Setari Cookie-uri

Sexul in afara relatiei

Am avut o discutie foarte interesanta azi in drum spre casa... care mi-a lasat in minte o intrebare... "gandesc ca un barbat?"
Sa trec direct la subiect... eu sunt de parere ca sexul in afara relatiei nu face decat sa imbunatateasca relatia in care esti... daca sunt indeplinite 2 reguli... cea/cel cu care iti inseli partenerul/partenera sa nu fie o persoana cu care sa iti doresti o relatie pe care din varii motive nu o poti avea, defapt trebuie sa fie o persoana cu care sa nu iti doresti niciodata sa ai o relatie si 2 sa te limitezi doar la sex, aaaa si mai este si a treia regula ... SA NU FI PRINS/A. Daca toate aceste reguli sunt indeplinite totul este perfect. Cred ca sexul in afara relatiei nu face decat sa aduca sare si piper relatiei in care esti, nu te lasa sa te plictisesti, intotdeauna vei avea parte de putina adrenalina data de frica de a nu fi prins/a. Sunt curioasa cate femei mi-ar da dreptate... hmmm in schimb sunt sigura ca foarte multi barbati ar fi pro. Deci ... gandesc ca un barbat?
madalinutza2
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:02

Da, gandesti ca o femeie- barbat bine!
Apropo,barbatii inselati nu cred ca pot fi pro! Tu te-ai gandit strict numai la cei din tabara adversa, in care vad ca te situezi si tu!
miss_darine
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:11
nu spui nimic nou.. daca o sa cauti pe forum.. ceea ce nu ai facut nu o sa faci si nimeni nu face o sa gasesti chiar o lista de reguli cand vine vorba de a avea amanti.
daca nu crezi in regulile morale ale societatii de ce mai esti intr'o relatie, ramai single si gaseste multipli parteneri sexuale pe care sa ii ai prin rotatie.. mare schema..
sincer ma simt jignit.. gandesti ca un barbat.. poate ca un om are nu are considerente sentimentale obiective si care nu este capabil de trairi empatice dar in nici un caz nu ca un barbat.
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:16
nu chiar.... cred cu toata confingerea ca daca l-as prinde pe prietenul meu cu alta as exploda ... dupa care i-as spune ca suntem chit de asta am si spus ca una din reguli este sa nu fi prins.
madalinutza2
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:16
Promiscuitatea imi repugna. Gandeste-te cum ar fi daca ti-ar aduce o boala venerica partenerul de la iubitele lui. Si nu, nu gandesti ca un barbat.
Kathara
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:45
Nu, nu gandesti ca un barbat. Nu concep sa-mi insel partenerul. Atata timp cat ne iubim si ne respectam (pentru ca suntem oameni) stim sa ne condimentam viata de cuplu fara a avea nevoie de terte persoane.
Parerea mea despre tine e ca nu ai intalnit barbatul pe care sa-l iubesti si ca nu prea ai incredere in tine, simti nevoia sa-ti mai spuna si altii ca esti dorita, desi doar pt sex.
i_andra
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:11
m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine
madalinutza2
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:35
Chestia asta cred ca are mai multe taisuri...de exemplu pe mine uneori ma sperie ideea ca la un moment dat voi ramane doar cu un barbat si va trebui sa ii fiu fidela lui. Suna aiurea dar asta simt si intr-adevar poate ca inca nu am ajuns sa iubesc pe cineva atat de mult incat sa imi fie teama ca el va fi ultimul...Dar cred si in ce spune Madalina, dupa ani buni, intervine plictiseala, monotonia si iti doresti si altceva...faza e ca daca inseli, sa nu te implici si cealalta parte sau...sa iti doresti mai mult amantul decat barbatul...eu cred ca sunt multe riscuri implicate ca sa ai un amant.
Eu nu sunt genul de persoana care sa judec, inteleg oamenii cu toate ciudateniile lor, te inteleg si pe tine Madalina de ce iti doresti si altceva insa ca sa ai amant, trebuie sa fi atenta la mai multe lucruri...incepand de la tine, de la sufletul tau...pana la partener pentru ca la un moment dat s-ar putea sa te simta sau sa speram ca nu, sa te prinda si atunci va fi f nasol.
helenne22
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:44
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine

problema e ca nu prea inteleg cum iti poti iubii partenerul mai mult dupa ce il inseli.. nu cunosc aspectul, daca vrei raspunde'mi pe privat, e o curiozitate profesionala mai mult
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:45
Nu gandesti ca un barbat deoarece de mult ei gandesc ca femeile si nu prea mai sunt diferente intre cele doua sexe...in fine...parea mea este ca tu nu faci nici un fel de diferenta intre o relatie si relatiile di afara acesteia...adica nu este mare diferenta pt tine intre relatia serioasa si cea din afara care dureaza o seara sau cateva...adica cu nici unul din tipii din cele doua situatii nu vei ajunge nicaieri asa ca nu este mare diferenta...doar placerea de a-i schimba si din aceasta placere tu faci un ajutor pt tine si asazisul iubi al tau....daca el te plictiseste nu il iubesti asa ca nici macar din punctul acesta de vedere nu este mai special...deci care este diferenta ? Ca te culci cu unu mai mult timp si cu altul mai putin ...esti sigura ca sti pe care cu care il inseli...adica care este principalul?Pt ca toti ajung sa te plictiseasc deci toti sunt la fel...
miruna09
Postat pe 8 Noiembrie 2009 03:53
Daca vezi asa lucrurile e posibil sa faci si ceva bun...din calcatul asta stramb tu reusesti sa faci o diferenta intre iubitul tau si celalalt asa ca in timp reusesti sa iti ,,improspatezi memoria"si sa iti aduci aminte cat de mul merita actualul si ca nu are rost sa il schimbi..e si asta o varianta de a reincepe a-ti pretui partenerul...eu nu as face-o dar in fine....inteleg cred ce vrei sa spui...sper... minte sanatoasa in trup sanatos...
miruna09
Postat pe 8 Noiembrie 2009 03:59
de ce nu dormi????
monaq
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:00
De la: miruna09, la data 2009-11-08 03:53:50 Nu gandesti ca un barbat deoarece de mult ei gandesc ca femeile si nu prea mai sunt diferente intre cele doua sexe...in fine...parea mea este ca tu nu faci nici un fel de diferenta intre o relatie si relatiile di afara acesteia...adica nu este mare diferenta pt tine intre relatia serioasa si cea din afara care dureaza o seara sau cateva...adica cu nici unul din tipii din cele doua situatii nu vei ajunge nicaieri asa ca nu este mare diferenta...doar placerea de a-i schimba si din aceasta placere tu faci un ajutor pt tine si asazisul iubi al tau....daca el te plictiseste nu il iubesti asa ca nici macar din punctul acesta de vedere nu este mai special...deci care este diferenta ? Ca te culci cu unu mai mult timp si cu altul mai putin ...esti sigura ca sti pe care cu care il inseli...adica care este principalul?Pt ca toti ajung sa te plictiseasc deci toti sunt la fel...


tu ai inteles ceva din tot ce ai scris aici????ai servit ceva in seara asta????
monaq
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:01
Sa fiu sincera, habar n-am cum gandeste un barbat in privinta asta... Nu cred insa ca exista vreun barbat care-si iubeste partenera si ii recomanda: "Iubito, mai calca si tu stramb.. doar asa ma vei iubi mai mult!"
Sare si piper ... prin adulter? Citindu-te cu mare atentie.. am rezlizat ca ai un amant . nicidecum un partener ocazional de sex... din moment ce ai spus foarte clar ca ai ACELASI barbat pentru sex extraconugal... Amantul iti poate da ceva adrenalina. (frica de a nu fi prins), dar sare si piper in relatia cu partenerul. ma indoiesc. Asta doar daca nu vrei cu orice pret sa-ti cauti scuze.

In rest, n-am nimic impotriva. Vrei sa inseli.. fa-o. De ce m-as opune eu?!
rashela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:04
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 13:02:01Am avut o discutie foarte interesanta azi in drum spre casa... care mi-a lasat in minte o intrebare... "gandesc ca un barbat?"
Sa trec direct la subiect... eu sunt de parere ca sexul in afara relatiei nu face decat sa imbunatateasca relatia in care esti... daca sunt indeplinite 2 reguli... cea/cel cu care iti inseli partenerul/partenera sa nu fie o persoana cu care sa iti doresti o relatie pe care din varii motive nu o poti avea, defapt trebuie sa fie o persoana cu care sa nu iti doresti niciodata sa ai o relatie si 2 sa te limitezi doar la sex, aaaa si mai este si a treia regula ... SA NU FI PRINS/A. Daca toate aceste reguli sunt indeplinite totul este perfect. Cred ca sexul in afara relatiei nu face decat sa aduca sare si piper relatiei in care esti, nu te lasa sa te plictisesti, intotdeauna vei avea parte de putina adrenalina data de frica de a nu fi prins/a. Sunt curioasa cate femei mi-ar da dreptate... hmmm in schimb sunt sigura ca foarte multi barbati ar fi pro. Deci ... gandesc ca un barbat?



Gandesti ca un barbat nesatisfacut sexual de catre partenera si care in loc sa se desparta de ea prefera sa ramana impreuna dar sa o insele pt a-si satisface nevoile/fanteziile sexuale sau ...ca un barbat satisfacut dar care nu-si iubeste partenera motiv pentru care nu are mustrari de constiinta daca se duce la alta .

iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:15
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine


Pai scuza-ma dar tu deja ti-ai facut un obicei din asta de vreme ce te dai huta cu acelasi partener

Iti place sa CREZI ca gandesti ca un barbat pentru ca in felul asta ai si tu o scuza pentru faptul ca-ti inseli partenerul .

