Setari Cookie-uri

base sau geoana???

De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


Nu am timp sa ma justific si nici nu se merita !
Prefer sa folosesc o asemenea sintagma decat sa ma pup in dos la cafelute in comunitatea kudika...intru aici sa-mi scriu opiniile cum vreau, e dreptul meu, sunt artagoasa cu toti impertinentii,pt ca merita ! Eu mi-am argumentat mereu afirmatiile obiectiv si corect.
Respect alegerea fiecaruia, insa nu inteleg ignoranta si prostia unora !
Si nu...nu ma intereseaza sa ma bagati in seama, nu intru pt asta !

Noapte buna, ,,gaozarilor'' !
Summer_
Postat pe 10 Decembrie 2009 01:27
Buna dragilor ! Rashela draguta , dupa varsta pe care ai declarat-o pe forum , la revolutie aveai si tu ceva anisori nu ? Sa nu-mi spui ca nu ai trecut prin aproape toate ,, fazele '' de pregatire a ,, VIITOARELOR CADRE '' de partid ca nu te cred ! ASa ca nu te mai da tu asa anticomunista ! Da am avut carnetul ROSU pe care dupa revolutie l-am bagat la soacra-mea in soba si l-am ars . Atunci mi-am jurat ca nu voi mai fi membra a vreunui partid si asa s-a intamplat ! NU fac parte din nici un partid politic . Si cred ca stiti ca nu toti posesorii de CARNETE ROSII aveau acces la privilegii !Noi oamenii de rand ne descurcam fiecare cum putea !Exista si atunci o categorie privilegiata , care incepea de la un anumit nivel , care aveau acces la asa zisele ,, CANTINE ALE PARTIDULUI . Daca privim actuala clasa politica sa stiti dragilor ca indiferent din ce partid fac parte au FOST MEMBRII PCR. Voi credeti ca BASE care se da mare democrat liberal acum nu a fost membru PCR ? Pai dragutilor cum ajungea el vajnic CAPITAN de vas care sa cplinde marile si oceanele fara sa fi fost membru MARCANT al PCR ? Si acum se da mare ANTICOMUNISTI ! Hai ca-mi vine sa rad ! Pana si fiul meu care la revolutie avea 5 ani a spus poezii patriotice dedicate ,, MARELUI BARBAT SI SOATEI SALE '' la gradinita ! Stiti care sunt defectele romanilor ? Va spun eu : au foarte dezvoltata spiritul de turma , si eticheteaza fara sa judece putin pe oricine dupa aparente doar sau dupa opiniile exprimate de altii considerati ,, LIDERI '' . Uitati-va cat de repede a prin in campania electorala termenul de MOGUL lansat de BASE ! Sunt convinsa ca marea majoritate a celor ce folosesc acest cuvant nu-i stiu semnificatia ! Asa ca mai reflectati dragilor putin ! Mamaia si sper ca BINELE sa invinga si ADEVARUL sa iasa la iveala !
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 07:16
eu doar atat spun: Punctul 8 de la Timisoara. Toata lumea l-a uitat !!
coldwind
Postat pe 10 Decembrie 2009 07:32
De la: kudika068864, la data 2009-12-10 07:16:52Buna dragilor ! Rashela draguta , dupa varsta pe care ai declarat-o pe forum , la revolutie aveai si tu ceva anisori nu ? Sa nu-mi spui ca nu ai trecut prin aproape toate ,, fazele '' de pregatire a ,, VIITOARELOR CADRE '' de partid ca nu te cred ! ASa ca nu te mai da tu asa anticomunista ! Da am avut carnetul ROSU pe care dupa revolutie l-am bagat la soacra-mea in soba si l-am ars . Atunci mi-am jurat ca nu voi mai fi membra a vreunui partid si asa s-a intamplat ! NU fac parte din nici un partid politic . Si cred ca stiti ca nu toti posesorii de CARNETE ROSII aveau acces la privilegii !Noi oamenii de rand ne descurcam fiecare cum putea !Exista si atunci o categorie privilegiata , care incepea de la un anumit nivel , care aveau acces la asa zisele ,, CANTINE ALE PARTIDULUI . Daca privim actuala clasa politica sa stiti dragilor ca indiferent din ce partid fac parte au FOST MEMBRII PCR. Voi credeti ca BASE care se da mare democrat liberal acum nu a fost membru PCR ? Pai dragutilor cum ajungea el vajnic CAPITAN de vas care sa cplinde marile si oceanele fara sa fi fost membru MARCANT al PCR ? Si acum se da mare ANTICOMUNISTI ! Hai ca-mi vine sa rad ! Pana si fiul meu care la revolutie avea 5 ani a spus poezii patriotice dedicate ,, MARELUI BARBAT SI SOATEI SALE '' la gradinita ! Stiti care sunt defectele romanilor ? Va spun eu : au foarte dezvoltata spiritul de turma , si eticheteaza fara sa judece putin pe oricine dupa aparente doar sau dupa opiniile exprimate de altii considerati ,, LIDERI '' . Uitati-va cat de repede a prin in campania electorala termenul de MOGUL lansat de BASE ! Sunt convinsa ca marea majoritate a celor ce folosesc acest cuvant nu-i stiu semnificatia ! Asa ca mai reflectati dragilor putin ! Mamaia si sper ca BINELE sa invinga si ADEVARUL sa iasa la iveala !


