Setari Cookie-uri

cadera parului~

nu stiu ce sa mai fac ce sa folosesc!! imi cade foarte tare parul !!! ce sa mi folosesc !!!
claudia_popescu1984
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:40
De la: claudia_popescu1984, la data 2009-10-31 16:40:35nu stiu ce sa mai fac ce sa folosesc!! imi cade foarte tare parul !!! ce sa mi folosesc !!!


Dercos Aminexil SP94 - Tratament impotriva caderii parului pentru femei sau ulei de rechin
iulia069834
Postat pe 7 Noiembrie 2009 16:22
Toamna este un motiv de cadere a parului.
Sunt diverse tratamente, functie de factorii care iti produc caderea.
Esti intr-o perioada de stres maxim?
Viata intima nu e chiar ok?
Ti-l vopsesti cu produse nocive, sau prea des?
Folosesti sampon contra indicat tipului tau de par?
Sau balsam tratament incompatibil?
Cel mai simplu si naturist este tratamentul cu ulei de ricin.
La Life-Care sunt produse bio foarte bune.
Daca esti dispusa (sa iei sau vrei raspunsuri la intrebarile de mai sus), lasa-mi mesaj privat.
90701
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:19
De la: iulia069834, la data 2009-11-07 16:22:10
De la: claudia_popescu1984, la data 2009-10-31 16:40:35nu stiu ce sa mai fac ce sa folosesc!! imi cade foarte tare parul !!! ce sa mi folosesc !!!


Dercos Aminexil SP94 - Tratament impotriva caderii parului pentru femei sau ulei de rechin


ti-ai pus permanent sau extensii? si asta poate fi cauza!
iulia069834
Postat pe 11 Noiembrie 2009 11:27
De la: claudia_popescu1984, la data 2009-10-31 16:40:35nu stiu ce sa mai fac ce sa folosesc!! imi cade foarte tare parul !!! ce sa mi folosesc !!!










eu folosesc o masca facuta in casa si da rezultate sincer...acum depinde si de structura firului tau de par.amestec un galbenus de ou cu ulei de RICIN si o aplic pe parul umed.o las jumatate de ora.acoper cu un prosop usor umed si apoi clatesc dupa care ma spal cu sampon....rezultatul da rezultate dupa aproximativ 2-3 saptamani.sa-mi zici daca ti-a fost de folos
sahar
Postat pe 13 Noiembrie 2009 13:34
incearca Revalid sampon+balsam.
La mine a dat rezultate dupa 2 spalari.
deea_13kiss
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:04
De la: 90701, la data 2009-11-07 19:19:18Toamna este un motiv de cadere a parului.
Sunt diverse tratamente, functie de factorii care iti produc caderea.
Esti intr-o perioada de stres maxim?
Viata intima nu e chiar ok?
Ti-l vopsesti cu produse nocive, sau prea des?
Folosesti sampon contra indicat tipului tau de par?
Sau balsam tratament incompatibil?
Cel mai simplu si naturist este tratamentul cu ulei de ricin.
La Life-Care sunt produse bio foarte bune.
Daca esti dispusa (sa iei sau vrei raspunsuri la intrebarile de mai sus), lasa-mi mesaj privat.


stii ce cred eu:
probabil esti reprezentant life-care si incerci sa vinzi produse.

si pentru problema ei, cred ca cel mai bine ar fii sa faca o vizita la dermatolog. deoarece sunt mai multe motive pentru ca ii cade parul.

exemple:

Schimbãrile de anotimp, în special toamna, când razele soarelui nu mai stimuleazã creºterea pãrului.
Stresul, care reprezinta in acelasi timp cauza si efectul caderii parului.
Neliniºtea, oboseala sau un ºoc psihologic.
Un regim sever ºi cu carenþe.
Poluarea, radicalii liberi ºi fumatul, care provoacã îmbãtrânirea prematurã a celulelor.
Anumite produse contraceptive sau tratamente hormonale de substituþie.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 13 Noiembrie 2009 14:38
Incerca un tratament naturist....amesteci un ou cu o capatana de usturoi mai marisoara(pisat usturoiul normal)......stai asa cu acest amestec jumatate de ora...apoi clatesti cu apa si otet......dupa care te speli normal pe par....e bine sa repetzi acest tratament o data la 2 saptamani
catalina_82
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:04
este un sampon cu petrol, se gaseste si in magazine si la plafar
martonfi
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:50
de la gerovital sunt produsele cu petrol
urmez si eu acum tratam, cu sampon si tratament cu petrol (ambele din aceeasi gama) si sunt foarte bune.
zanutza
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:02
De la: zanutza, la data 2009-11-13 22:02:14de la gerovital sunt produsele cu petrol
urmez si eu acum tratam, cu sampon si tratament cu petrol (ambele din aceeasi gama) si sunt foarte bune.





