Setari Cookie-uri

Fetelor, am nevoie de parerea voastra sa clarific o situatie!

lui explica-i de ce consideri ca nu a fost ok ce a facut "prietena " ta , de ce te-a deranjat si ei ar trebui sa ii dai una peste ochi
kudika090507
Postat pe 30 Ianuarie 2010 20:21
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!






... ... barbati-tu mai poarta inca pampers ? ... sau face pe prostul ? ... nu cumva ia vazut careva (vecin, cunostinta, ...) intrind in apartament si s-a gindit ca il da de gol dupa ceva timp ? ...

... regula no. 1 intr-o familie - NICIODATA NU LASA ''PRIETENII'' SA CONFUNDE CASA TA CU UN LOC DE INTILNIRE ...
marco918
Postat pe 31 Ianuarie 2010 04:00
pe don'soara o mananca iar sotul tau face pe prostul.guilty amandoi!
maria33
Postat pe 31 Ianuarie 2010 04:04
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!




Ei si tu acum... S-a ivit oportunitatea si nici el nici ea n-au vrut sa-i dea cu piciorul. Putini sunt pe lume care n-ar fi incercat... De mirare e altceva: cum de ti-au ajuns la ureche toate astea. Pentruca nu ti-a facut nici-un serviciu sotul tau ca ti-a spus. In afara de cazul cand ai fi aflat oricum, si-atunci ti-a luat-o inainte precum coarda...
Nu-i frumos ca dupa ce-a facut-o ti-a mai si spus. Oare te crede atat de naiva? Daca-i asa povesteste-i si tu o patzanie identica unde rolul sotului tau sa fie jucat de tine, iar al prietenei de un prieten comun de-al vostrui. Si-ai sa vezi cum o sa-i cada, dupa cum o sa reactioneze....
Ei, am glumit fiindca ar fi prea riscant pentru tine...
Ndrusu
Postat pe 31 Ianuarie 2010 07:56
Mda..cei doi amici nu realizeaza ca lucrurile s-au schimbat. Mult! Unul dintre ei s-a casatorit, deci amicitia asta libera s-a cam incheiat... din pacate pentru ..amandoi, dar mai ales pentru ea, care se pare ca inca se mai sprijina pe sotul tau. Eu cred ca ar trebui ca fiecare sa realizeze rolul pe care de acum il are. Casatoria nu inseamna izolare completa, de acord, dar unele lucruri nu se mai pot face pur si simplu. De acum incolo sunteti tu si cu sotul tau pe acelasi drum, iar ceilalti trebuie sa isi mai vada si de ale lor, fara ajutorul vostru. Si pe viitor, cand ai probleme, ia-ti sotul cu tine. De aia l-ai luat - sa te ajute la nevoie. Si asta e o chestie reciproca.
Acum poate mesajul meu pare demodat, dar daca nu v-ati luat ca sa fiti o echipa voi doi, atnci de ce v-ati luat? Sa faceti o echipa de fotbal cu altii/altele ...?! trebuie sa trasati niste reguli, cel putin.

Bafta multa si iubire.
lilly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 10:22
De la: kudika076984, la data 2009-11-03 18:51:18clandestine, domnisoara nu este deloc saraca. A cheltuit in seara aceea de 3-4 ori pretul unei camere de hotel...
2. Stie de consecintele care ar urma in caz de o noua asemenea greseala. Singurul lucru care a fost ok, ca mi-a spus el insusi cand l-am sunat despre situatie, si era si prietenul sau la el. Daca mi-ar fi ascuns, atunci nu i-as mai fi dat nici o sansa.
3. pai, domnisoara considera ca este un lucru ”normal” si i se pare nepotrivita revolta mea. A zis ca nu s-a gandit ca va fi o problema faptul ca doarme cu sotul meu in absenta mea.




1. pe ce a cheltuit in seara aia de 3-4 ori cat costa o camera la hotel??? ..pe bautura, mancare..sau ce???
2. ca ti-a zis el singur, a facut-o ca sa nu crezi tu ca s-a intamplat ceva
3. aceasta domnisoara daca considera ca e ceva normal,deci sigur ii place de sotul tau si i se pare normal sa se mai repete cand mai are nevoie de-o camera sau s-o ajute cine stie cum
4. si chiar daca s-ar fi intamplat ceva intre ei nu ti-ar fi recunosct...te asigur....si-ar fi dat foc la valiza amandoi si ar fi agravat lucrurile
5. aceasta domnisoara nu-ti este deloc prietena si tine-o la distanta
6. ai grija sa nu se intalneasca cu ea fara stirea ta in alta locatie......
dani_pisi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:20

......sau atrage-l in plasa zii ca pleci iar ptr 3 zile .......si de fapt de intorci in seara respectiva acasa fara sa stie ...si vezi cu cine il gasesti.....asa iti dai seama daca ei mai au o relatie......sau poate nu-l gasesti acasa , acum e precaut si pleaca cu ea in alta parte....... mult succes!!!
asteptam sa ne mai scrii ce ai mai facut........
dani_pisi
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:39
http://www.ilovemilka.ro/mesaj?msgid=f7a29752b0b80d7c28dc7e2092419f99 votati si voi va rog
MihaiBoca
Postat pe 31 Ianuarie 2010 21:20
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!