Oarecum, ai drepate. In sensul ca .. volens-nolens .. am trecut cu totii prin acele "faze".. obligatorii despre care vorbesti. Nici macar nu erau.. etape, erau LEGI nescrise.. carora trebuia sa le faci fatza cu capul plecat si "ciocul mic". Singurul lucru pe care ti-l pot spune despre mine este ca da, am fost facuta pionier in clasa a II-a. Erau facuti toti.. pana in clasa a IV-a in functie de rezultatele la invatatura. In rest, n-am fost nimic. Nici soim al patriei, nici utc-ista... nimic.
Dar nu poti acuza un copil (inclusiv pe copilasul tau de 5 ani) ca ESTE comunist doar ca pentru ca a avut nesansa sa se nasca sub un asemenea regim.
Iar eu nu ma leg de titulatura sau de faptul ca iesea romanul cu mic cu mare la mitinguri si aplauda. Ma leg de perioada oribila de care am avut parte cam din anii 80... si de persoanele care si-ar fi vandut si sufletul pentru o bucata de salam.
Cei care regreta azi sistemul .. nu-l regreta din convingeri socilaliste... ci doar pentru meschinele facilitati oferite atunci. O nenorocita de felie de salam in plus.
Serios, mai da-l incolo... N-am nicio amintire frumoasa din acele timpuri.. N-am decat lipsuri si dorinte imposibil de indeplinit atunci. Si, cam despre asta e vorba. N-as vrea sa mai traiesc acele limitari de miscare sau expresie in viata mea.
rashela
Postat pe 10 Decembrie 2009 08:15
De la: Summer_, la data 2009-12-10 01:27:44
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


Nu am timp sa ma justific si nici nu se merita !
Prefer sa folosesc o asemenea sintagma decat sa ma pup in dos la cafelute in comunitatea kudika...intru aici sa-mi scriu opiniile cum vreau, e dreptul meu, sunt artagoasa cu toti impertinentii,pt ca merita ! Eu mi-am argumentat mereu afirmatiile obiectiv si corect.
Respect alegerea fiecaruia, insa nu inteleg ignoranta si prostia unora !
Si nu...nu ma intereseaza sa ma bagati in seama, nu intru pt asta !

Noapte buna, ,,gaozarilor'' !


