Setari Cookie-uri

ce faci cand el te inseala si simti ca nu mai merge?

Am 23 de ani si sunt de 10 ani cu el din care 5 ani am stat departe unul de celalalt. vara trecuta a venit in romania si neam logodit (nu intr-un mod tocmai placut). apoi dupa 2 luni am plecat din tara, am venit la el. La inceput a fost ok...am avut cateva certuri dureroase pt mine...am incercat sa fac tot posibilul sa fie totul ca la inceput...ne lipsea pasiunea, comunicarea...si sexul, pt mn cel putin, nu ma mai atragea deloc...inainte totul era simplu acum parca nu mai stim cum sa fim impreuna ca 2 indragostiti. Ajunsesem sa cred ca e cv in neregula cu mn insa n-a fost cazul.
Si in cele din urma am avut o cearta, eu am redeschis subiectul fidelitatii si am incercat in toate felurile sa-l fac sami spun adevarul, daca m-a inselat sau nu. Insa, din pacate, raspunsul a fost da, de 3 ori si ca pe prima o chema angela. Asta s-a intamplat acum vreo 9 ani, deci eram la inceput, eram tineri si scuza a fost ca era beat..s-a gandit ca ma raneste insa...tot a facuto.
Apoi s-a intamplat cand era in strainatate cu o romanca de pe mirc, vorbea cu ea de cateva luni si ea a ajuns in irlanda la un alt barbat si atunci l-a sunat si pe al meu si cica s-au intalnit o singura data siau facuto si atat. cica ea isi facea sperante sa o tina in irlanda dar el na cautat decat sex pt ca nu avea deloc parte de asa ceva.
Si in cele din urma ultima data a platit pt astfel de servicii.
Am luat decizii proaste insa mereu am sperat ca e inspre mai bine dar numai nu a fost sa fie mai bine.
Nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu trista...am incercat sa uit si sa iert si sa mergem mai departe insa mereu imi aduc aminte si nu vb cu el pt ca imi spune ca nu e dispus sa ma asculte.
M-am saturat sa nu stiu ce vreau...vreau doar sa fiu fericita...
Va rog...sfaturi...
Hellen1
Postat pe 30 Martie 2011 00:02
O s-o iau intai cu problema inselatului. Eu am reguli foarte stricte in privinta asta, DAR cand un barbat sta cinci ani de zile departe de femeia lui, ce ar trebui sa faca? Unde mai pui ca alea trei de care ti-a povestit, una era prostituata (iese complet din discutie din punctul meu de vedere), a doua, cea care a venit in Irlanda, e pe cale sa devina prostituata fara acte (de vreme ce se culca pentru beneficii), iar a treia, Angela, daca n-ai stiut atunci, sa faci scandal dupa zece ani e usor ridicol.
Revenind la voi doi. Daca nu simti nimic, ce mai cauti langa el? Daca vrei sa fii fericita si nu langa el iti gasesti fericirea, de ce eziti sa-i pui capat? Au trecut deja zece ani, cati mai vrei sa treaca pe langa tine?

Ca o concluzie, cand simti ca nu mai merge, nu-i decat o solutie.

rashela
Postat pe 30 Martie 2011 00:37
Nu cred ca te doare atat de tare ca te-a inselat acum 9 ani cu una si recent cu inca doua (prostituate)pe cat te doare ca nu mai merge relatia in care ai pierdut 10 ani,te doare sa vezi ca barbatul care era indragostit de tine acum nu te mai vrea,te doare sa vezi ca trebuie sa o iei de la capat si nu prea mai stii cum sa faci asta.Daca o sa realizezi ca s-a rupt acum ceva timp si niciodata nu o sa mai fie ca acum 10 ani,atunci ai sa stii ce ai de facut...
Barbie30_
Postat pe 30 Martie 2011 02:47
De la: Hellen1, la data 2011-03-30 00:02:48...am incercat sa uit si sa iert si sa mergem mai departe insa mereu imi aduc aminte si nu vb cu el pt ca imi spune ca nu e dispus sa ma asculte....

