Setari Cookie-uri

De ce barbati le trateaza pe femei k niste selvitoare??

Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi
xela_20
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:09
Ai 2 variante: continui sau te opresti...
Lucia38
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:12
ce face?

cum poti accepta asa ceva?!?!?!

doar un cuvant iti recomand sa-i zici data viitoare:

JEET!!!
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:12
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi



cand am vazut titlul m-am gandit instantaneu la raspuns "pt ca ele permit asta"
apoi am citit ce ai scris.....e o confirmare....
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:13
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi


de 2 ani jumate esti sluga lui. Ce iubire e asta? asa l-ai invatat, asa il ai. Cum naiba sa se poarte frumos cu tine cand vede ca e suficient sa iti intorca spatele ca tu sa il slugaresti iar? si te mai si inseala fara batai de cap bravo! tot asa

iti dai seama in ce situatie te afli si totusi, parca nu realizezi! Femeie!!!!!!! trezeste-te si ia-ti adio de la el!
cum poti sa aberezi in stilul asta? ce motive ai sa il iubesti? ca iti zice IUBITA? ("iubita, spala si mie sosetele, ca put rau de tot!")

adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:32


adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:32
De la: adina_black, la data 2009-11-24 20:32:47



nu te enerva...ca tot cum vrea ea o sa faca si asa
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:34
"ma trateaza k pe o selvitoare "
Inseamna ca esti sexi cand te plimbi cu aspiratorul prin casa si in acelasi timp stergi praful cu pronto si multa mai sexoasa cand ai bujori in obrajori de la ciorbita, tocanitza cu pui de pe aragaz si prajitura cu mere din cuptor!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:36
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:36:38"ma trateaza k pe o selvitoare "
Inseamna ca esti sexi cand te plimbi cu aspiratorul prin casa si in acelasi timp stergi praful cu pronto si multa mai sexoasa cand ai bujori in obrajori de la ciorbita, tocanitza cu pui de pe aragaz si prajitura cu mere din cuptor!


sa nu uitam de momentul cand spala vana
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:38
nu ma enervez si in realitate doar imi fac ganduri negre... si eu am fost indragostita, am iubit etc ca toata lumea, dar parca nu mi-a fugit mintea.....

si cu atat mai rau e ca fata constientizeaza dar continua sa o faca pe servitoarea
macar de ar avea un fetish
adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:40
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 20:38:36
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:36:38"ma trateaza k pe o selvitoare "
Inseamna ca esti sexi cand te plimbi cu aspiratorul prin casa si in acelasi timp stergi praful cu pronto si multa mai sexoasa cand ai bujori in obrajori de la ciorbita, tocanitza cu pui de pe aragaz si prajitura cu mere din cuptor!


sa nu uitam de momentul cand spala vana

daaaaaa, iti dai seama cand se apleaca intr-o fustitza scurta si spala wc-ul? Asa imagine mai rar!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:42
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi


daca ai acceptat toate astea....ce sa mai faci? spune-i sa mai puna ceva la gramada...poate niste palmi etc....
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:42
De la: adina_black, la data 2009-11-24 20:40:49nu ma enervez si in realitate doar imi fac ganduri negre... si eu am fost indragostita, am iubit etc ca toata lumea, dar parca nu mi-a fugit mintea.....

si cu atat mai rau e ca fata constientizeaza dar continua sa o faca pe servitoarea
macar de ar avea un fetish


dragostea e oarba...
pe cand te trezesti din vraja...poate fi prea tarziu

oricum...eu nici nu as mai sta pe ganduri in conditiile care le descrie ea....nu as avea nevoie de nicio confirmare de la nimeni sa-i dau "liber"...
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:44
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:42:00
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 20:38:36
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:36:38"ma trateaza k pe o selvitoare "
Inseamna ca esti sexi cand te plimbi cu aspiratorul prin casa si in acelasi timp stergi praful cu pronto si multa mai sexoasa cand ai bujori in obrajori de la ciorbita, tocanitza cu pui de pe aragaz si prajitura cu mere din cuptor!


sa nu uitam de momentul cand spala vana

daaaaaa, iti dai seama cand se apleaca intr-o fustitza scurta si spala wc-ul? Asa imagine mai rar!


