Setari Cookie-uri

INCOMPATIBILITATE SEXUALA!!! HELP PLS!!!

Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!

joannalittle
Postat pe 28 Octombrie 2009 22:28
Pai poate fi mai simplu decat pare: poate nu te relaxezi suficient si ai nevoie de un preludiu :) Have u tried that? Si eventual niste lubrifiant :P Poate ti-ar placea mai mult.
La fel daca esti mereu stresata de problema asta nu se va imbunatati. Ar treb sa incerci sa te relaxezi, etc. daca este fix la fel at poate ca este o probl.
Totusi, daca nu esti suficient de relaxata sa zic asha:D este totusi problema lui.
mirabela30
Postat pe 28 Octombrie 2009 22:37
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!







... alooooo ... nu am inteles ... daca iti da astfel de ultimatum ca te paraseste pentru atita lucru imagineaza-ti ca mai tirziu vei mai ''suferi'' de alte chestii care il vor ''dezamagi'' ... probleme, sarcina, virsta ... o sa traiesti asa toata viata ? ... nu esti un simplu obiect sexual, esti ingrijorata dar trebuie sa aiba rabdare ... daca nu - la revedere ... fara nici un cinism dar e mai bine pentru amindoi ... asa cum e pregatit de plecare acum, asa va fi si alta data ... nu iti face iluzii ...
... sincer ... spui ca te iubeste extraordinar dar e gata sa te paraseasca pentru ca nu il satisfaci asa cum isi doreste ... ciudata ''iubire'' ... suna doar a simplu ''interes fizic'' ... daca ia intrat in cap ca trebuie sa incerce in alta parte sa fii sigura ca vei purta coarne cit de curind daca lucrurile nu merg in directia pe care o vrea ''iubitul'' tau ...
marco918
Postat pe 28 Octombrie 2009 22:46
am si eu niste intrebari: in tot acest timp ai discutat deschis cu el despre problema ta? daca da, a incercat sa prelungeasca preludiul? a incercat sa te ajute sa te simti bine?
daca da, atunci ii dau dreptate intr-un fel, este frustrant sa nu fii implinit sexual in cuplu. are si el dreptate, nu se poate traii asa toata viata.
ar mai fi ceva de incercat, poate daca faceti dragoste mai des... cine stie, nu este exclus sa nu rezolvati problema.
i_andra
Postat pe 29 Octombrie 2009 09:49
De la: mirabela30, la data 2009-10-28 22:37:00Pai poate fi mai simplu decat pare: poate nu te relaxezi suficient si ai nevoie de un preludiu :) Have u tried that? Si eventual niste lubrifiant :P Poate ti-ar placea mai mult.
La fel daca esti mereu stresata de problema asta nu se va imbunatati. Ar treb sa incerci sa te relaxezi, etc. daca este fix la fel at poate ca este o probl.
Totusi, daca nu esti suficient de relaxata sa zic asha:D este totusi problema lui.





Buna, Mirabela.

In ceea ce priveste relaxarea, ai dreptate. Mi-e cam greu sa am arelaxez gandindu-m ala ce va uram, adik posibila durere sau usturime, poate k si gandirea asta negativa amplifica starea fizica negativa. Acum o sa paetrec cam o saptamna cu prietenul meu, fiind in concediu, si o sa fac tot posibilul sa ma relaxez. Cat despre lubrifiant, folosim aproape de fiecare data pt k fara e mult mai greu si tot apare usturimea aceea. Acum ultimul medic la care am fost mi-a recomandat o crema care poate spori lubrifierea sper k imi va fi de folos...
Mersi mult pt sfaturi, sper sa fie totul ok, altfel nu stiu ce o sa facem..... Nu stiu dak e problema lui... Poate dupa cum am mai spus, eu sunt mai mica, el mai mare la greutate si inaltime ma refer, deci si asta poate fi o problema, dak ma intelegi
..............
joannalittle
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:04
De la: marco918, la data 2009-10-28 22:46:43
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!