Hellen, e clar ca nu te mai vrea. Te lupti cu morile de vant. Hai, curaj si mergi mai departe fara el!

mimi_ca29
Postat pe 30 Martie 2011 07:35
De la: Hellen1, la data 2011-03-30 00:02:48Am 23 de ani si sunt de 10 ani cu el din care 5 ani am stat departe unul de celalalt. vara trecuta a venit in romania si neam logodit (nu intr-un mod tocmai placut). apoi dupa 2 luni am plecat din tara
Va rog...sfaturi...


eun-am mai putut citi dupa primele cuvinte. Cum adica ai 23 de ani si sunteti de 10 ani impreuna? Adica de la 13 ani?
_Cryssa_
Postat pe 30 Martie 2011 09:03
De la: Hellen1, la data 2011-03-30 00:02:48Am 23 de ani si sunt de 10 ani cu el din care 5 ani am stat departe unul de celalalt. vara trecuta a venit in romania si neam logodit (nu intr-un mod tocmai placut). apoi dupa 2 luni am plecat din tara, am venit la el. La inceput a fost ok...am avut cateva certuri dureroase pt mine...am incercat sa fac tot posibilul sa fie totul ca la inceput...ne lipsea pasiunea, comunicarea...si sexul, pt mn cel putin, nu ma mai atragea deloc...inainte totul era simplu acum parca nu mai stim cum sa fim impreuna ca 2 indragostiti. Ajunsesem sa cred ca e cv in neregula cu mn insa n-a fost cazul.
Si in cele din urma am avut o cearta, eu am redeschis subiectul fidelitatii si am incercat in toate felurile sa-l fac sami spun adevarul, daca m-a inselat sau nu. Insa, din pacate, raspunsul a fost da, de 3 ori si ca pe prima o chema angela. Asta s-a intamplat acum vreo 9 ani, deci eram la inceput, eram tineri si scuza a fost ca era beat..s-a gandit ca ma raneste insa...tot a facuto.
Apoi s-a intamplat cand era in strainatate cu o romanca de pe mirc, vorbea cu ea de cateva luni si ea a ajuns in irlanda la un alt barbat si atunci l-a sunat si pe al meu si cica s-au intalnit o singura data siau facuto si atat. cica ea isi facea sperante sa o tina in irlanda dar el na cautat decat sex pt ca nu avea deloc parte de asa ceva.
Si in cele din urma ultima data a platit pt astfel de servicii.
Am luat decizii proaste insa mereu am sperat ca e inspre mai bine dar numai nu a fost sa fie mai bine.
Nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu trista...am incercat sa uit si sa iert si sa mergem mai departe insa mereu imi aduc aminte si nu vb cu el pt ca imi spune ca nu e dispus sa ma asculte.
M-am saturat sa nu stiu ce vreau...vreau doar sa fiu fericita...
Va rog...sfaturi...



1 Ai 23 si sunteti de 10 ani impreuna, adica de la 13 ani? Daca erati de la gradinita era si mai frumos.
2 V-ati logodit la modul neplacut, adica? L-ai fortat s-o faca cu sula in coaste sau el pe tine.
3 de ce stai agatata de un individ cu care nimic nu mai merge?
4 Te-a inselat nu cu una ci cu 3 femei.Astepti sa te insele cu mai multe ca sa-ti dai seama ca relatia ta si asa jumate la distanta s-a dus dracu' de mult.
5 Daca tu nu stii ce vrei cine ar trebui sa stie?

Postat pe 30 Martie 2011 09:15
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-30 07:35:57
De la: Hellen1, la data 2011-03-30 00:02:48...am incercat sa uit si sa iert si sa mergem mai departe insa mereu imi aduc aminte si nu vb cu el pt ca imi spune ca nu e dispus sa ma asculte....

Hellen, e clar ca nu te mai vrea. Te lupti cu morile de vant. Hai, curaj si mergi mai departe fara el!



tanti mimi ...asta e highlander ca si tine in relatii


duncan macleod din clanul macleod
battleofwits
Postat pe 30 Martie 2011 10:09
pleaca kt ink mai esti tanara ...nu sta langa un om care nu t merita ...ai pierdut cei mai frumosi ani din viata ta ...nu merita sa-ti pierzi toata tineretea !
frenchiegirl
Postat pe 11 Aprilie 2011 12:40
Pe mine m-a ametit povestea ta... Cum vine asta, sunteti impreuna din copilarie sau n-am inteles eu bine? Sunteti cumva de etnie rroma?
Micaell
Postat pe 14 Aprilie 2011 20:47
De la: frenchiegirl, la data 2011-04-11 12:40:04pleaca kt ink mai esti tanara ...nu sta langa un om care nu t merita ...ai pierdut cei mai frumosi ani din viata ta ...nu merita sa-ti pierzi toata tineretea !


