Setari Cookie-uri

spun barbatii adevarul cand sunt bauti?

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-12-17 23:41:52
De la: fluturas_, la data 2009-12-17 04:17:35
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-12-17 03:36:48
cand sunt beat,sunt genul deom in care,nu trebuie avut incredere nu sunt nuiciodata violent sau irascibil,dar, sunt capabil sa mint in ultimul hal mint asa de bine,incat nimeni nu are nici cel mai mic dubiu. sau,spun adevarul asa de bine,incat nu ma crezi nici daca stau in cap cei slabi,cei nesiguri,martalogii spun adevarul la betie. cine stie sa bea,cine are muuuulta scoala ...( ma refer la scoala vietii) te va minti privind in ochii tai ,cu sange rece,parand ca vorbeste din adancul sufletului



Si cand ma gandesc ca ai vorbit cu mine beat fiind


eu nu mai tin minte ce am spus

eram manga

oricum nu aveam de ce sa mint.....


nici eu dar manga erai
fluturas_
Postat pe 17 Decembrie 2009 23:46
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2009-12-17 23:44:01cand a fost nevoie sa mint beat, de obicei se intampla la politie,alaturi de ceilalti 3 martalogi

oricat de beat eram,mereu aveam mintea destul de limpede sa scot pe toata lumea din ra...t


Genial !
blondiewishes
Postat pe 18 Decembrie 2009 19:07
Depinde,dar deobicei spun adevarul,iti spun din propria experienta
kudika005198
Postat pe 21 Decembrie 2009 19:47
=)))) imi place cum gandesti ... =))) apoi cu siguranta oameni beti spun adevaru cel putin in proportie de 80 la suta :)) nu tre sa ii tineti tot timpu bauti :)) doar sa stii sa speculezi momentu o data la 2 3 luni sau depinda o data la 3 4 zile ..acuma depinde cat de `` drojder`` e gajicu tau :)
BlackScorpion
Postat pe 26 Martie 2010 11:34
Care adevar? Cel alternativ? Vezi, aici e problema. Betia scoate din noi tot ce-i pe linia secundara. Violenta, de exemplu. Un prieten din tinerete al parintilor mei si-a omorit sotia la betie. A lovit-o de a dat-o cu capul de coltul mobilei si femeia a murit. A pus-o apoi cu el in pat, crezind ca-i doar lesinata. A doua zi de dimineata s-a trezit ingrozit si s-a dus sa se autodenunte la politie. Oare asta inseamna ca ... ce? Ca el era un monstru, ca el, cel adevarat, a iesit la vedere la betie?

O femeie se culca mult mai usor cu un necunoscut la betie. Asta inseamna ca ea, cu adevarat, este usuratica?

Nu, inseamna doar ca alcoolul inhiba autocontrolul. Pe unii ii poate face sa devina violenti. Pe altii, foarte sexuali. Pe altii, acei feti-frumosi viteji care nu reusesc sa fie in viata de zi cu zi. Unii barbati, usor alcoolizati, pot sa declare iubire unei femei cu care se culca pentru o noapte doar. Asta sa insemne ca o iubesc cu adevarat?

Zic sa nu cauti adevaruri absolute in betiile oamenilor.
soraderazboi
Postat pe 28 Martie 2010 02:07
si nebunul spune adevarul
nykole
Postat pe 28 Martie 2010 13:01
De la: felixcat, la data 2009-11-10 21:43:09depinde.. eu pot sa mint foarte frumos cand sunt beat..dar in principiu alcoolul intoxica organismul si anumite arii cerebrale sunt inhibate si incepe sa nu iti mai pese http://www.youtube.com/watch?v=DrdF3zm25HQ ce spui.
kudika153049
Postat pe 28 Martie 2010 13:05
Da, cred ca ar trebui sa luam in considerare ce spun barbatii la bautura. Am trecut ades prin situatii de genul asta si stiu ca n-am fost mintita. Dar, trebuie sa fii atenta, depinde cat au baut si depinde despre ce vorbesc. Daca e sa recunoasca o gresala facuta candva e posibil sa reuseasca sa minta in continuare...................daca e vorba de declaratii si stii ca te are doar pe tine poti sa le iei in considerare, daca esti doar pe post de amanta crede doar 50 %.
kudika135072
Postat pe 28 Martie 2010 13:25
cred ca nu!!!...sau chiar daca ar fi asha...nu ar mai avea nici o importanta...atata vreme cat ...genul ala de adevar numai la betie il poate spune...si la trezie nu!!!...asta spune multe...despre genul ala de adevar si implicit despre persoana....care are un astfel de caracter!!!...concluzia e ca...nu trebuie sa...alergam dupa...adevarurile spuse la betie!!!....pentru ca alea sunt valabile ca adevaruri numai la betie!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 14:34
Exemplu de adevar spus la betie: ati consumat bauturi alcoolice?

