Setari Cookie-uri

Am si eu nevoie de sfaturi - VA ROG

Buna! Sunt si eu noua prin zona si as avea nevoie de sfaturi .Am fost cu un barbat mai mult de un an de zile si a fost perfect ... eu am 30 el 35. Acum 2 luni a plecat la alta mai mica ca el cu 8 ani fosta prietena a celui mai bun prieten a lui. Noi avem totul in comun - cont- stau la el in casa (ca stau in germania si nu am cum pleca de aici ca am salar mic), el plateste totul pentru mine. Eu il iubesc foarte mult si stiu ce ii place si ce nu ....Pana acum 1 saptamana doar ce il vedeam cand venea aici acasa in pauza sa doarma ca e langa serviciul lui (iar noaptea doarme la aia). Acum o saptamana nu am mai rezistat si am inceput sa il ating ... si am facut sex ... dupa care am discutat sa iau eu din nou anticonceptionale ca sa putem face fara prezervativ. Eu as vrea sa vina inapoi acasa ... ca eu il iubesc mult si nu stiu ce sa fac ... am citit si articolul cu ''dezbinarea casatoriei'' m-am gandit si la asa ceva si din partea mea nu cred ca ar fi asa mare nesimtire ptr ca si ea la randul ei stia ca el e intr-o relatie cand si-a bagat coada ... Va rog da-ti sfaturi ....va dau si mai multe detalii numa ca nu stiu ce acuma
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 21:32
pe bune?
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 21:37
Pe bune ce?
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 21:38
Dupa un an a plecat la alta mai mica cu 8 ani si de 2 luni vine acasa doar in pauza de masa.Ce te retine sa pleci? "stau la el in casa (ca stau in germania si nu am cum pleca de aici ca am salar mic), el plateste totul pentru mine."cumva asta?
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 21:39
De la: impuls80, la data 2010-07-25 21:38:31Pe bune ce?


pai mie mi se pare ca tie iti convine situatia,lui la fel, unde-i nevoia de ajutor?
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 21:41
nu prea am inteles?! fi mai explicita...el te intretinea?!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iulie 2010 21:42
nu imi convine situatia ... dar si eu am serviciul aici ... chiar in bloc cu noi si din 400 euro cat iau nu pot sa imi permit sa plec ... si as incerca sa vad daca il pot face sa vina acasa ... nu am incercat nimic pana acum :(
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 21:44
Deci interesul poarta fesul!Cea mai mare greseala e sa incerci sa-i mai faci si un copil in ideea ca asa renunta la ea si vine la tine.
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 21:47
De la: impuls80, la data 2010-07-25 21:44:45nu imi convine situatia ... dar si eu am serviciul aici ... chiar in bloc cu noi si din 400 euro cat iau nu pot sa imi permit sa plec ... si as incerca sa vad daca il pot face sa vina acasa ... nu am incercat nimic pana acum :(


si ce o sa faci daca o sa aterizeze intr-o zi acasa si o sa-ti spuna ”vreau sa ne despartim”, unde mai pleci atunci, iti dai seama ca nu o sa mai poti locui la el...ideea e, incearca sa te descurci singura, si nu confunda dragostea cu necesitatile cotidiene,poate ca tii la el,nimic de zis,dar nu e mai bine cand iti platesti factura la apa singura?
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 21:56
chiar asta nu asa face ... fiindca nu vreau sa imi bat joc de un copil si sa il folosesc in scopuri deastea. sunt constienta ca nu pot intretine un copil ... ma gandeam ca exista alta cale sa il fac sa se intoarca la mine ...fiindca oricum nu e fericit cu aia si nici nu il intretine ea ... eu ii spal hainele (am uitat sa zic asta) eu ii fac si tigari, eu ii calc, eu ii cos ...
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 21:56
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 21:47:49Deci interesul poarta fesul!Cea mai mare greseala e sa incerci sa-i mai faci si un copil in ideea ca asa renunta la ea si vine la tine.




... gresit ... copii sint palma care trezeste multi barbati la realitate ... femeile sint cele care se feresc sa de-a palme si prefera sa le ia continuu (dar in realitate) ... NICIODATA un copil nu este o greseala ... daca esti REALIST ... in cel mai rau caz primeste 25% din salariul berbantului ... incetati sa visati numai la telenovele si iubiri nemuritoare ... femeile au niste limite pe care nu trebuie sa le treaca sau le forteze ... ci din contra sa le foloseasca in interesul lor ... nu intotdeauna raul duce la rau ...

marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 21:58
Tu esti menajera de acasa,tipa e iubita! Imi este greu sa cred ca o sa o lase pe aia si se va intoarce la tine,cat despre partea financiara trebuie sa te descurci singura ca doar ai o varsta!
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 21:59
De la: mitura, la data 2010-07-25 21:56:07
De la: impuls80, la data 2010-07-25 21:44:45nu imi convine situatia ... dar si eu am serviciul aici ... chiar in bloc cu noi si din 400 euro cat iau nu pot sa imi permit sa plec ... si as incerca sa vad daca il pot face sa vina acasa ... nu am incercat nimic pana acum :(


si ce o sa faci daca o sa aterizeze intr-o zi acasa si o sa-ti spuna ”vreau sa ne despartim”, unde mai pleci atunci, iti dai seama ca nu o sa mai poti locui la el...ideea e, incearca sa te descurci singura, si nu confunda dragostea cu necesitatile cotidiene,poate ca tii la el,nimic de zis,dar nu e mai bine cand iti platesti factura la apa singura?


Pai o zis acum 2 luni chestia asta si si ca nu o sa mai fie nimic de gen sex intre noi, dar preferintele lui sexuale sunt si putin mai ''ciudate'' si cealalta nu ii ofera placerea pe care si-o doreste el ...
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 22:00
Dezvolta "ciudate"
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 22:03
De la: impuls80, la data 2010-07-25 21:56:17chiar asta nu asa face ... fiindca nu vreau sa imi bat joc de un copil si sa il folosesc in scopuri deastea. sunt constienta ca nu pot intretine un copil ... ma gandeam ca exista alta cale sa il fac sa se intoarca la mine ...fiindca oricum nu e fericit cu aia si nici nu il intretine ea ... eu ii spal hainele (am uitat sa zic asta) eu ii fac si tigari, eu ii calc, eu ii cos ...






... mai lasa ''democratia'' asta ... din momentul in care se naste pentru nici un copil nu exista bataie de joc ... viata nu este o bataie de joc ... nici macar in afganistan ... daca nici un copil nu il face sa se intoarca la tine atunci sa fii sigura ca doar vei pierde timp si demnitate ... cu sau fara copil viata ta nu va fi extraordinar mai buna sau mai proasta ... va fi doar mult mai singuratica ...

marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:04
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:03:46Dezvolta "ciudate"





... sa-mi fi batut gura pentru niste ... CIUDATI ...

marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:06
De la: marco918, la data 2010-07-25 21:58:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 21:47:49Deci interesul poarta fesul!Cea mai mare greseala e sa incerci sa-i mai faci si un copil in ideea ca asa renunta la ea si vine la tine.




... gresit ... copii sint palma care trezeste multi barbati la realitate ... femeile sint cele care se feresc sa de-a palme si prefera sa le ia continuu (dar in realitate) ... NICIODATA un copil nu este o greseala ... daca esti REALIST ... in cel mai rau caz primeste 25% din salariul berbantului ... incetati sa visati numai la telenovele si iubiri nemuritoare ... femeile au niste limite pe care nu trebuie sa le treaca sau le forteze ... ci din contra sa le foloseasca in interesul lor ... nu intotdeauna raul duce la rau ...



stai putin,sa vedem daca am inteles firul povestii:tu spui asa, intr-un moment in care te afli intr-o relatie ,relatie ce scartaie cam din toate balamalele sau nu neaparat din toate, femeia-jumatatea din relatie, ca sa fie ea a mai motzata sa se hotarasca sa aduca pe lume un copil, poate- poate asa i-o trezi vreun instinct de responsabilite barbatului -cealallta jumatate din relatia cu pricina si vor trai o viata ca-n povesti si alea,si alea...ca oricum,chiar daca nu s-o trezi nimic in individ, ea va ramane cu 25% din salariul lui??!!
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 22:09
De la: marco918, la data 2010-07-25 22:06:57
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:03:46Dezvolta "ciudate"





... sa-mi fi batut gura pentru niste ... CIUDATI ...



Nu ... macar eu una nu sunt ... doar am incercat sa ii fac pe plac barbatului meu ... dar el pana acuma ceva timp folosea multe site-uri de intalniri ... chiar si cu grupuri si alte minuni ...deaia am zis mai ''ciudate''
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 22:10
De la: mitura, la data 2010-07-25 22:09:14
De la: marco918, la data 2010-07-25 21:58:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 21:47:49Deci interesul poarta fesul!Cea mai mare greseala e sa incerci sa-i mai faci si un copil in ideea ca asa renunta la ea si vine la tine.




