Setari Cookie-uri

Probleme sexuale in cuplu..

Buna..as dorii dak se poate sa-mi dea si mie cineva un sfat..este vorba de sex..eu si cu partenerul meu nu prea reusim sa ne sincronizam in pat..eu sunt o fire mai aprinsa si dornica de cat mai multa placere iar el ejaculeaza aproape inainte sa facem ceva..as vrea sa stiu cum sa il ajut..am incercat si incerc sa fiu cat mai calma dar uneori nu ma pot abtine..il iubesc foarte mult si nu as vrea sa ne indepartam din aceasta cauza..daca ma poate ajuta cineva ... ..va multumesc..poop
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:00
De la: KMYne, la data 2009-11-09 09:00:32 Buna..as dorii dak se poate sa-mi dea si mie cineva un sfat..este vorba de sex..eu si cu partenerul meu nu prea reusim sa ne sincronizam in pat..eu sunt o fire mai aprinsa si dornica de cat mai multa placere iar el ejaculeaza aproape inainte sa facem ceva..as vrea sa stiu cum sa il ajut..am incercat si incerc sa fiu cat mai calma dar uneori nu ma pot abtine..il iubesc foarte mult si nu as vrea sa ne indepartam din aceasta cauza..daca ma poate ajuta cineva ... ..va multumesc..poop

Lasa-l un pic pe mana mea...
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:02
Acuma, lasand gluma la o parte, iti spun cat se poate de serios ca uneori e nevoie de ani de zile ca sa ajungi la acea sincronizare perfecta.
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:03
Da..mersi de raspuns..nu rezista la mine..slabe sanse sa-ti reziste tie.. ..si nu as vrea sa fie o sincronizare perfecta..dar as vrea ceva..intelegi tu.. ..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:09
De la: KMYne, la data 2009-11-09 09:09:30Da..mersi de raspuns..nu rezista la mine..slabe sanse sa-ti reziste tie.. ..si nu as vrea sa fie o sincronizare perfecta..dar as vrea ceva..intelegi tu.. ..


Ea intelege...nu intelegi tu ! Mai sexperimenteaza
Summer_
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:13
De la: KMYne, la data 2009-11-09 09:09:30Da..mersi de raspuns..nu rezista la mine..slabe sanse sa-ti reziste tie.. ..si nu as vrea sa fie o sincronizare perfecta..dar as vrea ceva..intelegi tu.. ..

Iubita mea, la 38 de ani am tot timpul din lume si rabdare cu carul in momente din astea. Serios, nu fa sex o singura data. Lasa-l sa se odihneasca un pic dupa prima runda si ai sa vezi ca la a doua va rezista mai mult. De la a treia... gata, nu mai zic ca intelegi tu... Totul e sa repetati.
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:17
De la: KMYne, la data 2009-11-09 09:00:32 Buna..as dorii dak se poate sa-mi dea si mie cineva un sfat..este vorba de sex..eu si cu partenerul meu nu prea reusim sa ne sincronizam in pat..eu sunt o fire mai aprinsa si dornica de cat mai multa placere iar el ejaculeaza aproape inainte sa facem ceva..as vrea sa stiu cum sa il ajut..am incercat si incerc sa fiu cat mai calma dar uneori nu ma pot abtine..il iubesc foarte mult si nu as vrea sa ne indepartam din aceasta cauza..daca ma poate ajuta cineva ... ..va multumesc..poop

N-ai spus de cat timp sunteti impreuna si nici nu pot ghici cam ce experienta aveti amandoi. Dar, in situatii de genul asta.. exersati, exersati, rabdare.. perseverenta.
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:17
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:31
mersi tuturor..o sa incerc sa fac asa cum mi-ati spus..va pup..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:33
De la: KMYne, la data 2009-11-09 09:31:35Mda..imposibil sa crezi ca aici vei gasi un raspuns la problemele tale..toate aveti experienta si stiti ce trebuie sa faceti..cica..asa considerati voi..dar un raspuns concret nu stiti sa dati..am cerut un sfat dar vad ca nu are cine sa-l dea..si mai considerati ca eu trebuie sa ,,sexperimentez,,..asta imi dovedeste ca voi aveti aceasi problema in cuplu..doar ca voi mai sunteti si frustrate pe deasura..hai pa..