sau de la viva natura.....crema cu extract de petrol......
gratuit89
Postat pe 13 Noiembrie 2009 22:09
De la: addicted_to_love, la data 2009-11-13 14:38:37
De la: 90701, la data 2009-11-07 19:19:18Toamna este un motiv de cadere a parului.
Sunt diverse tratamente, functie de factorii care iti produc caderea.
Esti intr-o perioada de stres maxim?
Viata intima nu e chiar ok?
Ti-l vopsesti cu produse nocive, sau prea des?
Folosesti sampon contra indicat tipului tau de par?
Sau balsam tratament incompatibil?
Cel mai simplu si naturist este tratamentul cu ulei de ricin.
La Life-Care sunt produse bio foarte bune.
Daca esti dispusa (sa iei sau vrei raspunsuri la intrebarile de mai sus), lasa-mi mesaj privat.


stii ce cred eu:
probabil esti reprezentant life-care si incerci sa vinzi produse.

si pentru problema ei, cred ca cel mai bine ar fii sa faca o vizita la dermatolog. deoarece sunt mai multe motive pentru ca ii cade parul.

exemple:

Schimbãrile de anotimp, în special toamna, când razele soarelui nu mai stimuleazã creºterea pãrului.
Stresul, care reprezinta in acelasi timp cauza si efectul caderii parului.
Neliniºtea, oboseala sau un ºoc psihologic.
Un regim sever ºi cu carenþe.
Poluarea, radicalii liberi ºi fumatul, care provoacã îmbãtrânirea prematurã a celulelor.
Anumite produse contraceptive sau tratamente hormonale de substituþie.


Eu stii ce stiu?
Ca esti prea tanara si lipsita de experienta in viata si de respect!
Apropo de sfaturi:
Pe ce mizezi tu ca fata are posibilitati sau sustinere sa mearga la un medic?
De unde stii tu daca sta sau nu intr-o zona plina de noxe?
La ce bun atatea sfaturi copy-paste din brain sau google daca nu-i dai fetei nici o solutie dar-mi-te o incurajare?
Iar daca esti atat de vulnerabila la traiul sanatos si/sau bio, multi altii gandesc cand vorbesc (fie ca spun sau tasteaza)!
De opinii e satula lumea!
Numai tu inca nu.
90701
Postat pe 14 Noiembrie 2009 20:10
In Life-Care sunt produse din Germania foarte bune.
Nu fac nicio reclama,in schimb,eu am folosit produse de la ei.
Ce e drept,preturile sunt si putin ridicate,dar nu asa de mult incat sa nu iti permiti
Iar faza cu dermatologul,da,intr-adevar,e musai sa faci o vizita urgent!!!...caci nu stii ce se intampla cu adevarat,iar tu ai nevoie de sfaturile unui doctor de specialitate.

Multa bafta!
vss
Postat pe 14 Noiembrie 2009 21:41
De la: 90701, la data 2009-11-14 20:10:24
De la: addicted_to_love, la data 2009-11-13 14:38:37
De la: 90701, la data 2009-11-07 19:19:18Toamna este un motiv de cadere a parului.
Sunt diverse tratamente, functie de factorii care iti produc caderea.
Esti intr-o perioada de stres maxim?
Viata intima nu e chiar ok?
Ti-l vopsesti cu produse nocive, sau prea des?
Folosesti sampon contra indicat tipului tau de par?
Sau balsam tratament incompatibil?
Cel mai simplu si naturist este tratamentul cu ulei de ricin.
La Life-Care sunt produse bio foarte bune.
Daca esti dispusa (sa iei sau vrei raspunsuri la intrebarile de mai sus), lasa-mi mesaj privat.


stii ce cred eu:
probabil esti reprezentant life-care si incerci sa vinzi produse.

si pentru problema ei, cred ca cel mai bine ar fii sa faca o vizita la dermatolog. deoarece sunt mai multe motive pentru ca ii cade parul.

exemple:

Schimbãrile de anotimp, în special toamna, când razele soarelui nu mai stimuleazã creºterea pãrului.
Stresul, care reprezinta in acelasi timp cauza si efectul caderii parului.
Neliniºtea, oboseala sau un ºoc psihologic.
Un regim sever ºi cu carenþe.
Poluarea, radicalii liberi ºi fumatul, care provoacã îmbãtrânirea prematurã a celulelor.
Anumite produse contraceptive sau tratamente hormonale de substituþie.


