te rog, sa-mi insanatosesc parul, consider ca e grav bolnav:P
O zi buna si merci anticipat!



Problema asta cu parul gras poate fi cauzata de mai multe lucruri.Eu de exemplu aveam o fata in clasa,acum multi ani.Eram in clasa a3a si ea avea par foarte gras si matreata deja...Acum are 20 de ani si aceeasi problema.Am observat ca e o chestie genetica,mama ei avand aceeasi problema.Asta poate fi si la tine.Unele persoane au parul gras toata viata...nu doar in perioada pubertatii sau intr-o alta perioada.
Deocamdata nu exista remediul perfect pentru parul gras dar sunt cateva chestii care mai ajuta cat de cat pentru aceasta problema.
O sa iti recomand cateva sampoane pentru par gras.
**Sampon cu sulf si urzica
http://www.farmablu.ro/farmacie/cosmetics-pl-sampon-antim-cu-sulf-si-urzica
**Sampon pt par gras
http://www.farmablu.ro/farmacie/gerocossen-activa-samp-pg-x-250ml
**Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel

De asemenea,te poti clati cu suc de lamaie.
Nu te spala pe cap cu apa foarte calda si nici nu abuza de produsele pentru hairstyling si balsam pentru par. Clateste-ti intotdeauna parul foarte bine de resturile de sampon sau balsam.
Mai mult, n-ar strica nici un consult dermatologic. Poate cauza este medicala si tratabila in alt mod.
Incearca sa nu freci nici prea tare scalpul fiindca se mareste productie de sebum.
blondiewishes
Postat pe 13 Iulie 2010 09:26
buna!culoarea parului meu e un saten putin mai inchis,azi m-am vopsit cu palette deluxe blond mediu(400)crezand ca voi putea ajunge la un saten ff deschis,dar nu a iesit,singurul lucru care se observa e atunci cand stau in lumina,are niste reflexii aurii.as putea sa am vopsesc(de data asta la un salon)peste vreo 2 zile?precizez ca sunt creata,dar de vreo 2-3 ani il intind cu placa chiar daca am firul subtire,dar nu am probleme cu el,nu imi pica mai deloc,iar in fiecare saptamana folosesc de 2 ori o masca protectoare pt par.
al3xys
Postat pe 19 Iulie 2010 19:49
Buna...
am si eu un stil de par mai special....sunt satena deschis...dar il vopsesc blond de ceva vreme...
acum sunt plekata din tara iar..la salon oricunde ai merge te decoloreaza...asta am patit si eu dupa ce in mod explicit i-am zis k nu vreau asta...
in fine a trecutt si asta am ajuns aksa la coafeza mea m-a vopsit ca de obicei a incercat si ea sa dreaga pe ici pe colo l-am tuns ceva mai scurt in speranta ca isi va reveni.
Problema parului meu e k...initital a fost drept insa acum se increteste...sa spunem k un procent de 25 % e cretz oaie...si cu placa nu ma inteleg...in sensul k imi place parul meu si nu vreau sa-l distrug.singura metoda pe cate o folosesc pt a-mi aranja parul e o perie electrica(stil feohn)...o idee ce as putea face in privinta asta...eu sincer as vrea sa se increteasca...dar tot...chiar ma gandeam sa imi fac un permanent cu bucle mari insa nu stiu cat de frumos ar fi dupa trecerea timpului...
in rest o singura problema mai am cu el...inainte il spalam foarte rar adik de 3 ori in 2 saptamani...pt k nu se ingrasa si si nici eu nu am mania bolnavicioasa de a sta cu mana in el...eu nici macar nu ma pieptam vreo data...il spal il descurc cu balsam si cand dau masca jos...si cu detegele fac toata treaba pieptenelui...
