Setari Cookie-uri

COINCIDENTE sau semne DIVINE?

In momentul in care vrei sa pui punct unei etape si sa mergi mai departe incep sa se intampla diferite lucruri care te impiedica sa inaintezi... de exemplu cand vrei sa uiti o persoana si parca tot ce se intampla in jurul tau iti aminteste de el...Lucreaza subconstientul sau e inca foarte prezenta perosoana respectiva in viata mea? Totul se intampla cu un motiv sau sunt simple coincidente?
Pax
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:45
coincidente

sau poate nu esti inca pregatita sa renunti la el
adina_black
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:48
"tot ce se intampla in jurul tau iti aminteste de el.." intamplator e o exagerare! sau nu....
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:48
Adica, te misti prin casa, te lovesti de birou si-ti cade pe picior poza lui? sau deschizi calculatorul si vezi ca la avatar apare tot poza cu el
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:56
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:56:41Adica, te misti prin casa, te lovesti de birou si-ti cade pe picior poza lui? sau deschizi calculatorul si vezi ca la avatar apare tot poza cu el


asa...din pura coicidenta
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:57
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 20:57:59
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:56:41Adica, te misti prin casa, te lovesti de birou si-ti cade pe picior poza lui? sau deschizi calculatorul si vezi ca la avatar apare tot poza cu el


asa...din pura coicidenta

sau sunt semne divine!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:59
nuuuuu.......urla seful la tine ca stai cu capul in nori si tu te gandesti ca iubi avea boxeri de culoarea camasii sefului
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:00
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:59:55
De la: Calandrinon, la data 2009-11-24 20:57:59
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 20:56:41Adica, te misti prin casa, te lovesti de birou si-ti cade pe picior poza lui? sau deschizi calculatorul si vezi ca la avatar apare tot poza cu el


asa...din pura coicidenta

sau sunt semne divine!


da de la extraterestri sau de unde?
Calandrinon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:03
nu bre mami, de la titlul topicului!
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:05
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:00:13nuuuuu.......urla seful la tine ca stai cu capul in nori si tu te gandesti ca iubi avea boxeri de culoarea camasii sefului

si asta la ce capitol intra, la coincidente, sau la semne divine?
miss_darine
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:06
De la: miss_darine, la data 2009-11-24 21:06:34
De la: _oktober_, la data 2009-11-24 21:00:13nuuuuu.......urla seful la tine ca stai cu capul in nori si tu te gandesti ca iubi avea boxeri de culoarea camasii sefului

si asta la ce capitol intra, la coincidente, sau la semne divine?



la capitolul obsesie!
_oktober_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:08
e un fapt cunoscut in psihologie, anume cand incerci sa imprimi mintii un nou mod de gandire/ stil de viata si faci asta oarecum fortat, blocand constient obiceiuri sau amintiri din trecut, psihicul incearca sa se "apere" si obsesiile revin cu o forta uneori chiar mai mare ca inainte.. E ca si cum te lupti cu propria minte si pe moment ai impresia ca ai castigat si nu mai suferi dupa trecut, dar apoi esti fulgerat de o groaza de amintiri care revin sa-si ceara din nou drepturile :) E ciudat, dar trebuie sa pacalesti cumva mintea, sa accepti trecutul si sa nu-l mai "blochezi"; sa-l iei cu tine spre viitorul dorit ..
woman33
Postat pe 28 Noiembrie 2009 00:24
De la: Kincsem, la data 2009-11-24 20:45:54In momentul in care vrei sa pui punct unei etape si sa mergi mai departe incep sa se intampla diferite lucruri care te impiedica sa inaintezi... de exemplu cand vrei sa uiti o persoana si parca tot ce se intampla in jurul tau iti aminteste de el...Lucreaza subconstientul sau e inca foarte prezenta perosoana respectiva in viata mea? Totul se intampla cu un motiv sau sunt simple coincidente?


Acum.. eu ce sa spun? Subiectul parea interesant.. l-ai inceput bine... apoi ne-ai dat un exemplu. Eu sper ca urmeaza si alte exemple... altfel nu va fi decat un alt topic... "cum sa-l uit pe x-ulescu?". Singurul raspuns pe care ti-l pot da eu.. este "Daca vrei, o sa poti..."