eu una ti-as sugera sa mai iei din cand in cand o pauza in ceea ce priveste trasul pe nas deja ai inceput sa devii incoerenta .......................in ceea ce priveste bunul simtz in cazul tau ar fi ca si cum as face un pleonasm si totusi trag sperantza ca-tzi amintesti de cei 7 ani de acasa(asta in cazul in care sti ce presupune asta) .................si inca ceva fetitzo nimeni nu ti-a ingradit dreptul de atzi spune parerea aici pe forum dar fa-o fara a te lega de totzi forumisti sub pretextul ca vai esti artzagoasa crede-ma asta se numeste altfel cum spuneam esti de ignorat si itzi urez sa ai o zi frumoasa asa precum al tau caracter
Dontyyy
Postat pe 10 Decembrie 2009 08:21
Draga Rashela ! Sa stii ca eu am amintiri placute din acea perioada ! In afara de chestia cu programele la televizor , libertatea de miscare in afara granitelor si lipsa aceste IMENSE varietati de hrana SANATOASA din democratie , pot spune ca afost perioada cea mai frumoasa din viata mea ! Mi-am facut scoala , m-am casatorit , am primit casa , mergeam vara in concediu la mare , aveam un cerc de prieteni cu care trageam niste chefuri de chefuri ieseam sambetele si duminicile vara la iarba verde . Ei dupa revolutie , in aceasta nemaipomenita democratie , cand avem DI TATI au inceput sa se schimbe lucrurile ! Prietenii nu au mai fost prieteni , concediile nu au mai fost concedii ca nu au mai fost bani ! Sotul meu in aceasta perioada a fost de trei ori in somaj si acum este pensionat de boala 1 Intr0un cuvant au inceput dupa cam 3 ani de la revolutie problemele ! Erau niste chestii superi tari , cand in vremea lui Pingelica ne adunam toata gasca la unul din prietenii nostrii care primisera de la neamurile de dincolo un VIDOU ( asa cum i-a spus casca ) si ne uitam la tot felul de filme care mai serioase care mai deocheat ( mai ales baietii ) pana dimineata , mancam salata orientala si beam bere , vin sau tuica fiecare ce dorea ! Sincer au fost ani frumosi de care imi aduc aminte cu placere si nostalgie in acelasi timp !
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 10:46
De la: kudika068864, la data 2009-12-10 10:46:07Draga Rashela ! Sa stii ca eu am amintiri placute din acea perioada ! In afara de chestia cu programele la televizor , libertatea de miscare in afara granitelor si lipsa aceste IMENSE varietati de hrana SANATOASA din democratie , pot spune ca afost perioada cea mai frumoasa din viata mea ! Mi-am facut scoala , m-am casatorit , am primit casa , mergeam vara in concediu la mare , aveam un cerc de prieteni cu care trageam niste chefuri de chefuri ieseam sambetele si duminicile vara la iarba verde . Ei dupa revolutie , in aceasta nemaipomenita democratie , cand avem DI TATI au inceput sa se schimbe lucrurile ! Prietenii nu au mai fost prieteni , concediile nu au mai fost concedii ca nu au mai fost bani ! Sotul meu in aceasta perioada a fost de trei ori in somaj si acum este pensionat de boala 1 Intr0un cuvant au inceput dupa cam 3 ani de la revolutie problemele ! Erau niste chestii superi tari , cand in vremea lui Pingelica ne adunam toata gasca la unul din prietenii nostrii care primisera de la neamurile de dincolo un VIDOU ( asa cum i-a spus casca ) si ne uitam la tot felul de filme care mai serioase care mai deocheat ( mai ales baietii ) pana dimineata , mancam salata orientala si beam bere , vin sau tuica fiecare ce dorea ! Sincer au fost ani frumosi de care imi aduc aminte cu placere si nostalgie in acelasi timp !