Condimentele la care te referi se numesc mai pe scurt vinovatie si atat .Nu exista imi iubesc la nebunie iubitul dar il insel cu altul
iris_4_ever
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:28
Unde se ajunge in felul asta, ne inselam reciproc, nu avem respect in felul asta, mie nu imi place, suna urat, ce experimentezi cu celalalalt faci apoi cu asta si invers, se duce de rapa lumea asta, e clar, daca ai avea copii la fel ai proceda? Ai alege "sarea si piperul" in relatie, riscand sa pierzi tot?
iubi7a_lui
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:58
HAI CA ESTI COMICA ...SERIOS RECITESTE SI AI SA VEZI CA INTELEGI CU SIGURANTA!aSTA DACA NU AI LUAT TU CEVA SI ACUM CITESTI PRINTRE RANDURI...SCUZE DAR TU AI INCEPUT....
miruna09
Postat pe 8 Noiembrie 2009 17:18
Cam asa e,cum spune miruna09 in al doilea mesaj, imi iubesc partenerul la nebunie, nu sunt nesatisfacuta in dormitor, dar oameni buni e imposibil oricata dragoste ar exista intre doi oameni ca dupa o perioada sa nu intervina rutina, asta ne omoara... si ajungem la un punct in care stim ca ne dorim si altceva, ceva nou ... si cand ajungem aici avem doua variante: 1. Sa nu inseli, din principiu, din teama de a nu fi prins si de a pierde totul sau pentru ca asa ai fost invatat ca trebuie sa ramai 100% fidel/a orice ar fi, pentru ca "asa e bine", sau mai sunt unele femei care spun "el mai are voie sa calce stramb dar tu ca femeie te faci de ras" de ce? nu avem toti aceleasi nevoi, nu suntem construiti la fel? si 2. sa faci ce simti, fara prejudecati, daca simti nevoia sa te culci cu altul sa o faci daca lucrul asta te face sa te simti mai bine.
NU am un amant, suntem mai mult un fel de "sex buddies", ne intalnim destul de rar nu este o obijnuinta, se intampla sa treaca si 6 luni fara sa ne vedem, nu pastram legatura, nu discutam despre vietile personale, este sex si atat.
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:55
adica daca fac sex cu altul...o sa fie imbunatatita relatia in care sunt?ooo da clar!
apropo te cred ca o imbunatateste ca de la doar pozitia misionarului..mai avanati si voi la pozitia capra!


one_size
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:10
Madalina, orice mi-ai spune.. nu pot fi de acord cu asta.
Spui tu acolo niste lucruri care de multe ori mi-au trecut si mie prin minte.... Diferenta este ca.. daca eu as iesi pe usa, nu m-as mai intoarce.
Si, ca o concluzie in ce ma priveste.. daca spui "nu-l mai iubesc".. atunci e ok. Altfel, nu!
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:14
De la: one_size, la data 2009-11-09 10:10:52adica daca fac sex cu altul...o sa fie imbunatatita relatia in care sunt?ooo da clar!
apropo te cred ca o imbunatateste ca de la doar pozitia misionarului..mai avanati si voi la pozitia capra!




Nu am spus ca treaba asta merge la toata lumea, nu va spun ca asa trebuie sa faceti si voi, eu nu am nici un motiv sa mint aici, nu ma cunoaste nimeni, chestia asta chiar merge pentru mine. Si crede-ma ca pozita "capra" nu reprezinta o avansare pentru mine.
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:20
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 13:02:01Am avut o discutie foarte interesanta azi in drum spre casa... care mi-a lasat in minte o intrebare... "gandesc ca un barbat?"
Sa trec direct la subiect... eu sunt de parere ca sexul in afara relatiei nu face decat sa imbunatateasca relatia in care esti... daca sunt indeplinite 2 reguli... cea/cel cu care iti inseli partenerul/partenera sa nu fie o persoana cu care sa iti doresti o relatie pe care din varii motive nu o poti avea, defapt trebuie sa fie o persoana cu care sa nu iti doresti niciodata sa ai o relatie si 2 sa te limitezi doar la sex, aaaa si mai este si a treia regula ... SA NU FI PRINS/A. Daca toate aceste reguli sunt indeplinite totul este perfect. Cred ca sexul in afara relatiei nu face decat sa aduca sare si piper relatiei in care esti, nu te lasa sa te plictisesti, intotdeauna vei avea parte de putina adrenalina data de frica de a nu fi prins/a. Sunt curioasa cate femei mi-ar da dreptate... hmmm in schimb sunt sigura ca foarte multi barbati ar fi pro. Deci ... gandesc ca un barbat?


