Setari Cookie-uri

Fetelor, am nevoie de parerea voastra sa clarific o situatie!

Ma bucur sa aud ca putinele mele sfaturi, te-au ajutat.(eu asa vad lucrurile)Foarte bine ca si-a recunoscut greseala si imaturitatea de care a dat dovada sa va tineti departe de intrusa aceasta si deocamdata, te rog pe cat poti, incearca si nu o mai pomeni absolut deloc nici pe ea, nici ce a fost, DAR sa fi mereu cu ochii in patru(asta pentru a nu mai pati la fel si pt. a nu se intampla ceva asemanator sau chiar mai rau, asa cum spunea si catalina 69 " daca te a înºelat o data, poþi fi sigurã cã o va mai face...va fi o stare de permanenþã...eu sper sã nu fie adevarat."sti vorba aceea...paza buna,trece primejdia rea...asa ca prin sondaje ...cand si cand...mai verifica-l subtil, discret, asta fara ca el sa isi dea seama.Bafta si mult curaj sa poti trece peste toate
ceciliacecy
Postat pe 4 Noiembrie 2009 22:01
cred ca domnisoarei tocmai i-a tras-o....am impresia ca ei traiesc de mult impreuna....e ceva necurat la mijloc...ca doarme la o prietena...ba in masin ba nu stiu ce...si a ajuns in pat cu sotul tau..undeva e o greseala...undeva este o buba!!!
Lovesunshine
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:31
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!

draguta mamii nu exista prietenie intre un barbat si o femeie! sotul tau iti arata o lipsa de respect totala aducind o alta femeie in patul conjugal! face pe inocentul dar el si tipa in cauza au clar o relatie ,altfel ea nu si-ar fi permis sa ramina peste noapte in patul unui barbat casatorit! astia doi sint doi nemernici care etaleaza o presupusa prietenie ca sa te manipuleze pe tine sa accepti relatia lor si sa si-o traga linistiti sub ochisorii tai!
FRANNNCE
Postat pe 5 Noiembrie 2009 11:45
Zi-le FRANNNCE, ca le zici asa de bine!


Draga mea, o femeie e mai dragalasa cand o face pe naiva...Dar asta nu inseamna ca si trebuie sa fii una!
Hello! La naiba, in puii mei!!!i Deschide ochii!
laurabalaura
Postat pe 5 Noiembrie 2009 22:04
In pimul rand nu are ce cauta nici o alta femeie la sotul tau in pat chiar daca este vb de sora ta nu de o amica sau in cazul tau martora de la cununie...el poate nu a facut nimic,poate nici ea,poate nici nu s-au gandit sa o faca...insa asta se poate intampla o data de doua sau de trei in final este de ajunsa sa treaca de o bariera scurta gen sa o atinga din greseala sau ea pe el,sau dintr-o gluma sa dea intr-o apropiere ssi sa se ajunga la sex... El trebuie sa inteleaga ca nu are ce cauta o alta femeie in locul tau iar daca ea nu are unde dormi va trebui sa se gandeasca de 2 ori pana pleaca de acasa,daca nu o face nu mai e problema voastra...
Sincer nu stiu ce s-a intamplat acolo,nu vreau sa stic mai rau apele dar parerea mea,este vb de sex...iar daca se dovedeste ca este asa,cu siguranta asta nu se intampla de o zi ci de mult mai mult timp...stii....lucrurile care se ascund,se ascund la vedere...de aceea poate ti-a si aruncat ,,din intamplare ca a dormit cu ea,ca si cand nimic nu s-a intamplat"....asa iei si tu lucrurile mai usor si mai firesc iar el scapa si de teama ca ai afla din alta sursa mai tarziu...
miruna09
Postat pe 7 Noiembrie 2009 03:46
parerea mea nu mai dramatiza. o fi acea gagicuta cu ceva idei dar daca lasi ca toate nimicurile sa iti afecteze relatia te-ai dus pe apa... nu are rost sa reactionezi asa .incearca sa ai incredere cel putin de data asta in sotul tau si impuneti punctul de vedere. spunei ca daca se mai intampla o sa actionezi drastic dar nu o face acum poate chear nu sa gandit ca sar putea sa ai o problema impotriva acestei fapte avand in vedere ca o consideri prietena pe aceasta "martora la casatoria voastra". eu nu as lua pe ultima de pe lista prietenelor sa imi fie martora deci ai putin mai multa incredere in tine si in sotul tau in cea mai mare parte in relatia voastra.
oana_ruxi
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:10
interesant! domnisoara in cauza si a petrecut noaptea in acelasi pat cu 2 barbati insurati si i se pare ca a avut parte de un tratament prea categoric?????????? cred ca ea nu stie ce pot face 2 neveste suparate, adunate la un loc. sa se tina departe, cat mai poate. ha ha
cat despre sot, of of...de ce sa fie el mai altfel decat altii daca e singurel acasa? ce mi spune mie asta? ca atunci cand e singur abia asteapta sa si faca de cap? sau ca se simte inlantuit alaturi de proaspata si tanara sotie? cred ca ar trebui sa disacutati serios problema. femeia aceea nu trebuia sa stea acasa la voi mai mult de jumatate de ora daca era doar o amica si din moment ce a vazut ca tu nu esti acasa peste noapte. deci.........
alt punct de vedere. atunci cand sotul tau va pleca de acasa cheama ti la tine o prietena maritata si mai apoi un amic, tanar, chipes si mai ales necasatorit cu care sa va petreceti inocent noaptea. ce va crede el despre asta? cum va trece el peste acest lucru? macar teoretic, si tot trebuie sa vorbiti despre asta. nu instig la nimic nu ma intelege gresit. doar sa inteleaga si el sentimentele tale.
anda_a
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:26
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09
Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.