Doar pentru a puncta cateva dintre "amintiri"- si a incerca sa inteleg de ce-si aduce aminte lumea cu placere de vremeea in care aveam cartele la paine, oua, carne, zahar, ulei , faina...e.t.c. :
Imi amintesc cu "placere" de vremea in care NU aveam voie sa spun ca ma opun sa fiu "detasat la munci agricole" pentru ca treaba asta ar fi trebuit facut de cei care aveau aceasta sarcina:
NU imi amintesc cu placere - in afara de obisnuitele- foamete , tv-2 ore, sedintele de UTC ( n-am ajuns membru de partid- din cauze.....colaterale - sa-i zicem- si pentru ca "dosarul meu era prea neclar") ;
Nu-mi amintesc cu placere de "infierarea" burgheziei ( la modul: parintii mei au suferit toata viata din aceasta cauza; Eu- la randul meu NU primeam "casa moca" ( cum cred unii ca au primit)- pentru ca nu eram casatorit- si nici nu vroiam sa constitui o "celula de baza a societatii" ;
Nu-mi aduc aminte cu placere ca cele ce avortau riscau sa moara ( sau- tot acelasi lucru- sa fie luate de Secu...sau Militie)
Sa va mai aduc aminte?
Pai singurele amintiri placute sunt din lagar doar pentru ca erati tineri/tinere si nici decum pentru ca aveati la indemana posibilitati de trai si afirmare;
Asta-mi aduce aminte de bancul cu :
Cand ti-a fost cel mai bine mos Ioane, acum sau in 88?
In 88
Pai de ce- ca atunci nu aveai de nicunele, dormeai in cam de nefamilisti,.nu aveai ce manca, era frig...era intuneric...
Da- da` eram si eu tanar si ma placeau femeile!
Asa si cu voi
Si- pentru a fi si in Topoi:
Basescu;
De ce?
Deschideti ochii!
G_I_JOE
Postat pe 10 Decembrie 2009 13:13
Basescu. E criticat doar pt ca nu se lasa mituit, de aceea s-au aliat toti impotriva. Geoana e doar coruptie, comunism....daca ar fi iesit, in 3 luni toti mafiotii , in frunte cu Vantu , Penescu, ar fi fost eliberati. Pe Gigi tot el l-a eliberat. Au incercat sa obtina voturi numai prin promisiuni si bunuri oferite , la bunici la tara , au dat de toate, fac numai magarii si acum tot ei striga hotii. Si plus ca este si mai destept . Apoi...in Constanta de ex, unde primarul este PSD-ist, este mafie mai mare decat in capitala, asa si in Craiova... E un nenorocit Geoana.
ella_stefany
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:17
Dragul meu ! Nici nu aveai cum sa primesti la 19 ani casa ,, Mocca ''. Cred ca inca erai in liceu la acea vreme ! Nu toti au dus-o asa rau dupa cum spui tu ! De bine de rau aveai siguranta zilei de maine daca iti vedeai de treaba ! Problele aveau cei care creeau probleme ! Vezi si tu ce a adus aceasta ,, democratie '' . Vezi nivelul de saracie al oamenilor ? Lipsa de educatie si cultura a tinerilor ! Vezi fantii de Dorobanti si pune-i langa cei ce nu au o paine pe masa ! Erau si atunci ,, saraci '' si ,, bogati '' dar discrepanta nu era atat de mare ! Si dragul meu , zecile de programe TV pe care le poti viziona acum nu tin de foame celui de pe strada ! Da era zaharul , uleiul si carnea pe cartela , dar o primea fiecare ! Nu lua unul cu camionul si altul nu apuca nimic ! Nu erau atatia ,, boschetari '' si aurolaci ca acuma pe strazi ! Nu erau atatea crime , furturi si violuri ! Ce cauda draguta o fatuca la 13-14 ani noaptea la doua pe strazi aproape dezbracata ? E si normal ca daca o vede unul mai putin dus la biserica incepe sa saliveze si sare pe ea ! Dar daca ma-sa sau tat-su n-o lasa la discoteca face cu nervii ! Da acum esti LIBER la o adica sa mori de foame ! Si vorba cuiva , vom ajunge de la sloganul vestit ,, Sa traiti bine! '' la cel postat de cineva pe un alt forum ,, S-o mierliti bine ! '' Vezi asta e democratia romaneasca !
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:21
Draguta ! Dar flota unde e ? Omar Haisam ! Fratele lui Base Mircica ? Dosarele lor unde sunt mamica ? Familia Cocos e sfanta nu? Averea lui Videanu a picat din ceruri nu ? Ei sunt curati maica ! Imaculati si ca dalmatienii ! Numai pe ici colo cate o pata neagra 1 Dar nu-i nimic ca iese la spalat ca dam cu ACE si se albeste sau mai bine Vanish ! Ca e si pentru cele colorate ! Hai pa ! Ca ma apuca rasul !
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:24
Dar daca nu-i sufar pe niciunul pot sa ma gandesc la altcineva?

Postat pe 10 Decembrie 2009 14:27
Buna draguta pisicuta ! Sigur ca da ! Eu am spus multor cunostinte ca nu sunt obligati sa aleaga dincei doi pe unul ci cel mai important e sa mergi la vot ! Tocmai pentru a nu putea fi create situatii de genul ,, FRAUDA '' . Te duci frumusel , iti iei buletinul de vot si pe l mamaica poti trece pe oricine vrei tu 1 Se anuleaza votul dar nu ti-l foloseste altul sa faca cu el ce vrea ! Uite tatal meu care are 81 de ani imi povestea nu de mult ca pe vremurile celelalte , erai obligat sa mergi la vot ca daca nu venea militianul acas si te ducea cu forta ori la vot ori la sectie ! Tata nu afost membru de partid si la o votare din asta s-a dus si pe buletin i-a taiat pe toti si l-a trecut in locul candidatilor pe un maistru de-al lui ! Altul l-a trecut pe Vlad Tepes ! Deci atunci oamenii mergeau la vot toti dar se exprima fiecare in felullui daca era nemultumit ! Eu zic ca dupa ce-ti vei lua maine examene si apoi licenta , facem un partid toti cei de pe Kudika , NE ALEGEM UN PRESEDINTE , sil a viitoarele alegeri ne propunem propriul candidat la presedentie ! Ce ziceti ?
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:36
De la: kudika068864, la data 2009-12-10 14:21:05Dragul meu ! Nici nu aveai cum sa primesti la 19 ani casa ,, Mocca ''. Cred ca inca erai in liceu la acea vreme ! Nu toti au dus-o asa rau dupa cum spui tu ! De bine de rau aveai siguranta zilei de maine daca iti vedeai de treaba ! Problele aveau cei care creeau probleme ! Vezi si tu ce a adus aceasta ,, democratie '' . Vezi nivelul de saracie al oamenilor ? Lipsa de educatie si cultura a tinerilor ! Vezi fantii de Dorobanti si pune-i langa cei ce nu au o paine pe masa ! Erau si atunci ,, saraci '' si ,, bogati '' dar discrepanta nu era atat de mare ! Si dragul meu , zecile de programe TV pe care le poti viziona acum nu tin de foame celui de pe strada ! Da era zaharul , uleiul si carnea pe cartela , dar o primea fiecare ! Nu lua unul cu camionul si altul nu apuca nimic ! Nu erau atatia ,, boschetari '' si aurolaci ca acuma pe strazi ! Nu erau atatea crime , furturi si violuri ! Ce cauda draguta o fatuca la 13-14 ani noaptea la doua pe strazi aproape dezbracata ? E si normal ca daca o vede unul mai putin dus la biserica incepe sa saliveze si sare pe ea ! Dar daca ma-sa sau tat-su n-o lasa la discoteca face cu nervii ! Da acum esti LIBER la o adica sa mori de foame ! Si vorba cuiva , vom ajunge de la sloganul vestit ,, Sa traiti bine! '' la cel postat de cineva pe un alt forum ,, S-o mierliti bine ! '' Vezi asta e democratia romaneasca !