... gresit ... copii sint palma care trezeste multi barbati la realitate ... femeile sint cele care se feresc sa de-a palme si prefera sa le ia continuu (dar in realitate) ... NICIODATA un copil nu este o greseala ... daca esti REALIST ... in cel mai rau caz primeste 25% din salariul berbantului ... incetati sa visati numai la telenovele si iubiri nemuritoare ... femeile au niste limite pe care nu trebuie sa le treaca sau le forteze ... ci din contra sa le foloseasca in interesul lor ... nu intotdeauna raul duce la rau ...



stai putin,sa vedem daca am inteles firul povestii:tu spui asa, intr-un moment in care te afli intr-o relatie ,relatie ce scartaie cam din toate balamalele sau nu neaparat din toate, femeia-jumatatea din relatie, ca sa fie ea a mai motzata sa se hotarasca sa aduca pe lume un copil, poate- poate asa i-o trezi vreun instinct de responsabilite barbatului -cealallta jumatate din relatia cu pricina si vor trai o viata ca-n povesti si alea,si alea...ca oricum,chiar daca nu s-o trezi nimic in individ, ea va ramane cu 25% din salariul lui??!!



NU MAI SUNT IN RELATIE CU EL DE 2 LUNI TEORETIC ``A SPUS CA TOTUL E GATA SI INTRE NOI NU VA MAI FI NIMIC''
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 22:12
De la: mitura, la data 2010-07-25 22:09:14
De la: marco918, la data 2010-07-25 21:58:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 21:47:49Deci interesul poarta fesul!Cea mai mare greseala e sa incerci sa-i mai faci si un copil in ideea ca asa renunta la ea si vine la tine.




... gresit ... copii sint palma care trezeste multi barbati la realitate ... femeile sint cele care se feresc sa de-a palme si prefera sa le ia continuu (dar in realitate) ... NICIODATA un copil nu este o greseala ... daca esti REALIST ... in cel mai rau caz primeste 25% din salariul berbantului ... incetati sa visati numai la telenovele si iubiri nemuritoare ... femeile au niste limite pe care nu trebuie sa le treaca sau le forteze ... ci din contra sa le foloseasca in interesul lor ... nu intotdeauna raul duce la rau ...



stai putin,sa vedem daca am inteles firul povestii:tu spui asa, intr-un moment in care te afli intr-o relatie ,relatie ce scartaie cam din toate balamalele sau nu neaparat din toate, femeia-jumatatea din relatie, ca sa fie ea a mai motzata sa se hotarasca sa aduca pe lume un copil, poate- poate asa i-o trezi vreun instinct de responsabilite barbatului -cealallta jumatate din relatia cu pricina si vor trai o viata ca-n povesti si alea,si alea...ca oricum,chiar daca nu s-o trezi nimic in individ, ea va ramane cu 25% din salariul lui??!!





... da ... ce e asa de greu de inteles ... e realitatea ... mai ales cind ambele persoane au o virsta (trecuta de 30 de ani) un brinci de genul asta e chiar indicat ... FRICA nu rezolva niciodata nimic ... telenovelele sint niste filme ... intelegeti odata ...

... inca ceva ... barbatii devin tot mai infantili ... inainte se duceau la razboi, munceau din greu, erau admirati, acum au ramas doar cu lauda ... multi sint niste puturosi crescuti si ''educati'' de mama ... cind au copii incep sa aiba un sens in viata ... nu toti dar mare majoritate ... si daca nu sint prea spurcati la curvarasie ...




marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:14
Daca tot o are cu grupul poate sa o aduca si pe tipa in cauza si sa trageti niste partide!
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 22:17
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:17:06Daca tot o are cu grupul poate sa o aduca si pe tipa in cauza si sa trageti niste partide!




... mamaaa ... nu vreau sa ma gindesc ce mai poate aduce ... sau a adus ... de unde s-au nascut atitia obsedati in romania, mai fratilor ...

marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:19
De la: marco918, la data 2010-07-25 22:19:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:17:06Daca tot o are cu grupul poate sa o aduca si pe tipa in cauza si sa trageti niste partide!




... mamaaa ... nu vreau sa ma gindesc ce mai poate aduce ... sau a adus ... de unde s-au nascut atitia obsedati in romania, mai fratilor ...



nu e roman si aici e ceva foarte normal ... am colege care frecventeaza astfel de cluburi in weekenduri cand avem liber ... si se cam fuge de responsabilitatile unei familii ... stiu sigur ca solutia nu ar fi un copil ...fiindca stiu ca tot timpul are bani pusi deoparte in caz ca i se intampla
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 22:21
Tu nu ai frecventat?
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 22:22
De la: impuls80, la data 2010-07-25 22:21:17
De la: marco918, la data 2010-07-25 22:19:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:17:06Daca tot o are cu grupul poate sa o aduca si pe tipa in cauza si sa trageti niste partide!