de unde stii tu ca i-a pierdut? ea nu spune nimic de asta
leo_
Postat pe 15 Aprilie 2011 16:24
De la: Hellen1, la data 2011-03-30 00:02:48Am 23 de ani si sunt de 10 ani cu el din care 5 ani am stat departe unul de celalalt. vara trecuta a venit in romania si neam logodit (nu intr-un mod tocmai placut). apoi dupa 2 luni am plecat din tara, am venit la el. La inceput a fost ok...am avut cateva certuri dureroase pt mine...am incercat sa fac tot posibilul sa fie totul ca la inceput...ne lipsea pasiunea, comunicarea...si sexul, pt mn cel putin, nu ma mai atragea deloc...inainte totul era simplu acum parca nu mai stim cum sa fim impreuna ca 2 indragostiti. Ajunsesem sa cred ca e cv in neregula cu mn insa n-a fost cazul.
Si in cele din urma am avut o cearta, eu am redeschis subiectul fidelitatii si am incercat in toate felurile sa-l fac sami spun adevarul, daca m-a inselat sau nu. Insa, din pacate, raspunsul a fost da, de 3 ori si ca pe prima o chema angela. Asta s-a intamplat acum vreo 9 ani, deci eram la inceput, eram tineri si scuza a fost ca era beat..s-a gandit ca ma raneste insa...tot a facuto.
Apoi s-a intamplat cand era in strainatate cu o romanca de pe mirc, vorbea cu ea de cateva luni si ea a ajuns in irlanda la un alt barbat si atunci l-a sunat si pe al meu si cica s-au intalnit o singura data siau facuto si atat. cica ea isi facea sperante sa o tina in irlanda dar el na cautat decat sex pt ca nu avea deloc parte de asa ceva.
Si in cele din urma ultima data a platit pt astfel de servicii.
Am luat decizii proaste insa mereu am sperat ca e inspre mai bine dar numai nu a fost sa fie mai bine.
Nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu trista...am incercat sa uit si sa iert si sa mergem mai departe insa mereu imi aduc aminte si nu vb cu el pt ca imi spune ca nu e dispus sa ma asculte.
M-am saturat sa nu stiu ce vreau...vreau doar sa fiu fericita...
Va rog...sfaturi...

