Setari Cookie-uri

prietenii lui

sunt impreuna cu el de un an si totul a mers perfect. m'am imprietenit cu toti prietenii lui si niciodata nu au existat probleme. mai demult la o petrecere unul dintre prietenii lui a incercat sa ma sarute iar eu l'am impins si am plecat. A durat cam o sapt pana i'am recunoscut iubitului meu ce sa intamplat si desi s'a suparat pe prietenul lui, dupa 2 zile se comportau ca si cum nu s'ar fi intamplat nimic. am trecut peste spunand ca era beat si asta e si l'am iertat si eu.
Sambata asta am fost la alta petrecere la iubitul meu acasa. am dansat iar cu prietenul acesta al lui iar el mi'a pus mana pe fund si incepuse sa ma mangaie pe picioare. de data aceasta m'am dus direct la iubitul meu si i'am spus. el a discutat cu pr lui si acesta dupa a venit la mine sa isi ceara scuze. Am avut o cearta cu iubitul spunandu'i ca baiatul acesta nu il respecta, si nu ii este un prieten iar daca el continua tot asa relatia cu el ma insulta pe mine dar mi'a spus ca nu se va mai intampla nimic si ca totul va fi bine dar ca el nu va renunta la prietenia cu baiatul asta pentru ca mereu i'a fost acolo la greu. ma simt folosita si jignita insa i'am mai dat o sansa si i'am spus ca il las pe el sa rezolve pb si de data asta dar daca se va repeta o vom termina. sunt furioasa pe iubitul meu pt ca nu mi'a luat apararea asa cum trebuia...dar stiu ca baiatul ala iar va gresi...
cum ar fi trebuit sau trebuie sa actionez:-
vanillla
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:38

1. Poate ca prietenul tau chiar stie de gesturile amicului inainte de a le pune in practica,pt a vedea daca poate avea incredere in tine,sa nu fie chiar o intelegere intre ei...

2. Ai foarte mare dreptate sa te simti jignita,insultata atat de comportamentul amicului,insa si faptul ca prietenul tau nu ia nici o masura,si aceste incidente chiar continua,sincer nici prietenul tau nu te respecta prea mult...

3. In cazul ca va mai exista asemenea gesturi din partea amicului,nu ai decat sa-ti aperi demnitatea singura,palmuindu-l chiar in mijlocul petrecerii,apoi multumindu-i prietenului ca ti-a salvat onoarea si parasind petrecerea...

Nu te merita,un om care iubeste cu adevarat,mai ales tinerii au o alta reactie in astfel de cazuri......
Gandeste-te,daca ati fi casatoriti,si el va fi tot asa impasibil la avansurile "prietenilor"....

Cu stima...
Floare_de_castan
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:55
incearca sa-l eviti pe tipul respectiv, macar o vreme. iar daca cumva se mai intampla sa se dea la tine, pune piciorul in prag. daca prietenul tau nu face nimic, inseamna ca nu tine destul la tine.
alittlewoman
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce as putea sa fac?.. 12 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 20:54
o intamplare :( 3 De la: oktober 19 Ianuarie 2009 14:52
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34
medicina 6 De la: kudika421339 28 Septembrie 2011 07:04
S-a luat si a plkt la "mamica" 15 De la: bebe_andrusca 26 Septembrie 2010 14:54