Setari Cookie-uri

nu vreau s-o pierd..o vreau inapoi

Buna seara tuturor...
As vrea sa fiu ma explicit in speranta de a ma intelege si daca se poate, sa ma sfatuiti. Cum incepe: lucrand in afara tarii venisem acasa in luna Iulie '06 in vacanta bine meritata. Fiind singur si nu aveam ce face, mi-am deschis un cont pe unul din site-urile de matrimoniale ptr am-i gasi ceea ce imi doream in viata mea. Dupa un timp de cautari, am gasit ceea ce voiam trimitandu-i un mesaj banal la care eram sigur ca nu-mi v-a raspunde...iar spre surprinderea mea nu a fost asa. In fine..dupa un timp cat am schimbat cateva cuvinte am hotarat sa ne intalnim si sa vedem ce iese..asta a fost pe 5 August. Ne-am vazut, ne-am cunoscut si am plecat la o plimbare pana in centru vorbind despre diferite lucruri pe care nu le retin...am invitat-o la un film a doua zi iar ea mi-a spus ca are bilete gratis si ca i-ar face placere. A doua zi in acelasi loc la ora 5 pm, eram in fata scarii asteptand-o si cand a aparut...m-am indragostit instantaneu; prezenta ei in acel moment m-a facut sa simt ceva ce nu simtisem pana atunci, zambetul ei mi-au rascolit sentimentele incat nici eu nu mai stiam ce trebuie sa fac sau sa spun..pur si simplu am simtit caldura in genunchi. Acea a fost si ziua cand i-am simtit palma transpirata...cand ne-am sarutat...cand m-a facut cel mai fericit om de pe pamant prin imbratisarea ei, iar de atunci..zi de zi a fost asa pana acum cateva luni. La sf lui August 2006 a trebuit sa plec si cu frica ca as putea s-o pierd i-am spus ca o iubesc...si cand am vazut ca mi-a raspuns la fel, imi doream sa stau, sa fiu cu ea..tot timpul. Dupa trei saptamani m-am intors acasa, la ea si ptr ea..eram indragostit si o iubeam nebuneste, ea era tot ce imi doream si inca este; cu un suflet de copil mi-a schimbat viata pentru todeauna si i-am raspuns la fel. Ne-am mutat impreuna si eram foarte fericiti, singurei in culcusul nostru unde iubirea ne acoprea fiecare coltisor si oriunde stateam, simteam caldura fara sa ne sufocam. In contracul anterior avusesem o relatie cu o fata din alta tara si ramasese ca sa ne intalnim in urmatorul dandu-i nr meu de telefon, adresa de mail si incepuse sa trimita mesaje si mailuri care ma faceau sa inchid talefonul, sa-mi verific adresa de mail si sa ma ascund mintind ca nu e nimic, ca e doar o nebuna care nu ma lasa in pace...o greseala imensa; pana la urma s-a aflat si era sa pierd ceea ce aveam cel mai important in viata mea ptr ca acea fata tot insista cerand explicatii cu ce si de ce nu mai sunt acolo.
Iubi mi-a dat de ales cu o hotarare ferma ori eu ori ea si oricum increderea pe care o avea in mine, o pierduse dar mi-a dat o sansa ca s-o recastig. Mi-am zis ca nimic si nimeni nu merita sa treaca prin ce am trecut atunci si am hotarat sa fiu numai ptr ea ca, desigur merita. Cu timpul relatia noastra s-a consolidat puternic pri respect reciproc cu suisuri si coborasuri castigandu-i increderea obtinand o iubire imensa de la ea...mai putin din partea mea. O iubeam si o iubesc enorm de mult ptr ca e stalpul meu, dar nu am fost in stare sa-i arat asta; tot timpul vorbeam de viitorul nostru, de noi, ce nume ar fi avut copii nostrii si niciodata nu ne plictiseam, era ceva al nostru..toti ziceau ca ne sta bine impreuna...dar egoismul si mandria mea m-a facut sa am o viata paralela, sa ma gandesc numai la binele meu, sa fiu intodeauna pe primul loc si sa devin vanator de femei. Nu-mi lipsea absolut nimic...aveam totul acasa, o aveam pe ea...dar am crezut ca nu se v-a afla si am continuat asa mai bine de un an pana in mijlocul acestui an; nu am iubit pe nimeni, le voiam doar in patul meu unde au si ajuns. La inceputul acestui an a trebuit sa plec din nou din tara ptr a ne putea plati datoriile, la aceeasi companie unde am lucrat...si ajuns acolo am luat legatura din nou cu acea fata in speranta ca ne vom revedea...iar in