Draga mea, a fi LIBER inseamna a putea sa alegi. Inainte de 89 nu aveai niciun fel de libertati.. si nu este nicio exagerare. Iar daca acum e greu sau foarte greu.. nu se datoreaza faptului ca am renuntat la comunism. Altele sunt cauzele si nu le mai enumar si eu aici.. ca le stim cu totii.
Voi uitati ca inteaga legislatie a RO este conforma cu legislatia europeana (acolo unde acest lucru este permis). Si, daca tot romanul isi doreste sa emigreze in Europa.. inseasmna ca nu sistemul democratic este de vina.. ci oamenii care-l aplica. Avem legi care nu sunt respectate.. chiar de cei ce le-au propus. Ba mai mult, oamenii nu cunosc legile tarii, nu-si cunosc drepturile, dar nici indatoririle.
Macar acum ai dreptul sa tipi daca esti nemultumit, sa-ti faci bocceaua si sa-ti vezi de drum.


rashela
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:58
Da draguta si asta-ti tine de foame si de frig ? Pup pe maine !
kudika068864
Postat pe 10 Decembrie 2009 15:00
voi realizati k daca si acum dupa ce vin astia de la Curtea Constitutionala si reiese ca Geoana e presedinte,va fi vai de c*** nostru deci BASESCU sa ramana..a facut ceva si va mai face..de va iesi Geoana,va vinde totul si o sa fim.. toti o sa ne si multi vor deveni in concluzie JOS GEOANA!!!
Lady_Pisy
Postat pe 10 Decembrie 2009 16:07
De la: kudika068864, la data 2009-12-10 14:24:44Draguta ! Dar flota unde e ? Omar Haisam ! Fratele lui Base Mircica ? Dosarele lor unde sunt mamica ? Familia Cocos e sfanta nu? Averea lui Videanu a picat din ceruri nu ? Ei sunt curati maica ! Imaculati si ca dalmatienii ! Numai pe ici colo cate o pata neagra 1 Dar nu-i nimic ca iese la spalat ca dam cu ACE si se albeste sau mai bine Vanish ! Ca e si pentru cele colorate ! Hai pa ! Ca ma apuca rasul !


Nu scapa nici ei, mai au 5 ani, dupa care vor fi mancati de toti cu tot cu dosarele lor penale.

Omar este in Siria cu familia,linistit, soferii ii aduc din Ro ce vrea inimioara lui, iar totul se intampla cu voia conducatorilor nostri. (vai,vai...)
Summer_
Postat pe 11 Decembrie 2009 02:05
Auzi papusico ! La cei 19 ani pe care ii ai nu cred ca astea sunt parerile tale personale ! Sigur ai auzit pe la vreun colt de strada sau ti-a inoculat cineva ideile astea ! De vandut tara au inceput mai marii nostrii imediat dupa revolutie si a continuat procesul sub aripioara fiecarui presedinte ! Din pacate nu ei hotarasc draguta ! Rolul lor ar trebui sa fie de mediatori , impaciuitori intre executiv si politic . In schimb IUBITUL TAU PRESEDINTE BASE ce a facut mamica in cei 5 ani ? Numai scandaluri , betii si afaceri ! Mai fetito uitate putin la el cum flutura el victorios in 6 decembrie acel steag legat de un ciot srmab si noduros ca si chipul si mintea lui si la un moment dat i-am vazut tremurul mainii cand a inmanat steagul lui Boc cel Mic . Uitati-va fratilor la acel tremur , este al unui om ALCOOLIC ! Si crede-ti-ma am oarecare experienat in domeniu ! Am intalnit oameni super meseriasi dar alcoolici care daca nu ,, bagau '' dimineata la prima ora ceva pe instalatie nu erau in stare sa faca nimic ca le tremura mana ! Si avea nevoie tipul de o mana sigura ! Era bijutier! Dar Dumnezeu sa-l odihneasca ca nu mai e printre noi ! Asa si asta cred ca nu iese din palat fara abaga un coniac cu 4 cuburi de gheata ! Ca cica asta ii place ! Si chestia cu ,, multi o sa devina '' nu vor face decat ce face,, iubitul conducator '' care da exemplu ,, demn '' de urmat mai ales pentru tinerii ca tine ! Da cred ca vom ajunge o tara de Ar trebui sa ne fie
kudika068864
Postat pe 11 Decembrie 2009 07:14
Da dupa inca 5 ani ! Dar de noi ce se va alege in acest timp ? Cati vor supravietui ? Si cine stie pana atunci vor modifica Constitutia si presedintele va putea fi ales pe VIATA ! Asa ca Ceausescu ! Va disparea articolul cu limitarea candidaturii la doua mandate ! Va fi ca la manele ... fara numar , fara numar ....... ! Si atunci cei care scapa vor dupa o singura melodie cea cantata de BASE&PD-L BAND.
kudika068864
Postat pe 11 Decembrie 2009 07:18
De la: Summer_, la data 2009-12-10 01:27:44
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