probabil a dormit la mijloc , intre ei.
oau!!! ce fericire pe ea!!
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 23:38
Asta da sot! Nu te supara dar a fost primul meu gand cand am citit ce ai scris.
Ea este o femeie ca oricare alta si nu iti datoreaza nimic. In locul ei poate fi si vor fi cu siguranta alte 1000 de femei, fara nici cea mai mica diferenta intre ele. Dar trebuie sa si gaseasca norocosul casatorit care sa nu-si respecte sotia intr-un asemenea hal.

In casa ta nu are cine sa intre in lipsa ta peste noapte. Nici barbat, nici femeie, nici macar mama lui daca tu NU AI FOST ANUNTATA SI INTREBATA CE PARERE AI DESPRE TREABA ASTA.
Cum spuneam, halal barbat...aaaa... jucarie, ti-ai luat pe post de sot.
liliana2005
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:17
dar de ce nu s-a dus sa doarma la celalalt barbat insurat? oare pentru ca era nevasta-sa acasa?
cat de naiva poti fi...
Madalina2808
Postat pe 10 Noiembrie 2009 14:15
De la: Madalina2808, la data 2009-11-10 14:15:10dar de ce nu s-a dus sa doarma la celalalt barbat insurat? oare pentru ca era nevasta-sa acasa?
cat de naiva poti fi...


Ea nu e naiva, sunt convinsa de asta. Motiv pentru care a cautat sa afle parerea cator mai multi oameni. Doar ca in situatiile de genul asta iti doresti din tot sufletul sa-ti crezi partenerul, sa nu te minta si sa nu isi bata joc.
liliana2005
Postat pe 10 Noiembrie 2009 16:51
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!

ai grija astea sunt curve nu prietene
kudika056214
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:53
e mai mult decat evident ca au o relatie..si nu de acum. Sa fii convinsa ca "s-au culcat" in acelasi pat..nu au dormit. Iar daca el insista sa te faca sa crezi ca nu are de-a face cu ea e un mare nesimtit. Cred ca ar trebui sa o iei pe ea la o discutie si sa nu ii dai de inteles ca nu esti sigura pe tine, din contra, vorbeste ca si cum ai stii sigur ca au o relatie. nu o lasa sa te intimideze si nu te lasa convinsa ca nu e nimic intre ei.

Succes!

