Setari Cookie-uri

o opinie va rog .

...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.
anares02
Postat pe 7 Noiembrie 2009 11:07
am avut si eu o experienta de genul asta si pot sa te asigur ca dragoste cu sila nu se poate. Chiar daca acum ai trece peste acest aspect care tie iti displace, mai tarziu o sa-ti fie chiar rusine sa te afisezi cu el. Bine, mai exista o variana: trimite-l la sala, la cosmetica etc. poate functioneaza totusi
i_andra
Postat pe 7 Noiembrie 2009 12:34
sper sa gandesti la fel si la 60 de ani si cand o sa fi singura si toti barbatii o sa fie foarte frumosi adevarul e ca daca nu te atrage oricare ar fi standardele tale nu are rost sa o arzi aiurea cu el, ii faci si lui rau degeaba.
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:33
De la: anares02, la data 2009-11-07 11:07:40...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.


offf Doamne, ale tineretii valuri cand numai pasarile cu pene fain colorate is bune pe masa....

lasa mami ca ajungi tu la o varsta la care barbac'tu o sa fie gras cu burta si o sa ragaie a bere , si tu probabil ca o sa fi doar o gospodina banala dintr-un bloc de garsoniere...
auzi...pt mine conteaza enorm aspectul fizic... pai la ce puii mei te intalnesti draguta cu toti naspetii ,doar pt ca se poarta frumos cu tine????ia unu' frumos cu draci si badaran mai ceva ca un cioban...

dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:37
De la: anares02, la data 2009-11-07 11:07:40...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.


Sunt doua variante:
1) intuitia ta feminina functioneaza, iti da semnalele corecte si atunci... daca nu exista atractie, daca nu este acea "chimie"... ramaneti prieteni...
SAU POATE:
2)Esti tanara, mai ai mult de trait si de invatat. Sufletul tau nu este inca trezit.
inca judeci superficial viata si pe cei din jurul tau(chestia asta o facem noi, barbatii, te rog sa nu ne furi meseria...) si nu poti sa "decantezi" glasul inimii de cel al ochilor.
Eu votez 60% cu prima varianta
stardancer
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:49
De la: anares02, la data 2009-11-07 11:07:40...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.


pai ti-ai cam coborat standardele( ) insa nu asta e problema..nu iubesti un om ca e frumos/urat,nu vorbesti (relationezi,discuti,intri in legatura) cu cineva doar pentru ca este nu stiu ce sange albastru sau are io stiu ce aprecieri prin cercuri inalte sau ,mai stiu io,are Visa gold card.
Ideea e ca ai o doza de superficialitate,dar asta se corecteaza-in majoritatea cazurilor- pe masura ca inaintezi in varsta
mitura
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:22
In ce sens conteaza enorm aspectul fizic pentru tine? Vrei neaparat sa arate ca Brad Pitt (sau ma rog, Robert Pattison, ca asta e noua feblete a tuturor femeilor (oare? ))? Sau vrei sa te atraga?

Ca daca e prima varianta, raspunsul e ca esti superficiala, dar cum a spus si mitura, asta se rezolva cu timpul. Crede-ma cand iti spun ca barbatul trebuie sa fie putin mai frumos ca dracul! (nici eu nu credeam asta pana de curand si nu se refera, cum credeam eu, la faptul ca el nu se ingrijeste)

Daca e a doua varaianta, nu-i bai, atractia fizica este ingredientul de baza al oricarei relatii de succes.

Oricum ar fi, daca nu te atrage, nu te atrage si basta! Insa nu-i da sperante desarte, nu e corect nici fata de el, nici fata de tine.
kitty_krieger
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:58
De la: anares02, la data 2009-11-07 11:07:40...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.


pt tine conteaza mai mult ambalajul decat marfa?
daca nu iti place de el...nu-l mai chinuii
Calandrinon
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:25
De la: Calandrinon, la data 2009-11-07 19:25:49
De la: anares02, la data 2009-11-07 11:07:40...am intalnit un baiat, care ... in ceea ce priveste comporamentul sau fata d mn .... e barbatul perfect! problema mea e ca ... pt mn conteaza enorm aspectul fizic . nu arata f rau dar ... se poate mai bine . chiar daca se poarta f frumos cu mine si si ma surprinde placut in tot ceea ce face pt mine nu pot sa il iubesc. fizicul sau nu ma atrage. nu pot sa il iubesc , sa il sarut sau alcv El ar face orice pt mine ... apreciez enorm asta. dar eu nu pot sa il iubesc. nu are acel "ceva" care sa ma aprinda* nu stiu ce sa fac.


