Setari Cookie-uri

La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente!

La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente!Exemple de "sacrificii".

Sigur, se pare ca, intotdeauna, intr-o relatie, nu exista niciodata un echilibru perfect intre intensitatea sentimentelor barbatului sau ale femeii; e, deja clar, cred, ca in orice relatie, oricat de echilibrata ar fi aceasta, unul IUBESTE MAI MULT, CELALALT...MAI PUTIN.

Totusi, la modul IDEAL, cine credeti ce este mai capabila de o IUBIRE PROFUNDA, DEVORATOARE, femeia sau barbatul?

Va astept cu exmple din istorie, din societate si, chiar, daca veti considera ca merita, din viata personala!
Simply_The_Best
Postat pe 15 Noiembrie 2009 21:22
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-15 21:22:24La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente!Exemple de "sacrificii".

Sigur, se pare ca, intotdeauna, intr-o relatie, nu exista niciodata un echilibru perfect intre intensitatea sentimentelor barbatului sau ale femeii; e, deja clar, cred, ca in orice relatie, oricat de echilibrata ar fi aceasta, unul IUBESTE MAI MULT, CELALALT...MAI PUTIN.

Totusi, la modul IDEAL, cine credeti ce este mai capabila de o IUBIRE PROFUNDA, DEVORATOARE, femeia sau barbatul?

Va astept cu exmple din istorie, din societate si, chiar, daca veti considera ca merita, din viata personala!


io te iubesc pe tine "cel mai profund"
Dontyyy
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:49
Barbatii sunt de obicei cei mai ProFund
Exemplu: te rog..da hai te rooooooogg!! da te rooooooooooooooogg..!! da o sa fiu atent si grijuliu....te rooooooooogg!!
padure_nebuna
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:56
eu stiu ca tu ma iubesti mai profund decat te iubesc eu pe tine!
desi ma ignorezi stiu ca in adancul sufletului ma iubesti!
mai vrei exemple?
one_size
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:59
"cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente!"

defineste iubirea; la prima vedere, din intrebarea asta, reiese clar ca barbatul; ce argumente mai trebuie sa aduc ?
heretic
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:41
cred k el...at knd chiar se implik...nu de alta dar femeile spera k fiekare relatie sa functioneze...deci clar se implik inevitabil...pe knd la barbat datele ecuatiei sunt un pik mai diferite...el poate sa stea cu cineva doar pt...sau pt...etc...cu toate astea atunci knd suntem fatza in fatza cu esecul...sau cu o dragoste mare...femeile isi pot tempera emotiile...doar au invatat asta ...din relatiile esuate...iar dak pe un barbat in fura valul...ramane furat...o perioada buna de tp...
kudika082648
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:46
...daca mã gândesc bine cred cã atât femeia cât ºi bãrbatul sunt capabil de a da totul într o relaþie....si el ºi ea pot iubi profund...însã se ºtie cã într o relaþie niciodata amândoi nu pot iubi cu aceeaºi intensitate...de ce? de multe ori mi am pus aceasta intrebare ºi nu am ºtiut sã rãspund...in trecut am fost implicatã într o relaþie în care eu am fost cea care am dat mai mult....în relþia actualã ell dã mai mult...de ce?de ce?
catalina69
Postat pe 27 Noiembrie 2009 13:39
La ce anume te referi cand spui ca tu ai dat mai mult sau ca el da mai mult intr-o relatie,ce implica datul asta?
Leia23
Postat pe 28 Noiembrie 2009 13:53
Initial aveam de gand sa atrag atentia asupra faptului ca nu poti face o asemenea comparatie doarece fiecare fiinta iubeste in felul ei .

Cunosc o multime de masculi dar au ramas marcati de prima femeie din viata lor,majoritatea nefiind in stare sa treaca la urmatoarea relatie dar in acelasi timp cunosc si femei care sufera de aceasi problema.

Daca in relatie mea barbatul e cel care iubeste mai profund , in relatia ,,ta'' s-ar putea ca femeia sa iubeasca mai profund si atunci ce facem ? De unde stim cum sa adunam unu plus unu ca sa ne dea o suma rotunda si sa putem sustine ca x sau y e mai profund ?


Asta era problema mea initiala
Intre timp mi-am dat seama ca nu am auzit/citit despre niciun barbat care sa accepte sa stea cu femeia desi il trateaza necorespunzator , il bate si il pune sa-i faca de mancare fara sa-i zica nici macar multumesc .

Nu ma refer la femeile care au copii si nu-si parasesc partenerii din cauza lor ci la fete tinere fara nici o obligatie fata de el care accepta tratamentul cu bata din cauza ca il iubeste