PS: daca poti tine-ne la curent cu evolutia lucrurilor :*
amber_sweetdreamer
Postat pe 12 Noiembrie 2009 00:02
Am ramas uimita cand am citit mesajul tau!!
Ai toate motivele sa te superi! Putea sa fie si sora ta...tot nu avea ce sa caute sa doarma in acelasi pat cu sotul tau..clar! nu avea ce sa caute acolo... nu suntem copii.....gandim mult mai departe pt ca exista motive...cine nu se pune cu adevarat in situatie..nu are cum sa inteleaga...
scuza-ma ca spun..dar cred ca in relatia voastra tu ai fost putin ,,naiva,, cu voie sau fara voie.
mikifr
Postat pe 12 Noiembrie 2009 00:46
Azi mi-am facut cont special pentru povestea ta.Draga mea sincer sper ca ti-ai rezolvat aceasta poveste.Nu stiu daca este tarziu sau daca inca mai ai aceeasi dilema sau au mai aparut altele.Sper insa ca ti-ai dat seama de adevar,iar acesta este ceea ce simti tu prima data .Am fost intr-o situatie similara si eu ,iar acel "prietem"ma insela si ziua cand eu eram la munca nu numai cand nu eram...asa ca fii sigura pe tine ca barbati gasesti ,mai ales ca esti tanara si ai viata lunga de batut.Te pup si iti doresc succes iar de acum incolo daca mai este cazul nu mai lasa lucrurile sa iti scape de sub control.Casa ta nu este hotel iar barbatul nu-i tramvai !El poate nu te mai iubeste daca iti creaza cea mai mica problema si indoiala.
kudika083485
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:22
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!



Banuiesc ca sotul tau impreuna cu amica lui au avut candva (si cred ca inca mai au) o aventura sexuala. Iar sotul tau se pare ca nu este impotriva acestui lucru.

Eu nu cred in prietenia dintre femei si barbati, intotdeauna intre o femeie si un barbat, care sunt amici/prieteni, va aparea si flirtul sau macar se vor ivi ganduri cu conotatie sexuala, daca nu chiar mai mult de atat.

In relatia ta, trebuie sa-i spui sotului ca nu mai accepti ca el sa aiba amicitii cu alte femei si ca aceste femei sa doarma la voi. Fii hotarata si nu te mai lasa manipulata de el, in momentul in care intuitia iti spune ca un lucru nu e in regula, increde-te in intuitie, indiferent de ce-ti spun cei din jur.

In privinta amicelor sotului tau, nu cred ca vei rezolva mare lucru aratandu-le linkul cu mesajele noastre, deoarece ele nu-si vor schimba felul de a fi, doar pentru ca o parte dintre noi dezaproba comportamentul lor. Cel mai bine rezolvi situatia, nemaiacceptand compromisuri de dragul sotului si interzicandu-i sa se mai intalneasca cu amicele lui sau sa le aduca in casa cand tu nu esti de fata.

Iti doresc mult succes!

Mai doresc sa mai iti scriu un lucru: a fi casatorit nu este sinonim cu a fi o persoana fidela. Sunt multe persoane casatorite care isi inseala partenerii de cuplu fara cea mai mica remuscare.
franziska_eu
Postat pe 13 Noiembrie 2009 12:34
parerea mea este ca.....e ceva putred la mijloc........si....fii atenta cu acest ''sot'' al tau......cine stie mai tarziu............
katy21_w
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:44
De la: Franzi, la data 2009-11-13 12:34:45
Banuiesc ca sotul tau impreuna cu amica lui au avut candva (si cred ca inca mai au) o aventura sexuala. Iar sotul tau se pare ca nu este impotriva acestui lucru.

Eu nu cred in prietenia dintre femei si barbati, intotdeauna intre o femeie si un barbat, care sunt amici/prieteni, va aparea si flirtul sau macar se vor ivi ganduri cu conotatie sexuala, daca nu chiar mai mult de atat.

In relatia ta, trebuie sa-i spui sotului ca nu mai accepti ca el sa aiba amicitii cu alte femei si ca aceste femei sa doarma la voi. Fii hotarata si nu te mai lasa manipulata de el, in momentul in care intuitia iti spune ca un lucru nu e in regula, increde-te in intuitie, indiferent de ce-ti spun cei din jur.

In privinta amicelor sotului tau, nu cred ca vei rezolva mare lucru aratandu-le linkul cu mesajele noastre, deoarece ele nu-si vor schimba felul de a fi, doar pentru ca o parte dintre noi dezaproba comportamentul lor. Cel mai bine rezolvi situatia, nemaiacceptand compromisuri de dragul sotului si interzicandu-i sa se mai intalneasca cu amicele lui sau sa le aduca in casa cand tu nu esti de fata.





Mai doresc sa mai iti scriu un lucru: a fi casatorit nu este sinonim cu a fi o persoana fidela. Sunt multe persoane casatorite care isi inseala partenerii de cuplu fara cea mai mica remuscare.



ferice de sotul tau. daca ai!
geo_xx
Postat pe 14 Noiembrie 2009 14:34
un d-o-b-i-t-o-c mare
kudika084005
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:33
te-ai gandit ca e posibil ca acel prieten sa nu fi ramas peste noapte? stii..barbatii se mai acopera
olgisz
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:48
poate a ramas si a facut noaptea mai interesanta!
Madalina2808
Postat pe 20 Noiembrie 2009 09:00
Oricum sotul tau nu se poate casatori cu ea, cel putin deocamdata. Stiu ca cica la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Nu, nu este bine ca ea sa doarma in acelasi pat cu sotul tau, daca poate dormi la o prietena de-a ei.
kudika081126
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:20
De la: olgisz, la data 2009-11-18 19:48:48te-ai gandit ca e posibil ca acel prieten sa nu fi ramas peste noapte? stii..barbatii se mai acopera


Asta asa e, se acopera...stiti care e diferenta intre femei si barbati la faza asta?

Sotia vine acasa dimineata tarziu, dupa ce lipsise toata noaptea de acasa.
-Unde ai fost?, intreaba sotul...
-Am dormit la cea mai buna prietena a mea.

Sotul pune mana pe telefon si le suna pe toate cele 10 femei despre care stia ca sunt cele mai bune prietene ale sotiei, dar nici una nu confirma ca aceasta ar fi petrecut noaptea acolo...

Acum Viceversa

Sotul vine acasa dimineata tarziu, dupa ce lipsise toata noaptea de acasa.
-Unde ai fost?, intreaba sotia...
-Am dormit la cel mai bun prieten al meu.

Sotia pune mana pe telefon si suna la toti cei 10 barbati despre care stia ca sunt cei mai buni prieteni ai sotului. Dintre acestia, 8 ii confirma faptul ca acesta a dormit la ei peste noapte, iar 2 se jura ca acesta este inca acolo. :)):)):))

Oricum eu zic ca daca ti-a zis cu gura lui despre faptul ca a ramas respectiva peste noapte la voi acasa, probabil sa nu se fi intamplat nimic...altfel prima reactie ar fi fost sa-ti ascunda acest lucru, ca oricum nu aveai de unde sa afli...
shackalu
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:37
De la: kudika081126, la data 2010-01-04 01:20:49Oricum sotul tau nu se poate casatori cu ea, cel putin deocamdata. Stiu ca cica la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Nu, nu este bine ca ea sa doarma in acelasi pat cu sotul tau, daca poate dormi la o prietena de-a ei.


te-ai dus departe rau. strange bani pt biletul de intors

1. acu doua luni deja s-au impacat daca nu vedeti
2. pacat ca majoritatea parerilor inclina in defavoarea lui
3. era de asteptat
4. un barbat NICIODATA nu va recunoaste, poate numai cu dovada in fata si cine stie daca si atunci. asa ca niciodata n-o sa stii ce s-a intamplat in seara aia.
5. tu il cunosti mai bine, trage-ti singura concluziile si mergi mai departe.
Boca
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:13
De la: kudika076984, la data 2009-10-28 14:22:09 Sunt casatorita de 6 luni si la sfarsitul de saptamana care a trecut am fost plecata cateva zile de acasa (probleme personale legate de mama). Sotul meu (26 de ani) a ramas acasa si a
venit la el un prieten din facultate (care se afla intr-o relatie serioasa), care a dormit la noi pana eu am fost plecata. Pana aici totul bine si frumos...