... alooooo ... nu am inteles ... daca iti da astfel de ultimatum ca te paraseste pentru atita lucru imagineaza-ti ca mai tirziu vei mai ''suferi'' de alte chestii care il vor ''dezamagi'' ... probleme, sarcina, virsta ... o sa traiesti asa toata viata ? ... nu esti un simplu obiect sexual, esti ingrijorata dar trebuie sa aiba rabdare ... daca nu - la revedere ... fara nici un cinism dar e mai bine pentru amindoi ... asa cum e pregatit de plecare acum, asa va fi si alta data ... nu iti face iluzii ...
... sincer ... spui ca te iubeste extraordinar dar e gata sa te paraseasca pentru ca nu il satisfaci asa cum isi doreste ... ciudata ''iubire'' ... suna doar a simplu ''interes fizic'' ... daca ia intrat in cap ca trebuie sa incerce in alta parte sa fii sigura ca vei purta coarne cit de curind daca lucrurile nu merg in directia pe care o vrea ''iubitul'' tau ...




Buna, Marco....

Adevarul este ca m-am gandit si eu la varianta asta, k ar fi interesat numai de aspectul fizic al relatiei noastre, dar dak ai stii cum ma rasfata, cum ma alinta, cum ma face sa ma simt cea mai iubita femeie din lume prin faptele si vorbele lui, fara ca acestea sa aiba legtura cu viata sexuala, poate ai fi de alta parere. Kiar vb uneori de planurile noastre de viitor si el vine cu idei la care nici nu m-am asteptat. . Cred k tocmai de aceea ai dreptate k iubirea lui e mai ciudata. si kiar relatia noastra.... Nu stiu ce sa mai zic, cu siguranta ma las utilizata k pe un obiect sexual, dar totusi imi doresc sa rezolvam si aceasta problema importanta a relatiei noastre. Am uitat sa mentionez k noi am avut si avem si alte tipuri d neintelegeri legate de ce facem sau am facut unul celulailat. Astea sunt deja in curs de rezolvare prin compromis si respectarea dorintei celuilalt.
Mersi pt parere, kiar apreciez si daca mai ai ceva de adaugat, kiar te rog (sipe voi care mi-ati mai raspuns, va rog sa adaugati ce mai doriti dak vi se pare k mi-ar fi de folos experienta sau opinia voastra. Va multumesc anticipat)
joannalittle
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:13
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!



Micuta Ioana, nu vreau sa te sperii dar.. ti-ai facut un control medical amanuntit? Ce inseamna cei 4-5 medici? ati stat de vorba sau ai facut o examinare amanuntita? S-ar putea sa fie o candidoza sau ceva asemanator. Voi femeile sunteti niste fiinte foarte sensibile si, oricat de mult v-ati ingriji, tot se gaseste vreun "carcalac" sa va dea batai de cap. Nu sunt medic, nu ma pricep, dar imi amintesc ca, mai demult, iubita mea incepuse sa se confrunte cu ceva asemanator. A facut un tratament cu plante, a durat ceva timp dar... s-a rezolvat. Si, totusi, cineva te-a intrebat de preludiu. Nu cred ca am vazut raspunsul tau pe undeva. Deci?...
stardancer
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:20
De la: i_andra, la data 2009-10-29 09:49:11am si eu niste intrebari: in tot acest timp ai discutat deschis cu el despre problema ta? daca da, a incercat sa prelungeasca preludiul? a incercat sa te ajute sa te simti bine?
daca da, atunci ii dau dreptate intr-un fel, este frustrant sa nu fii implinit sexual in cuplu. are si el dreptate, nu se poate traii asa toata viata.
ar mai fi ceva de incercat, poate daca faceti dragoste mai des... cine stie, nu este exclus sa nu rezolvati problema.