Este foarte dureros si eu una te inteleg, desi nu am trecut prin asa ceva. Nu vreau sa te superi pe mine sau sa te dezamagesc, dar o sa iti spun ce imi spunea si mie mamica mea cand am avut prima relatie, la varsta de 18 ani, pentru ca eu o tineam una si buna ca el este si primul si ultimul... Din pacate nu a fost asa si mama imi spunea: eu sunt perfect de acord ca iubesti, dar eu nu te vad fericita (desi relatia noastra nu era rea) pe viitor..du-te si mai cunoaste un baiat, nu trebuie sa faci nimic cu el decat sa iesi la un suc ca sa iti dai seama daca ce ai langa tine este ceea ce vrei.
Imi pare rau sa spun ca a avut dreptate...am vazut ce inseamna dragostea cu adevarat apoi nu copilarii, gelozie si indiferenta...am vazut ce inseamna sa fii iubit si sa iubesti. Este foarte greu, stiu, dar o sa vezi ca o sa-ti fie mai bine fara el mai ales ca el acum nu te lasa sa exprimi ceea ce simti si asta nu e bine, unde este comunicarea?
Iesi afara, poate dragostea este chiar in fata usii Acum cat esti tinerica, nu mai plange fii puternica si fa ceva pentru tine. Iti urez multa iubire si lasa-l cu tot cu fufele lui
verraa
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:04
Ps: o relatie la distanta nu va functiona niciodata (cel putin in majoritatea cazurilor) si nu ai nevoie de asa ceva, ti-o spun din experinta. Tu ai nevoie de un barbat care sa iti fie alturi atunci cand ai nevoie, sa te iubesca si sa te asculte cand vrei sa ii spui ceva
verraa
Postat pe 16 Aprilie 2011 03:11
intrebarea este ce ai facut si tu in acest timp?se spune ca intotdeauna adevarul este undeva la mijloc,intrebandu-l pe el daca te-a inselat,deja doreai sa gasesti o solutie pentru a iesi din viata lui,si asta era o solutie!stand departe unul de celalalt era normal sa te insele,de fapt nu pot spune ca te-a inselat,era o aventura pe care toti o facem,trist este ca nu recunoaastem!iar acolo unde nu se poate nu trebuie insistat!indiferent ce s-a intamplat,gandeste-te in primul rand la tine,la ceea ce simti tu,apoi deciziile le poti lua mai usor,nu uita ca viata este scurta!
Carlasv
Postat pe 16 Aprilie 2011 07:34
Ai 23 de ani! Move forward!
crisst_10
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:17
Iti vezi de viata ta.
thegirlnextdoor
Postat pe 16 Aprilie 2011 09:24
De la: rashela, la data 2011-03-30 00:37:08O s-o iau intai cu problema inselatului. Eu am reguli foarte stricte in privinta asta, DAR cand un barbat sta cinci ani de zile departe de femeia lui, ce ar trebui sa faca? Unde mai pui ca alea trei de care ti-a povestit, una era prostituata (iese complet din discutie din punctul meu de vedere), a doua, cea care a venit in Irlanda, e pe cale sa devina prostituata fara acte (de vreme ce se culca pentru beneficii), iar a treia, Angela, daca n-ai stiut atunci, sa faci scandal dupa zece ani e usor ridicol.
Revenind la voi doi. Daca nu simti nimic, ce mai cauti langa el? Daca vrei sa fii fericita si nu langa el iti gasesti fericirea, de ce eziti sa-i pui capat? Au trecut deja zece ani, cati mai vrei sa treaca pe langa tine?

Ca o concluzie, cand simti ca nu mai merge, nu-i decat o solutie.