Sambata, le face o vizita o amica de-a sotului meu, care ne-a fost si martor la casatoria civila. Ea (26 de ani, intr-o relatie serioasa) locuieste la 50 de km de orasul nostru. Stiam ca a trecut pe la noi in vizita. A doua zi insa mi-a spus sotul ca a si dormit la noi. Eu eram plecata iar ea i-a cerut sotului meu sa o primeasca pe ea sa doarma la noi si el a acceptat, fara sa ma intrebe. Ea ar fi trebuit sa doarma la o prietena a ei.

Precizez ca locuim in garsoniera si avem un singur pat dublu in care a dormit ea, prietenul sotului meu si sotul meu.

Motivele invocate:

- Prietena ei a agatat pe un barbat la club si nu a putut sa o mai primeasca pe domnisoara.

- S-a mai intamplat ca ea sa doarma in ultimii ani la el (actualul meu sot) inainte ca noi doi sa fim impreuna.

- A existat un incident: doua luni in urma ea a dormit cu mine si sotul meu in acelasi pat. Aceasta a fost marea mea greseala, pe care o regret enorm! Insa trebuie sa precizez ca sotul meu insistase si m-a rugat sa o las la noi, deoarece ne-a fost martora la casatoria civila si nu este frumos sa o lasam sa doarma in masina. Ea venise atunci sa doarma la o prietena si aceea i-a zis seara ca nu mai poate sa o primeasca. Mi s-a prezentat situatia ca fiind de exceptie, UNICA, o conjunctura nefericita din viata ei, la care eu trebuia sa dau dovada de intelegere si bunatate. In nici un caz nu era vorba ca va deveni o obisuinta! Dar exact aceeasi ”intamplare nefericita” s-a repetat si acum (ce coincidenta), cand stia ca eu sunt plecata de 3 zile!

- Ei doi au fost doar amici. Ei nu au considerat ca este ceva problema in acest lucru (de a dormi in continuare in acelasi pat). Chiar el mi-a spus a doua zi de intamplare fara sa i se para ca a facut ceva gresit. Aceasta a fost si motivul pentru care el a zis ca nu m-a sunat sa ma intrebe, ci a luat de unul singur decizia de a o lasa sa doarma la noi in absenta mea. I s-a parut normal.

Contraargumentele mele:

- Diferenta intre ”alte dati” si sambata noaptea a fost ca el este deja casatorit de 6 luni si sotia lui (adica eu) nu era acasa!;

- Ea trebuia sa doarma la prietena ei si trebuia sa rezolve cu ea problemele legate de cazare;

- Ea a facut facultatea la noi in oras si mai avea cunostinte, nu trebuia sa apeleze neaparat la sotul meu;

- Are masina personala si s-ar fi putut intoarce in localitatea ei, chiar daca era deja miezul noptii. Domnisoara nu consumase alcool.


Am nevoie de parerea voastra:

1. Despre comportamentul sotului meu (el sustine ca nu a constientizat gravitatea lucrurilor si motivele supararii mele);


2. Despre comportamentul ei si a altor fete ca ea (care interpreteaza prietenia ca libertate de a dormi in pat cu sotul altei femei cand ea este plecata).


Va rog sa fiti sincere si directe, deoarece vreau sa le arat acest link!