pt tine conteaza mai mult ambalajul decat marfa?
daca nu iti place de el...nu-l mai chinuii


Fratilor o fi vreo vipa si voi nu v-ati dat seama! Pen'ca vipele tre' sa se afiseze musai cu una bucata machoman! Mai conteaza cati neuroni are pe mp de creier?
miss_darine
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:30
Se spune ca uneori POFTA VINE MANCAND, so mai ai rabdare poate te indragostesti de felul sau de a fi, adica de marfa, ambalajul oricum e trecator
oana84onutza
Postat pe 24 Noiembrie 2009 18:37
am si eu o povestioara...si cam am nevoie de un sfat...deci este vorba de doi baieti G si A...pe G il stiu de foarte mult timp(cam 2 ani) si la inceput eram prieteni foarte buni.El este din alt oras dar ne vedeam destul de des...apoi am inceput sa ne indragostim unul de celalalt...din cauza distantei am vorbit si am zis ca mai bine ramanem doar foarte buni prieteni...insa vorbeam ca si cum am fi fost iubiti..la un moment dat si el si eu aveam iubiti...dar tot mai vb pe mess nu la fel de des ca si inainte...A este iubitul de mai inainte cu care`s impreuna de vreo 5 luni...desi ii spun ca`l iubesc nu prea o simt..o spun mai mult din obligatie ca sa nu se simta prost.Ne intelegem destul de bine insa nu stiu...ceva lipseste...De curand G s`a despartit de prietena lui si vorbeam noi despre asta si multe altele si de atunci numai la el ma gandesc...A a observat ca sunt mai distanta si ma enervez cam din orice mai ales cand vorbesc cu el si m`a intrebat daca am patit ceva...daca vreau sa ma despart de el si chestii de genu`...Si cam asta`i poveste... si nu prea stiu ce sa fac...
rio
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:13
leaga-i o butelie de gat ca sa aibe acel "ceva" care sa te aprinda
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:33
De la: rio, la data 2009-11-25 16:13:25am si eu o povestioara...si cam am nevoie de un sfat...deci este vorba de doi baieti G si A...pe G il stiu de foarte mult timp(cam 2 ani) si la inceput eram prieteni foarte buni.El este din alt oras dar ne vedeam destul de des...apoi am inceput sa ne indragostim unul de celalalt...din cauza distantei am vorbit si am zis ca mai bine ramanem doar foarte buni prieteni...insa vorbeam ca si cum am fi fost iubiti..la un moment dat si el si eu aveam iubiti...dar tot mai vb pe mess nu la fel de des ca si inainte...A este iubitul de mai inainte cu care`s impreuna de vreo 5 luni...desi ii spun ca`l iubesc nu prea o simt..o spun mai mult din obligatie ca sa nu se simta prost.Ne intelegem destul de bine insa nu stiu...ceva lipseste...De curand G s`a despartit de prietena lui si vorbeam noi despre asta si multe altele si de atunci numai la el ma gandesc...A a observat ca sunt mai distanta si ma enervez cam din orice mai ales cand vorbesc cu el si m`a intrebat daca am patit ceva...daca vreau sa ma despart de el si chestii de genu`...Si cam asta`i poveste... si nu prea stiu ce sa fac...


...sa deschizi un topic
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:36
buna!
eu cred ca ar trebui sa ... follow your heart.. in fond si la urma urmei pe G il iubesti... dc sa iti complici viata daca pe el il vrei, vezi daca te mai vrea si el...si treci mai departe
o seara faina
paunita_mari
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:41
da ce-mi plac oamenii astia care deschid un topic...si dupa aia nu mai intra in veci sa raspunda nimanui....
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:54
aproape toata lumea face asa.. au probleme asa mari incat si ei uita de ele.
felixcat
Postat pe 25 Noiembrie 2009 20:59
da ce-ati vrea sa mai spuna?
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:05
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:05:33da ce-ati vrea sa mai spuna?