Buna, Andra. Mersi pt raspuns

Sa stii k mare parte din vina o am eu pt k el cunoaste problema ink de la inceput, ba mai mult, m-a inteles de fiecare data cand nu voiam sa facem dragoste pt k stia k o sa ma doara si nu voia sa mai sufar ink o data, dupa cum imi spunea kiar el. Mereu a incercat sa m faca sa ma relaxez, sa ma simt bn, dar fara prea mare succes ai dreptate cand spui k e frustrant sa nu fii implinit sexual in cuplu, tocmai de asta il si inteleg si sunt poate la fel de frustrata, mai ales k el e nefeicit.....
nus tiu cum vom putea rezolva problema, dar sper k punand in aplicare sfaturile d l voi si poate si cu ajutorul medicilor sa fie totul bn.....


Daca mai aveti opinii sau sugestii, va rog sa ma instiintati, cu siguranta imi vor fi de folos..


Va multumesc anticipat
joannalittle
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:25
De la: stardancer, la data 2009-10-30 00:20:45
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!



Micuta Ioana, nu vreau sa te sperii dar.. ti-ai facut un control medical amanuntit? Ce inseamna cei 4-5 medici? ati stat de vorba sau ai facut o examinare amanuntita? S-ar putea sa fie o candidoza sau ceva asemanator. Voi femeile sunteti niste fiinte foarte sensibile si, oricat de mult v-ati ingriji, tot se gaseste vreun "carcalac" sa va dea batai de cap. Nu sunt medic, nu ma pricep, dar imi amintesc ca, mai demult, iubita mea incepuse sa se confrunte cu ceva asemanator. A facut un tratament cu plante, a durat ceva timp dar... s-a rezolvat. Si, totusi, cineva te-a intrebat de preludiu. Nu cred ca am vazut raspunsul tau pe undeva. Deci?...





Buna, Stardancer

Nu pot spune k preludiul e o problema. Intotdeauna a fost ok inainte de a "trece la actiune", dak pot sa spun asa pt k el face tot posibilul s ma simt bn tocmai pt k stie k ar putea fi neplacut pt mn, dar tot degeaba

Am facut testul papa nicolau si e ok, toti doctorii m-au controlat cum se face de obicei pe masa respectiva si nu au vazut nimik rau, adevarul e k am fost la policlinica unde este arondata firma la care lucrez, si prima data am fost la policlinica studenteasca, acum un an. Adik ma gandeam k dak m-as duce undeva la o clinica privata, poate s-ar uita cu mai mare atentie si poate ar descoperi problema, dak este intr-adevar una de sanatate. Ce parere ai // aveti? Asta imi sugera prietenul meu/.....



P.s. pe la inceputul anului am fost la un doctor si mi-a spus k e o micoza. Intr-adevar, conform simptomelor, asta parea sa fie, m-am interesat de simptome. am urmat tratament cu comprimate vaginale. dar acum in afara de usturime si uneori durere, nu ma e nimik.

Mersi pt raspuns si as vrea sa te intreb totusi ce tratament a urmat prietena ta. Poate imi va fi de folos.....