Sotului tau nu i sa parut nimic deplasat deoarece ajuta o prietena la nevoie,si tocmai de aceea ti-a marturisit,si a luat decizia de unul singur pt ca stia ca tu ai alte probleme mai grave,decat sa te gandesti la prietena voastra care nu are unde dormi,iar ea draguta de ea,sigur e indragostita de sotul tau si se multumeste cu clipele furate ca sa stea langa el,eu as chemao la o discutie la care sa fie de fata si sotul,care sa-si dea seama ce sa intamplat de fapt si de ce esti asa preocupata,no mai lua pe ocolite ca tu gresesti.
Ele_ely
Postat pe 2 Februarie 2010 14:19

ar cam trebui sa ne mai raspunda doamna ce a facut cu sotul!!!
dani_pisi
Postat pe 3 Februarie 2010 11:28
Ce situatie , intr-adevar e ciudata coincidenta asta ca asa-zisa prietena apare cand nu esti tu, insa nici sotul tau nu a procedat corect, insa eu am alta nelamurire: SCRIAI LA INCEPUT CA TREBUIA SA VINA UN COLEG SA DOARMA CU SOTUL TAU, pai ala a mai venit?, au dormit toti trei?, au facut-o posta? sau pana la urma a fost doar ea cu sotul tau! Si o alta chestië: ce te macina mai mult ca intre ei s-a intamplat ceva, sau procedura sotului fata de tine?

1.Daca te macina ideea ca s-a petrecut ceva intre ei doi, poti sa ii pui fata in fata, eventual daca a fost si colegul ala al lui, invita-i pe toti la o cafea si din reactii si priviri iti poti da seama de mai multe treburi. Respectiv si comportamentul sotului tau fata de ea, de aici inainte iti poate da de inteles multe, in sensul ca daca domnisoara a dormit la voi tocmai atunci, pt ca oamenii cautau momentul prielnic sa si-o ¨traga¨, probabil ca vei mai da de ea si cu alte ocazii asa-zise intamplatoare in care ei vor incerca sa ramana singuri, sau cu siguranta se vor da cumva de gol. Totusi faptul ca ti-a spus ca a venit si a dormit la voi, ma face sa cred ca nu s-a petrecut nimic intre ei, daca se petrecea cred ca mai degraba nu iti spunea si o tot tinea cu colegul inainte...

2.Daca te framanta insa atitudinea sotului, ca nu ti-a spus de ea etc spune-i exact cum stau lucrurile, lamureste-l ca e pt prima si ultima data cand accepti asa ceva. Si in plus aia de ce trebuia sa doarma tocmai in pat cu el? pe jos nu putea sa doarma...oricum ar fi e de neconceput, si cred ca ar trebui sa te iei nitel si de asa zisa prietena, prea vine si se instaleaza la tine in casa de parca ar fi casa ei
oana84onutza
Postat pe 3 Februarie 2010 20:24
De la: dani_pisi, la data 2010-02-03 11:28:58
ar cam trebui sa ne mai raspunda doamna ce a facut cu sotul!!!


Cum adica? Doriti sa-i spuna in detaliu si amanuntele? Sex "normal", sex oral si cine stie... poate si anal?
Si chiar credeti ca s-ar bucura doamna sa le afle toate amanuntele-astea?

Singurul lucru pe care o sa-l mai faca doamna, e sa-i plateasca onor sotzului cu-aceeasi masura. Si daca o sa-i placa, cu masuri mai multe...

