Setari Cookie-uri

Sexul in afara relatiei

De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:20:49 FRUSTRÁ vb. tr. a lipsi, a priva pe cineva de un bun, de un drept; a pãgubi; (p. ext.) a înșela. (< fr. frustrer, lat. frustrari)

Folositi cuvinte aiurea ale caror sensuri nici macar nu le cunoasteti bine.De ce as fi frustrata doar nu ti-o tragi cu barbatul meu.


Nu ma mai obosesc sa-ti dau explicatii... la cum se traduce acest cuvant in acel context. Uite ti-ai gasit ceva mai bun de citit ...dex-ul. Succesuri ca sa zic asa.
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:27
In orice context are tot sensul ala,oricare din familia de cuvinte il folosesti

FRUSTRÁRE, frustrãri, s.f. Acțiunea de a frustra și rezultatul ei. – V. frustra.
Sursa: DEX '98

FRUSTRÁRE s. frustrație. (Sentiment de ~.)
Sursa: Sinonime

frustráre s. f., g.-d. art. frustrãrii; pl. frustrãri
Sursa: Dicționar ortografic

FRUSTRÁRE s.f. Acțiunea de a frustra și rezultatul ei; frustrație. [< frustra].
Sursa: DN

FRUSTRÁ, frustrez, vb. I. Tranz. A lipsi pe cineva (în special statul sau o instituție a lui) de un drept sau de un bun; a pãgubi; p.ext. a înșela. – Din fr. frustrer, lat. frustrari.
Sursa: DEX '98

FRUSTRÁ vb. v. lipsi.

frustrá vb., ind. prez. 1 sg. frustréz, 3 sg. și pl. frustreázã
Sursa: Dicționar ortografic

A FRUSTR//Á ~éz tranz. livr (persoane) A lipsi de un drept sau de un bun legitim. /

Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:37
De la: madalinutza2, la data 2009-11-09 11:27:32
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:20:49 FRUSTRÁ vb. tr. a lipsi, a priva pe cineva de un bun, de un drept; a pãgubi; (p. ext.) a înșela. (< fr. frustrer, lat. frustrari)

Folositi cuvinte aiurea ale caror sensuri nici macar nu le cunoasteti bine.De ce as fi frustrata doar nu ti-o tragi cu barbatul meu.


Nu ma mai obosesc sa-ti dau explicatii... la cum se traduce acest cuvant in acel context. Uite ti-ai gasit ceva mai bun de citit ...dex-ul. Succesuri ca sa zic asa.


Mie nu-mi lipseste mai nimic,se pare ca tie iti lipseste mult in relatie de cauti compensatii in alta parte.
Cine-i de fapt tanti cu frustrari?

Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:42
Nu am auzit pe nimeni pana acum sa aiba o relatie perfecta.... nu cred ca exista.... eu am recunoscut ce imi lipseste.... noul, nu imi place rutina, asta caut in alta parte. Am recunoscut asta! Nu te inteleg pe tine de ce esti asa revoltata....
madalinutza2
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:53
De la: madalinutza2, la data 2009-11-09 11:53:18Nu am auzit pe nimeni pana acum sa aiba o relatie perfecta.... nu cred ca exista.... eu am recunoscut ce imi lipseste.... noul, nu imi place rutina, asta caut in alta parte. Am recunoscut asta! Nu te inteleg pe tine de ce esti asa revoltata....


Nu e musai revolta dar sunt foarte transanta si nu inteleg oamenii care bajbaie prin viata si care nu stiu de fapt ce-si doresc.Eu am stiut intotdeauna ce imi doresc si sunt omul care absoarbe tot ce e nou dar "noutatile" le aplic pe al meu partener de viatza si el e foarte incantat.Mai era un topic mai demult in care aproape toata lumea a fost de acord ca atunci cand iubesti nu inseli.

Postat pe 9 Noiembrie 2009 12:17
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 13:02:01Am avut o discutie foarte interesanta azi in drum spre casa... care mi-a lasat in minte o intrebare... "gandesc ca un barbat?"
Sa trec direct la subiect... eu sunt de parere ca sexul in afara relatiei nu face decat sa imbunatateasca relatia in care esti... daca sunt indeplinite 2 reguli... cea/cel cu care iti inseli partenerul/partenera sa nu fie o persoana cu care sa iti doresti o relatie pe care din varii motive nu o poti avea, defapt trebuie sa fie o persoana cu care sa nu iti doresti niciodata sa ai o relatie si 2 sa te limitezi doar la sex, aaaa si mai este si a treia regula ... SA NU FI PRINS/A. Daca toate aceste reguli sunt indeplinite totul este perfect. Cred ca sexul in afara relatiei nu face decat sa aduca sare si piper relatiei in care esti, nu te lasa sa te plictisesti, intotdeauna vei avea parte de putina adrenalina data de frica de a nu fi prins/a. Sunt curioasa cate femei mi-ar da dreptate... hmmm in schimb sunt sigura ca foarte multi barbati ar fi pro. Deci ... gandesc ca un barbat?