Acum a inceput sa se ingrase si-l spal cam de 2 ori pe saptamana...mentionez k folosesc acelasi sampon de 5 ani...adik ELVIVE...nu ELSEVE de la noi pt k, calitatea e diferita..mai schimb gama in functie de anotimp...
Imi poti spune pe unde gresesc...k nu mai inteleg ce se intampla cu acest par al meu...astept un raspuns de la tine....daca nu e prea mare deranjul
Multumesc anticipat
micky_mouse37
Postat pe 3 August 2010 13:18
Hmmm.cam complicatã problema ta...Trebuie sa recunosc ca ai cate ceva din fiecare .M-ai lasat putin pe gânduri.
Singurul lucru care ti l pot recomanda pentru ca parul tau sa isi revina este sa folosesti masca destul de des..trebuie sa il hranesti intens fiindca parul blond este foarte subtire si fragil.
Permanentul e frumos doar putin timp; Dupã o vreme va incepe sa arate aiurea.Si nu iti recomand asta fiindca ar fi un dezastru pentru parul tau in momentul de fata.Permanentul agreseaza parul!
Mare atentie si cu peria aceea...nu abuza!Inainte sa o folosesti aplica un balsam leave in.Sau foloseste un ser pentru bucle,le va aseza foarte frumos si le va defini&le va da stralucire.
Spune-mi exact ce te deranjeaza la parul tau,fiindca pe moment sincer chiar nu imi dau seama ca nu iti da pace exact
blondiewishes
Postat pe 3 August 2010 20:17
multumesc de raspuns...
ma deranjeaza faptul k acum se ingrasa...prea repede...adik am ajuns sa-l spal si la 3 zile.si faptul k imi sta de park e electrocutat...firele acelea crete oaie...imi dau mari batai de cap.. si folosesc samponul de la Elvive pt par vopsit balsamul ala total repaire si masca pt par vopsit(si imi mai fac si cate o masca din ulei de masline cam la 2 saptamani) si folosesc si balsam leave-in de la gliss...k ma ajuta sa-l aranjez...
oare pot opri cumba incretirea asta a parului...sau macar ...pot face ceva sa se increteasca tot...
si oricum parul nu e firav sau subtire...in general e foarte sanatos pt k am o grija imensa legat de tot ce tine de el...e destul de gros desi sunt blonda pt k m-am decolorat o sinngura data si nu tot capul doar suvite in rest e vopsit numai cu produse profesionale si niciodata aksa... si probleme cu caderea parului n-am...adik cade dar in cantitati normale...
ce sfat imi poti da pt acest par cret care-mi manaca zilele?si ca sa nu se mai ingrase asa des...ce sa fac?
micky_mouse37
Postat pe 4 August 2010 13:03
Ce sfat imi poti da in legatura cu incercarea de a mai deschide nuanta parului cu apa oxigenata ? O prietena de-a mea s-a vopsit, dar i-a iesit o nunata prea inchisa. Acum nu vrea sa se decoloreze pentru ca ii este frica sa nu-si deterioreze parul prea tare, dar vrea sa o ia treptat cu apa oxigenata, dupa care sa se vopseasca in nunata pe care si-o doreste. Mai demult am auzit (nu mai tin minte de unde, ce si cum) ca si apa oxigenata strica parul. Multumesc anticipat pentru raspuns(uri).
luchianramona
Postat pe 4 August 2010 13:27
De la: luchianramona, la data 2010-08-04 13:27:41Ce sfat imi poti da in legatura cu incercarea de a mai deschide nuanta parului cu apa oxigenata ? O prietena de-a mea s-a vopsit, dar i-a iesit o nunata prea inchisa. Acum nu vrea sa se decoloreze pentru ca ii este frica sa nu-si deterioreze parul prea tare, dar vrea sa o ia treptat cu apa oxigenata, dupa care sa se vopseasca in nunata pe care si-o doreste. Mai demult am auzit (nu mai tin minte de unde, ce si cum) ca si apa oxigenata strica parul. Multumesc anticipat pentru raspuns(uri).