joannalittle
Postat pe 30 Octombrie 2009 00:35
Sarutmana, Joannalittle. Tratamentul a fost cu ceva ani in urma. Iubita mea a fost la cabinetul Rafael Medica din Iasi. Daca esti din Iasi putem discuta. Cei de acolo i-au prescris un tratament naturist. Pe langa niste "ovule"(tot niste comprimate vaginale) i-au prescris un tratament cu pulbere de plante luata sublingual si regim alimentar destul de drastic. Tocmai aici s-ar putea sa fie cheia, ALIMENTATIA!!! Imi amintesc ca nu avea voie dulce, fainoase, nici prea sarat, nici prea condimentat,( de cafea, alcool, tutun, nici nu se punea problema), a fost destul de greu de dus. dar, a dat rezultate. Toata "nazdravania" asta a durat ceva. Chestia "interesanta" a fost ca a trebuit sa fac si eu tratament, cot la cot cu ea. Si, bineinteles, ABSTINENTA! Nu mult, cateva luni, dar, totusi... Tot ce-i posibil sa fie un cabinet Rafael Medica si prin orasul de unde esti, sau poate ceva asociat... mai vorbim. Multa sanatate si Doamne-ajuta
stardancer
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:20
Un alt lucru pe care eu nu l-am citit in postarirle tale... EL SI-A FACUT VREUN CONTROL MEDICAL? Spui la inceputul topicului .. citez "ne-am inceput viata sexuala". Nu am inteles daca voi (ca si cuplu) ati avut impreuna prima experienta sexuala sau amandoi ati fost virgini. Daca el nu era virgin.. ar fi cazul sa-si faca si el un control medical.

Si inca ceva ce nu pot intelege.. Spui ca povestea ar dura de doi ani jumate? In acest caz, baiatul asta are o rabdare de fier... si nu ar trebui condamnat de nimeni daca isi va lua lumea in cap la un moment dat.

Totusi, sper sa nu o faca. Fugi si cu el la doctor. Poate fi purtator asimptomatic.
rashela
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:44
De la: rashela, la data 2009-10-30 09:44:13Un alt lucru pe care eu nu l-am citit in postarirle tale... EL SI-A FACUT VREUN CONTROL MEDICAL? Spui la inceputul topicului .. citez "ne-am inceput viata sexuala". Nu am inteles daca voi (ca si cuplu) ati avut impreuna prima experienta sexuala sau amandoi ati fost virgini. Daca el nu era virgin.. ar fi cazul sa-si faca si el un control medical.

Si inca ceva ce nu pot intelege.. Spui ca povestea ar dura de doi ani jumate? In acest caz, baiatul asta are o rabdare de fier... si nu ar trebui condamnat de nimeni daca isi va lua lumea in cap la un moment dat.

Totusi, sper sa nu o faca. Fugi si cu el la doctor. Poate fi purtator asimptomatic.





... nu cred ca baiatul ''are rabdare de fier'' ... cred ca mai degraba nu il intereseaza ... pina la urma il deranjeaza faptul ca ea il atentioneaza ... el nu simte usturimile ei ... e bine de inteles si nu amestecati problemele ... sa spunem ca e prea tinar sa gindeasca dar de ce nu s-ar interesa si el depsre problema LOR ... pina la urma poate fi din cauza lui ce e asa de ciudat ? ... iar faptul ca alege sa ii dea ultimatum gen - nu te mai smiorcai sa ma simt si eu bine arata ca nu e chiar atit de indragostit de persoana cit de ceea ce face cu ea ... ca multi/e altii/altele ...
... iar fata inca are o viziune de poveste a relatiei ... spune ca a el a facut multe fapte bune ... nu zau ? ... ce fapte bune puteau face la virsta lor ??? ... ia facea copiutze la examen, ii dadea bani de troleu ... sa fim seriosi ... pina la urma cred ca ''schimbul'' ii este mai mult decit favorabil ... si ea isi bombardeaza corpul cu anticonceptionale pentru el, daca nu a facut si mai mult de atit ... asta ca sa contabilizam faptele din aceasta ''telenovela'' (ca multe altele ) ... daca acum e atit de ''deranjat'', cind vor avea adevarate probleme ce va face ... va disparea pur si simplu ??? ...
marco918
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:32
problema e la el!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:36
De la: stardancer, la data 2009-10-30 09:20:09Sarutmana, Joannalittle. Tratamentul a fost cu ceva ani in urma. Iubita mea a fost la cabinetul Rafael Medica din Iasi. Daca esti din Iasi putem discuta. Cei de acolo i-au prescris un tratament naturist. Pe langa niste "ovule"(tot niste comprimate vaginale) i-au prescris un tratament cu pulbere de plante luata sublingual si regim alimentar destul de drastic. Tocmai aici s-ar putea sa fie cheia, ALIMENTATIA!!! Imi amintesc ca nu avea voie dulce, fainoase, nici prea sarat, nici prea condimentat,( de cafea, alcool, tutun, nici nu se punea problema), a fost destul de greu de dus. dar, a dat rezultate. Toata "nazdravania" asta a durat ceva. Chestia "interesanta" a fost ca a trebuit sa fac si eu tratament, cot la cot cu ea. Si, bineinteles, ABSTINENTA! Nu mult, cateva luni, dar, totusi... Tot ce-i posibil sa fie un cabinet Rafael Medica si prin orasul de unde esti, sau poate ceva asociat... mai vorbim. Multa sanatate si Doamne-ajuta