Iunie am primit un mail mail...cu un copy/paste din contul secret unde iubita mea intrase. De atunci, dupa ce l-am citit, mi-am dat seama ca ceea ptr ce luptasem atata timp s-a naruit..s-a dus mult mai departe de apa sambetei, vorba ei, si mi-am dat seama ca pierdusem totul...viitorul, visele tot ceea ce am cladit impreuna. Acum sunt acasa de cateva zile...ea intr-un loc, eu in altul...ea a avut taria de a sta acolo unde am " copilarit" impreuna peste 2 ani sa vada daca intradevar merit sa nu o a doua sansa...Am discutat, am plans impreuna, am cazut la picioarele ei...ca sa nu plece..dar nu mai e; mi-a spus ca nu ma poate iubi decat ca pe un prieten si ca ar trebui sa mergem mai departe. Stiu, e de neiertat ceea ce am facut si, poate, daca era altcineva..sigur nu o mai gaseam acasa; dorinta mea cea mai apriga e sa intru incetul cu incetul in inima ei..si s-o luam de la inceput. E viata mea...e visul meu...si o vreau inapoi...sa avem din nou acele visuri si sa ne bucuram unul de altul. Stiu ca cer prea mult..poate prea mult dar ea este adevarata iubire a mea si sunt gata sa nu mai copilaresc si sa ma sacrific doar ei.
Va rog, daca ma intelegeti, sa-mi dati un sfat ptr ai recastiga iubirea si increderea; stiu ca nu e usor si poate e imposibil..dar o vreau langa mine ptr tot restul vietii, sa ma dedic doar ei. Multumesc.
kudika086173
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:59
Eu sper sa nu te primeasca niciodata, nu meriti.
Aphrodite
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:08
Dar ru nu inteleg, daca ai zis ca o iubesti atat de mult, ca e viata ta, de ce ai ingaduit sa o pierzi? De ce ai inselat-o? De ce ai cautat alte femei? Nu ti=a fost suficient ce ai avut acasa? De ce ai riscat sa pierzi totul cu ea pentru niste aventuri? Eu nu pot sa inteleg gandirea asta a voastra, a barbatilor, pt ca sunt multi care fac ceea ce ai facut tu... chiar cunosc si eu f bine unul... si daca se mai joaca mult, urmeaza sa treca si el prin ce treci tu acum, fara drum de inotarcere... Din pacate, eu sa fiu in locul ei as proceda la fel.. cred ca ti-a dat destule sanse, iar increderea o data pierduta, nu prea o mai poti recastga. Prin ceea ce ai facut tu, i-ai aratat ca nu o pretuiesti. Asta intelge o femeie inselata, in nici un caz nu vede ca o iubesti, ci vede ca nu o pretuiesti, ca Ea nu iti este suficienta..
Poate te-am ajutat doar sa intelegi perspectiva femeii...
pisicuta_trista
Postat pe 25 Noiembrie 2009 00:11
De ce s-o vrei inapoi? Este clar ca nu era ce-ti trebuia, ca nu te-a satisfacut nici in pat nici jos din el. Las-o frate si mergi in drumul tau!
Dupa ce ca esti un dobitoc, mai ceri si sfaturi pe un forum preponderent feminin.
La ce te asteptai? Sa lacrimam alaturi de tine si sa te-nvatam noi cum s-o minti si s-o inseli in continuare?
gina37
Postat pe 25 Noiembrie 2009 08:50
dragule esti un ipocrit....tot tu postezi in victima/....chiar doresc sa isi vada de viata ei.....linga tine nu isi are rostul....si tu.....ai sa primesti in viata exact ceea ce meriti....singur fara iubire...o sa alergi si nu ai sa prinzi nimik....gindeste cu capul dtraga...nu cu p.....
...o sa iti doresti iubirea ei....insa...prea tirziu....
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 10:03
nu vreau sa fiu lupul moralist,dar daca iubesti pe cineva nu inseli.
adica daca totul era asa perfect cum zici acum..nu aveai nevoie de altele in patul tau.Eu cred ca nu stii sa pierzi...serios in locul ei,tu,te ai intoarce la una care ti a facut asta???poate doar daca esti masochist
Chiar daca s ar intoarce tu ai face acelasi lucru...deci lasa fata in pace.
anot
Postat pe 25 Noiembrie 2009 10:17
daca o iubesti las-o in pace...............asa cum ai inselat-o pana acum o vei face si in continuare..............nu fi egoist, de ce vrei s-o condamni la un "trai amar" alaturi de tine numai pentru ca tu "crezi" ca o iubesti................asta nu-i iubire