Crede-ma ca apa oxigenata nu functioneaza..
blondiewishes
Postat pe 13 August 2010 00:06
Buna, eu am o problema, am parul foarte uscat si un fir foarte gros, imi cade rau parul am incercat foarte multe vitamine, produsele de la vichin dar fara nici un rezultat, parul meu nu mai are nici un volum imi este frica sa il spal.
kudika314029
Postat pe 13 August 2010 20:01
esti norocoasa ca ai firul de par foarte gros dar trebuie sa folosesti foarte multe masti si o cantitate mare de balsam la fiecare spalare.asta iti va rezolva problema.poate vei folosi si un balsam leave in pt varfuri.
blondiewishes
Postat pe 14 August 2010 16:06
si eu am parul gras...pentru ca asa l-am obisnuit.deobicei ma spal pe cap cand nu-mi sta bine(zilnic mai nou).uneori incerc sa-l mai coafez astfel incat sa nu se vada dar tot nu merge
intrebarea mea:spalatul zilnic il afecteaza?poate provoca in timp ruperea/distrugerea lui?

multumesc pentru ca te-ai oferit sa ne ajuti cu sfaturi.dragut din partea ta
ameelia
Postat pe 18 August 2010 21:52
spune-mi si mie te rog o solutie pentru a remedia caderea excesiva a parului....as prefera dk se poate sa-mi recomanzi ceva prod naturiste, de cosmeticale extra-chimizate mi s-a luat.
mersi frumos!
adrianaflo
Postat pe 19 August 2010 13:27
De la: zaharica, la data 2010-08-18 21:52:03si eu am parul gras...pentru ca asa l-am obisnuit.deobicei ma spal pe cap cand nu-mi sta bine(zilnic mai nou).uneori incerc sa-l mai coafez astfel incat sa nu se vada dar tot nu merge
intrebarea mea:spalatul zilnic il afecteaza?poate provoca in timp ruperea/distrugerea lui?

multumesc pentru ca te-ai oferit sa ne ajuti cu sfaturi.dragut din partea ta


Eu zic ca NU, coafeza mea, mi-a zis ca parul care-i gras, de cate ori se cere, ca sa zic asa, trebuie spalat.
Cu nimic nu-l ajuta stand " uleios" si gretos.
stem_29
Postat pe 19 August 2010 14:33
Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594o zi frumoasa
ocaziebuna
Postat pe 19 August 2010 14:35
Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594o zi frumoasa
ocaziebuna
Postat pe 19 August 2010 14:35
De la: ocaziebuna, la data 2010-08-19 14:35:18Christian Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme 30ml * Cremã anti-îmbãtrânire îmbogãțitã cu Complex Alfa-Longoza * Diminueazã ridurile, lãsarea, pielea slãbitã și porii lãrgiți * Cu ingrediente active ca polimerul dispersat în ulei volatil de silicon * Extractul de Iris galben rafineazã textura pielii și întãrește porii * Complexul de Bi-Skin și proteinele de grâu netezesc și dau fermitate pielii * Textura emolientã lasã pielea catifelatã și luminoasã * Utilizarea continuã dã pielii un aspect mai ferm, dens și întinerit pret 100 ron se ofera tester gratuit 0767121594o zi frumoasa


Nu ti-e cald asa imbracat?
stem_29
Postat pe 19 August 2010 14:40
De la: stem_29, la data 2010-08-19 14:33:02
De la: zaharica, la data 2010-08-18 21:52:03si eu am parul gras...pentru ca asa l-am obisnuit.deobicei ma spal pe cap cand nu-mi sta bine(zilnic mai nou).uneori incerc sa-l mai coafez astfel incat sa nu se vada dar tot nu merge
intrebarea mea:spalatul zilnic il afecteaza?poate provoca in timp ruperea/distrugerea lui?

multumesc pentru ca te-ai oferit sa ne ajuti cu sfaturi.dragut din partea ta


Eu zic ca NU, coafeza mea, mi-a zis ca parul care-i gras, de cate ori se cere, ca sa zic asa, trebuie spalat.
Cu nimic nu-l ajuta stand " uleios" si gretos.