Buna, Stardancer.

Nu sunt din Iasi, sunt din Dambovita si lucrez in Bucuresti. O sa ma interesez de clinica aceasta poate gasesc aici solutia , sper din suflet

Mersi mult pt pont!
joannalittle
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:44
De la: rashela, la data 2009-10-30 09:44:13Un alt lucru pe care eu nu l-am citit in postarirle tale... EL SI-A FACUT VREUN CONTROL MEDICAL? Spui la inceputul topicului .. citez "ne-am inceput viata sexuala". Nu am inteles daca voi (ca si cuplu) ati avut impreuna prima experienta sexuala sau amandoi ati fost virgini. Daca el nu era virgin.. ar fi cazul sa-si faca si el un control medical.

Si inca ceva ce nu pot intelege.. Spui ca povestea ar dura de doi ani jumate? In acest caz, baiatul asta are o rabdare de fier... si nu ar trebui condamnat de nimeni daca isi va lua lumea in cap la un moment dat.

Totusi, sper sa nu o faca. Fugi si cu el la doctor. Poate fi purtator asimptomatic.



Buna, Rashela.

El nu si-a facut nici un control medical, dar a urmat si el tratamentul cu unguentele prescrise de doctor/ Si nici unul dintre noi nu a mai avut nici un alt partener sexual inainte. Deci nu cred k poate fi o problema a unei bacterii/ unui virus capatat de la alticneva. O sa-i propun sa merga si el la doctor, dar stii cum sunt barbatii in astfel de cazuri, au o mandrie........
Si,da kiar are o rabdare de fier...

Multumesc pt raspuns si pt sfat.
joannalittle
Postat pe 31 Octombrie 2009 11:48
am avut si eu asa o problema mai demult. pana la urma s-a dovedit ca era candidoza. luam tratament, trecea si la urmatoarea intalnire o luam din nou de la el
in cazul asta trebuie ca ambii sa faca tratament. strangeti niste bani si mergeti la o clinica privata.din cate imi amintesc tratamentul e diferit ptr el, deci nu e suficient sa foloseasca unguentele tale

apropos, nu cred ca problema e faptul ca el e mai mare ca tine fizic.
DayC
Postat pe 31 Octombrie 2009 12:00
exista doctori si de asemenea igiena sexuala e importanta.
felixcat
Postat pe 1 Noiembrie 2009 17:52
Un sfat,incearca sa raresti dusurile vaginale,am avut si eu astfel de probleme si dupa tratament(CANDIDOZA)a fost totul in regula.Dusurile vaginale modifica mult flora vaginala si distrug mucoasa.mie pe langa tratament mi-a dat medicul sa fac spalaturi cu ceai de galbenele sau pelin si a dat rezultate.
rain75
Postat pe 4 Noiembrie 2009 14:02
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25Buna, fetelor si baieti.

Eu sunt noua pe acest site si forum .Am o mare si grava problema. Nu stiu daca a mai fost topicul acesta discutat, dak mai fost, imi cer scuze k nu am reusit sa citesc toate subiectele, fiind noua. Va rog insa din suflet sa ma ajutati cu sfaturi sau solutii.