deci tie ti se pare normal?
atunci de ce mai deschid oamenii astia topicuri?....mai are rost sa te obosesti sa le dai sfaturi sa-ti expui parerea daca lor nici macar nu le pasa...dupa cum a zis si felix.
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:11
nu pot sa zic ce ce normal sau anormal aici. poate fata a citit ce s-a spus in topic si este recunoscatoare fara a oferi multumiri in scris. poate nu e prea comunicativa si asteapta in tacere un raspuns satisfacator... sau poate n-a avut bai sa isi plateasca netu si n-a mai putut intra pe site..

idea e ca acest topic nu merita o prea mare dezbatere, deci putin imi pasa daca mai raspunde.

te vei simti mai bine daca iti spune ca si-a dat seama ca e e atrase in sf de prietenul ei sau ca si-a gasit pe altu?
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:24
De la: baiat_anonim, la data 2009-11-25 21:24:26nu pot sa zic ce ce normal sau anormal aici. poate fata a citit ce s-a spus in topic si este recunoscatoare fara a oferi multumiri in scris. poate nu e prea comunicativa si asteapta in tacere un raspuns satisfacator... sau poate n-a avut bai sa isi plateasca netu si n-a mai putut intra pe site..

idea e ca acest topic nu merita o prea mare dezbatere, deci putin imi pasa daca mai raspunde.

te vei simti mai bine daca iti spune ca si-a dat seama ca e e atrase in sf de prietenul ei sau ca si-a gasit pe altu?


nu ma intereseaza in mod special viata ei....insa macar din respect pt cei care au facut comentarii pertinente..ar putea sa raspunda sa sa-si sutina parerea ...
eu personal apreciez oamenii care odata ce le oferi un sfat..macar sa-ti multumeasca sau sa-ti raspunda la opinie....

sunt de parere ca odata ce-ti deschizi un topic..ar trebuii sa-l intretii, in cazul in care doresti cu adevarat parerile celorlalti.....si nu impun nimanui sa fie deacord cu mine..eu pur si simplu opinia mea.
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:38
Depinde de varsta ,,, daca esti inca la varsta la care vrei sa umbli din floare in floare.. ar trebui sa renunti la acel baiat care nu te atrage fizic.. insa daca ai ganduri mai serioase .. nu neaparat cu el .. ci asa .. in general .. ti ai propus tu ca ai vrea sa incepi sa ai o relatie serioasa .. ar trebui sa incerci cu el .. dar sa i explici oarecum situatia .. sa o luati incet si chestii ..
Nu conteaza deloc aspectul fizic .. iar daca vei petrece mai mult timp cu el o sa ti placa felul lui de a fi .. cum zambeste, cum danseaza, cum iti zice "neata!" etc .. o sa il apreciezi pentru ceea ce e el ... si pentru cum se comporta cu tine ...
Cum crezi ca e mai bine? sa fii cu un tip frumos de pici .. si sa fie el si pipitele lui .. caci daca tie iti curg "balele" rau dupa el .. cu siguranta le curg si altora .. si el baiat macho fiind .. desi are [rietena frumoasa si devreme acasa .. tot se mai da si la alta pipita ... sau un baiat cu good looking si nu awesome .. dar care sa aiba ochi pentru tine [ nu numai pentru tine .. ca e practic imposibil :))] si sa se comporte cu tine .. cum ai merita! sa te respecte.. sa ti arate ca te iubeste ... etc ...
oricare ar fi alegerea ta .. sfatul meu e sa mergi pe sinceritate ... Bafta!:D
InnocentChild
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:05
stiu...dar totusi si la A tin asa cat de cat...si parca mi`i oarecum sa`i spun asa"stii eu iubesc pe altu` si abia acuma mi`am dat seama"...suna cam aiurea
rio
Postat pe 25 Noiembrie 2009 22:08
Vezi sa nu patesti si tu ca o prietena de-a mea. Nu era atrasa de baiatul respectiv d.p.d.v fizic, dar ii placea la nebunie personalitatea. totusi s-a hotarat sa ramana doar prieteni.Si ce s-a intamplat? el s-a cuplat cu o alta tipa iar ea isi baga ghiara in gat ptr ca a descoperit ca il iubeste si ar fii putut trece usor peste faptul ca nu-i fat frumos din poveste.
iacinta
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19
De ce inseala barbatii?Se poate ierta asta,si daka da atunci cum? 535 De la: aleera 27 August 2012 15:55
Ce se intampla? 9 De la: ella_c 26 Aprilie 2010 23:04
Ii iubesc oare pe ambii ??? 11 De la: kudika_27354 28 Ianuarie 2013 16:12