multumesc
ameelia
Postat pe 21 August 2010 22:00
buna. am si eu niste probleme legate de par. de 2 ani mi-l intaind cu placa aproape zilnic si a devenit putin ars la varfuri. vreau sa mentionez in acesti 2 ani, nu am folosit decat sampon si balsam la fiecare spalare. am auzit de un sampon numit "favisan" si cica ar fi foarte bun pentru regenerarea parului, iti face parul mai des, lucios si creste si mult mai repede. cunosc o persoana care foloseste acest sampon si chiar a dat rezultate. am parul blond putin inchis si nu m-m vopsit niciodata si nici nu am de gand sa o fac. inainte imi faceam parul foarte des cu placa pentru ca am parul nici drept nici ondulat, aproape ca nu are nicio forma. si as vrea sa imi dai cateva idei cum as putea sa il coafez. de cateva saptamani incerc sa nu imi mai intind parul cu placa decat o data pe samptamana. te rog daca ai putea sa imi dai cateva idei de cum as putea sa imi fac parul. folosind doar uscatorul de par si o perie si daca se poate imi poti recomanda si niste masti pentru par naturiste, dar fara ulei de ricin.o perioada am folosit herbel esences si parul meu parea incurcat si despicat, dar de o luna am inceput sa folosesc elseve total repair si parul a inceput sa isi revina. am uitat sa mentionez ca inainte sa imi intind parul cu placa aveam parul foarte des si din cauza placii acesta a inceput sa se rupa. si tocmai de aceea as vrea sa stiu cat de bun este samponul favisan. multumesc
zoeyN
Postat pe 22 August 2010 17:27
De la: zaharica, la data 2010-08-18 21:52:03si eu am parul gras...pentru ca asa l-am obisnuit.deobicei ma spal pe cap cand nu-mi sta bine(zilnic mai nou).uneori incerc sa-l mai coafez astfel incat sa nu se vada dar tot nu merge
intrebarea mea:spalatul zilnic il afecteaza?poate provoca in timp ruperea/distrugerea lui?

multumesc pentru ca te-ai oferit sa ne ajuti cu sfaturi.dragut din partea ta


Si eu imi spal parul zilnic pentru ca nu imi place cum sta,si iti voi spune sincer.
Atata timp cat nu folosesti sampon decat la radacina si un produs pentru utilizare zilnica,adica ceva mai delicat,nu e nici o problema.
blondiewishes
Postat pe 24 August 2010 18:11
De la: zoeyN, la data 2010-08-22 17:27:27buna. am si eu niste probleme legate de par. de 2 ani mi-l intaind cu placa aproape zilnic si a devenit putin ars la varfuri. vreau sa mentionez in acesti 2 ani, nu am folosit decat sampon si balsam la fiecare spalare. am auzit de un sampon numit "favisan" si cica ar fi foarte bun pentru regenerarea parului, iti face parul mai des, lucios si creste si mult mai repede. cunosc o persoana care foloseste acest sampon si chiar a dat rezultate. am parul blond putin inchis si nu m-m vopsit niciodata si nici nu am de gand sa o fac. inainte imi faceam parul foarte des cu placa pentru ca am parul nici drept nici ondulat, aproape ca nu are nicio forma. si as vrea sa imi dai cateva idei cum as putea sa il coafez. de cateva saptamani incerc sa nu imi mai intind parul cu placa decat o data pe samptamana. te rog daca ai putea sa imi dai cateva idei de cum as putea sa imi fac parul. folosind doar uscatorul de par si o perie si daca se poate imi poti recomanda si niste masti pentru par naturiste, dar fara ulei de ricin.o perioada am folosit herbel esences si parul meu parea incurcat si despicat, dar de o luna am inceput sa folosesc elseve total repair si parul a inceput sa isi revina. am uitat sa mentionez ca inainte sa imi intind parul cu placa aveam parul foarte des si din cauza placii acesta a inceput sa se rupa. si tocmai de aceea as vrea sa stiu cat de bun este samponul favisan. multumesc