Nu am timp sa ma justific si nici nu se merita !
Prefer sa folosesc o asemenea sintagma decat sa ma pup in dos la cafelute in comunitatea kudika...intru aici sa-mi scriu opiniile cum vreau, e dreptul meu, sunt artagoasa cu toti impertinentii,pt ca merita ! Eu mi-am argumentat mereu afirmatiile obiectiv si corect.
Respect alegerea fiecaruia, insa nu inteleg ignoranta si prostia unora !
Si nu...nu ma intereseaza sa ma bagati in seama, nu intru pt asta !

Noapte buna, ,,gaozarilor'' !


Iar a aparut " doctoranda" in prostie? Eo performanta ca la 20 de ani sa aduni atat de multa.

Postat pe 11 Decembrie 2009 07:35
De la: scorpio67, la data 2009-12-11 07:35:43
De la: Summer_, la data 2009-12-10 01:27:44
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


Nu am timp sa ma justific si nici nu se merita !
Prefer sa folosesc o asemenea sintagma decat sa ma pup in dos la cafelute in comunitatea kudika...intru aici sa-mi scriu opiniile cum vreau, e dreptul meu, sunt artagoasa cu toti impertinentii,pt ca merita ! Eu mi-am argumentat mereu afirmatiile obiectiv si corect.
Respect alegerea fiecaruia, insa nu inteleg ignoranta si prostia unora !
Si nu...nu ma intereseaza sa ma bagati in seama, nu intru pt asta !

Noapte buna, ,,gaozarilor'' !


Iar a aparut " doctoranda" in prostie? Eo performanta ca la 20 de ani sa aduni atat de multa.


Da, oricine are o parere diferita decat a voastra este prost ! Nicio problema, nu ma interesezi tu sau alta ca tine, vezi-ti in continuare de frecat menta pe virtual si incearca sa eviti astfel de comentarii, am pretentia ca la vartsa voastra sa aveti mai multa minte, se pare ca pretentiile mele sunt cam exagerate uneori
Summer_
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:07
De la: kudika068864, la data 2009-12-11 07:18:45Da dupa inca 5 ani ! Dar de noi ce se va alege in acest timp ? Cati vor supravietui ? Si cine stie pana atunci vor modifica Constitutia si presedintele va putea fi ales pe VIATA ! Asa ca Ceausescu ! Va disparea articolul cu limitarea candidaturii la doua mandate ! Va fi ca la manele ... fara numar , fara numar ....... ! Si atunci cei care scapa vor dupa o singura melodie cea cantata de BASE&PD-L BAND.


http://www.youtube.com/watch?v=Sm_7pZOMG-g

Am pus clipul acesta pt ca f multi au lovit in antene pt ca sunt antibase...la antene totusi sunt jurnalisti pe care ii mai duce cat de cat si care inca mai au decenta fata de altii.
Acum ar fi culmea sa apara altii care sa ii conteste afirmatiile dlui Paler, nu ma mira :))
Eu inca nu inteleg cum au putut atatia sa voteze un betiv si un incapabil !
Eu cred ca noi romanii ne meritam soarta, lasa-l sa conduca atat cat pofteste ! Eu una ma voi distra si efectiv voi rade cand va demite bugetari, cand nu le va da salariile - vezi pompierii care lucreaza ca prostii si nu primesc nimic, sau profesorii - ei l=au votat, ei sa se spele pe cap cu el...
Insa sper sa nu il mai meditizeze atata, pt ca ma dezgusta imaginea lui si toate aparitiile lui publice, cu scuzele de rigoare, ca nu poate face nimic din cauza altora ( haha )