iris_4_ever
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:59
@iris
Aveam in facultate o colega.. cam rea de musca. Frumusica, ce-i drept... desi unii ar fi spus "nimic iesit din comun daca nu pui la socoteala tupeul". In fine, fata asta, la vremea aceea 19 ani... se incurca cu un roman plecat in Germania de vreo 53 de ani (arata insa bine.. cam vreo 40) si primeste un BMW rosu 320... superb si rar la acea vreme. Si acum ajung la povestea. on topic.
Vine ea intr-o noapte prin zona Razoare.. si o lasa masina in mijlocul drumului. Nici tipenie. Nu-i bai, se pricepe fata (genul care se baga sub masina si-si rezolva problema).. si constata ca nu mai are benzina. Ce sa faca? Ia-ma nene la 2 noaptea.. riscant. Asa ca, taxi-ul. Vine un tip, tanar... ii da benzina si se duc impreuna spre casa. De ce? Pentru ca tipul se indragosteste lulea. Eiii, si acum incepe povestea... baiatul era urat. Eu as spune uratel. Ea insa il va boteza "Uratul" si asa ii va spune timp de 3 ani de zile.. timp in care il va bate la propriu, il va jigni, il va slugari, ii va manca banii, se va duce oriunde pe banii lui.. dar cu altul, se va imbraca pe banii lui.. de oriunde. Nu am vazut pana atunci o asemenea umilire a unui barbat in fata unei femei. Si, aidoma fetelor de pe kudika.. se plangea si el. "o iubesc.. ce sa fac?!"
rashela
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:47
De la: rashela, la data 2009-12-01 13:47:18@iris
Aveam in facultate o colega.. cam rea de musca. Frumusica, ce-i drept... desi unii ar fi spus "nimic iesit din comun daca nu pui la socoteala tupeul". In fine, fata asta, la vremea aceea 19 ani... se incurca cu un roman plecat in Germania de vreo 53 de ani (arata insa bine.. cam vreo 40) si primeste un BMW rosu 320... superb si rar la acea vreme. Si acum ajung la povestea. on topic.
Vine ea intr-o noapte prin zona Razoare.. si o lasa masina in mijlocul drumului. Nici tipenie. Nu-i bai, se pricepe fata (genul care se baga sub masina si-si rezolva problema).. si constata ca nu mai are benzina. Ce sa faca? Ia-ma nene la 2 noaptea.. riscant. Asa ca, taxi-ul. Vine un tip, tanar... ii da benzina si se duc impreuna spre casa. De ce? Pentru ca tipul se indragosteste lulea. Eiii, si acum incepe povestea... baiatul era urat. Eu as spune uratel. Ea insa il va boteza "Uratul" si asa ii va spune timp de 3 ani de zile.. timp in care il va bate la propriu, il va jigni, il va slugari, ii va manca banii, se va duce oriunde pe banii lui.. dar cu altul, se va imbraca pe banii lui.. de oriunde. Nu am vazut pana atunci o asemenea umilire a unui barbat in fata unei femei. Si, aidoma fetelor de pe kudika.. se plangea si el. "o iubesc.. ce sa fac?!"


Genul asta de dragoste nu-l inteleg nici sa ma bati Am incercat sa ma pun in pielea ,,lor'' dar a fost peste puterile mele

Observ ca vorbesti la timpul trecut .....stii cumva si cum s-a terminat relatia lor ?
Nu de alta dar eu sper ca Uratului sa-i fi venit mintea la cap
iris_4_ever
Postat pe 2 Decembrie 2009 05:08
@iris
Asa cum spuneam, era incurcata cu un tip care venea ocazional in RO si numai in Eforie (unde isi avea radacinile). Povestea si chinul Uratului au durat cam pana in anul 3 de facultate cand exasperat (dar la fel de indragostit) s-a luat dupa ea la mare si a facut ceva scandal pe la poarta vilei aluia... Fiind abandonata de neamt (a se intelege in primul rand financiar).. a incercat sa-l convinga pe Urat ca se face fata de treaba daca continua sa o sponsorizeze. Intr-un final, cineva a abandonat lupta. Nu stiu exact cine pentru ca relatia mea cu ea s-a racit foarte mult. Dar, dupa .... eu stiu?.. 5-6 ani de la terminarea facultatii m-am intalnit cu ea in aceeasi institutie unde lucram si eu. Nu isi daduse licenta si se incurcase cu un sofer de la noi, tigan, mafiot (genul care avea pistol in buzunar si-l utiliza pentru intimidare). Este adevarat, tot cu mult mai in varsta si tot cu bani. DOAR CA manca bataie pana la loc comanda de la el.. si nu avea nimic de spus in sensul asta.
Unii ar spune ca roata se intoarce. Altii ar spune ca asa cum iti asterni, asa dormi. Eu spun doar ca frumusetea-i trecatoare, batranetea ne ajunge pe toti .. (daca avem noroc) si ca, daca nu ne pretuim noi, nimeni nu o face.
rashela
Postat pe 2 Decembrie 2009 06:48
Interesant cum s-a ,,schimbat roata'' si cat de jos se poate cobori cineva pentru a-si atinge scopurile.
In cazul de fata scopul fetei a fost banii

Eu merg pe principiul cum iti asterni asa dormi pentru ca mi se pare patetic sa dau vina pe roata/soarta/destin in conditiile in care cea care ia deciziile sunt eu.

iris_4_ever
Postat pe 2 Decembrie 2009 09:05
De la: Simply_The_Best, la data 2009-11-15 21:22:24La modul "IDEAL", cine poate IUBI MAI PROFUND, Barbatul sau Femeia?Argumente!Exemple de "sacrificii".

Sigur, se pare ca, intotdeauna, intr-o relatie, nu exista niciodata un echilibru perfect intre intensitatea sentimentelor barbatului sau ale femeii; e, deja clar, cred, ca in orice relatie, oricat de echilibrata ar fi aceasta, unul IUBESTE MAI MULT, CELALALT...MAI PUTIN.

Totusi, la modul IDEAL, cine credeti ce este mai capabila de o IUBIRE PROFUNDA, DEVORATOARE, femeia sau barbatul?

Va astept cu exmple din istorie, din societate si, chiar, daca veti considera ca merita, din viata personala!


inca un subiect idiot! de ce va place sa puneti etichete? sa impartiti tabere???
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia cu un barbat la aflat andropauza 77 De la: kudika_205 15 Octombrie 2018 12:50
cum sa ajung la un barbat dificil??? 17 De la: pamela_1 15 Iulie 2009 12:40
cadouri speciale. 12 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:34
barbatul berbec 1 De la: douce_femme 8 Septembrie 2011 00:36
ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie? 70 De la: sopterean 28 Ianuarie 2016 19:54