Problema mea este ca am un prieten si suntem impreuna de mai mult de trei ani. Acum doi ani si jumatate ne-am inceput viata sexuala. Eram happy pana in acel moment De atunci au intervenit probleme. Cred ca eu sunt de vina. Sau amandoi.
Mai pe larg:
Eu lucrez in bucuresti si urmeaza sa ne mutam impreuna in curand. Pana atunci ne vdm cam la o sapt – doua din pacate pt noi. Iar cand vin, tot timpul cand facem dragoste sau incercam , dupa cea de-a treia "partida", uneori chiar si dupa a doua, kiar daca sunt in zile diferite, incep usturimile. Si ustura tare la fiecare penetrare astfel incat nici eu nici el nu e multumit. Este groaznic!!!! El, rabda, bietul si intelege, de fapt a inteles, pana acum ceva vreme cand mi-a dat un ultimatum, k dak nu rezolv cu asta, ne despartim. SI eu nu vreau asta!!!!! Pt k il iubesc enorm si el ma iubeste pe mine, dar e normal ca dupa mai mult doi ani in care nu l-am multumit si pe acest plan, sa fie dezamagit. (Si va rog, daca imi raspundeti, sa nu spuneti k inseamna k nu mai iubeste k nu este asa. As dori sfaturi, sugestii sau solutii )
Au fost extrem rare situatiile in care nu m-a durut sau nu m-a usturat si am simtit kiar o mica placere, dar niciodat nu am ajuns la orgasm. Acum nu spun k nu-mi doresc si orgasm, dar cel mai mult si mai mult imi doresc sa nu ma mai doara sau sa ma usture ca sa facem intr-adevar dragoste far probleme.
AM fost la 4 sau 5 medici in acesti ani. Am folosit diverse unguente si comprimate vaginale. Imi trecea o vreme dar asta cat timp stateam departe de el si nu „faceam” nimic. Toti doctorii mi-au spus k nu este nimic patologic, k totul e ok. Mentionez k eu sunt mai micutza si priet meu e mai mare. Si ultimul doctor s-a gandit ca ar putea fi vorba despre o incompatibilitate sexuala am citit pe un site k si acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.

Cam asta este trista si grava mea problema....
Daca a mai trecut cineva prin asta, va rog din suflet ajutati-ma, k nu vreau sa-l pierd. Si el tine extraordinar de mult la mine si la relatia asta pt k sunt convinsa k altul in locul lui m-ar fi parasit de multa vreme.

Astept cu nerabdare raspunsuri.

Va multumesc anticipat!


Buna seara Ioana
Am avut si eu probleme e genul asta, eu am o relatie de aprape 3 ani..si in primul an..nici nu puteam sa fac dragoste pentru ca ma durea si ma ustura ingrozitor, am fost la ginecolog si mi'a zis sa fiu mai relaxata si sa nu ma gandesc tot timpul k o sa ma doara.
De aproape un an iau anticonceptionale..si vreau sa zic k ma simt mult mai bine acum, uneori mai simt durere dar nu ma mai ustura, in schimb fac deseori cistita:(
Insa prietenul meu nu si'a permis niciodata sa'mi dea ultimaturi, ba mai mult..a fost si el la un control sa vada dak nu cumva la el e cauza..acum ..voi stiti cum va intelegeti..si cum stati knd sunteti impreuna., dar dak intr'adevar te iubeste asa mult precum zici , in loc sa'ti dea ultimaturi ar trbui sa fie langa tine si sa rezolvati impreuna problema asta, ptr k intr'un cupul sunt 2 persoane..si s'ar putea sa fie si el vinovat k tu nu ai orgasm si te ustura ingrozitor de tare, parerea mea....si sunt mai multe tehnici ptr a te face si pe tine satisfacuta..k na ' suntem in sec 21, ar trebui sa se gandeasca si la tine nu numai la placerea lui;)
Un alt sfat pe care pot sa ti'l dau e sa puneti mult accent pe comunicare cand ceva nu merge in viata voastra sexuala..ptr k de cele mai multe ori relatiile se termina si din cauza asta..
Sper sa rezolvati si problema asta si sa fiti impreuna ptr totdeauna:*
Daisy_amorina
Postat pe 4 Noiembrie 2009 20:48
Ma fetelor poate o fi si incompatibilitatea asta sexuala , parerea mea e alta exista fatarai dinastia care nu se stiu ocupa de femei , da trebe gasit ala potrivit zic eu......
kudika025063
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:12
ca sa eliminati orice suspiciune... intreb si eu... ati incercat si cu prezervativ ?
poate acel disconfort apare si din cauza ca nu te exciti in deajuns de mult si de aceea nu apare aceasta lubrifiere in timpul actului sexual... iar folosind prezervativul e posibil sa se elimine din disconfortul initiial...
parerea mea...
cretu_mielu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:21
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25 acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.