La urma urmei, ce mai conteaza, asa-i viatza... e mult prima data, restul vine de la sine...
Ndrusu
Postat pe 19 Februarie 2010 06:45
buna
sa fim direct si la obiect .daca sotul tau ar fii in locul ta ce ar fi facut?
nici nu iti vine prin cap ce ar fii facut .adica lucruri urate sa dormi cu un amic in patul vostru .e deva violare de intimitate.
nu am nimik cu prieteniile si amicitiile dar regulile de viata intima trebuie respectate.si nu mai suntem copii mici sa dormim la unul si la altul cand 2 sunt casatoriti .e viata de cuplu .acum ii permiti sa doarma,maine a sa vina si vecina sa sa certat rau cu vecinul si etc .scuzati sa va zis
in viata de cuplu si mai ales casatoriti cred ca trebuie sa existe o bariera si o precedenta la pers
dar bariera stiti la ce sa o folositi
mony27
Postat pe 9 Martie 2010 19:43
binenteles ca au '''pus-o'';asta te face sa-ti pierzi increderea in el;e mare fustangiu;ai grija sa nu faci un copil cu el
kudika152053
Postat pe 26 Martie 2010 13:32
S-ar putea sa faci din tantar armasar, e posibil ca el sa nu isi fi dat seama de ceea ce face, sa fie adevarat ceea ce spune. Din cate am inteles mai era un prieten acolo , il crezi in stare de sex in grup cu prietena ta la doar 6 luni de casatorie?
Cred ca orice barbat ar fii mai inteligent si daca chiar si-ar dori sa faca ceva cu ea sau cu oricare alta nu si-ar folosi patul conjugal si cu atat mai putin ti-ar spune dupa.
Iar cat despre ,, prietena ta" cred ca ar trebui sa te indepartezi de ea , cu asa prietene ce nevoie mai ai de dusmani? nu merita prietenia ta atata timp cat nu stie sa te respecte.
iar despre casnicia ta nu face lucruri pe care le poti regreta si ai grija cand iti alegi prietenele.
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:52
nu as accepta niciodata asa ceva sotul meu a luat pe cinava in masina si am facut scandal ,dar sa se mai puna si in pat .asta nu este casnicie ,te-a luat drept proasta .maine poimaine o sa-i ceara si sfaturi si tu ai s-a fii cenusereasa ,ori ii spui adio ori iei legatura cu parintii vostri ,tu de ea nu scapi odata intrata in viata voastra
kudika028670
Postat pe 21 Mai 2010 10:37
De la: Ndrusu, la data 2010-02-19 06:45:52
De la: dani_pisi, la data 2010-02-03 11:28:58
ar cam trebui sa ne mai raspunda doamna ce a facut cu sotul!!!


Cum adica? Doriti sa-i spuna in detaliu si amanuntele? Sex "normal", sex oral si cine stie... poate si anal?
Si chiar credeti ca s-ar bucura doamna sa le afle toate amanuntele-astea?

Singurul lucru pe care o sa-l mai faca doamna, e sa-i plateasca onor sotzului cu-aceeasi masura. Si daca o sa-i placa, cu masuri mai multe...

La urma urmei, ce mai conteaza, asa-i viatza... e mult prima data, restul vine de la sine...



esti sigur ce zici??????
de multe ori ca sa incepi ptr prima oara e foarte greu!!!!!!
dani_pisi
Postat pe 23 Mai 2010 11:10
daca nu conteaza si parerea ta ,de ce dracu mai stati impreuna/e ca si cum te-ar fi inselat/adu' si tu un coleg acasa ,/[eu asa as face]
denis_roxana
Postat pe 30 Decembrie 2010 07:14
pot sa iti spun un singur lucru...daca sotul meu ar fii facut asta,ar fii iesit cu scandal...imagineaza-ti doar situatia invers...oare el cum ar fii reactionat...e greu de crezut ca acea "prietena" putea dormi in pat cu doi barbati,pe care ii cunostea si sa faca pe Sfanta,mai ales ca avea alte posibilitati...
anca_88
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:58
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!