Eu stii ce stiu?
Ca esti prea tanara si lipsita de experienta in viata si de respect!
Apropo de sfaturi:
Pe ce mizezi tu ca fata are posibilitati sau sustinere sa mearga la un medic?
De unde stii tu daca sta sau nu intr-o zona plina de noxe?
La ce bun atatea sfaturi copy-paste din brain sau google daca nu-i dai fetei nici o solutie dar-mi-te o incurajare?
Iar daca esti atat de vulnerabila la traiul sanatos si/sau bio, multi altii gandesc cand vorbesc (fie ca spun sau tasteaza)!
De opinii e satula lumea!
Numai tu inca nu.






nu conteaza prea mult daca sta in zona plina de noxe sau nu. poate fii o anemie, o alimentatie nesanatoasa sau cine stie ce altceva. am fost si eu in situatia ei.. am avut chist ovarian si mi-a dat ginecologul tratament cu anticonceptionale (diane35) timp de 3 luni. dupa ce am terminat tratamentul a inceput sa imi cada parul. m-am dus la medicul de familie si mi-a dat trimitere la dermatolog. acesta mi-a spus ca e din cauza hormonala, din cauza anticonceptionalelor. spune-mi tu mie un tratament de par de la life-care care poate sa ajute la modificarea acestora (sa fie exact cum a fost inainte) . mi-a dat dermatologul tratament vitamine si nu mai stiu exact ce pastile si mi-am mai revenit.( asta s-a intamplat acum vreo 3 ani)

vizita la dermato m-a costat 100.000 lei (vechi) pe atunci. spune-mi un produs de par care costa tot atat.

am 22 de ani si crede-ma ca am trecut prin mai multe decat crezi.

si cand zic ca vrei sa vinzi produse am dreptate. degeaba te agiti si zici ca sunt nerespectuoasa. ca vb fara sa stii. AM MAI MULTA DREPTATE DECAT TINE. stii care e faza: degeaba te supara adevarul. tre sa vezi realitatea, nu ce te mint aia. nu spun ca nu sunt bune produsele ca nu le-am folosit, spun doar ca o vizita la doctor e mult mai sanatoasa decat orice produse de ingrijire.
a.. si inca 2 lucruri ca mi-am amintit: am terminat liceul pe profil de biochimie si am invatat multe despre majoritatea plantelor si substantelor folosite in cosmetice. NIMIC NU E 100% NATURAL.

al 2-lea lucru, nu cred ca are rost sa bati apropo-uri fata de cultura sau incultura mea, pentru ca pana acum s-a dovedit ca gandesc destul de matur si corect. nu ma cunosti ca sa stii cat de culta sau inculta sunt.

si am incheiat subiectul.. cel putin cu tine!!


ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 15 Noiembrie 2009 03:56
sau zi-mi un produs, ca acum m-am uitat, capsule sau ceva ce au cei de la life-care pentru "functionarea" normala a hormonilor... stii vreunul?? sa aud:
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 15 Noiembrie 2009 04:23
Am aceeasi problema si de 2 luni am folosit,1 data pe saptamana, o masca preparata acasa.iti trebuie(in functie de lungimea parului,eu am par lung):
-2-3 linguri ulei de ricin(3. lei, din farmacie)
-1 lg vitamina A(2.5 lei, din farmacie)
-2-3 galbenusuri de ou(daca le tii la frigider le lasi cam 3 ore la temperatura camerei)
-1 lg petrol/gaz lampant(eu l-am primit, am citit pe unele forum-uri ca se gaseste in benzinarii la litru)
Daca tu crezi ca nu-ti ajunge masca pe tot parul, poti pune 2-3 lg de ulei de masline.
Inainte sa aplici masca te speli pe cap, si o aplici pe parul ud,cu o pensula, la radacina, si mai apoi o intinzi cu un piaptan mai rar pe toata lungimea parului.
Eu stau o noapte intreaga cu ea in cap.Poti sta si mai putin, cam 5 ore, e ok si asa.
Miroase destul de rau, dar eu zic ca merita sa o incerci, la mine a avut efect.Dupa ce stai cu ea te samponezi de 2 ori si nu mai miroase parul.
Daca ai timp si rabdare, poti sa o folosesti de fiecare data cand te speli pe cap.
Sa folosesti un prosop mai rau, de preferabil, nu de culaore alba.Stai cu el pe cap ca sa nu murdaresti perna si hainele.
Daca nu are efect, eu zic ca ar trebui sa mergi la un dermatolog.
Sper sa te ajute!
Azteka
Postat pe 15 Noiembrie 2009 05:53
buna,si mie imi cadea parul pn acum o saptamana knd am descoperit produsele Petrole Han sunt fff bune acum daca imi mai cad cateva fire
kudika083736
Postat pe 15 Noiembrie 2009 07:55
Buna si mie imi cadea foarte mult parul si o prietena mi-a zis de produsele ECRINAL.Sunt pe baza de extract din coama de cal poti citi si pe internet despre ele.Eu am cumparat lotiunea care e un spray leave-in si ma dau zilnic.Dupa cateva saptamani observi stoparea caderii parului iar dupa alte cateva saptamani vor aparea fire noi.Multa bafta
dianax2001
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:05
si eu aveam problema asta si am inceput un tratament de la vichy. si crede-ma ca a dat roade. :)
asa ca incearca:D
kudikalena
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:49
Va transmit un tratament cu care mama mea a scapat de aceasta neplacere. Fac mentiunea ca mama avea parul foarte sanatos si rezistent , cret si cu volum, iar in urma unui soc , dupa doua luni , a inceput sa ii cada in smocuri . Ajunsese sa i se vada pielea capului , nu il mai avea cret , ci lins si lipit de cap ( fara volum ) . S-a spalat la cap cu sampon cu ginseng ( fabricat in Italia - de catre firma BES ) pe care l-am gasit in farmacii cu produse naturiste , iar pe internet pe pagina www.naturaplant.ro , iar dupa fiecare spalare s-a masat la radacina parului cu lotiune capilara cu ginseng - fiole cu ginseng fabricate tot in Italia ( Parisienne Italia Srl - Bologna ) . Parul a revenit la normal spectaculos ! Fiolele costa intre 2,5 lei - 4 lei bucata , iar samponul a fost 17 lei , acum este 22 lei . Este foarte adevarat ca si cauza care a declansat caderea parului conteaza , din acest motiv v-am scris ca la mama cauza a fost o stare tensionata , socanta chiar . In aceste cazuri , dupa 2 luni de la socul respectiv incepe caderea parului . Daca la dvs. nu este vorba de vreo exema sau de lipsa de minerale ori vitamine care sa conduca la alopecie , poate fi vorba si de traversarea unei perioade de neliniste . Va recomand din toata inima cele de care am scris . Atentie , parul devine putin aspru folosind numai samponul , dar folosind lotiunea capilara cu ginseng acest lucru nu se intampla .Va doresc din toata inima sa va rezolvati problema !
Sa va ajute Dumnezeu . Gabriela
BRAILA
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:05
mie imi cade rau parul si nu stiu de ce ..cred ca de l afric ce as putea face?
kudika063538
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:01
addicted_to_love


sau zi-mi un produs, ca acum m-am uitat, capsule sau ceva ce au cei de la life-care pentru "functionarea" normala a hormonilor... stii vreunul?? sa aud:



Catalogul este online.
Nu fac reclama.
Cine vrea, sa stie sa opteze din mai multe optiuni.
Ai putea fi fiica mea sau chiar nepoata mea.
Am doctoratul (facut pe vremea cand nu exista copy-paste) in aceeasi materie si nu ma laud.
Nu ma doare adevarul.
Ma indispune tupeul copiilor cu pretentii.
Vezi ca hormonii nu functioneaza bine cand se blocheaza acetilcolina :D
Iar daca vrei sa provoci pe cineva, incepe cu tine.