Nu doamna...nu..hac!
_oktober_
Postat pe 28 Martie 2010 14:43
cred ca sunt mai multe genuri de betie...sau oamenii reactioneaza foarte diferit la betie...culmea e ca am vazut femei incantate de starea de betie a barbatului ...lor..si de ce anume debiteaza el...in astfel de momente....o incantare care ascunde in spate o morbiditate...o ceva...de parca vreodata ar putea profita de informatiile obtinute....mai e si categoria de femei care nu au nici o incantare....de obicei iau bataie de la barbatul...beat
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 14:43
betia e buna poate in...solitudine!!!...adica unu singur acasa...se apuca de baut...si se imbata...foarte bine...poa sa/l ia si dracu...din partea mea...ideea e ca teoretic poa sa faca rau mai putin decat daca ar mai fi cineva cu el in casa....dar mai e un risc...tot la betie...poa sa faca vreo tampenie de ia foc casa....sau inunda vecinii......e riscant ca barbatii sa fie bauti...asta e concluzia!!!
andreea_n_x
Postat pe 28 Martie 2010 14:47
depinde de persoana...exista barbati care spun adevarul, chiar daca acel adevar nu e ceea ce ti-ai dori sa auzi de la ei... cunosc o persoana foarte sincera cand e bauta si nu isi mai aminteste ce a spus (ceva gen: vrei sa afli adevarul de la mine si sa fi sigura ca nu mint frumos? dupa o sticla de wisky spun tot:D).... dar exista si persoane care atunci cand sunt baute mint frumos, adica: esti cea mai frumoasa, tin enorm la tine, nu o sa te uit, etc...
problema este sa stii sa faci diferenta intre aceste persoane si oricum, complimentele facute la betie sunt doar complimente frumoase si atat ;)
coditze
Postat pe 29 Martie 2010 08:59
ideea e ca...mie mi se pare ca..ar cam trebui sa...evitam oamenii bauti...dar mai ales sa/i interogam cand se afla pe langa noi in starea aia(asta trebuie evitat)...o spun din experienta...pe undeva...omu baut trebuie lasat in pace...sa se culce si sa/i treaca betia...adica nu e bine sa te incante ca e baut in ideea ca poate o sa aflii vreun adevar care nu/l spune cand e treaz!!!!
...ideea e ca daca spun sau nu adevarul ...persoanele aflate in stare avansata de ebrietate....nici nu conteaza...conteaza ca sunt in starea aia si nu ar trebui sa fie....iar pentru cei care se afla pe langa astfel de persoane ar trebui sa conteze sa stie sa ii lase in pace....ca altfel lucrurile pot lua o ..turnura nedorita si neasteptata(in sens negativ ..)
andreea_n_x
Postat pe 29 Martie 2010 09:30
adica eu personal..am oroare de oamenii bauti...si nu ma intereseaza adevarul lor!!!
andreea_n_x
Postat pe 29 Martie 2010 09:33
BANC:Un tip îi spune sotiei într-o seara ca se duce sa cumpere tigari. La magazin se închisese, asa ca se duce la bar. Acolo bea câteva beri si
începe sa vorbeasca cu o tipa. Mai beau împreuna niste beri, apoi se duc la tipa acasa si petrec o noapte foarte placuta. Când se trezeste,
îsi da seama ca era 3 dimineata.
-Nevasta-mea o sa ma omoare; da-mi repede niste pudra de talc!
El ia pudra de talc si îsi da pe mâini. Ajuns acasa, îsi gaseste sotia asteptându-l, furioasa:
-Unde ai fost pîna la ora asta?
-Uite, îti voi spune adevarul. Am fost într-un bar, am baut niste beri, am fost acasa la o blonda si m-am culcat cu ea.
-Arata mâinile! zise sotia si el îi arata mâinile pline de pudra de talc.
-Mincinos nenorocit, iar ai fost la bowling!
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2010 10:00
Marea majoritate spun !
intentionat ca mai apoi sa spuna"üps eram beat"
ori nu mai siu de capu' lor.
kudika454656
Postat pe 2 Aprilie 2010 21:00
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-30 00:36:36dak e pe bune,atunci hai sa ne tinem barbatii mereu beti.....ca sa fie sinceri tot timpul,sa nu mai minta deloc.......