Deci tu faci numai sex... Nu ai incercat niciodata sa FACI DRAGOSTE?
Dupa umila mea parere, a face doar sex, fara iubire, e ca si cum, flamand fiind, vrei sa mananci dar te multumesti doar cu ce-a ramas pe fundul oalelor in care s-a gatit...
stardancer
Postat pe 15 Noiembrie 2009 04:26
Dupa toate aceste discutii picante...:>...ma ajutati si pe mine cu un click unde scrie voteaza..un gest frumos..:(
http://www.premii.joo.ro/Mandrutzza.html...multumesc..:*
kudika031158
Postat pe 18 Noiembrie 2009 19:43
nu
felixcat
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:43
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!


slap slap! afara cu tine! Pot sa vin si eu? imi repugna topicurile astea si mai ales oamenii care le deschid si sustin
ffbianca85
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:38
De la: ffbianca85, la data 2009-11-19 17:38:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!


slap slap! afara cu tine! Pot sa vin si eu? imi repugna topicurile astea si mai ales oamenii care le deschid si sustin


Merci! Hai la o bere!

Postat pe 20 Noiembrie 2009 07:20
povestim picanteriile din dormitul
De la: scorpio67, la data 2009-11-20 07:20:46
De la: ffbianca85, la data 2009-11-19 17:38:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-09 11:04:02De ce naiba trebuie sa citesc eu aberatiile unei C.u.r.v.e ? Nici nu vreau sa inteleg pentru ca explicatiile ei sunt de rahat si nici nu ma intereseaza cu cati si-o trage.Va roge sa-mi dati una peste bot cand ma mai prindeti pe astfel de topicuri,please!Picard ,out!


slap slap! afara cu tine! Pot sa vin si eu? imi repugna topicurile astea si mai ales oamenii care le deschid si sustin


Merci! Hai la o bere!


Vin si eu!! Si dupa ce ne ametim povestim picanterille din dormitorul conjugal si pun pariu ca avem ce povesti!
Nu ai cum sa te plictisesti langa un partener pe care-l iubesti si cu care ai o viata sexuala activa! Si daca nu te satisface in pat de ce stai cu el de 6-7 ani? Sau la inceput te satisfacea si pe parcurs ai constatat ca te-ai inselat?
Nu pe el il inseli, ci pe tine! Nu stiu ce varsta ai, dar habar n-ai ce vrei de la tine!
gina37
Postat pe 20 Noiembrie 2009 09:07
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 13:02:01Am avut o discutie foarte interesanta azi in drum spre casa... care mi-a lasat in minte o intrebare... "gandesc ca un barbat?"
Sa trec direct la subiect... eu sunt de parere ca sexul in afara relatiei nu face decat sa imbunatateasca relatia in care esti... daca sunt indeplinite 2 reguli... cea/cel cu care iti inseli partenerul/partenera sa nu fie o persoana cu care sa iti doresti o relatie pe care din varii motive nu o poti avea, defapt trebuie sa fie o persoana cu care sa nu iti doresti niciodata sa ai o relatie si 2 sa te limitezi doar la sex, aaaa si mai este si a treia regula ... SA NU FI PRINS/A. Daca toate aceste reguli sunt indeplinite totul este perfect. Cred ca sexul in afara relatiei nu face decat sa aduca sare si piper relatiei in care esti, nu te lasa sa te plictisesti, intotdeauna vei avea parte de putina adrenalina data de frica de a nu fi prins/a. Sunt curioasa cate femei mi-ar da dreptate... hmmm in schimb sunt sigura ca foarte multi barbati ar fi pro. Deci ... gandesc ca un barbat?


Eu cred ca este adevarat. Sincer...si asa pasiunea din cuplu se duce...la fel si sexul....
love_strike
Postat pe 20 Noiembrie 2009 14:53
sa stii ca nu trebuie sa faci ceva pe ascuns ca sa nu fie rutina.....daca zici ca te plictisesti si ai deja o rutina in relatia serioasa poti sa propui alte chestii mai interesante gen swing.

eu unul prefer sa fac swing decat sa stiu ca prietena m-a inselat.
anderson
Postat pe 3 Decembrie 2009 15:51
De la: anderson, la data 2009-12-03 15:51:44sa stii ca nu trebuie sa faci ceva pe ascuns ca sa nu fie rutina.....daca zici ca te plictisesti si ai deja o rutina in relatia serioasa poti sa propui alte chestii mai interesante gen swing.

eu unul prefer sa fac swing decat sa stiu ca prietena m-a inselat.