Hei, ce-i cu tine?!
daca ai fi citit cu atentie.. cam toate ti-am spus sa exersati. Asta este ideea, de fapt. Obisnuiti-va unul cu altul, cunoasteti-va preferintele, stilul, comunicati si.. practicati. Nimeni nu rade. Dar e foarte greu sa te invatam asemenea lucruri.. E vorba de tine, de corpul tau, de el... s.a.m.d.
Cred ca la el e vorba doar de lipsa experientei. Numai exersand va capata experienta, nu?

Damn, sa vina un barbat sa zica.. ceva
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:35
Ioi cat de mult te inseli!!!! daca am fi avut aceeasi problema in cuplu, sa fii sigura ca nu ar fi rezistat relatiile noastre atat de mult. Anyway, probabil ca ai si tu dreptate. Ce stim noi? Doar sa ne maritam si sa facem copii. Dar sa stii ca mai stim ceva: cum sa ne tinem sotul aproape. Iar sexul e una din cele mai eficiente metode.
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:38
Hmmm... Din cate inteleg, baiatul nu i-a oferit nici un orgasm pana acum... Ceea ce e o problema.

Eu zic ca ar trebui sa-i spuneti ca sunt si barbati carora nu le pasa , ca oricat ar "iubi", cand vine vorba de sex, le e de ajuns ca au avut ei orgasm si basta. Partenera nu conteaza prea mult in momentul ala (nu vreau sa spun faza cu "e aia de care se tine cand se f** " )
Pentru ca altfel, si-ar face si el probleme ca termina repede, nu doar ea.
Si - facandu-si probleme - ar sti cum sa incerce sa prelungeasca totul.
Totusi, el n-o face... De ce oare?
Dor_a
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:44
Da..tocmai de asta vam cerut scuze..nu mam referit la voi atunci cand am scris ceea ce am scris..de asta am si sters mesajul..consider ca e bine sa ai cu cine vorbi desre asemenea lucruri..doar ca nu toti inteleg..dar credeti ca eu nu incerc.?.in fiecare seara raman cu gandul ca data viitoare va fi mai bine..dar este la fel..de asta vam cerut sfatul si va multumesc ca imi acordati un pic din timpul vostru..sper ca nu am fost inteleasa gresit..va pup..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:46
Doraaaaaaaaaa, ce dor mi-a fost de tine!!!!
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:46
De la: Lucia38, la data 2009-11-09 09:46:37Doraaaaaaaaaa, ce dor mi-a fost de tine!!!!


'Neatza, Lucia!
Bine te-am regasit!
Dor_a
Postat pe 9 Noiembrie 2009 09:47
De la: Dor_a, la data 2009-11-09 09:44:52Hmmm... Din cate inteleg, baiatul nu i-a oferit nici un orgasm pana acum... Ceea ce e o problema.