Eu zic ca despici f mult firu-n patru. Daca au dormit impreuna nu inseamna ca se si atrag sexual si s-a intamplat ceva de genu asta. Oricum, fiinddca te deranjeaza, spune- le la amandoi ca te deranjeaza si ca tu preferi sa nu se mai intample. Cu calm. Si cu asta basta.
goanga2000
Postat pe 6 Ianuarie 2010 21:58
Poata pana acum s-a rezolvat situatia...eu zic sa mai astepti si sa vezi daca se va mai intampla acest incident...e clara treaba. Pana atunci nu ar trebui sa te crizezi si sa te enervezi degeaba.
Si la urma urmei, ai si tu amici, nu? ;)
whitewillow123
Postat pe 17 Ianuarie 2010 06:02
Eu cred ca ai perfecta dreptate sa te simti deranjata de comportamentul amandorurura......Probabil si ''prietena ei'' o fi patit aceasi figura de nu a vrut sa o mai primeasca la ea acasa.Discuta cu sotul tau, supen-i ce simti, si ca nu vrei ca''prietena'' sa mai vina sa inopteze la voi......ce e hotel?Daca esti apropiata si de ea ii poti spune acealsi lucruri.A...mai aveai un pat era altceva dar asa?
jeanpierre
Postat pe 30 Ianuarie 2010 15:08
eu sunt mai matura ca tine si , daca vrei tii cont de sfatul meu. eu nu am tolerat niciodata astfel de comportamente chiar de la inceputul relatiei mele cu sotul meu(si atunci cand nu eram inca casatoriti). dar nici sotul meu . prieteniile de familie au fost mereu cu bun simt si FIECARE CU ALE LUI . o singura data ni s-a intamplat sa traim clipe jenante , cand la mine in casa au venit niste prieteni (el un tip normal si modest la acel moment, ea o mironosita tinuta sub papucul parintilor-gen...vai nu ma atinge, vai dar nu e frumos, vai ...si iar vai!!!!!!). la un moment dat aceasta tipa era cat pe ce sa (scuzati termenii, va rog!!!)se imperecheze cu el ...PE CANAPEAUA MEA, IN CASA LA MINE, DE FATA CU MINE SI CU SOTUL MEU FARA NICI UN FEL DE BUN SIMT!!!!!din acel moment am facut tot posibilul (cu diplomatie)sa rupem acea prietenie . mi s-a parut cea mai mare nesimtire facuta de cea mai mare nesimtita care, culmea se dadea neprihanita si nevinovata . RUSINOS!!!!deci, daca vrei tu si sotul tau sa aveti o casnicie bazata pe iubire, respect si incredere FACE-TII PAPUCII DOAMNEI(SAU DOMNISOAREI) din cercul vostru de prieteni, nu va va aduce decat belele. sunt unele CATELE(SCUZE DAR ASA SE NUMESC ELE) CARE FAC ASTFEL DE LUCRURI DOAR SA FACA RAU SI SA SE BUCURE DE SUFERINTA VOASTRA, ca asta va va astepta pe amandoi daca nu o alungati(diplomatic _) din viata voastra. invatati sa ganditi amandoi, tu si sotul tau ,la fel, sa faceti lucrurile impreuna si cu o judecata matura pentru binele casniciei voastre.prietenii vostrii care nu au inteles inca , ca voi formati o familie acum si nu mai sunteti la comun cu ei, inseamna ca nu va sunt prieteni . va doresc tot binele din lume si fericire multa..ASTA DEPINDE DOAR DE VOI DOI!!!!
GABYTA13
Postat pe 30 Ianuarie 2010 17:33
In casa voastra nu exista o saltea gonflabila , nu se poate dormi pe jos? De ce sa dormi tu cu sotul si cu tipa intr-un pat??? Si da ,este dubios , tu nu esti acasa ,si vine o femeie sa doarma in casa ta , ba mai mult, cu sotul tau si cu un al treilea tip ...
alina02
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:12
De la: kudika076984, la data 2009-11-03 18:31:37ceciliacecy multumesc pentru sugestii si gandirea limpede cu care m-ai ajutat!

Sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor:

Sotul meu si-a recunoscut imaturitatea si greseala, si-a cerut scuze si a promis ca nu se va mai intampla ceva asemanator. A taiat prietenia cu respectiva amica. Nu va mai face parte din viata noastra.

Ea inca se considera nevinovata si ca a avut parte de un tratament prea categoric.



Intrusa aia e chiar nesimtita,intrece orice limita cum sa ii se para normala sa doarma cu sotul tau in pat cand tu esti plecata si apropo tu esti sigura ca au dormit toti 3?poate ca au ramas doar ei 2(sotul tau si ea)...ai grija si cum au mai spus fetele incearca pe viitor sa mai pleci si sa vii pe neasteptate.ai grija
dalma
Postat pe 30 Ianuarie 2010 19:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cinderella effect 3 De la: moni29 6 Aprilie 2010 20:09
Ziua Magica in care am fost mireasa 16 De la: ninuta20 24 Octombrie 2009 16:32
De ceva vreme ma simt tot mai singura 57 De la: kudika125543 22 Martie 2014 21:08
serios 31 De la: franziska_eu 22 Decembrie 2011 04:17
privesc relatia la un mod mai serios decat el? 8 De la: rashela 10 August 2010 22:34