Pai swing-ul nu e tot un fel de relatie extraconjugala? Cu o mica exceptie: partenera ta stie...
Lucia38
Postat pe 3 Decembrie 2009 16:12
swingul da este intr-un fel o relatie extraconjugala cu 2 diferente fatza de cazul acestui topic

1. nu inseli pt ca partenerul stie
2. partenerul poate participa si el la aceasta aventura.
anderson
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:47
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine




daca asa gandesti tu ... lasa-l pe iubi care zici ca il iubesti si sari la celalalt !
cum dracu il iubesc ,da imi place sa ma sexez cu altu'
MAREEEEE tzie gradina DOAMNE!!
blaa
Postat pe 7 Decembrie 2009 13:21
De la: ankuu, la data 2009-12-07 13:21:00
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine




daca asa gandesti tu ... lasa-l pe iubi care zici ca il iubesti si sari la celalalt !
cum dracu il iubesc ,da imi place sa ma sexez cu altu'
MAREEEEE tzie gradina DOAMNE!!


ce stii tu ce este iubirea?
da ea il iubeste si pe domnu...poate si pe domnu..
one_size
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:37
De la: one_size, la data 2009-12-07 15:37:02
De la: ankuu, la data 2009-12-07 13:21:00
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine




daca asa gandesti tu ... lasa-l pe iubi care zici ca il iubesti si sari la celalalt !
cum dracu il iubesc ,da imi place sa ma sexez cu altu'
MAREEEEE tzie gradina DOAMNE!!


ce stii tu ce este iubirea?
da ea il iubeste si pe domnu...poate si pe domnu..


Atata timp cat nu ma cunosti,abtine-te ! oi avea 21 de ani ,dar asta nu inseamna ca nu stiu sa iubesc !!
Daca ai iubeste pe amandoi .. sa'i invite la un menaj a trois
blaa
Postat pe 7 Decembrie 2009 16:05
De la: ankuu, la data 2009-12-07 16:05:54
De la: one_size, la data 2009-12-07 15:37:02
De la: ankuu, la data 2009-12-07 13:21:00
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine




daca asa gandesti tu ... lasa-l pe iubi care zici ca il iubesti si sari la celalalt !
cum dracu il iubesc ,da imi place sa ma sexez cu altu'
MAREEEEE tzie gradina DOAMNE!!


ce stii tu ce este iubirea?
da ea il iubeste si pe domnu...poate si pe domnu..


Atata timp cat nu ma cunosti,abtine-te ! oi avea 21 de ani ,dar asta nu inseamna ca nu stiu sa iubesc !!
Daca ai iubeste pe amandoi .. sa'i invite la un menaj a trois

1. nu vreau sa ma abtin ca ma constip!
2. era o gluma faza ca nu stii ce este iubirea!
one_size
Postat pe 7 Decembrie 2009 16:08
De la: one_size, la data 2009-12-07 16:08:49
De la: ankuu, la data 2009-12-07 16:05:54
De la: one_size, la data 2009-12-07 15:37:02
De la: ankuu, la data 2009-12-07 13:21:00
De la: madalinutza2, la data 2009-11-07 14:35:15m-ati inteles un pic gresit... nu am spus ca trebuie sa-ti faci un obicei din asta ... atunci chiar nu ai de ce sa ai o relatie. Eu sunt cu prietenul meu de multi ani.. in primii ani am fost de aceasi parere cu voi, dupa vreo 6-7 a intervenit monotonia, rutina, obijnuinta. Nu ma intelegeti gresit... imi iubesc la nebunie iubitul, iar faptul ca mai calc stramb (cu acelasi barbat, deci nu se pune problema de boli venerice) ma face sa-l iubesc mai mult. Asa sunt eu, nu imi trebuie confirmare ca ceea ce fac e bine sau nu, eram curioasa daca mai estec ineva de acord cu mine




daca asa gandesti tu ... lasa-l pe iubi care zici ca il iubesti si sari la celalalt !
cum dracu il iubesc ,da imi place sa ma sexez cu altu'
MAREEEEE tzie gradina DOAMNE!!


ce stii tu ce este iubirea?
da ea il iubeste si pe domnu...poate si pe domnu..


Atata timp cat nu ma cunosti,abtine-te ! oi avea 21 de ani ,dar asta nu inseamna ca nu stiu sa iubesc !!
Daca ai iubeste pe amandoi .. sa'i invite la un menaj a trois

1. nu vreau sa ma abtin ca ma constip!
2. era o gluma faza ca nu stii ce este iubirea!



whatever ! totusi... is foarte curioasa ...pan' la urma ... au facut menaj a trois sau a aparut al treilea ?
sau poate al patrulea...al cincelea s.a.m.d
blaa
Postat pe 7 Decembrie 2009 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uscaciune :( 6 De la: sara_blueish 6 Aprilie 2012 21:00
va rog sa ma ajutati cu un raspuns.... 13 De la: stefanant 24 Noiembrie 2009 22:46
Complexele...in pat si nu numai! 201 De la: ninushk 19 Octombrie 2008 22:00
Ejacuarea in vagin 13 De la: kudika_934107 22 Septembrie 2013 12:47
NU stiu ce sa mai fac 18 De la: Clarysse 3 Mai 2010 08:21