Eu zic ca ar trebui sa-i spuneti ca sunt si barbati carora nu le pasa , ca oricat ar "iubi", cand vine vorba de sex, le e de ajuns ca au avut ei orgasm si basta. Partenera nu conteaza prea mult in momentul ala (nu vreau sa spun faza cu "e aia de care se tine cand se f** " )
Pentru ca altfel, si-ar face si el probleme ca termina repede, nu doar ea.
Si - facandu-si probleme - ar sti cum sa incerce sa prelungeasca totul.
Totusi, el n-o face... De ce oare?
....Nu este chiar asa..si lui ii pasa..mereu ii este teama sa nu ma piarda din cauza asta..de aceea mi-e atat de greu..amandoi suferim..ptr ca altfel as gasi pe altcineva sa ma satisfaca..dar din moment ce sunt sentimente la mijloc e mai greu..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:06
Hmm, am impresia ca asa de mult va ganditi la asta.. cu mult inainte de a trece la fapte.. incat.. atrageti esecul, vreti - nu vreti.
Acum, ca o paranteza, fapt real. Fiica nu are deloc orgasm. Consiliu de familie.. (fara ginere). La sfarsit.. tatal, fiind singurul barbat.. va trebui sa stea de vorba cu ginerele. Dupa cateva zile.. tatal spune: "Mai, oameni buni, cum naiba sa-i spun eu lui X.. cum s-o "bip.bip" pe fii-mea?"
Cam asa si noi acum... E foarte greu, daca nu imposibil sa-ti dam sfaturi ce sa faca el... Pentru ca solutia el o are, nu tu. Numai un barbat ... mai experimentat l-ar putea sfatui.
rashela
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:11
De la: rashela, la data 2009-11-09 10:11:41Hmm, am impresia ca asa de mult va ganditi la asta.. cu mult inainte de a trece la fapte.. incat.. atrageti esecul, vreti - nu vreti.
Acum, ca o paranteza, fapt real. Fiica nu are deloc orgasm. Consiliu de familie.. (fara ginere). La sfarsit.. tatal, fiind singurul barbat.. va trebuie sa stea de vorba cu ginerele. Dupa cateva zile.. tatal spune: "Mai, oameni buni, cum naiba sa-i spun eu lui X.. cum s-o "bip.bip" pe fii-mea?"
Cam asa si noi acum... E foarte greu, daca nu imposibil sa-ti dam sfaturi ce sa faca el... Pentru ca solutia el o are, nu tu. Numai un barbat ... mai experimentat l-ar putea sfatui.
Mersi mult ptr tot..stiu ca vrei sa ma ajuti..doar ca uneori barbatii sunt cam lasi sa recunoasca ca au avut sau au si ei probleme in cuplu atunci cand vine vorba de sex..prefera sa se laude chiar dak mint..tocmai de asta nu ii invata pe altii..sper ca vom trece peste asta..multumesc mult pentru sfaturi..o sa tin cont de ele..te pup..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:25
De la: rashela, la data 2009-11-09 10:11:41Hmm, am impresia ca asa de mult va ganditi la asta.. cu mult inainte de a trece la fapte.. incat.. atrageti esecul, vreti - nu vreti.
Acum, ca o paranteza, fapt real. Fiica nu are deloc orgasm. Consiliu de familie.. (fara ginere). La sfarsit.. tatal, fiind singurul barbat.. va trebuie sa stea de vorba cu ginerele. Dupa cateva zile.. tatal spune: "Mai, oameni buni, cum naiba sa-i spun eu lui X.. cum s-o "bip.bip" pe fii-mea?"
Cam asa si noi acum... E foarte greu, daca nu imposibil sa-ti dam sfaturi ce sa faca el... Pentru ca solutia el o are, nu tu. Numai un barbat ... mai experimentat l-ar putea sfatui.


Solutia mu este numai la el; trebuie sa mai stie si ea cum sa-l atraga, cum sa-l faca sa o " iubeasca " cum ii place ei, cum sa-i dea incredere in el .
Ori ea a recunoscut ca nu prea are rabdare; daca i-a mai si ras in nas de vreo 2-3 ori, este cam greu sa-si revina el; ca si la femei, la barbati functioneaza psihicul in timpul actului sexual si daca femeia ( dau un exemplu ) se uita la televizor in timp ce ala mu nceste acolo eu zic ca-i cam dispare pofta; sau poate fi si altceva : el nu este asa de f.utacios ca si ea, si atunci fortand-ul sa faca in fiecare seara, nu mai da acelasi randament.
In fine, pana la urma, sfatul meu este acelasi cu al fetelor : perseverenta este mama realizarilor , deci...la cat mai multe nopti cu...stele rosii- albastre
_fantoma_
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:26
Haideti mai oameni buni, ca prea ne facem ca o ajutam da' de zis nu zicem nimic.