din 2009? cam de mult. totusi, o sa incerc un raspuns.
dupa parerea mea, el a gresit mai mult pentru ca e mai "apropiat" de tine, ca sa zic asa. ar fi trebuit sa se gandeasca mai mult la tine si la faptul ca o asemenea comportare te-ar putea afecta. putea macar sa te intrebe daca esti de acord. iar daca as fi fost eu in locul respectivei m-as fi gandit ca pot aparea discutii si as fi preferat sa dorm in masina, daca ar fi fost cazul.
daca as fi fost in situatia ta si eu m-as fi suparat. cat despre alte lucruri, nu ma pronunt. pentru ca am citit doar punctul de vedere al uneia dintre "partile" implicate.
daca ne casatorim sau cunoastem o persoana speciala asta nu inseamna ca trebuie sa ne "dam la o parte" prietenii. dar anumite situatii care pot da nastere unor banuieli si discutii ar trebui sa le evitam, din respect pentru persoana de langa noi. iar prietenii nostri nu ar trebui sa ne puna in situatii jenante, daca ne sunt cu adevarat prieteni.
amedeea79
Postat pe 30 Martie 2011 17:59
eu ma intreb daca si sotia celuilalt prieten stie ca el a dormit cu alta in pat? si preietenul de ce dormea la ei? mie mi s-ar oparea ciudat ca sotul meu sa plece sa doarma la un prieten pe motiv ca sotia acestuia nu e acasa. nush daca am inteles bn, dar prietenul a dormit la sot toata saptamana? pai sunt bisexuali,sau ce? normal ca i-a spus ca au chemat-o si pe aia. ca oricum exista posibilitatea sa afle de la vecini cand venea acasa. asa ca s-a ""acoperit"" facand pe naivul si spunandu-i chiar el ca si cum ar fi ceva neinsemnat.eu daca l-as prinde facand asa ceva nici n-as mai sta la discutii. m-ar gasi cu bagajele facute la usa si i-as spune din mers sa-si cheme prietena sa-i tina de cald.
kudika372775
Postat pe 1 Aprilie 2011 12:35
Eu zic s-o adoptati, sa-i amenajati camera si sa va faceti si vacantele impreuna,de ce nu? prietenii se tin aproape,nu? :)))

Acum la modul serios eu zic sa mai provoci tu o astfel de intamplare si sa-i prinzi in flagrant,ca sa te convingi pe tine ca treaba pute.Noi suntem siguri.
Tu incerci sa le gasesti scuze,e o reactie normala insa nu vezi padurea de copaci.
Hai, faceti o seara de distractie (vin+carti), va faceti manga toti si da-te obosita, adormi pe-o canapea "inconstienta". Sa ne spui si noua ce-ai visat pe urma,okey?
sonike
Postat pe 15 Iunie 2011 10:09
parerea mea este ca ei se ca simt bn in afara relatie, intelegi tu la ce ma refer.... poate ca o fac de mult timp si la amandoi le convine asa, vrajeala pe care a bagat-o el nu o crede nici macar EL, e prea pe fata.... sincer, poate peste un timp ai sa vezi ca am avut perfecta dreptate si asta pentru ca am cunoscut niste persoane care faceau exact aceelasi lucru, ea era cu un tip, el nu vroia ceva serios, dar se simteau f bn in pat, asa ca si-au facut amandoi relatiile pe care le cautau (si nu le gaseau intre ei, la ei era decat atractie sexuala si atat), si cand aveau pofta unul de altul se sunau, la fel, toata lumea ii stia de CEI MAI BUNI AMICI!!!!!!! eu zic sa ai grija....
kudika408351
Postat pe 21 Iunie 2011 16:29
Instaleaza camere ascunse, microfoane,..aparatura de spionaj si fa-te ca lipsesti 2-3 zile. Ia sa vedem daca corespunde cele inregistrate cu cele spuse la telefon ?!!?

Vizitiul_tm.
vizitiul_tm
Postat pe 25 Iulie 2011 15:39
nici mie nu mi s are normal...d ex sa fiu eu maritata si sa doarma una cu sotul meu in timp c eu nu sunt aksa pai o bat p aia pana face p ea:))) i-as spune sotului, ori noi ori prietena ta alege!
kudika324283
Postat pe 3 August 2011 13:40
in legatura cu cazul...mi-am adus aminte de un banc...doi tineri cand s-au casa torit au hotarat ca in cazul in care se inseala unul pe celalalt...sa puna cate un bob de orez intr-un borcan numai de ei stiut (fiecare cu borcanul lui)
ajungand la batranete...stand acasa si neavand ce face s-au gandit sa vada care pe care a inselat mai mult.
au scos borcanele si au numarat boabele.
primul mosul...a gasir 20de mi de boabe...
apoi baba...5 mii de boabe.
la care mosul rosind ...a inceput sa-i ceara iertare pentru faptul ca a inselato atat de mult.
dar baba ii raspunde ..."stai tu linistit daca ai sti de cate ori ai mancat tu pilaf din boabele din borcan"
PRALEA_
Postat pe 3 August 2011 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Are un respect profund pentru parintii lui..... 8 De la: kudika012552 15 Martie 2010 16:46
de ce majoritatea barbatilor se schimba dupa casatorie? 100 De la: kudika_27074 9 Septembrie 2013 06:39
Destin sau ce ! 19 De la: ella67 14 Ianuarie 2009 15:11
Casatoria la varste fragede(exclus rromi) 13 De la: cozy 28 Iulie 2010 10:29
Casatorie intre persoane de acelasi sex 1 De la: kudika_1033628 4 August 2018 23:18