cred ca sta saracau cu popcorn in brate mai ceva ca la filmele de actiune cand face ea curatenie
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:46
E o greseala frecventa pe care femeile o fac si anume ..sa generalizezie si apoi sa-si faca o convingere purenica ca ..."Barbatii le trateaza pe femei ca pe niste servitoarei" ...asta va face sa atragi si sa te indrepti INCONSTIENTAnumai catre un anumit gen de barbat si asta te va convinge si mai mult ca ..."AI AVUT DREPTATE" ...pe de alta parte A IUBI nu inseamna a SUFERI UMILINTE si altele ...tu nu il IUBESTI CU ADEVARAT nici pe EL si nici pe TINE, ptr ca exceptand cazul ca esti MASOCHISTA... nu ai nici o juistificare ptr cva accepti sa te tarteze ca pe o servitoare ...gandeste-te putin ...Eu te sfatuiesc sa iti reabilitezi imaginea de sine si sa privesti si spre alti barbatii care merita sa fie iubiti si care sa te iubeasca
all_the_love
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:50
De la: all_the_love, la data 2009-11-24 20:50:42E o greseala frecventa pe care femeile o fac si anume ..sa generalizezie si apoi sa-si faca o convingere purenica ca ..."Barbatii le trateaza pe femei ca pe niste servitoarei" ...asta va face sa atragi si sa te indrepti INCONSTIENTAnumai catre un anumit gen de barbat si asta te va convinge si mai mult ca ..."AI AVUT DREPTATE" ...pe de alta parte A IUBI nu inseamna a SUFERI UMILINTE si altele ...tu nu il IUBESTI CU ADEVARAT nici pe EL si nici pe TINE, ptr ca exceptand cazul ca esti MASOCHISTA... nu ai nici o juistificare ptr cva accepti sa te tarteze ca pe o servitoare ...gandeste-te putin ...Eu te sfatuiesc sa iti reabilitezi imaginea de sine si sa privesti si spre alti barbatii care merita sa fie iubiti si care sa te iubeasca


hai ca daca era masochista, nu se mai plangea pe aici de nedreptatile indurate
adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:54
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi


SELVITOARE? NUI FAC?
Hm...
Cred ca ai spus totul cu asta...
Ce ti-e si cu generatiile astea... Mai intai treceti pe la scoala fetelor... Ca de-aia se comporta asa cu tine. Nu esti in stare doua cuvinte sa le spui corect si intregi. Cratita te paste atunci fetito, si specimene d-astea unde te duci si faci curat.... Imi pare rau pentru tine, dar asta e cruda realitate. Asta vrei, de asta ai parte. crezi ca degeaba au scos batranii nostri proverbul "Ai carte, ai parte?"...
dede25
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:02
esti tratata astfel pentru ca ii permiti sa te trateze astfel. nu te-a obligat sa ii faci mancare si curatenie in casa, nu ?
baiat_anonim
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:07
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi



.....gata fata m am hotarat....ia treci si pe la mine....sa faci ce trebuie....si dupa aceea sau inainte si dupa....te platesc....dar numai in natura....ce zici esti de acord...?????
gratuit89
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:12
sugereaza-i sa-si ia o menajera. sau, daca iti permiti, plateste-i tu una!
astfel, scoate-ti din discutie problema asta, si vei vedea daca te cheama si pentru altceva.
iti sugerez sa incerci, fa o proba.
eu colaborez cu firma alpe clean, nu din aceeasi problema ca tine, ci una mult mai grava: lipsa de timp.
addah
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:16
De la: addah, la data 2009-11-25 21:16:47sugereaza-i sa-si ia o menajera. sau, daca iti permiti, plateste-i tu una!
astfel, scoate-ti din discutie problema asta, si vei vedea daca te cheama si pentru altceva.
iti sugerez sa incerci, fa o proba.
eu colaborez cu firma alpe clean, nu din aceeasi problema ca tine, ci una mult mai grava: lipsa de timp.


ce sa-i sugereze,n-ai citit ca nu mai vorbeste cu ea daca nu face?
mitura
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:20
De la: addah, la data 2009-11-25 21:16:47sugereaza-i sa-si ia o menajera. sau, daca iti permiti, plateste-i tu una!
astfel, scoate-ti din discutie problema asta, si vei vedea daca te cheama si pentru altceva.
iti sugerez sa incerci, fa o proba.
eu colaborez cu firma alpe clean, nu din aceeasi problema ca tine, ci una mult mai grava: lipsa de timp.


si la 20 de ani iti permiteai sa iti angajezi firma de cleaning?