Eu am senzatia ca nu prea gandesti. cu atat mai putin ca un barbat.Ai grija sa nu pui prea multa sare si piper relatiei ,sa nu se strice.Chiar sunt curioasa daca te va aproba cineva . Amici de sex ,bullshit!

Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:29
nu cred ca atunci cand iubesti la nebunie pe cineva poti sa te duci sa te culci cu altul..si zici tu ca imbunatateste relatia in care esti?cum asa?tu pe o parte..si el pe alta faceti sex cu alte persoane...si reveniti in relatie cu un chef mai mare?si cat va tine?pe tine inca 6 luni dar pe el?
si adica vad pe unu pe strada si zic cu asta nu vreau sa am o relatie..dar vreau sa mi-o trag cu el!
daca tot a intervenit rutina de ce mai sunteti impreuna?
iti dai seama ce super relatie condimentata..nici nu se mai stie numarul celor care au condimentat relatia voastra!
one_size
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:59
De la: madalinutza2, la data 2009-11-09 10:20:12
De la: one_size, la data 2009-11-09 10:10:52adica daca fac sex cu altul...o sa fie imbunatatita relatia in care sunt?ooo da clar!
apropo te cred ca o imbunatateste ca de la doar pozitia misionarului..mai avanati si voi la pozitia capra!




Nu am spus ca treaba asta merge la toata lumea, nu va spun ca asa trebuie sa faceti si voi, eu nu am nici un motiv sa mint aici, nu ma cunoaste nimeni, chestia asta chiar merge pentru mine. Si crede-ma ca pozita "capra" nu reprezinta o avansare pentru mine.

depinde de fiecare cum vede si intelege iubirea!
daca intervine rutina pt mine personal game over..nu am de ce sa ma prefac dupa ce mi-am tras-o cu altul ca vai ce te mai iubesc!
one_size
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:02
De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!

Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:04
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!

NU te-a obligat nimeni sa citesti ce am scris eu... din partea mea poti sa te duci sa citesti biblia pentru ca acolo scrie "femeia trebuie sa fie supusa barbatului" ceea ce cred ca te caracterizeaza foarte bine. Daca tot ce sti tu mai bine este sa jignesti inseamna ca esti frustrata... este foarte bine ... nu ti-am cerut sa ma aprobi, nici nu am nevoie
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:13
De la: madalinutza2, la data 2009-11-09 11:13:07
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!

NU te-a obligat nimeni sa citesti ce am scris eu... din partea mea poti sa te duci sa citesti biblia pentru ca acolo scrie "femeia trebuie sa fie supusa barbatului" ceea ce cred ca te caracterizeaza foarte bine. Daca tot ce sti tu mai bine este sa jignesti inseamna ca esti frustrata... este foarte bine ... nu ti-am cerut sa ma aprobi, nici nu am nevoie


Da ,sunt frustrata din cauza alergiei la panarame asa ca o sa fac ce am zis stau cat mai departe de ele si de topicurile lor de 2 bani ,mai ceva ca de gripa porcina.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:16
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:16:35
De la: madalinutza2, la data 2009-11-09 11:13:07
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!

NU te-a obligat nimeni sa citesti ce am scris eu... din partea mea poti sa te duci sa citesti biblia pentru ca acolo scrie "femeia trebuie sa fie supusa barbatului" ceea ce cred ca te caracterizeaza foarte bine. Daca tot ce sti tu mai bine este sa jignesti inseamna ca esti frustrata... este foarte bine ... nu ti-am cerut sa ma aprobi, nici nu am nevoie


Da ,sunt frustrata din cauza alergiei la panarame asa ca o sa fac ce am zis stau cat mai departe de ele si de topicurile lor de 2 bani ,mai ceva ca de gripa porcina.


Pai tot zici... dar din cate vad tot mai citesti
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:20
FRUSTRÁ vb. tr. a lipsi, a priva pe cineva de un bun, de un drept; a pãgubi; (p. ext.) a înșela. (< fr. frustrer, lat. frustrari)

Folositi cuvinte aiurea ale caror sensuri nici macar nu le cunoasteti bine.De ce as fi frustrata doar nu ti-o tragi cu barbatul meu.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
... 5 De la: kudika074029 31 Octombrie 2009 01:00
sunt in mai multe dileme 4 De la: ella_c 29 Aprilie 2010 18:08
Din cauza tratamentului cu ovule nu mi-a venit ciclul? 3 De la: i_andra 24 Octombrie 2009 16:38
cei ce v-ati masturbat pe tobicul clubul femeilor nesatisfacute...ve-ti arede in iad 103 De la: geo_xx 6 Ianuarie 2010 23:34
Recesiune si sex! 20 De la: etesa 10 Iulie 2009 03:25