sau...
sakura_7777777
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:39
kudika012086
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:00
ei bine da barbatii spun adevarul la betie....
uneori nu e intocami ce am vrea sa auzim dar asta e
stiti mai e si faza aia numita curaj : atunci cand barbatii "ciupesc" ceva prin curaj si spun uneori si ce nu ar vrea...

kudika012086
Postat pe 7 Aprilie 2010 18:02
Doar acum ma gindesc la alt aspect al problemei: cit de neplacut si trist trebuie sa fie sa te gindesti sa-ti imbeti barbatul ca sa afli nu stiu ce adevaruri ascunse de la el. Daca ar trebui sa apelez la asa ceva, mi-ar fi putin jena (sa nu zic scirba, ca ar suna prea dur) de mine insami. Pur si simplu faptul ca am recurs la asa ceva ar fi un semn ca relatia noastra este pe duca, este un surogat, o falsitate. Pur si simplu a crede ca el are ceva de ascuns de mine atit de bine incit sa nu poata decit la betie sa dezgroape ce-a ingropat mi se pare ingrozitor.
Inca ceva. Daca imi face nu stiu ce marturisiri la betie, care pe mine ma vor afecta emotional, risc sa ma pun in situatia de a duce singura tensiunea momentului. Pentru ca el, luat de alcool, nu va putea fi acolo, linga mine, logic si emotional, asa cum s-ar putea sa am nevoie pentru a lamuri lucrurile. Iar a doua zi, mahmur, nici atit. Ar trebui sa stau sa ma framint singura despre ce a slobozit gura lui cea bautoare, despre ce nu mi-a zis, argumente si explicatii. Nu mi-as dori nici in ruptul capului sa trec prin asa ceva.
soraderazboi
Postat pe 8 Aprilie 2010 03:17
Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai
GHEISA_
Postat pe 8 Ianuarie 2012 09:15
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!
PICCKARD
Postat pe 8 Ianuarie 2012 09:31
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta
ally_ally00
Postat pe 8 Ianuarie 2012 09:36
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:22
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 10:22:47
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!


Ori sunt femei mult prea naive....stiu si eu astfel de cazuri
ally_ally00
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:24
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 10:22:47
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!


O,da !! Mari actori pe scena vietii ! Prefacuti ,atit de prefacuti ca ajung sa creada si ei ce mint.
GHEISA_
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:28
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 10:24:59
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 10:22:47
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!


Ori sunt femei mult prea naive....stiu si eu astfel de cazuri


Si aceasta este adevarat,dar nu poti trai toata viata fara a crede cu desavarsire intr-un barbat,chiar baut fiind!Daca ar fi astfel,totul s-ar transforma intr-un castel de nisip,daramat de mareele vietii!!Pana la urma,este vorba de consientizarea increderii in partener,de modul in care fiecare intelege sau nu ,sa faca casa buna cu adevarul si marturisirea lui!!!Sa minti nu este dificil,sa traiesti in minciuna nu este ceva ce nu se practica in ziua de astazi,dar sa fii distrus de minciuna cu toate fatetele ei,este cumplit pentru sufletul unui om,indiferent daca este femeie sau barbat!Parerea mea!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 10:28:23
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 10:22:47
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!


O,da !! Mari actori pe scena vietii ! Prefacuti ,atit de prefacuti ca ajung sa creada si ei ce mint.


galeti de apa sunt si pentru barbati si pentru femei pentru a fi treziti din visare
PICCKARD
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:47
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-08 10:22:47
De la: ally_ally00, la data 2012-01-08 09:36:39
De la: PICCKARD, la data 2012-01-08 09:31:33
De la: LADY_IN_RED__, la data 2012-01-08 09:15:20Barbatii spun intotdeauna adevarul !!
Hac ! Cred ca am pus prea mult rom in ceai


pune si niste vodca sa fi sigura!


Cu sau fara alcool barbatii sunt precum copii: nu stiu sa minta


Nu sunt de acord in totalitate cu ceea ce afirmi,dimpotriva,pot spune,ca exista barbati care sunt maestri ,magicieni ,ilustre fiinte umane,in arta de a practica minciuna!!!Si ce este mai grav,malefic ,este faptul ca le si reuseste tactica aplicata!!


pai cine se aseama na se aduna in cazurile ideale un fel dl si d-na Smith
PICCKARD
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astept pareri 37 De la: felixcat 26 Octombrie 2009 14:26
buna dimineata 15 De la: alexa200032 20 Aprilie 2010 11:35
barbati cu tatuaje sunt mai sexy? 117 De la: aly_b 27 Februarie 2010 17:34
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:34
the Dirty Little List... 161 De la: petite_fr 4 Noiembrie 2009 16:02