Terminat. Doar cu tine!!!
90701
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:27
Eu folosesc sampon si lotiune tonica de la Alpecin, se gaseste in farmacie si au inceput sa se vada rezultate.
klenica
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:54
buna spalate cu radacina de urzici ie foarte buna
kudika084005
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:23
ce esti asa de vulnerabila draga
fi fericita ca te baga lumea in seama
kudika084005
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:27
si eu am folosit samponul Petrol hann, dar la mine nu a avut efectul dorit...din contra! parul mi se ingrasa si mai tare si cadea mult mai rau. In schimb mie mi-a priit samponul de la InsectFarm. Am recomandat samponul inca la 2 persoane si au fost multumite... Totusi, cred ca depinde de persoana ca un tratament sa functioneze. Ce este rau la acest sampon e ca poate fi cumparat doar dintr-un singur loc... undeva pe langa Mosilor
ghanima1
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:35
Pot sa iti recomand un preparat facut in casa....cu rezultate imediate..
Intr-o sticla cu gatul larg pui rostopasca pana unpli sticla apoi adaugi otet de mere simplu (fara miere)
si se lasa la macerat in soare cat mai mult aproximativ 3 saptamani.....atunci e gata de folosire...
Apoi inaite sa te speli pe cap cu o jumatate de ora iti dai la radacina cu acea solutie (care o sa iti ajunga foarte mult timp) si o sa realizezi rezultate instante dupa ce te-ai spalat ca nu o sa iti mai cada par.
este usor de folosit, se foloseste mereu, iar pe mine m-a ajutat sa scap de o ingrozitoare cadere de par, acum pot spune ca am un par sanatos care nu mai cade( desigur doar cateva fire pe zii asa cum este si normal, dar nu mai cade claie)
La toti cei care am recomandat acesta reteta a dat rezultate instante...
Bafta multa si nu mai da banii pe tot felul de produse care nu au nici un efect sau chiar mai rau ajunge sa iti cada parul.(stiu din propie experienta)



I
capricesky
Postat pe 16 Noiembrie 2009 08:26
Am observat ca in ultima vreme toata lumea are probleme cu caderea parului. Eu ma chinui din vara cu tot felul de masti.. La mine cel putin cred ca a fost si de la placa asa ca am facut o vizita la coafor si am taiat jumatate din el si a dat efecte.. Mai fac de altfel la fiecare spalare o masca din 2 galbenusuri si ulei de masline. Se vede diferenta la luciu, dar de cazut tot cade, nu asa rau, dar.. Cred ca mai astept o luna si daca tot asa se prezinta problema, o sa dau o fuga pana la doctor.. El sigur va stii mai bine ce sa imi dea..
kudika009540
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:01
de o luna de zile tot imi fac masti pt par cu ulei de ricin, si vitamina A, cu galbenus de ou si ma lipezesc cu otet de mere. vreau sa va spun ca e mult mai bine, nu imi mai cade parul asa rau, desi n-am avut incredere initial in tratamentele babesti. Am citit pe forum despre samponul cu ginseng. o sa imcerc si eu!:) eu am mai auzit si de tratamente cu fiole pt par si unghii!se numeste perfectil. Am intalnit la un targ de frumusete si unii care spunea de tratamente cu nanogen. scumpe, cam 200 Ron sticla. Cred ca mai sanatoase sunt cele naturiste, tratamentele care le faci singura in casa, rau n-au ce sa-ti faca, ca sunt plante in schimb celelalte sunt cam nesigure!
alice1986
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:23
si eu m-am confruntat cu aceasi problema insa am gasit intr-un supermarket un produs de la gerovital pe baza de petrol, ulei de ricin si vitamina e. l-am folosit numai o singura data de cand l-am cumparat dar vad ca da rezultate. se aplica de 2 ori pe saptamana. la mine inca mai cade dar mult mai putin decat inainte de a_l folosi. costa in jur de 15 lei.
rosaura83
Postat pe 16 Noiembrie 2009 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caderea parului 11 De la: balrog 14 Martie 2011 13:52
hair stylist bun Bucuresti 13 De la: Cristina_Dumitrescu_Mihai_1 24 Septembrie 2013 13:52
L'oreal SUBLIME MOUSSE 6 De la: kudika_11779 26 Iulie 2012 00:20
vopesea de par 7 De la: ema_rice 27 Iulie 2009 21:09
help ! am parul verde ! 1 De la: kudika_976653 19 Noiembrie 2014 21:37