Buun, mai intai trebuie sa iti spun ca parul tau trebuie sa fie foarte deteriorat daca nu ai folosit nici un tratament pentru repararea lui.
Mare atentie ca produsele herbal essences sunt unele dintre cele mai proaste roduse de pe piata,pline d parfum si coloranti,fara nici un avantaj.
Ca sa iti spun sincer,deobicei produsele din comert dau rezultate mult mai rapide decat cele naturiste..
Poti incerca masti cu galbenus de ou,ulei de masline cald,masca din avocado,iti poti unge varfurile cu miere.
Pentru ca parul tau sa isi revina cat de cat intr-o perioada relativ scurta.iti recomand sa tai 1 cm din varfuri,doar unul si ca in primele 3 saptamani sa iti faci o masca la doua zile+balsam la fiecare spalare.
Poti incerca sa folosesti produse pentru par cret fiindca sunt mult mai hidratante.Daca ai pe cineva plecat din tara roaga-l sa ti trimita o masca Elvive pentru par cret.E foarte hidratanta si chiar da rezultate.
Poti incerca cu incredere samponul favisan,fiindca este bun.Ca masti iti recomand de la Elseve-cea pentru reparare rosie si cea pentru par cret.De asemenea este ff bun tratamentul cu placenta de la kallos+balsamul herbal(cel verde)-Rezultate extraordinare.Foloseste masca si balsam din belsug fiindca doar asa dau rezultate/
In rest,se poarta parul natural.Poti incereca niste bigudiuri si vei avea niste bucle naturale.
Nu iti usca parul cu uscatorul,nu il freca cu prosopul si nu il pieptana cand e ud decat daca ai folosit mult mult balsam si e foarte descurcat.
Pentru orice sfat iti stau la dispozitie..
Alexandra
blondiewishes
Postat pe 24 August 2010 18:22
Buna! am parul saten de lungime medie ...sunt destul de multumita de el desi se ingrasa mai ales la radacina si trebuie spalat la 2-3 zile...acum problema mea e alta...de foarte putine ori mi-am uscat parul cu feonul si am vazut ca dupa aceea mi se electriza si parca se usca si parea degradat...programul de acum inainte nu cred ca imi va mai permite sa stau cu parul ud ore in sir pana se usuca natural si e asa cum imi place mie, stralucitor.Ce as putea folosi pentru a evita o oarecare degradare a parului datorata uscarii cu feonul? multumesc!
larysza
Postat pe 25 August 2010 00:03
Buna.Imi permit sa mi dau si eu cu parerea in legatura cu ingrasarea parului caci m am confruntat cu aceasta pr de ceva timp.Am descoperit acum cateva luni, la plafar samponul Herbagen(reparator capilar).Nu mai aveam sampon si l am luat fara sa ma gandesc prea mult.Sunt super multumita de el.Inainte era musai sa mi spal parul la 3, maxim 4 zile.Acum pot sta 5-6 zile fara probleme.Il spal cam la 5 zile pt ca m am obisnuit sa l spal des si mi se pare mult, sa l las nespalat o saptamana, dar oricum si dupa 5 zile arata f bine.Nu se mai ingrasa deloc.Pt mine acesta a functionat, ma refer la sampon, poate sunt de folos cuiva si merge ca si la mine.
Si acum am si eu o intrebare.Parul meu este blond inchis.Acum o saptamana mi am facut niste suvite.Putine si subtiri.Eu dupa fiecare spalare folosesc bigudiuri electrice, Remington, pe care le tin maxim 30 min.Intrebarea ar fi:acestea imi deterioreaza parul?Nu sunt f fierbinti, au un strat de material pe ele, dar ma gandesc ca acum suvitele sunt mai uscate si....Parul are lungime medie si folosesc balsam la fiecare spalare.Masti nu am folosit deloc.As prefera sa nu folosesc nici balsam, cateodata renunt si la el, vreau sa mi simt parul curat nu incarcat de tot felul de produse, dar fara balsam se cam incurca.
ibis
Postat pe 25 August 2010 13:01
buna.am cumparat de curand dupa net un set de extensii naturale dar din pacate nu se potrivesc cu culoarea parului meu.eu am parul saten inchis spre negru iar extensiile sunt negre-negre..am vrut sa le vopsesc cul parului meu dar mi-era teama ca nu o sa se prinda.credeti ca ar trebui sa le decolorez intai si apoi sa aplic vopseaua?...dac o sa le decolorez mie teama sa nu se strice? ..sau mai stiu eu ce?/ ...am intrb si pe fta aceea de la care leam luat si a zs ca nu stie sa intrb la un salon... ..va rog frumos ajutati-ma imi doresc demult aceste extensii si mie frica sa nu fi facut vreo greseala in legatura cu ele...
kudika318088
Postat pe 31 August 2010 00:22
mersi de autor. de cateva saptamani imi dau parul cu ulei de masline si il las 2 ore , apoi ma spal pe cap. da rezultate. chiar daca nu am folosit niciun tratament cat mi-am facut parul cu placa nu este chiar asa deteriorat, doar ca nu mai este la fel de des ca inainte. cat mai curand o sa imi cumpar si samponul favisan. mersi
zoeyN
Postat pe 8 Septembrie 2010 12:28
Buna! aveam parul negru vopsit, cam de 4 ani am fost bruneta si mi-a placut,mi-a stat f bine dar de aproape 1 an am decis sa renunt la negru. Culoarea mea naturala este blond inchis sau saten deschis,nu sunt prea sigura. Problema e ca momentan am mai multe culori in par(radacinile naturale, si mai multe nuante de ciocolatiu spre roscat pe lungimi). As putea sa ma decolorez sa revin la nuanta naturala ? Cat de mult mi-ar afecta parul decolorarea? Am parul cam fin, nu stiu daca ar fi ok o decolorare pt ca asa m-a sfatuit stilista sa il las sa se deschida de la sine.Mentionez ca am parul de lungime medie, mai lung de umeri, tuns in trepte si imi place sa il aranjez cu spuma , sa ii dau volum si aspect ondulat.
elenaioana
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:46
Inca o intrebare:) ce parere aveti voi despre mastile de tratament de la Kallos? Bune sau nu prea? am auzit ca ar cam ingrasa parul
elenaioana
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:49
De la: elenaioana, la data 2010-09-12 00:46:57Buna! aveam parul negru vopsit, cam de 4 ani am fost bruneta si mi-a placut,mi-a stat f bine dar de aproape 1 an am decis sa renunt la negru. Culoarea mea naturala este blond inchis sau saten deschis,nu sunt prea sigura. Problema e ca momentan am mai multe culori in par(radacinile naturale, si mai multe nuante de ciocolatiu spre roscat pe lungimi). As putea sa ma decolorez sa revin la nuanta naturala ? Cat de mult mi-ar afecta parul decolorarea? Am parul cam fin, nu stiu daca ar fi ok o decolorare pt ca asa m-a sfatuit stilista sa il las sa se deschida de la sine.Mentionez ca am parul de lungime medie, mai lung de umeri, tuns in trepte si imi place sa il aranjez cu spuma , sa ii dau volum si aspect ondulat.