kudika323092
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:15
Draga mea,va trebui sa fii mai intelegatoare si sa admiti sexul din necesitate.Nu mai fi atat de posesiva si nu mai aduce in discutie fapte din trecut .Sa stii ca un barbat,iubit sau cum vrei sa-i spui nu poti sa-l tii in "LESA" pt ca il sufoci... Intr-o relatie tb sa va acordati cateva grade de libertate...sa nu simti ca este proprietatea nimanui.Cred ca stii sa deosebesti sexul ca sex de sexul din dragoste...Analizeaza-ti sentimentele,comunica cu el despre voi si un viitor,incarca-te cu energie pozitiva.Sa stii ca munca si viata in strainatate nu este chiar asa de usoara...tot te simti un strain si trebuie sa lupti cu tine insuti ca sa supravietuiesti si sa selectezi clipele de asa zisa fericire.Poti sa faci un experiment si sa gasesti pe un altul cu care sa faci sex,dar sa fie secretul tau(adica sa nu-i spui lui niciodata) si atunci vei intelege acel mister...Cu drag Gina.
kudika323092
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:25
draga helen 10 e greu sa setj din viata ta..dar parera mea sa ancerci sa uiti ca asa numa o sa suferi toate viate.rupe logodna si pleaca undeva an strainatate si ancearca sa traiest viata ......sa faci cunostinta cu alte baieti si distrazate cat de mult poti ...si eu am fo faza ta .....eu am reusit dupa 5 ani as maritata si as foarte fericita cu sotul meu..........; sper sa foloseaca si la tine
......milt curaj
kerezsi
Postat pe 16 Aprilie 2011 10:40
buna . imagineazati o turma de oi sau de vaci .... taurul sau berbecul cu cite face sex ?in aceias zi si d ce ...? raspuns ; pentru ca asa e lasat de DUMNEZEU . deci este ceva normal . incearca sa convetuesti ca oamenii si ca animalele si ca celelalte suflete . GINDESTETE CU MINTEA SI NU CU INIMA ok ? ?
MemoMarcela
Postat pe 16 Aprilie 2011 11:03
iti spun din proprie experienta ca cel mai bine e sa va despartiti ptr ca tu nu poti sa uiti si ii vei reprosa mereu si el nu se v-a schimba si te va insela in continuare;daca te-a inselat acum cand o sa fiti o familie cu copii ce-ti va face?raul trebuie taiat cu radacina sa nu mai iasa.roaga-te la Dzeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe.
miuta1981
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:11
iti spun din proprie experienta ca cel mai bine e sa va despartiti ptr ca tu nu poti sa uiti si ii vei reprosa mereu si el nu se v-a schimba si te va insela in continuare;daca te-a inselat acum cand o sa fiti o familie cu copii ce-ti va face?raul trebuie taiat cu radacina sa nu mai iasa.roaga-te la Dzeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe.
miuta1981
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:11
Atata timp cat tu singura nu te poti hotara ce vrei noi nu prea iti putem spune ce sa faci. Eu nu pot sa inteleg oamenii care gasesc ca si scuza: e barbat, nu ai fost aproape, are si el nevoi. Este om, asta inseamna ca isi poate stapanii instinctele.
Am inchieiat o relatie de 11 ani ptr ca m-a inselat, o singura data m-a inselat si m-a mintit in fata ca nu e adevarat si am pus punct in aceasi zi. De ce? Ptr ca nu mai pot sa-l vad ca si inainte, ptr ca la fiecare imbratisare ma gandeam ca a facut si cu ea la fel, ptr ca m-a mintit, ptr ca pe mine ma amagea cu nunta si pe ea cu nu stiu ce de a bagat-o in pat, sau ea pe el( nici nu stiu). cand am aflat m-am intrebat de asa ceva am eu nevoie? merit eu sa fiu asa tratata? merit eu sa ma pun in balanta cu o fata ca si cea cu care m-a inselat? raspunsul a fost nu, si am stiut ca nu asta vreau si ca nu as putea sa-l iert vreodata ptr ce a facut.
Nu e usor sa treci peste, nici nu stiu inca exact ce inseamna sa treci peste asa ceva. Cert e ca trebuie sa iti iei o jumatate de zi in care sa stai cu tine si sa te intrebi ce vrei, pe cine vrei alaturi, poti sa treci peste ce a facut, iti este alaturi la greu, te sustine, te alinta, te iubeste si prin fapte sau doar din vorbe, daca esti in probleme te ajuta, daca esti bolnava te ingrijeste, iti mai aduce o floare din cand in cand, te face sa zambesti, iti poate face ziua mai frumoasa? In functie de aceste raspunsuri poti sa iti dai seama daca are sau nu rost sa mai stai in acea relatie.
Vei suferi, te vei intreba daca ai procedat corect, o sa ai ziel in care o sa te urasti ca nu ai mai stat in acea relatie sa mai lupti, o sa plangi din senin, o sa te doara orice amintire cu el, nu o sa poti manca sau dormii, orice gest de afectiune al celor din jur o sa te doara si o sa te intrsiteze dar crede-ma mai bine acum decat peste 3 ani cand poate sa apara si un copil, mai bine acum cat ai 23 de ani si e mai usor sa gasesti pe cineva ptr cine sa merite sa lupti.
Fetelor suntem egale cu barbatii, meritam langa noi oameni care sa ne pretuiasca asa de mult incat si in cea mai mare criza personala sa iti tina pantalonii la loc, barbati care sa ne iubeasca asa cum suntem, barbati care nu sunt condusi de niste nevoi si insticte, barbati care stiu ca nu mai traim in alte secole in care femeia era intretinuta de barbat si era cam obligata sa accepte orice:bataie, inferioritate , infidelitate. E secolul nostru, nu va lasati calcate in picioare sau inselate decat daca acel om chiar merita.
Helen e hotararea ta ce faci, insa analizeaza bine ce faci si ce merita in viata ta.
lisa84
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:46
De la 13 ani
kudika080641
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:38
La 23 de ani de 10 ani impreuna...ma lasi! ....voi sunteti tinerii "batrini".....la virsta voastra ar trebui distractie,experiente de viata,placeri de citeva luni....albinute,ce mai!DESPARTIRE...ce mai astepti?
kudika227120
Postat pe 16 Aprilie 2011 16:48
Parerea mea este sa mergi mai departe. Un barbat daca te-a inselat odata te inseala si a doua oara , a treia oara etc... Ai 23 de ani in loc sa stai langa un om care nu te face fericita mai bine fa ceva cu viata ta. Termina o facultate buna , ingrijeste-te de viitorul tau. Sa fii independenta , pe picioarele tale. Stiu ca e greu. Tocmai acum trec printr-o despartire si exact asta fac. Asa e mai bine. Stiu ca e greu. Pune punct...nu meriti sa fii tratata asa . Trebuie sa fii puternica. Te-ai gandit ca poate pe viitor o sa cunosti un barbat care sa te aprecieze asa cum meriti . sa te iubeasca ? Crede-ma atunci o sa ii multumesti acestui barbat ca te-a inselat si ti-ai dat seama ce fel de persoana este si ca v-ati despartit. Nu lasa anii sa mai treaca degeaba pe langa tine. Fa-ti o schimbare de look arajeaza-te fii sexy ;) . Sa te simti frumoasa . Am 19 ani sunt mai mica ca tine dar asta e sfatul meu personal. Acum totul depinde de tine. Te pup si multa bafta !
dyana_elena
Postat pe 16 Aprilie 2011 19:05
Parerea mea este sa fii foarte atenta unde anume te inseala.Daca o face poe carosabil s-ar putea sa o faca intentionat ca sa te calce masina.Parerea mea este sa-i tragi o bataie buna dupa ce iei cateva lectii de carate sau kung-fu.Daca nu reusesti cheama un sensei sa dea cu el de pamant pana cand mintea fuge din partile paroase inapoi in cap.Daca esti totusi desteapta, nu uita ce zic femeile despre barbati, si marita-te cu unul care te vrea cu adevarat.Dar cand o faci, treceti apartamentul, masina mica si bibelourile pe numele tau.Ca lucrurile sa fie echitabile, sfatul meu este sa i-o dai lui pe soacra si copiii si sa-l trimiti zilnic la gradinita.Atentie insa, ca educatoarele sa fie stirbe,cu nasul coroiat, doi negi , unul pe buza dreapta , celalalt pe pleoapa cealalta si sa aiba fustele pana la calcaie.Strict obligatoriu.
Nu ar fi rau ca doamnele sa poarte pe dedesubt "gogosari" cu manecute si bretele, spaima sexului, apocalipsa indragostitilor.
kudika023770
Postat pe 16 Aprilie 2011 20:12
...sunteti impreuna de 10 ani ..iar tu ai 23 ?' doamne fereste , dar parintii tai unde erau mai fata mai ??erai o copila de 13 ani ..vai vai vai ...
Se vede ca pe la scoala ..mai pe sarite ...
Dar el cati ani are ??24 ??
Las-o mai moale ..ca sunt destui dispusi sa-si incerce norocul !!
kudika174057
Postat pe 16 Aprilie 2011 21:50
te inteleg pentru ca am trecut si eu de curand prin asta dar la noi a fost putin diferit.ne-am despartit cand am aflat ca ma inselat cu toate ca il iubeam ffff mult dar de cate ori ne intalneam fata in fata plangea am incercat sa nu ma las influentata de asta si am reusit cat de cat (timp de 2 luni)dupa acest timp m-a cautat si pentru ca imi era foarte dor de el am acceptat sa ne intalnim si acum de 3 saptamani vorbim la tel si prin sms-uri cu toate ca nu ne desparte decat 2 blocuri...in fine acum nu prea avem ce sa vb se simte despartirea prin care am trecut si nici acea atractie nu mai e .il iubesc dar tre sa accept ca asta a fost acum daca as incerca sa o luam de la inceput sunt sigura ca nu va iesi nimic bun offff ce iti este si cu dragostea asta nu mi-as fi imaginat toata viata ca as putea trece cu vederea asa ceva ............
adinutzak
Postat pe 16 Aprilie 2011 23:35
De la: kudika323092, la data 2011-04-16 10:25:11Draga mea,va trebui sa fii mai intelegatoare si sa admiti sexul din necesitate.Nu mai fi atat de posesiva si nu mai aduce in discutie fapte din trecut .Sa stii ca un barbat,iubit sau cum vrei sa-i spui nu poti sa-l tii in "LESA" pt ca il sufoci... Intr-o relatie tb sa va acordati cateva grade de libertate...sa nu simti ca este proprietatea nimanui.Cred ca stii sa deosebesti sexul ca sex de sexul din dragoste...Analizeaza-ti sentimentele,comunica cu el despre voi si un viitor,incarca-te cu energie pozitiva.Sa stii ca munca si viata in strainatate nu este chiar asa de usoara...tot te simti un strain si trebuie sa lupti cu tine insuti ca sa supravietuiesti si sa selectezi clipele de asa zisa fericire.Poti sa faci un experiment si sa gasesti pe un altul cu care sa faci sex,dar sa fie secretul tau(adica sa nu-i spui lui niciodata) si atunci vei intelege acel mister...Cu drag Gina.