Dontyyy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 10:34
Numai daca esti sigur ca ai inteles destul de bine ca nu ai sa obosesti niciodata sa o iubesti si sa Te iubeasca, merita sa insisti sa construiti impreuna viata Voastra dar atentie la ideea daca e neiertatoare, poate pentru ca a mai avut o prietenie inainte si a fost inselata si reusind sa fiti din nou impreuna sa nu fi devenit foarte suspicioasa si dezamagita vreau sa spun ca poate fi foarte sensibila daca i s-a intamplat de 2 ori si este speriata daca a crezut ca nu o sa i se mai intample inca o data investind multa afectiune pentru tine dar nu iubire sa fie clar si pentru tine la fel ca a-ti place extraordinar de mult de Ea nu inseamna ca o iubesti sau ca Ea te-a iubit fiindca nu a-ti avut timp sa incepeti sa construiti Iubirea.
Deci fiecare s-a iubit pe sine si va-ti placut pentru iubirea personala dar poate Ea a inceput sa creada doar ca o ajuti sa construiasca acesta minunata Energie fara sa stie ce inseamna.
De aceea partenera Ta s-ar putea sa fie mai mult timp tacuta daca reusesti sa o readuci langa Tine si foarte suspicioasa cu motive foarte clare chiar daca o sa aveti copii.
Iubirea nu e oarba si se construieste incet incet fara Instinctul de Conservare sau Ratiune, iar cand indepe sa se construiasca nu mai sunt greseli din partea barbatului si femeii fiindca sunt in alta Lume, Lume Lui Dumnezeu iar Iubirea nu este reciproca ci o construiesc mereu creand in permanenta un scut de Energie IUBIREA.
Nu Te emancipa si incearca mereu fiindca simt ca ai energie destula dar, ai grija sa nu ramai agatat doar de ideea ca Te va accepta din nou, ci incearca sa fi calm si sa simti, nu sa vezi lucrurile cu Ea.
Ai grija ca ai un Inger langa Tine sa nu-L dezamagesti si pe El caci altfel pierzi energia personala care i-ti este oferita de la inceput.
Fi calm si simte ceea ce e bine si pentru ceilalti din jurul Tau.
kudika074856
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:04
De la: kudika074856, la data 2009-11-25 12:04:58Numai daca esti sigur ca ai inteles destul de bine ca nu ai sa obosesti niciodata sa o iubesti si sa Te iubeasca, merita sa insisti sa construiti impreuna viata Voastra dar atentie la ideea daca e neiertatoare, poate pentru ca a mai avut o prietenie inainte si a fost inselata si reusind sa fiti din nou impreuna sa nu fi devenit foarte suspicioasa si dezamagita vreau sa spun ca poate fi foarte sensibila daca i s-a intamplat de 2 ori si este speriata daca a crezut ca nu o sa i se mai intample inca o data investind multa afectiune pentru tine dar nu iubire sa fie clar si pentru tine la fel ca a-ti place extraordinar de mult de Ea nu inseamna ca o iubesti sau ca Ea te-a iubit fiindca nu a-ti avut timp sa incepeti sa construiti Iubirea.
Deci fiecare s-a iubit pe sine si va-ti placut pentru iubirea personala dar poate Ea a inceput sa creada doar ca o ajuti sa construiasca acesta minunata Energie fara sa stie ce inseamna.
De aceea partenera Ta s-ar putea sa fie mai mult timp tacuta daca reusesti sa o readuci langa Tine si foarte suspicioasa cu motive foarte clare chiar daca o sa aveti copii.
Iubirea nu e oarba si se construieste incet incet fara Instinctul de Conservare sau Ratiune, iar cand indepe sa se construiasca nu mai sunt greseli din partea barbatului si femeii fiindca sunt in alta Lume, Lume Lui Dumnezeu iar Iubirea nu este reciproca ci o construiesc mereu creand in permanenta un scut de Energie IUBIREA.
Nu Te emancipa si incearca mereu fiindca simt ca ai energie destula dar, ai grija sa nu ramai agatat doar de ideea ca Te va accepta din nou, ci incearca sa fi calm si sa simti, nu sa vezi lucrurile cu Ea.
Ai grija ca ai un Inger langa Tine sa nu-L dezamagesti si pe El caci altfel pierzi energia personala care i-ti este oferita de la inceput.
Fi calm si simte ceea ce e bine si pentru ceilalti din jurul Tau.



vrei sa spui ca-l are langa el pe ala mic cu cornitze ce-i sta pe umar si ii sopteste in continuu "pacatueste, pacatuieste!!!"
Dontyyy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:14
din ciclul "omul daca n-are probleme si le face cu mana lui"

Si-a pierdut increderea in tine, deci adio! nu o vei mai putea avea inapoi in veci, iar daca se intoarce e o proasta (desi nu pare absolut deloc asa). Si bine iti face!

Sau, daca vrei un sfat si mai la obiect: impusca-te



PS: tu chiar esti atat de naiv sa crezi ca vei primi compasiune pe acest site pentru povestea asta? Sau doar extrem de egoist?!?
kitty_krieger
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:20
De la: kudika074856, la data 2009-11-25 12:04:58Numai daca esti sigur ca ai inteles destul de bine ca nu ai sa obosesti niciodata sa o iubesti si sa Te iubeasca, merita sa insisti sa construiti impreuna viata Voastra dar atentie la ideea daca e neiertatoare, poate pentru ca a mai avut o prietenie inainte si a fost inselata si reusind sa fiti din nou impreuna sa nu fi devenit foarte suspicioasa si dezamagita vreau sa spun ca poate fi foarte sensibila daca i s-a intamplat de 2 ori si este speriata daca a crezut ca nu o sa i se mai intample inca o data investind multa afectiune pentru tine dar nu iubire sa fie clar si pentru tine la fel ca a-ti place extraordinar de mult de Ea nu inseamna ca o iubesti sau ca Ea te-a iubit fiindca nu a-ti avut timp sa incepeti sa construiti Iubirea.
Deci fiecare s-a iubit pe sine si va-ti placut pentru iubirea personala dar poate Ea a inceput sa creada doar ca o ajuti sa construiasca acesta minunata Energie fara sa stie ce inseamna.
De aceea partenera Ta s-ar putea sa fie mai mult timp tacuta daca reusesti sa o readuci langa Tine si foarte suspicioasa cu motive foarte clare chiar daca o sa aveti copii.
Iubirea nu e oarba si se construieste incet incet fara Instinctul de Conservare sau Ratiune, iar cand indepe sa se construiasca nu mai sunt greseli din partea barbatului si femeii fiindca sunt in alta Lume, Lume Lui Dumnezeu iar Iubirea nu este reciproca ci o construiesc mereu creand in permanenta un scut de Energie IUBIREA.
Nu Te emancipa si incearca mereu fiindca simt ca ai energie destula dar, ai grija sa nu ramai agatat doar de ideea ca Te va accepta din nou, ci incearca sa fi calm si sa simti, nu sa vezi lucrurile cu Ea.

Ai grija ca ai un Inger langa Tine sa nu-L dezamagesti si pe El caci altfel pierzi energia personala care i-ti este oferita de la inceput.
Fi calm si simte ceea ce e bine si pentru ceilalti din jurul Tau.

Din ce secta faci parte?
gina37
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:30
De la: gina37, la data 2009-11-25 12:30:36
De la: kudika074856, la data 2009-11-25 12:04:58Numai daca esti sigur ca ai inteles destul de bine ca nu ai sa obosesti niciodata sa o iubesti si sa Te iubeasca, merita sa insisti sa construiti impreuna viata Voastra dar atentie la ideea daca e neiertatoare, poate pentru ca a mai avut o prietenie inainte si a fost inselata si reusind sa fiti din nou impreuna sa nu fi devenit foarte suspicioasa si dezamagita vreau sa spun ca poate fi foarte sensibila daca i s-a intamplat de 2 ori si este speriata daca a crezut ca nu o sa i se mai intample inca o data investind multa afectiune pentru tine dar nu iubire sa fie clar si pentru tine la fel ca a-ti place extraordinar de mult de Ea nu inseamna ca o iubesti sau ca Ea te-a iubit fiindca nu a-ti avut timp sa incepeti sa construiti Iubirea.
Deci fiecare s-a iubit pe sine si va-ti placut pentru iubirea personala dar poate Ea a inceput sa creada doar ca o ajuti sa construiasca acesta minunata Energie fara sa stie ce inseamna.
De aceea partenera Ta s-ar putea sa fie mai mult timp tacuta daca reusesti sa o readuci langa Tine si foarte suspicioasa cu motive foarte clare chiar daca o sa aveti copii.
Iubirea nu e oarba si se construieste incet incet fara Instinctul de Conservare sau Ratiune, iar cand indepe sa se construiasca nu mai sunt greseli din partea barbatului si femeii fiindca sunt in alta Lume, Lume Lui Dumnezeu iar Iubirea nu este reciproca ci o construiesc mereu creand in permanenta un scut de Energie IUBIREA.
Nu Te emancipa si incearca mereu fiindca simt ca ai energie destula dar, ai grija sa nu ramai agatat doar de ideea ca Te va accepta din nou, ci incearca sa fi calm si sa simti, nu sa vezi lucrurile cu Ea.

Ai grija ca ai un Inger langa Tine sa nu-L dezamagesti si pe El caci altfel pierzi energia personala care i-ti este oferita de la inceput.
Fi calm si simte ceea ce e bine si pentru ceilalti din jurul Tau.

Din ce secta faci parte?


din secta "sunt in lumea mea si nu stiu sa citesc un text calumea"

auzi, n-au avut timp sa "construiasca" iubirea! Helauuu, au fost impreuna din vara lui 2006. A! sau poate nu stie matematica, se mai intampla.
kitty_krieger
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:35
vrei sfaturi?
lasa puisor ca la pariu te va vrea una din alea multele cu care ti-ai tras-o!
si tine minte pt data viitoare increderea se castiga greu si se pierde foarte repede!
eu una personal nu ti-as acorda nicio sansa!
one_size
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:42
PS.deja ai pierdut-o in caz ca nu ai realizat asta!
one_size
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:42
De la: one_size, la data 2009-11-25 12:42:18vrei sfaturi?
lasa puisor ca la pariu te va vrea una din alea multele cu care ti-ai tras-o!
si tine minte pt data viitoare increderea se castiga greu si se pierde foarte repede!
eu una personal nu ti-as acorda nicio sansa!



clar a venit doar sa se lauda cat de "potent" este dumnealui oare noi ce ar trebui sa facem acum?............sa incepem sa "aruncam" cu ofertele dupa el?
Dontyyy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:47
....si acum vrei sa spui ca te-ai schimbat ????
_oktober_
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:56
De la: kudika086173, la data 2009-11-24 23:59:15Buna seara tuturor...
As vrea sa fiu ma explicit in speranta de a ma intelege si daca se poate, sa ma sfatuiti. Cum incepe: lucrand in afara tarii venisem acasa in luna Iulie '06 in vacanta bine meritata. Fiind singur si nu aveam ce face, mi-am deschis un cont pe unul din site-urile de matrimoniale ptr am-i gasi ceea ce imi doream in viata mea. Dupa un timp de cautari, am gasit ceea ce voiam trimitandu-i un mesaj banal la care eram sigur ca nu-mi v-a raspunde...iar spre surprinderea mea nu a fost asa. In fine..dupa un timp cat am schimbat cateva cuvinte am hotarat sa ne intalnim si sa vedem ce iese..asta a fost pe 5 August. Ne-am vazut, ne-am cunoscut si am plecat la o plimbare pana in centru vorbind despre diferite lucruri pe care nu le retin...am invitat-o la un film a doua zi iar ea mi-a spus ca are bilete gratis si ca i-ar face placere. A doua zi in acelasi loc la ora 5 pm, eram in fata scarii asteptand-o si cand a aparut...m-am indragostit instantaneu; prezenta ei in acel moment m-a facut sa simt ceva ce nu simtisem pana atunci, zambetul ei mi-au rascolit sentimentele incat nici eu nu mai stiam ce trebuie sa fac sau sa spun..pur si simplu am simtit caldura in genunchi. Acea a fost si ziua cand i-am simtit palma transpirata...cand ne-am sarutat...cand m-a facut cel mai fericit om de pe pamant prin imbratisarea ei, iar de atunci..zi de zi a fost asa pana acum cateva luni. La sf lui August 2006 a trebuit sa plec si cu frica ca as putea s-o pierd i-am spus ca o iubesc...si cand am vazut ca mi-a raspuns la fel, imi doream sa stau, sa fiu cu ea..tot timpul. Dupa trei saptamani m-am intors acasa, la ea si ptr ea..eram indragostit si o iubeam nebuneste, ea era tot ce imi doream si inca este; cu un suflet de copil mi-a schimbat viata pentru todeauna si i-am raspuns la fel. Ne-am mutat impreuna si eram foarte fericiti, singurei in culcusul nostru unde iubirea ne acoprea fiecare coltisor si oriunde stateam, simteam caldura fara sa ne sufocam. In contracul anterior avusesem o relatie cu o fata din alta tara si ramasese ca sa ne intalnim in urmatorul dandu-i nr meu de telefon, adresa de mail si incepuse sa trimita mesaje si mailuri care ma faceau sa inchid talefonul, sa-mi verific adresa de mail si sa ma ascund mintind ca nu e nimic, ca e doar o nebuna care nu ma lasa in pace...o greseala imensa; pana la urma s-a aflat si era sa pierd ceea ce aveam cel mai important in viata mea ptr ca acea fata tot insista cerand explicatii cu ce si de ce nu mai sunt acolo.
Iubi mi-a dat de ales cu o hotarare ferma ori eu ori ea si oricum increderea pe care o avea in mine, o pierduse dar mi-a dat o sansa ca s-o recastig. Mi-am zis ca nimic si nimeni nu merita sa treaca prin ce am trecut atunci si am hotarat sa fiu numai ptr ea ca, desigur merita. Cu timpul relatia noastra s-a consolidat puternic pri respect reciproc cu suisuri si coborasuri castigandu-i increderea obtinand o iubire imensa de la ea...mai putin din partea mea. O iubeam si o iubesc enorm de mult ptr ca e stalpul meu, dar nu am fost in stare sa-i arat asta; tot timpul vorbeam de viitorul nostru, de noi, ce nume ar fi avut copii nostrii si niciodata nu ne plictiseam, era ceva al nostru..toti ziceau ca ne sta bine impreuna...dar egoismul si mandria mea m-a facut sa am o viata paralela, sa ma gandesc numai la binele meu, sa fiu intodeauna pe primul loc si sa devin vanator de femei. Nu-mi lipsea absolut nimic...aveam totul acasa, o aveam pe ea...dar am crezut ca nu se v-a afla si am continuat asa mai bine de un an pana in mijlocul acestui an; nu am iubit pe nimeni, le voiam doar in patul meu unde au si ajuns. La inceputul acestui an a trebuit sa plec din nou din tara ptr a ne putea plati datoriile, la aceeasi companie unde am lucrat...si ajuns acolo am luat legatura din nou cu acea fata in speranta ca ne vom revedea...iar in Iunie am primit un mail mail...cu un copy/paste din contul secret unde iubita mea intrase. De atunci, dupa ce l-am citit, mi-am dat seama ca ceea ptr ce luptasem atata timp s-a naruit..s-a dus mult mai departe de apa sambetei, vorba ei, si mi-am dat seama ca pierdusem totul...viitorul, visele tot ceea ce am cladit impreuna. Acum sunt acasa de cateva zile...ea intr-un loc, eu in altul...ea a avut taria de a sta acolo unde am " copilarit" impreuna peste 2 ani sa vada daca intradevar merit sa nu o a doua sansa...Am discutat, am plans impreuna, am cazut la picioarele ei...ca sa nu plece..dar nu mai e; mi-a spus ca nu ma poate iubi decat ca pe un prieten si ca ar trebui sa mergem mai departe. Stiu, e de neiertat ceea ce am facut si, poate, daca era altcineva..sigur nu o mai gaseam acasa; dorinta mea cea mai apriga e sa intru incetul cu incetul in inima ei..si s-o luam de la inceput. E viata mea...e visul meu...si o vreau inapoi...sa avem din nou acele visuri si sa ne bucuram unul de altul. Stiu ca cer prea mult..poate prea mult dar ea este adevarata iubire a mea si sunt gata sa nu mai copilaresc si sa ma sacrific doar ei.
Va rog, daca ma intelegeti, sa-mi dati un sfat ptr ai recastiga iubirea si increderea; stiu ca nu e usor si poate e imposibil..dar o vreau langa mine ptr tot restul vietii, sa ma dedic doar ei. Multumesc.

esti bun de scris romane nu meriti dragostea ei....daca iti tineai scula in pantaloni alta era povestea cu sfirsit frumos...nu asa definesti iubirea..iti scuturi ciucurelul pe unde apuci...si dupa vrei iubirea unei iubite de sufera....
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:58
De la: _oktober_, la data 2009-11-25 12:56:40 ....si acum vrei sa spui ca te-ai schimbat ????

pe naiba ..acum sa saturat de scuturat scula peste tot...vrea iubire cica..sau vreo sluga sa il spele sa ai faca menajul...ca de este burlac
cristiana_cris
Postat pe 25 Noiembrie 2009 12:59
ai distrus visele fetei si ti-ai batut joc de tot ce ai avut.daca o iubeai nu i inselai incredera bai nene ca doar nu te lua scula tiris. eu pe citiva din rasa voastra v-as taia cu lama si v-as pune sare sa simtiti durerea sa vedeti cum este desi nu se compara cu ceea ce a simtit biata fata cind a descoperit cine esti cu adevarat.acum in loc sa plingi du-te la "vinatoare" si lasa femeia sa traiasca linistita ,sa gaseasca un om care sa o iubeasca cum merita nu un casanova ca tine
FRANNNCE
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:14
Sunt de prisos intrebarila ca :de ce ?daca simti cu adevarat ca este femeia care te completeaza ,ca langa ea esti fericit incearca sa-i zici tot adevarul.Daca va putea sa te ierte numai fa aceleasi greseli iar daca veti fi impreuna nu uita cat e roata de patrata tot se invarte ea odata
pufffer
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:23
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-25 14:14:26ai distrus visele fetei si ti-ai batut joc de tot ce ai avut.daca o iubeai nu i inselai incredera bai nene ca doar nu te lua scula tiris. eu pe citiva din rasa voastra v-as taia cu lama si v-as pune sare sa simtiti durerea sa vedeti cum este desi nu se compara cu ceea ce a simtit biata fata cind a descoperit cine esti cu adevarat.acum in loc sa plingi du-te la "vinatoare" si lasa femeia sa traiasca linistita ,sa gaseasca un om care sa o iubeasca cum merita nu un casanova ca tine



FRANNCE sa sti ca baiatul asta cauta "intzelegere" la noi acilea pe forum.......................sa i-o oferim?
Dontyyy
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:27
De la: Dontyyy, la data 2009-11-25 14:27:37
De la: FRANNNCE, la data 2009-11-25 14:14:26ai distrus visele fetei si ti-ai batut joc de tot ce ai avut.daca o iubeai nu i inselai incredera bai nene ca doar nu te lua scula tiris. eu pe citiva din rasa voastra v-as taia cu lama si v-as pune sare sa simtiti durerea sa vedeti cum este desi nu se compara cu ceea ce a simtit biata fata cind a descoperit cine esti cu adevarat.acum in loc sa plingi du-te la "vinatoare" si lasa femeia sa traiasca linistita ,sa gaseasca un om care sa o iubeasca cum merita nu un casanova ca tine



FRANNCE sa sti ca baiatul asta cauta "intzelegere" la noi acilea pe forum.......................sa i-o oferim?
Dontyyy.........asta e pentru tine ..................iar pentru el multa intelegere.........una bucata funie si una bucata sapun sa se spinzure ,sa nu reproduca ,sa nu se imulteasca ca nu merita............deci multa compasiune
FRANNNCE
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:37
CRED CA ESTE CEVA CE NU POT SA INTELEG: de ce spui ca o iubesti daca ai inselat-o de atatea ori? chiar ai impresia ca asta este iubire? te inseli amarnic... iubirea inseamna respect si daruire completa nu ceea ce ai facut tu:" sunt cu ea dar nu sunt sigur ca voi mai fi in viitor",crezi ca e cinstit fata de o fata care ti-a oferit totul?!? ai primit prea multe sanse,si nu mai are niciun rost sa mai incerci...daca mai ti macar putin la ea las-o in pace: NU O MERITI!!!!! ea merita ceva mult mai bun,merita pe cineva care sa o iubeasca si sa invete sa o pretuiasca nu unul ca tine... bar batii ca voi nu merita nimik in viata,absolut NIMIK! VOI NU VALORATI NIMIK! asa ca acum nu te astepta sa se intoarca,mai bine renunti....ea este cineva,tu NU!
steffy91
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:30
pãrerea mea???? sper din tot sufletul sã nu te ierte ºi sã nu te mai primeascã niciodata in sufletul ºi inima ei, în viaþa ei...aºa faceþi voi genul ãsta de bãrbaþi...aveþi totul dar mergeþi ºi în altã parte...dupã ce aþi pierdut totul vã treziþi la realitate ºi plângeþi ca niºte copiii...sper ca aceastã experienþã sã te maturizeze iar în viitor daca vei avea ºansa sã fii iubit din nou sã nu þi mai baþi joc de suflete nevinovate...
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:41
vai draga franncnce câtã dreptate ai.....sunt în asentimentul tãu...astfel de bãrbaþi nu meritã nimic....nici mãcar respect...ºi eu cunosc astfel de bãrbaþi....îi tratez ca atare... niºte nesimþiþi, afemeiaþi, obsedaþi sexual....
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:47
o vrei inapoi???????nu meriti nimic!!!dar daca ea te insela de atatea ori de cate ori ai facut-o tu...ai ierta-o?nu cred...
deiutza_20
Postat pe 30 Noiembrie 2009 15:40
De la: deiutza_20, la data 2009-11-30 15:40:14o vrei inapoi???????nu meriti nimic!!!dar daca ea te insela de atatea ori de cate ori ai facut-o tu...ai ierta-o?nu cred...


ai dreptate...daca ea îl înºela era sfârºitul lumii...noi femeile nu avem voie...doar ei bãrbaþii....ºi la urmã suntem caracterizate drept c...e ...
catalina69
Postat pe 30 Noiembrie 2009 16:14
De la: catalina69, la data 2009-11-30 16:14:47
De la: deiutza_20, la data 2009-11-30 15:40:14o vrei inapoi???????nu meriti nimic!!!dar daca ea te insela de atatea ori de cate ori ai facut-o tu...ai ierta-o?nu cred...


ai dreptate...daca ea îl înºela era sfârºitul lumii...noi femeile nu avem voie...doar ei bãrbaþii....ºi la urmã suntem caracterizate drept c...e ...



exact!noi suntem c...e!dar ei cum sunt?ei nu sunt nicicum ptr ca ei au voie!
deiutza_20
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:25
Pentru ea tot respectul meu pentru ca stie sa fie demna iar pentru tine...nu e nevoie sa te judec, viata te 'rasplateste' pentru ce ai semanat
ffbianca85
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:36
si daca te iarta iar faci vreo ghidusie.ai sindromul "mi-e rau cu binele" sau "ce-ar fi daca" si nu cred c-o sa te opresti la o singura femeie vreodata. o data ce s-a rupt incredrea si legatura dintre voi mai greu sa repari. Daca iti vezi viata numai langa ea si nu e doar o ambitie de genu "love the chase more than the woman" mai incearca, insista, ai mult de recuperat si reconstruit. Succes.
deea_kudika_05
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor... 21 De la: Oceansoul 20 Octombrie 2010 22:36
Mi-a dat papucii dupa ce a aflat ca nu-i pot face copii! 21 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 02:21
Ne iubim dar nu stim sa aratam lucru asta :( 18 De la: kudika193200 5 Iunie 2010 16:28
Eu sau distractia in Club 50 De la: cristina_c84 6 August 2011 20:02
cum scap de un obsedat? 15 De la: addodas 12 Decembrie 2009 13:43