Uite care e treaba... am uitat cum te cheama.... ma rog, deschizatoarea topicului: Ia puneti voi mana pe o carte de Tantra.
Aia il invata pe el cum sa se abtina cand simte ca trebuie sa ejaculeze. Pe de alta parte, amandoi puteti incetini ritmul atunci cand el e pe cale sa termine. Va opriti/se opreste un pic si o luati d'a capo, dar mai lent. Putin cate putin, o sa ajunga sa dureze mai mult. Nu stiu daca o sa dureze juma' de ora (eu totusi cred ca mai trebuie sa fie si el "facut" pentru... cursa lunga. Oricum, auto-educatia si auto-controlul va imbunati performanta. Si abia atunci o sa vezi si tu daca intr-adevar el vrea)

Bafta!
Dor_a
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:42

Doraaaa..... pupaceala multa, ca nu te mai vazui de muuuulllltttt timp ma' fata ma'
_fantoma_
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:45
De la: Dor_a, la data 2009-11-09 10:42:20Haideti mai oameni buni, ca prea ne facem ca o ajutam da' de zis nu zicem nimic.

Uite care e treaba... am uitat cum te cheama.... ma rog, deschizatoarea topicului: Ia puneti voi mana pe o carte de Tantra.
Aia il invata pe el cum sa se abtina cand simte ca trebuie sa ejaculeze. Pe de alta parte, amandoi puteti incetini ritmul atunci cand el e pe cale sa termine. Va opriti/se opreste un pic si o luati d'a capo, dar mai lent. Putin cate putin, o sa ajunga sa dureze mai mult. Nu stiu daca o sa dureze juma' de ora (eu totusi cred ca mai trebuie sa fie si el "facut" pentru... cursa lunga. Oricum, auto-educatia si auto-controlul va imbunati performanta. Si abia atunci o sa vezi si tu daca intr-adevar el vrea)

Bafta!
..Ok..ne ,,citim,, peste cateva zile..sper sa auzim de bine..mersi ptr timpul acordat..poop..
KMYne
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:46
De la: vas25, la data 2009-11-09 10:45:31
Doraaaa..... pupaceala multa, ca nu te mai vazui de muuuulllltttt timp ma' fata ma'




Rushine sa-mi fie, Vas!

Da' las' ca m-am intors acu'... Bine te-am gasit!
Dor_a
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:48
De la: KMYne, la data 2009-11-09 10:46:37
De la: Dor_a, la data 2009-11-09 10:42:20Haideti mai oameni buni, ca prea ne facem ca o ajutam da' de zis nu zicem nimic.

Uite care e treaba... am uitat cum te cheama.... ma rog, deschizatoarea topicului: Ia puneti voi mana pe o carte de Tantra.
Aia il invata pe el cum sa se abtina cand simte ca trebuie sa ejaculeze. Pe de alta parte, amandoi puteti incetini ritmul atunci cand el e pe cale sa termine. Va opriti/se opreste un pic si o luati d'a capo, dar mai lent. Putin cate putin, o sa ajunga sa dureze mai mult. Nu stiu daca o sa dureze juma' de ora (eu totusi cred ca mai trebuie sa fie si el "facut" pentru... cursa lunga. Oricum, auto-educatia si auto-controlul va imbunati performanta. Si abia atunci o sa vezi si tu daca intr-adevar el vrea)

Bafta!
..Ok..ne ,,citim,, peste cateva zile..sper sa auzim de bine..mersi ptr timpul acordat..poop..

Tinem pumnii stransi.
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:48

Luciaaaaaa...... ....pupaceala multa si la tine.....ca de cand nu ne mai ....incrucisaram
_fantoma_
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:51
De la: vas25, la data 2009-11-09 10:51:19
Luciaaaaaa...... ....pupaceala multa si la tine.....ca de cand nu ne mai ....incrucisaram

si mie mi-a fost dor de tine, sa stii...
Lucia38
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine stie sa imi spuna ce preturi au rochiile Laurei Oltean? 6 De la: Andreea_Zaya 18 August 2009 13:06
copii orfani de mama?? 17 De la: irina27 18 Decembrie 2009 09:29
vreau si eu un bebik 6 De la: elenavioleta 26 Ianuarie 2010 15:54
Este posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp? 19 De la: AdrianaR 8 Octombrie 2010 01:44
sarcina 7 De la: CORINA_SWEET_GIRL 20 Decembrie 2009 16:35