De aceea am ajuns unde am ajuns...iata ce sfaturi ...ai decat 23 de ani!!!! Ce nebunie sa te iei dupa astfel de femei care suporta in fiecare zi un astfel de barbat si care considera ca trb sa iti mai ai si cate o relatie extraconjugala si totul se rezolva.
Te-ai hotarat sa iti faci o viata alturi de cineva gata cu fustangeala daca nu stai draga singur/a si fu..te cu cate/i vrei si gata nu mai toca nervii altora si inima sarantoacei care sta ca o lesinata si te asteapta sa vii acasa de la altele. Ajunge cu sfaturile astea de epoca !!!
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 02:21
De la: verraa, la data 2011-04-17 02:21:00
De la: kudika323092, la data 2011-04-16 10:25:11Draga mea,va trebui sa fii mai intelegatoare si sa admiti sexul din necesitate.Nu mai fi atat de posesiva si nu mai aduce in discutie fapte din trecut .Sa stii ca un barbat,iubit sau cum vrei sa-i spui nu poti sa-l tii in "LESA" pt ca il sufoci... Intr-o relatie tb sa va acordati cateva grade de libertate...sa nu simti ca este proprietatea nimanui.Cred ca stii sa deosebesti sexul ca sex de sexul din dragoste...Analizeaza-ti sentimentele,comunica cu el despre voi si un viitor,incarca-te cu energie pozitiva.Sa stii ca munca si viata in strainatate nu este chiar asa de usoara...tot te simti un strain si trebuie sa lupti cu tine insuti ca sa supravietuiesti si sa selectezi clipele de asa zisa fericire.Poti sa faci un experiment si sa gasesti pe un altul cu care sa faci sex,dar sa fie secretul tau(adica sa nu-i spui lui niciodata) si atunci vei intelege acel mister...Cu drag Gina.