numai cu decolorat nu o sa ajungi niciodata la ce ai avut inainte....ai grija ca e posibil sa-l arzi raaaau de tot.
esti din buc.?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:49
mai angelo...imi plake..cred ca vrei sa-ti cauti "jumatatea" ,,,aiki pe forum
cobra_dm
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:52
De la: kudika318088, la data 2010-08-31 00:22:47buna.am cumparat de curand dupa net un set de extensii naturale dar din pacate nu se potrivesc cu culoarea parului meu.eu am parul saten inchis spre negru iar extensiile sunt negre-negre..am vrut sa le vopsesc cul parului meu dar mi-era teama ca nu o sa se prinda.credeti ca ar trebui sa le decolorez intai si apoi sa aplic vopseaua?...dac o sa le decolorez mie teama sa nu se strice? ..sau mai stiu eu ce?/ ...am intrb si pe fta aceea de la care leam luat si a zs ca nu stie sa intrb la un salon... ..va rog frumos ajutati-ma imi doresc demult aceste extensii si mie frica sa nu fi facut vreo greseala in legatura cu ele...


daca sunt mai inchise decat culoarea ta,inchide parul tau. cu decolorat e posibil sa se aleaga praful de ele
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii par 3 De la: redvipera0 7 Februarie 2010 23:41
mi-e dor de blond 2 De la: kid_of_revolution 6 Ianuarie 2014 12:56
permanent 3 De la: Full_Metal_Jacket 3 Mai 2009 17:41
buna ... 2 De la: andreea_x 16 Februarie 2009 14:03
permanent 2 De la: kudika016376 3 Mai 2009 17:39