Apropo, de incercat sa-l uiti .. ai incercat? Se spune ca trebuie sa faci niste schimbari in tine si in jurul tau pentru asta. La anii tai... cu siguranta nu e vorba de o perioada luunga si plina de "de toate".. E atat de simplu sa uiti. Il mai ai in mess? Numarul lui de telefon il mai ai? Astepti cu ochii pe mobil sa te sune? Te duci prin locurile pe unde obisnuieste sa se plimbe? Privesti ascunsa dupa perdea cand trece strada in speranta ca va bate iar la usa ta?
Nah, zic si eu... asta nu inseamna nici semn divin, nici coincindenta.
rashela
Postat pe 28 Noiembrie 2009 06:31
Nici eu nu credeam in coincidente pana nu m-am intalnit pur si simplu intamplator pe strada cu un tip de care imi placea.Am fost plecata din tara,credeam ca l-am uitat pana l-am intalnit iar chiar de 2 ori in aceeasi zi.Ar fi fost bn sa fie un semn divin,nu stiu ce sa mai cred, tot sper sa nu ma mai gandesc la el ,si el tot imi apare in fata . .pacat ca nu ma place si el
lavinutza86
Postat pe 28 Noiembrie 2009 12:57
De la: lavinutza86, la data 2009-11-28 12:57:09Nici eu nu credeam in coincidente pana nu m-am intalnit pur si simplu intamplator pe strada cu un tip de care imi placea.Am fost plecata din tara,credeam ca l-am uitat pana l-am intalnit iar chiar de 2 ori in aceeasi zi.Ar fi fost bn sa fie un semn divin,nu stiu ce sa mai cred, tot sper sa nu ma mai gandesc la el ,si el tot imi apare in fata . .pacat ca nu ma place si el


esti sigura ca nu te place? poate ar trebui sa vb cu el
adina_black
Postat pe 28 Noiembrie 2009 14:16
De la: Kincsem, la data 2009-11-24 20:45:54In momentul in care vrei sa pui punct unei etape si sa mergi mai departe incep sa se intampla diferite lucruri care te impiedica sa inaintezi... de exemplu cand vrei sa uiti o persoana si parca tot ce se intampla in jurul tau iti aminteste de el...Lucreaza subconstientul sau e inca foarte prezenta perosoana respectiva in viata mea? Totul se intampla cu un motiv sau sunt simple coincidente?


lucreaza subconstientul tau. incearca sa nu te mai gandesti atata la el (fostul iubit) si incearca sa-ti canalizezi energia spre chestii care sa-ti fie intr-adevar utile.

bafta!
franziska_eu
Postat pe 29 Noiembrie 2009 14:29
Este doar subconstientul si faptul ca ai inca amintirile vii.Cu timpul nu se va ma intampla asta,dar tr. sa fii putrnic motivata sa nu te mai uiti inpoi ci numai inainte.Intotdeauna e greu dar daca ai luat decizia asta inseamna ca ai avut motive suficiente.BAFTA!SI NU MAI PRIVII INAPOI!
kudika033765
Postat pe 30 Noiembrie 2009 08:36
aºa este....coincidenþe...iar prezenþa lui în inima ºi mintea ta este ºi acum...de uitat nu l vei uita niciodata....ca sa te rupi de el trebuie voinþã, multã voinþã...sper sã reuºeºti pinã la urmã...
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:34
Se-ntampla de fiecare data cand iti propui sa nu te mai gandesti; un pic de efect de boomerang, trec si "coincidentele" astea, eu una nu vroiam sa treaca nici astea, erau singurele cu care ramasesem, ma agatam de orice, da sanatos si ideal e sa vrei sa treci mai departe, in final ideea de nou inceput e mult mai revigoranta decat varianta ciorbitzei reincalzite....
deea_kudika_05
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:18
De la: Kincsem, la data 2009-11-24 20:45:54In momentul in care vrei sa pui punct unei etape si sa mergi mai departe incep sa se intampla diferite lucruri care te impiedica sa inaintezi... de exemplu cand vrei sa uiti o persoana si parca tot ce se intampla in jurul tau iti aminteste de el...Lucreaza subconstientul sau e inca foarte prezenta perosoana respectiva in viata mea? Totul se intampla cu un motiv sau sunt simple coincidente?



eu cred ca se intampla cu un motiv!
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartiti pt prima oara..e definitiv?! 23 De la: woman33 7 Decembrie 2009 20:34
Cand amandoi incep de la virginitate 35 De la: kudika017596 18 August 2009 12:57
Telenovela 12 De la: _Cryssa_ 11 Ianuarie 2011 09:12
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
ma doare... 17 De la: badgirl 31 Ianuarie 2010 17:15