cadera parului~

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent cadera parului~: (5 din 4 voturi)

Pagini: << 1 2 Sari la pagina:
cutiutza Avatarul lui cutiutza

1 mesaj
Oras: bucuresti

auzisem de samponul de la Voltene,cum ca ar fi foarte eficient.incearca,.
Raporteaza abuz de limbaj
kudika029006 Avatarul lui kudika029006

2 mesaje

cel mai important pt tratamentul caderii parului este sa aflii cauza asa ca sfatul meu este sa mergi la doctor nu sa faci tratamente dupa sfatul celor care folosesc acest forum, poate nu nimeresti tratamentul si poate fi mai rau
mikaella_g Avatarul lui mikaella_g

2 mesaje

Buna! Ma regasesc perfect in descrierea ta,numai ca eu am avut aceasta problema acum 3 ani de zile,vreau sa mentionez insa ca nu ma vopsisem niciodata. Ceea ce iti recomand este un produs care se gaseste exclusiv in farmaciile Sensi Blu, face parte din gama Herbosophy(inainte se numea Herbology), este samponul cu extract de chinina si complexul de vitamine B,este mai mult decat bun,dupa ce am folosit un tub si jumatate +balsamul nu am mai avut probleme. Ti-l recomand, astept sa imi zici ce rezultate are, dupa 4-5 spalari o sa vezi o diferenta. Multe persoane carora l-am recomandat au fost f multumite, si plus ca nu are un ret exagerat, 13 ron flaconul. O zi buna sa ai si multa bafta.
kudika052687 Avatarul lui kudika052687

1 mesaj

buna..spuneti`mi si mie va rog din suflet ce sa fac pt a imi creste parul..aproape ca nici nu se observa imi creste greu de tot ce sa fac..ajutati`ma va rog!!!!! :(
kudika071528 Avatarul lui kudika071528

1 mesaj
Oras: alba-iulia

Cam aceeasi problema o am si eu de un an.Am folosit Petrol Hann si pentru o scurta perioada de timp a fost bine, dar parul a inceput iar sa cada.
kudika077018 Avatarul lui kudika077018

2 mesaje

Buna fetelor, si eu am avut probleme cu caderea parului ca nu mai stiam ce sa fac pana nu de mult, un prieeten si Canada mi-a recomandat acest produs : www.herbafarm.ro/details/hair-plus-60cps il folosesc de aproape 2 luni si deja se vede o schimbare, sper sa fie de ajutor.

O zi faina va doresc. va pup
tequila_cu_varza Avatarul lui tequila_cu_varza

128 mesaje

Daca acea cadere a parului e medie, poti folosi ceva din ce ti-au recomandat fetele pe aici, si sa il tii sub observatie.
Daca insa chiar te ingrijoreaza, mergi neaparat la un dermatolog

verze.ro
verze.ro un site fff simpatic
http://VERZE.RO Simtul umorului nu a murit!
blondiewishes Avatarul lui blondiewishes

707 mesaje
Oras: brasov

De la: kudika052687, la data 2009-11-16 13:45:05buna..spuneti`mi si mie va rog din suflet ce sa fac pt a imi creste parul..aproape ca nici nu se observa imi creste greu de tot ce sa fac..ajutati`ma va rog!!!!! :(

eu am mare,mare grija de parul meu si creste vazand cu ochii si e fff stralucitor.
cu toate ca e si dificil.
ma spal pe cap o data la doua zile.
de 3 ori pe saptamana imi fac masca,pe care o tin cateva ore.
cand il spal,aplic sampon doar la radacina si clatesc cu apa rece,cat de rece suport.
dupa ce am iesit de la dus,nu mi ating parul deloc,se usuca natural
dupa ce se usuca il pieptan si il dau cu spray anti-varfuri despicate.
precizez ca nu mi am mai tuns varfurile din august,si nu am nici un fir despicat.
nu imi cade :D.
dar nu folosesc nici placa,nici foehn,nu il pieptan cand e ud si folosesc alternativ doua masti :D.
cam atat...pot sa zic ca sunt ff mandra de parul meu ,si mai ales pot sa merg si eu cu nasul pe sus pe strada cand vad cat de frumos parul meu fata de al altor fete

Always hearing what your ears can't hear .
noneu Avatarul lui noneu

1 mesaj

Mie mi-a folosit mult infuzia combinata (urzica, galbenele, salvie si musetel).
Avand parul gras, adaugam (si adaug) si zeama de la jumate de lamaie.

Pe langa faptul ca mi-a redus caderea parului, infuzia m-a ajutat si la "descalcitul" parului. Am un par subtire, care dupa fiecare spalare necesita balsam. Daca nu il foloseam, la pieptanare cadeau smocuri de par.

Infuzia de care am scris mai sus, am postat-o aici: sanatateadinnatura.wordpress.com/2011/02/01/caderea-parului-reme...
Poate va mai fi si altora de folos (sau poate nu).
Blog informativ: www.sanatateadinnatura.wordpress.com
carmen_natural Avatarul lui carmen_natural

504 mesaje

schimba gama de produse de ingrijire a parului,fa un tratament intern cu 2 tb/zi din produsul Unghii. par.piele.
Foloseste un produs de regenerare " Ser pentru scalp" care se aplica pe piela capului din 2 in 2 ziletimp de 2 saptamini
Renunta la vopsea, pudra decolorana, sol de permanent,lac fixativ oae fiind daunatoare.
Poti face un tratament de electrostimulare a radacinii firului de par concomitent cu aplicarea serului pentru scalp
ymirsy Avatarul lui ymirsy

282 mesaje

NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
Silvana_B__lan_1 Avatarul lui Silvana_B__lan_1

1 mesaj

Masca pentru cresterea accelerate a parului (5 cm/luna): 2 linguri de mustar pudra uscata (eu am găsit la Plafar muștar boabe și l-am dat la râșniță), 2 linguri de apă caldă, 1 galbenus de ou, 2 linguri ulei de măsline ( piersica, migdale, brusture, sau orice alt ulei cosmetic), 2 lingurite de zahar (cu cat punem mai mult zahăr, cu atât va fi „mai agresiv” mustarul).Se aplica doar la radacina.
Sper sa-ti fie de folos!
kudika_987564 Avatarul lui kudika_987564

5 mesaje

Si folixinu merge bine impotriva caderii parului, dar la regenerare nu cred ca exista ceva care sa repopuleze cu fire de par zonele afectate.
Pagini: << 1 2 Sari la pagina: