Setari Cookie-uri

base sau geoana???

Base!!!!!!!!! fara nici o indoiala. Cum doamne iarta-ma sa votez o momaie. Uitati-va la Geonna pentru Dumnezeu... vedeti cumva aliura de lider, de stapan de sine ,coerent in vorbire,vertical sau strict in decizii? Un pampalau ce se ascunde in spatele deciziilor papusarilor PSD-ISTI .Cum sa-mi fie asta presedinte? TRAIASCA TRAIAN BASESCU PRESEDINTELE ADEVARATILOR ROMANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MA INCLIN IN FATA DIASPOREI,BANATULUI SI TRANSILVANIEI CA NE-A SALVAT .RUSINE MOLDOVENILOR LUI STEFAN SI MUNTENILOR LUI TEPES PENTRU CA I-AU TRADAT. CU SIGURANTA SI LOR LE-AR FII RUSINE CU ASEMENEA POPOR.TRANDAFIRI A-TI VOTAT, TRANDAFIRI S-A MANCATI CHIAR DACA ASTA SE VA RASFRANGE SI ASUPRA MEA VOI RUMEGA LINISTITA PENTRU CA AM VOTAT TRAIAN BASESCU, SI VOI RUMEGA PUTIN NU DEAPURURI.VIITORUL COPIILOR MEI SI AL NEPOTIILOR MEI, ESTE MAI IMPORTANT DECAT PREZENTUL..NU NE VA FII USOR DAR STIU SIGUR CA VIITORUL VA FII BUN.TREBUIE SI NOI SA FIM ALATURI DE PRESEDINTE ASA CUM EL S-A LUPTAT CU CORUPTII PENTRU NOI. II DAU TOT GIRUL MEU ACUM SI INTOTDEAUNA.FORTA BASE!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika006355
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:43
Sincer dintre 2 rele prefer raul cel mai bun si asta e Geoana! Am vazut ce a facut Base in ultimii 5 ani. s-a certat cu toti si la final a pus un premier incompetent care nu a stiut sa gestioneaza situatia economica a tarii. Il prefer pe Geoana pentru ca stiu ca la baza e diplomat nu ca Base si parca are totusi o alta deschidere spre Vest si asta pentru ca a fost ambasadorul nostru in SUA atatia ani. Toti fura si se gandesc la ei cand ajung la putere, dar parca PSD-ul o facea mai finutz si nu s-a ajuns sa se dea afara oameni, bine asta e si din cauza "crizei" cica, dar daca am fi avut un premier capabil poate nu s-ar fi ajuns aici.So... traiti mai bine decat inainte sa vina Base? eu cred ca nu.Credeti ca avem nevoie de un presedinte care sa se certe mereu cu guvernul sa ajung sa ma imi fie rusine sa ma uit la TV si care sa nu stie sa se comporte civilizat cand merge la o inalnire oficiala? Astea sunt niste aspecte care nu conteaza f mult.. dar sunt si ar tb luate in seama.
cristiana3009
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:32
Hua Base !!
Hai Geaona !!
Atat.
Punct.
PA !
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:42
Raul cel mai bun? Si asta ar fi Geoana?:)), poate bun la suflet caci ca presedinte mai greu. E imatur "Mami ma vezi sunt presedinte!" :)) :)) :)) Eu nu am nimic impotriva lui ca persoana dar nu as suporta sa-l vad ca presedinte. Daca ar fi presedinte si fondu monetar international nu i-ar aproba imprumutu cred ca ar incepe sa planga. Nici nu vreau sa mi imaginez cum ar fi sa avem un presedinte atat de slab...
diass
Postat pe 8 Decembrie 2009 22:44
alegerile s-au terminat, dar noi inca ne intrebam base sau geoana
kitty_krieger
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:05
oare..??
din cate stim noi,inca nu este nimeni validat..
s-a incheiat doar procesul electoral.,rezultatul inca-l asteptam
stef80
Postat pe 8 Decembrie 2009 23:42
Da asa este, inca nu s-au calmat apele cu alegerea presedintelui. Dar oricum Base le-a dat sah urmeaza.........SAH MAT!
diass
Postat pe 9 Decembrie 2009 07:54
De la: cristiana3009, la data 2009-12-08 22:32:04Sincer dintre 2 rele prefer raul cel mai bun si asta e Geoana! Am vazut ce a facut Base in ultimii 5 ani. s-a certat cu toti si la final a pus un premier incompetent care nu a stiut sa gestioneaza situatia economica a tarii. Il prefer pe Geoana pentru ca stiu ca la baza e diplomat nu ca Base si parca are totusi o alta deschidere spre Vest si asta pentru ca a fost ambasadorul nostru in SUA atatia ani. Toti fura si se gandesc la ei cand ajung la putere, dar parca PSD-ul o facea mai finutz si nu s-a ajuns sa se dea afara oameni, bine asta e si din cauza "crizei" cica, dar daca am fi avut un premier capabil poate nu s-ar fi ajuns aici.So... traiti mai bine decat inainte sa vina Base? eu cred ca nu.Credeti ca avem nevoie de un presedinte care sa se certe mereu cu guvernul sa ajung sa ma imi fie rusine sa ma uit la TV si care sa nu stie sa se comporte civilizat cand merge la o inalnire oficiala? Astea sunt niste aspecte care nu conteaza f mult.. dar sunt si ar tb luate in seama.


Ca fapt divers... ai cea mai vaga idee cum este numit ("pus") in functie un premier al Romaniei? Nu stiu daca mai intri pe Kudika... - profilele astea facute de azi pe maine pentru un anume subiect... imi displac total. Asa ca, raspund tot eu: habar n-ai! Altfel nu ai putea afirma fara echivoc ca X l-a "pus" pe Y in functia de premier.

Ti-e rusine sa te uiti la tv cand apare presedintele tarii si spune una-alta care ne priveste pe toti? Banuiesc ca.. iti ard obrajii de rusine cand apare Laura Andresan cu toate nimicurile ei.. nu? Trebuie ca esti o persoana foarte sensibila..
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2009 08:01
mda niste domni cei de la PSD....................au decis ca mai presus de orice este binele romanului de rand si nu lupta pentru ciolan asa ca au hotarat sa puna punct acestei crize politice pe care o intretzin cu atat "sarg" de vreo 2 luni .......................am vrea noi sa fie asa nu?................ce-mi place si mai tare este cum au inceput sa se mance intre ei si sa se faca incompetentzi iar Geoana nu mai este prostanacul celor de la tv acum este si prostanacul PSD-lui asta ar trebui sa ne dea de gandit
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 08:37
Geoana
cristall05
Postat pe 9 Decembrie 2009 08:54
Base ~ Geoana ?! Aceasta este intrebarea ... to be or not to be ...

Cred ca mai bine Base are neuroni lui cel putin
kudika060112
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:15
sincer niciunul , dar totusi.. trebuei sa aleg aleg base pt ca are putin de sarcasm in el
yumy
Postat pe 9 Decembrie 2009 09:18
Nu stiu , ma gandesc oare este greu sa alegi intre un curvar plin de dosare penale cu faradelegi si unul care este 'comunist'? Din pacate multi care folosesc acest cuvant habar nu au ce inseamna, pai comunisti am fost cu totii in perioada respectiva, daca ziceai altceva, aveai de suferit, plus ca toata lumea avea servici si nu ducea grija zilei de maiine.Asadar, multi din tinerii care vorbesc fara sa gandeasca ar trebui sa intrebe pe cei care au mancat aceasta 'paiine amara a comunismului'.In concluzie, cred ca un om care s-a intalnit cu Vantu inainte de dezbaterea finala, nu este mai periculos decat unul care 5 ani a colaborat, a fost sustinut financiar de Vantu...
luminitacris
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:40
@luminitacris
Cred ca ai vrut sa spui ca AM TRAIT cu totii in comunism .. si nu ca AM FOST cu totii comunisti.
Cat despre restul.. cei mai tineri. sa va povestesc ceva. Am un prieten bun.. acum are 25 de ani. Si m-a intrebat nu demult.. "Cum era atunci.. pe timpul lui Ceausescu?". Este extrem de greu sa sintetizezi comunismul in cateva vorbe.. vorbe care sa-i si faca o imagine cuprinzatoare prin care sa realizeze grozavia acelor timpuri. E cam acelasi "sentiment de wow, serios, ce cool?!" pe care l-am avut eu cand, copil fiind, am intrebat-o pe bunica mea: cum era cand era razboi in Romania, iar ea imi povestea de matze atarnate in copaci, gropi cauzate de bombe, vuiet si alarme de atac etc.
I-am spus asa: uita-te in jurul tau si gandeste-te ca TOT ce este.. nu exista. Cum, Doamne iarta-ma sa iti poti imagina asa ceva? Nici nu voi continua sa povestesc despre comunism. Sunt atat de multe lucruri de spus.. si rezultatul va fi acelasi. Nu veti intelege.

Problema este ca unii dintre cei de atunci.. pot si vor sa traiasca si altfel. Altii.. nu.

O singura precizare. Este adevarat ca sistemul totalitar de atunci nu se poate intoarce in RO. Dar, cum spunea un "clasic in viata"... exista si varianta unui comunism cu fata umana. Cu mult mai periculos.. pentru ca se ascunde sub sigla democratiei..
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2009 10:57
Dragii mei ! Sa va povesteasca MAMAIA cate ceva despre COMUNISM ! Eu am fost membra aPCR pentru ca asa era atunci !Din gradinita de la 4 ani erai ,, comunist '' ! Soim al patriei , apoi pionier , mai apoi utecist si in final cand deveneai major , dupa 18 ani , dupa mai putin de un an de la angajare sau in al doilea an de studentie trebuia sa devii membru al PCR . Daca nu te conformai erai luat in colimator si nu aveai sanse la nimic , servici , casa , leafa ca lumea , post bun dupa absolvirea facultatii ! Daca da , si erau ,, cumintel '' era totul OK . La revolutie aveam 27 de ani , eram casatorita , copil . Primisem casa in care stateam cu chirie , plateam 136 de lei chirie lunara , in conditiile in care salariul era undeva 3600 lei al meu si cam tot atat al sotului ( TOTAL VREO 7000 DE LEI LUNAR ) ! Ne descurcam destul de bine si cu papica , mai mergeam in delegatii la Timisoara , la Bucuresti si faceam aprovizionarea ! Socrii aveau casa la tara de unde ne venea cate ceva ! Aveam siguranta zilei de maine in ceea ce priveste serviciul si leafa ! Nu era intr-adevar atata libertate , dar pentru romani poate chiar asta e lucru care ,, strica '' . Acum , caz fericit eu am salar de aprox 2000 de lei , sotul meu e pensionat de boala si are 530 de lei pensia ( total 2530- fata de 7000 atunci ) ! Daca ar fi sa stau cu chirie intr-un apartament cu 2 camere chiria ar fi aprox 200 euro ( 450 lei ) ! Diferenta nu ? Medicamentele si serviciile medicale erau gratuite , la fel scoala ! In acea perioada am fost in fiecare an in concediu . Acum de la revolutie incoace doar o singura data in 1996 ! Ei ar mai fi multe de povestit dar nu este nici timp nici spatiu aici ! Asa ca eu il prefer pe GEOANA !Si PSD -ul !
kudika068864
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:26
VERA
uni or sa te creada comunista .da aveti dreptate.asa ERA PE ACEEA VREME SI NU ERA CHIAR PREA RAU
kudika081281
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:36
VERA
GEONA
kudika081281
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:37
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 08:37:05 mda niste domni cei de la PSD....................au decis ca mai presus de orice este binele romanului de rand si nu lupta pentru ciolan asa ca au hotarat sa puna punct acestei crize politice pe care o intretzin cu atat "sarg" de vreo 2 luni .......................am vrea noi sa fie asa nu?................ce-mi place si mai tare este cum au inceput sa se mance intre ei si sa se faca incompetentzi iar Geoana nu mai este prostanacul celor de la tv acum este si prostanacul PSD-lui asta ar trebui sa ne dea de gandit



vai d eneuronii tai
Summer_
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:09
De la: Summer_, la data 2009-12-09 12:09:17
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 08:37:05 mda niste domni cei de la PSD....................au decis ca mai presus de orice este binele romanului de rand si nu lupta pentru ciolan asa ca au hotarat sa puna punct acestei crize politice pe care o intretzin cu atat "sarg" de vreo 2 luni .......................am vrea noi sa fie asa nu?................ce-mi place si mai tare este cum au inceput sa se mance intre ei si sa se faca incompetentzi iar Geoana nu mai este prostanacul celor de la tv acum este si prostanacul PSD-lui asta ar trebui sa ne dea de gandit



vai d eneuronii tai

zise dasteapta kudicii! cu neuronii aburiti !
one_size
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:11
Ma bucur ca ai specificat faptul ca ERAI membru PCR. Pentru ca doar asa ai avut acces la toate acele facilitati de care vorbesti. Si nu e de mirare ca DOAR cei cu carnetul rosu ... regreta zilele acelea. O sa imi spui ca exista o multime de oameni care regreta. Asa este. Pentru ca multi au avut carnet rosu. Diferenta este ca nu l-ati avut niciodata din convingere ci doar pentru ca aveati CEVA in plus fata de ceilalti. A-mi spune ca era mai bine atunci... ca nu era "prea rau".. deja e aberant.

Dumnezeule, romanul chiar traieste pentru a manca... si nu mananca pentru a trai!!!
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:13
De la: Summer_, la data 2009-12-09 12:09:17
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 08:37:05 mda niste domni cei de la PSD....................au decis ca mai presus de orice este binele romanului de rand si nu lupta pentru ciolan asa ca au hotarat sa puna punct acestei crize politice pe care o intretzin cu atat "sarg" de vreo 2 luni .......................am vrea noi sa fie asa nu?................ce-mi place si mai tare este cum au inceput sa se mance intre ei si sa se faca incompetentzi iar Geoana nu mai este prostanacul celor de la tv acum este si prostanacul PSD-lui asta ar trebui sa ne dea de gandit



vai d eneuronii tai


iar ai tras pe nas?
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:15
Ma uimiti sa mor eu !
De-aia a iesit iar chioru ! Din cauza voastra !!
Toti fura..niic unu nu-i mai breaz ! Dar merita sa-i fi dat o sansas lu geoana ... nu lu base care a fost odata si n-a facut nimic !!
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:23
De la: Summer_, la data 2009-12-09 12:09:17
De la: Dontyyy, la data 2009-12-09 08:37:05 mda niste domni cei de la PSD....................au decis ca mai presus de orice este binele romanului de rand si nu lupta pentru ciolan asa ca au hotarat sa puna punct acestei crize politice pe care o intretzin cu atat "sarg" de vreo 2 luni .......................am vrea noi sa fie asa nu?................ce-mi place si mai tare este cum au inceput sa se mance intre ei si sa se faca incompetentzi iar Geoana nu mai este prostanacul celor de la tv acum este si prostanacul PSD-lui asta ar trebui sa ne dea de gandit



vai d eneuronii tai


in cazul tau nici nu putem spune VAI de neuronii tai...PT CA nusssss draga mea
furnicuta
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:25
Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).
rashela
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:28
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).


ok.....................eu una promit ca asa voi face
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:30
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:30
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:23:39Ma uimiti sa mor eu !
De-aia a iesit iar chioru ! Din cauza voastra !!
Toti fura..niic unu nu-i mai breaz ! Dar merita sa-i fi dat o sansas lu geoana ... nu lu base care a fost odata si n-a facut nimic !!


aham ..da... da... toti ne facuram politicieni peste noapte!
one_size
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:32
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


iart-o este mica si ea si artzagoasa pe deasupra deja nu mai este de luat in seama crede-ma
Dontyyy
Postat pe 9 Decembrie 2009 12:34
niciodata nu voi putea respecta un om slab. prefer cearta cu un guvern care nu face ce trebuie decat o liniste sub care ce fura tot. psd-ul a condus 12 ani , ani in care s-a ales praful de biata tarisoara, iar ultimii 5 ani nu uitati ca a fost premier pnl si majoritate parlamentara psd .ca de 8 luni a ramas pdl-ul este alta poveste. nu poti cere unui guvern ca in 8 luni sa rezolve totul . psd-ul s-a opus tuturor reformelor si a culminat cu demiterea guvernului pentru legea pensiilor . ei au avut majoritate de fiecare data. atat vreau sa ganditi si sa judecati, apoi sa dati cu pietre. pentru base fara nici o indoiala. sper sa aiba si majoritate guvernamentala si cu siguranta vor face treaba.
kudika006355
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:04
Bla Bla ! Voi credeti ca cineva se bate pe locul presedintelui pentru tara ?
Sabrina_Nede
Postat pe 9 Decembrie 2009 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bagarea in seama... 0 De la: 7 Octombrie 2010 21:50
Premii 4 De la: rashela 13 Octombrie 2011 00:34
Intamplari penibile din viata noastra 16 De la: roxyjustus 10 Martie 2013 18:23
poezioare de sfarsit de a-8-a 2 De la: pamela_1 15 Mai 2009 09:48
Ce credeti despre urtuna ravasitoare cu rahat din centrul Bucurestiului ? 17 De la: MONSENIORUL 23 Februarie 2014 18:34