Summer_
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:16
In ce ma priveste nu sunt de acord nici cu BASESCU nici cu GEOANA deoarece ambii au inselat asteptarile romanilor.Toti sunt ptr. interesul personal, oamenii cinstiti, corecti, educati, inteligenti au fost calcati in picioare de nesimtiti, interlopi, derbedei care nu au serviciu dar merg cu BMW-uri ultimul tip si ne laudam cu asa zisa democratie in care a prosperat numai prostia si incultura.
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 08:46
De la: Summer_, la data 2009-12-11 08:07:48
De la: scorpio67, la data 2009-12-11 07:35:43
De la: Summer_, la data 2009-12-10 01:27:44
De la: Sabrina_Nede, la data 2009-12-09 12:30:26
De la: rashela, la data 2009-12-09 12:28:27Topicele astea ar trebui.. ignorate. Chiar n-are sens sa dati "ce aveti mai bun in voi".. pentru idei pe care nu le poti schimba niciodata. E pacat sa va certati pentru ceva ce nu (mai) puteti schimba.
Ar trebui sa retineti ca, de acum incolo, bine sau rau.. suntem in aceeasi barca ...indiferent cu cine am votat. Hai, sa vorbim pe tema asta din nou.. cand va fi cazul (5 ani sa spunem :) ).



SUBSCRIU !!

Mi se pare foarte deplasata faza "vai de neuronii tai " Fiecare si-a spus parerea de ce l-ar alege pe unu si nu pe altul. Iar daca parerile nu coincid nu inseamna ca unu are neuroni mai multi sau mai putini
Ma rog, cine afirma asa ceva inseamna ca e grav ! II lipseste intradevar ceva !


Nu am timp sa ma justific si nici nu se merita !
Prefer sa folosesc o asemenea sintagma decat sa ma pup in dos la cafelute in comunitatea kudika...intru aici sa-mi scriu opiniile cum vreau, e dreptul meu, sunt artagoasa cu toti impertinentii,pt ca merita ! Eu mi-am argumentat mereu afirmatiile obiectiv si corect.
Respect alegerea fiecaruia, insa nu inteleg ignoranta si prostia unora !
Si nu...nu ma intereseaza sa ma bagati in seama, nu intru pt asta !

Noapte buna, ,,gaozarilor'' !


Iar a aparut " doctoranda" in prostie? Eo performanta ca la 20 de ani sa aduni atat de multa.


Da, oricine are o parere diferita decat a voastra este prost ! Nicio problema, nu ma interesezi tu sau alta ca tine, vezi-ti in continuare de frecat menta pe virtual si incearca sa eviti astfel de comentarii, am pretentia ca la vartsa voastra sa aveti mai multa minte, se pare ca pretentiile mele sunt cam exagerate uneori


Tu esti toata o "pretentie exagerata" sau mai clar spus un moft, o fitza.

Postat pe 11 Decembrie 2009 09:26
Da ai dreptate ! Nici unul din ei nu e omul POTRIVIT dar ...... intotdeauna exista acest DAR ..... daca ei doi au ramas in cursa ..... dintre doua rele il alegi pe cel mai mic nu ? Si Geoana avea in spate pe Antonescu care nu l-ar fi lasat sa faca chiar asa mari prostii .Stiti vorba aia cu o mana spala pe alta si amandoua obrazul ! Am fi a vut si dreapta si stanga si poate impreuna ,, spalau '' un pic obrazul tarii ! Asa , cu dreapta asta ...... e ca cealalta zicala : Uitati el este mana mea dreapta ! Si ce faci draga cu mana ta drepata ? Ma sterg la c...... r ! Ca eu sunt stangaci ! '' Stiti ce e foarte ciudat ? Am ajuns vremurile dinainte de revolutie ! Toata lumea face POLITICA ! Toti sunt experti de la pustiul de 10 ani pana la mosul cu barba sura toti se pricel la politica si fotbal ! Inainte se spunea ca si la agricultura dar acum se pare ca acest lucru a fost uitat si ignorat ! Toti pustii stiga in gura mare canu mai vor COMUNISM vor DEMOCRATIE ! Ia sa-i intrebi ce presupune una si ce cealalta ca nu stiu cu ce se mananca dar le place cum SUNA ! DEMOCRATIE ! Ba ce MISTO ! Hai ca sunteti penibili unii dintre voi !
kudika068864
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:01
yumy
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:09
Da ai dreptate ! Nici unul din ei nu e omul POTRIVIT dar ...... intotdeauna exista acest DAR ..... daca ei doi au ramas in cursa ..... dintre doua rele il alegi pe cel mai mic nu ? Si Geoana avea in spate pe Antonescu care nu l-ar fi lasat sa faca chiar asa mari prostii .Stiti vorba aia cu o mana spala pe alta si amandoua obrazul ! Am fi a vut si dreapta si stanga si poate impreuna ,, spalau '' un pic obrazul tarii ! Asa , cu dreapta asta ...... e ca cealalta zicala : Uitati el este mana mea dreapta ! Si ce faci draga cu mana ta drepata ? Ma sterg la c...... r ! Ca eu sunt stangaci ! '' Stiti ce e foarte ciudat ? Am ajuns vremurile dinainte de revolutie ! Toata lumea face POLITICA ! Toti sunt experti de la pustiul de 10 ani pana la mosul cu barba sura toti se pricel la politica si fotbal ! Inainte se spunea ca si la agricultura dar acum se pare ca acest lucru a fost uitat si ignorat ! Toti pustii stiga in gura mare canu mai vor COMUNISM vor DEMOCRATIE ! Ia sa-i intrebi ce presupune una si ce cealalta ca nu stiu cu ce se mananca dar le place cum SUNA ! DEMOCRATIE ! Ba ce MISTO ! Hai ca sunteti penibili unii dintre voi !