eu propun sa invete baiatul sa se descurce si singur..pt ca nu va avea parte toata viata de naive sa-i faca curatenie, sau cel putin daca ea ii face curat in casa..sa o faca pt ca ea doreste..nu pt ca el vrea asa.
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:21
De la: xela_20, la data 2009-11-24 20:09:15Spun asta pt k am prieten de 2 ani jumate si nu stam impreuna doar ma duk eu din cand in cand la el si atunci cand ma duk ma cheama doar sa fac curat si mancare , daca nui fac nu mai vb cu mine si nu ma mai baga inseama . El ma trateaza k pe o selvitoare si sunt constienta de treaba asta da il iubesc prea mult si ii accept multe chiar foarte multe k ma si inseala si nu stiu ce sa mai fac ?? vreau niste sfaturi


..foarte tare,adica.foarte foarte tare.Bravos!!
Daca tu te simti fericita,asa...n-ai decat sa continui ce faceai si pana acu`..un lucru sa stii insa:te respecta si te apreciaza (de iubit nu spui ca se simte pan` la mine in est) pana la infinit-minus infinit.
Sa stii ca de nevasta n-o sa te ia.
mitura
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:25
De la: Calandrinon, la data 2009-11-25 21:21:20
De la: addah, la data 2009-11-25 21:16:47sugereaza-i sa-si ia o menajera. sau, daca iti permiti, plateste-i tu una!
astfel, scoate-ti din discutie problema asta, si vei vedea daca te cheama si pentru altceva.
iti sugerez sa incerci, fa o proba.
eu colaborez cu firma alpe clean, nu din aceeasi problema ca tine, ci una mult mai grava: lipsa de timp.


si la 20 de ani iti permiteai sa iti angajezi firma de cleaning?

eu propun sa invete baiatul sa se descurce si singur..pt ca nu va avea parte toata viata de naive sa-i faca curatenie, sau cel putin daca ea ii face curat in casa..sa o faca pt ca ea doreste..nu pt ca el vrea asa.


miscarea feminista
mitura
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:28
vremurile s-au mai schimbat! la 3 ani, nu mergeam la disney land-paris, asa cum fac copii verisoarei mele. daca stau bine sa ma gandesc, posibilitatile erau, mentalitatea era alta. atunci era un lux, acum e o necesitate.
addah
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:32
Deci tu ii speli asternuturile in care el se culca cu altele?
Kathara
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:32
soooperb deci , cand vrei sa razi,dar sa te spargi de ras si nu ai cu cine, e suficient sa tastezi "forum" pe google

hai noroc si la mai mare
Harley
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:37
De la: Kathara, la data 2009-11-25 21:32:23Deci tu ii speli asternuturile in care el se culca cu altele?


i le si apreteaza
mitura
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:39
De la: mitura, la data 2009-11-25 21:28:11
De la: Calandrinon, la data 2009-11-25 21:21:20
De la: addah, la data 2009-11-25 21:16:47sugereaza-i sa-si ia o menajera. sau, daca iti permiti, plateste-i tu una!
astfel, scoate-ti din discutie problema asta, si vei vedea daca te cheama si pentru altceva.
iti sugerez sa incerci, fa o proba.
eu colaborez cu firma alpe clean, nu din aceeasi problema ca tine, ci una mult mai grava: lipsa de timp.


si la 20 de ani iti permiteai sa iti angajezi firma de cleaning?

eu propun sa invete baiatul sa se descurce si singur..pt ca nu va avea parte toata viata de naive sa-i faca curatenie, sau cel putin daca ea ii face curat in casa..sa o faca pt ca ea doreste..nu pt ca el vrea asa.


miscarea feminista



Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:41
De la: addah, la data 2009-11-25 21:32:04vremurile s-au mai schimbat! la 3 ani, nu mergeam la disney land-paris, asa cum fac copii verisoarei mele. daca stau bine sa ma gandesc, posibilitatile erau, mentalitatea era alta. atunci era un lux, acum e o necesitate.


observ ca nu ai probleme cu partea financiara...chiar deloc.
adica pt copii verisoarei tale e o necesitate sa mearga la disney land-paris?
pt altii e o necesitate sa manance si sa mearga la scoala ca sa-si poata face o viata mai buna.

necesitatile sunt in functie de statut social si situatie a financiara...poate ceea ce consideri tu ca e o necesitate pt tine..altora li se pare un lux pe care nu si-l permit.
Calandrinon
Postat pe 25 Noiembrie 2009 21:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nush c am 23 De la: ema21 13 Noiembrie 2009 20:11
CINE SI DE CE INSEALA 8 De la: oana84onutza 18 August 2010 18:50
sunt sau nu ? 13 De la: kitty_na 1 Octombrie 2010 18:28
E chiar posibil? 61 De la: Ele_ely 25 Iunie 2009 19:25
Caut jucarii erotice faine, sa ma joc cu iubita.. 5 De la: kudika_1034392 29 Octombrie 2018 10:52