... mamaaa ... nu vreau sa ma gindesc ce mai poate aduce ... sau a adus ... de unde s-au nascut atitia obsedati in romania, mai fratilor ...



nu e roman si aici e ceva foarte normal ... am colege care frecventeaza astfel de cluburi in weekenduri cand avem liber





... poate e normal in cercul pe care il frecventezi ... asta e altceva ... nu generaliza ... oricum asta nu schimba sfatul pe care ti l-am dat ... ca e neamt e si mai bine ... ai pierdut timpul ... aveai si ai doar de cistigat ... parerea mea ...

marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:26
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:22:50Tu nu ai frecventat?


NU si nici nu as vrea ... eu urasc astfel de chestii
impuls80
Postat pe 25 Iulie 2010 22:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-25 22:22:50Tu nu ai frecventat?




... unde crezi ca la cunoscut ? ...
marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:27
... da ... ce e asa de greu de inteles ... e realitatea ... mai ales cind ambele persoane au o virsta (trecuta de 30 de ani) un brinci de genul asta e chiar indicat ... FRICA nu rezolva niciodata nimic ... telenovelele sint niste filme ... intelegeti odata ...

... inca ceva ... barbatii devin tot mai infantili ... inainte se duceau la razboi, munceau din greu, erau admirati, acum au ramas doar cu lauda ... multi sint niste puturosi crescuti si ''educati'' de mama ... cind au copii incep sa aiba un sens in viata ... nu toti dar mare majoritate ... si daca nu sint prea spurcati la curvarasie ...




[/quote]

...si ce-o sa-i spui copilului in situatia in care ramai cu 25% din salariu?..”puiule,eu te iubesc,esti lumina ochilor mei, dar acu nu stiu cati ani cand am hotarat sa existi ai fost un fel de test din care a iesit varianta b”?...
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 22:41
De la: mitura, la data 2010-07-25 22:41:52... da ... ce e asa de greu de inteles ... e realitatea ... mai ales cind ambele persoane au o virsta (trecuta de 30 de ani) un brinci de genul asta e chiar indicat ... FRICA nu rezolva niciodata nimic ... telenovelele sint niste filme ... intelegeti odata ...

... inca ceva ... barbatii devin tot mai infantili ... inainte se duceau la razboi, munceau din greu, erau admirati, acum au ramas doar cu lauda ... multi sint niste puturosi crescuti si ''educati'' de mama ... cind au copii incep sa aiba un sens in viata ... nu toti dar mare majoritate ... si daca nu sint prea spurcati la curvarasie ...






...si ce-o sa-i spui copilului in situatia in care ramai cu 25% din salariu?..”puiule,eu te iubesc,esti lumina ochilor mei, dar acu nu stiu cati ani cand am hotarat sa existi ai fost un fel de test din care a iesit varianta b”?...[/quote]




... dar ce li se spune copiilor a caror parinti ... DIVORTEAZA ? ... sa nu fim ipocriti, e exact acelasi lucru ... doar ca unii s-au nascut intr-o familie iar altii intr-o ... relatie ... iar cum relatiile sint la ''moda'' ... nu poti astepta un fat frumos toata viata ...



marco918
Postat pe 25 Iulie 2010 22:45
..nu asta e ideea ,Marco.
Situatie1: esti intr-o relatie fie ea oficioasa sau nu, lucrurile merg bine, iar amandoi partenerii isi doresc un copil, care-i problema?
Situatie2: esti intr-o casnicie, ai un copil, relatiata ta scartaie de o vreme.Divortezi pt ca nu nu te mai intelegi cu acea persoana,sau iti este indiferenta,sau stiu eu ce?La momentul conceperii copilului relatia era cu siguranta alta,iar cauza divortului nu este copilul.
Situatie3- si la care m-am si referit aici: esti intr-o relatie care scartaie de ceva vreme, nu mai stii ce sa faci, ai vrea sa faci ceva ca lucrurile sa mearga.. ei bine,eu una nu as ” tranti” un copil doar ca sa incerc ceva.
mitura
Postat pe 25 Iulie 2010 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un mic sfat 15 De la: kudika201066 2 Martie 2011 20:35
ce s-a intamplat 24 De la: ionelaela 17 Octombrie 2009 23:30
Bãnuiesc ca prietena ma inseala...dar nu știu cum sa reactionez 11 De la: Stroia_Paul_1 23 Februarie 2016 19:38
traim in Romania si asta ne mananca tot timpul 86 De la: 4Life 22 Decembrie 2010 19:28
blonda sau bruneta? 63 De la: blue_moonbutterfly 7 August 2009 08:56