De aceea am ajuns unde am ajuns...iata ce sfaturi ...ai decat 23 de ani!!!! Ce nebunie sa te iei dupa astfel de femei care suporta in fiecare zi un astfel de barbat si care considera ca trb sa iti mai ai si cate o relatie extraconjugala si totul se rezolva.
Te-ai hotarat sa iti faci o viata alturi de cineva gata cu fustangeala daca nu stai draga singur/a si fu..te cu cate/i vrei si gata nu mai toca nervii altora si inima sarantoacei care sta ca o lesinata si te asteapta sa vii acasa de la altele. Ajunge cu sfaturile astea de epoca !!!

De aceea va luati numai pumni in barba si nu va respecta barbatii, daca voi nu va respectati cine sa o faca?! Daca sunt acceptati asa normal ca vor face mereu asa si va vor folosii decat pe post de bucatarese sau femei de serviciu, ca doar na are si el nevoie sa fie spalat, hainele calcate si mancat inainte sa se duca la altele ..Da sa nu uitati sa le mai dati si bani ca sa aiba unde sa o duca pe aia cu care se f..e si la tine sa vina rupt de oboseala si cu degetul in gura!
Asta este viata pe care o meritati! Distractie placuta la slugarit
verraa
Postat pe 17 Aprilie 2011 02:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prieteni dupa ce am fost iubit..... 28 De la: kudika029282 25 Mai 2010 19:32
trista... 31 De la: pickard 23 Iunie 2011 16:34
Va rog,dati-mi un sfat!Sunt disperata! 30 De la: danatisianu 22 Septembrie 2009 16:36
Buna seara! 4 De la: Ancu_Anca_9 6 Iunie 2013 20:10
asta a fost povestea mea 28 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 23:18