crezi ca esti compatibila cu sexologu'?
geo_xx
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:39
De la: geo_xx, la data 2009-11-06 09:39:04
De la: joannalittle, la data 2009-10-28 22:28:25 acest tip de compatibilitate se poate rezolva mergand la sexolog.



crezi ca esti compatibila cu sexologu'?[/quote

numai sa nu fie EL compatibil cu sexologu...
DayC
Postat pe 7 Noiembrie 2009 22:20
Am o prietena care are cam aceasi problema.Ma rog...in afara de usturime.Prietenul ei nu si-a introdus niciodata chestia in totalitate,pt ca asta ar insemna sa o omoare.O doare f tare pe tipa asta....si totusi au o relatie de 5 ani si se iubesc la nebunie.Ce sa fie asta?Ca nu sunt compatibili sexual?In primul rand,cand spui compatibili sexual,nu te referi strict la procesul fiziologic,te referi si la alte chestii.Acum...unde vreau sa ajung eu:prietenul asta al tau e umpic cam exagerat;cum sa-ti impuna asa ceva poate are el umpic chestia mai mare eu am uter retrovers si se intampla,destul de rar,sa am dureri la contact sexual dar folosesc lubrifiant si-mi trece.Asta nu inseamna ca s-a rupt cerul.Mie daca mi-ar zice asa ceva prietenul meu l-as lua la palme.Poate,esti umpic stresata si te gandesti prea mult ca nu o sa-l multumesti si din cauza asta nu te relaxezi destul de bine.Incearca sa nu te mai gandesti la asta,gandeste-te la tine si la placerea ta,in timpul sexului trebuie sa fi umpic egoist O sa fie bine!!!
crystyna_crystynutza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:46
Draga mea,raspunsul nu-l vei gasi aici ci doar sfaturi.Imi amintesc,acum 10 ani cand mi-am inceput si eu viata sexuala,am avut aceeasi problema cu el .Din nefericire,dupa 4 ani,cu el m-am si casatorit,ignorand problema.Datorita incompatibilitatii,el ma insela des,fara sa stiu.La 2 ani de la casatorie am divortat,Nu mai simteam nevoia sa ma apropii de el,era un chin .Cand vroia s-o facem,inchideam ochii,strangeam din dinti si numaram secundele pana termina.Nu stia sa ma excite,sa ma atinga,nu comunicam pt ca fusese primul si singurul si nu stiam ce-i aia sexualitate si placere.Nu stiam ce-i ala llubrifiant,credeam ca-i ceva rusinos si vulgar .In fine..nu facusem sex oral,nu stiam ca o femeie are dreptul la placere.