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic inainte de revolutie nu facea toata lumea politica dimpotriva daca iti spuneai parerea puteai sa o patesti rau tare de tot, DEMOCRATIA este foarte buna , dar ceea ce este la noi nu se poate numi democratie ci poate un COMUNISM SALBATIC IN CARE TRAIESTE FIECARE CUM APUCA SI CUM POATE.
Iti spun sigur ca stiu f. bine cum era pe vremea comunismului si nu vreau sa imi aduc aminte de perioada aceea, de altfel daca stau si ma gandesc mai bine si atunci ca si acum cei care au furat, au compromis, au facut trafic de influenta(PCR- PILE.CUNOSTINTE.RELATII) au duso bine atunci o duc bine si acum.
Imi place ca in momentul in care zici un adevar esti catalogat ca fiind COMUNIST in definitiv cei cere despica firul in patru nici nu stiu despre ce este vorba, au studiat in carti dar stiti vorba aia teoria ca teoria practica ne omoara asa ca ne-am saturat de programe, idei etccccc, noi vrem solutii concrete, dar aceste solutii ii deranjeaza pe multii asa ca nu vor sa fie aplicate , este mai bine asa , haos, indisciplina, prostitutie, analfabetism SUPER- sunt foarte curios pana unde o sa se ajunga?
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:17
Dragul meu TOTI FACEAM POLITICA ! Cea a PCR si a lui Ceausescu !
kudika068864
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:21
Eu as vrea sa se faca politica BUNULUI SIMT ,AL DEZVOLTARII IN FUCTIE DE APTITUDINI CUNOSTINTE INTELECTUALE NU DE APARTENENTA POLITICA.Pui ministrul agriculturii un stomatolog de exemplu daca este din PDL SAU PSD SAU CUM DOAMNE SE NUMESTE EL.
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:34
Eu as merge pe un guvern de specialistii care ar cunoaste problemele si solutiile de rezolvare, dar atata timp cat se vor pune directori, inspectori, prefecti, primari, in functie de apartenenta politica si studii ioc nu prea avem la ce sa ne asteptam.
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:37
Dragul meu TOTI FACEAM POLITICA ! Cea a PCR si a lui Ceausescu


Membrii de partid ne-au facut pe toti cu voia noastra sau fara voia noastra, esential este cat s-a implicat fiecare, si hai sa recunoastem ca erau valori si pe vremea aceea iar acum ca un exemplu profesorul care pe vremea aceea preda filozofia acum se numeste marketing, nu se mai numeste frumos ci COOL, NU AS PUTA SA FAC EU O COMPARARIE CA NU SUNT CEL MAI IN MASURA , DAR INCERC SA MA ADAPTEZ LA MEDIU SI INCERC sa inteleg mecanicsmul ATAT.
kudika090185
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine? 23 De la: Calandrinon 13 Noiembrie 2009 10:41
Pui bichon frise 5 De la: kudika114689 5 Februarie 2010 14:43
2011 4 De la: iubire_de_catifea 31 Decembrie 2010 22:25
joc jucaus 882 De la: greierash_is_back 17 Octombrie 2009 19:19
singuratatea in doi...... 16 De la: kudika427237 29 August 2011 15:16