Din fericire am divortat,am avut vre-o 2 relatii pana la sotul meu actual si de data asta chiar pot spune ca suntem compatibili.Fiecare stie ce-si doreste celalalt,nu ne e rusine si nu ne asundem.Si mai mentionez ca niciun baiat daca a fost virgin cu o fata,nu-i va ramane fidel.Pana nu o sa aveti experiente separate cu altcineva....n-o sa stiti ce-i sexualitatea cu adevarat.

In schimb te sfatuiesc sa cumperi lubrifiant!Este unul intr-un tub mic,este cam 50 RON,care o ajuta pe femeie la orgasmde la Durex.Nu-i fac publicitate ca nu am interes,eu doar iti dam un sfat.Duap primele 2 folosiri,il tineam in geanta.Unde mergeam cu sotul meu...stiam ca-lo folosim..
kelly_rose
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:59
Buna!eu pot sa spun ca am aceeași problema! Am fãcut toate analizele posibile ! Rezultatul este același! 3 dr mi -au spus același lucru! Incompatibilitate! Cum poți rezolva? Relaxare,sau prezervativ! Eu din fericire îmi doresc un copil si nu mai pot folosi prezervativul dar sa știi ca acum ceva timp a fost ,ok , cu el! Nicio problema! Ai grija sa nu ai vreo candideazã,ceva! Ca afecteazã mai rãu! Oricum! Sãnãtate si sa fiti alãturi unul de altul si la bine si la rãu!
kudika_16794
Postat pe 22 Septembrie 2012 22:51
Buna!eu pot sa spun ca am aceeași problema! Am fãcut toate analizele posibile ! Rezultatul este același! 3 dr mi -au spus același lucru! Incompatibilitate! Cum poți rezolva? Relaxare,sau prezervativ! Eu din fericire îmi doresc un copil si nu mai pot folosi prezervativul dar sa știi ca acum ceva timp a fost ,ok , cu el! Nicio problema! Ai grija sa nu ai vreo candideazã,ceva! Ca afecteazã mai rãu! Oricum! Sãnãtate si sa fiti alãturi unul de altul si la bine si la rãu!
kudika_16794
Postat pe 22 Septembrie 2012 22:52
De la: kudika_16794, la data 2012-09-22 22:52:05Buna!eu pot sa spun ca am aceeași problema! Am fãcut toate analizele posibile ! Rezultatul este același! 3 dr mi -au spus același lucru! Incompatibilitate! Cum poți rezolva? Relaxare,sau prezervativ! Eu din fericire îmi doresc un copil si nu mai pot folosi prezervativul dar sa știi ca acum ceva timp a fost ,ok , cu el! Nicio problema! Ai grija sa nu ai vreo candideazã,ceva! Ca afecteazã mai rãu! Oricum! Sãnãtate si sa fiti alãturi unul de altul si la bine si la rãu!




....,, candideaza'' de asta .... o fi avand si Basescu
GHEISA_
Postat pe 22 Septembrie 2012 22:58
joannalittle, nu pot sa stiu exact cauzele acestei usturimi pe care o descrii, dar cunosc situatii similare a caror cauza era o forma de uscaciune a mucoasei vaginale..care nu se lubrifia suficient. daca aceasta este cauza (fara infectii sau alte lucruri), atunci un tratament care da rezultate in aceasta situatie sunt ovulele feminella hyalosoft, care refac hidratarea naturala a mucoasei. iti poti intreba medicul despre ele.
kudika_16642
Postat pe 11 Octombrie 2012 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce va place la un barbat? 4 De la: yumalai 6 Aprilie 2009 19:20
anticonceptionale 9 De la: kudika_nikole 17 Decembrie 2011 17:09
Simt ca ma vrea doar pentru sex 10 De la: YullyNar3 29 Aprilie 2010 17:43
De ce nu vrea sa incepem viata sexuala(EL) 48 De la: DayC 28 Noiembrie 2010 00:35
masturbarea in public 61 De la: anastasia_m 13 Octombrie 2010 21:56