Setari Cookie-uri

impacare complicata...am nevoie de un sfat urgent

buna sunt noua pe forum....trec printr-o perioada ciudata a vietii mele ...am un iubit de aproximativ 10 luni....am fost despartiti o luna din cauza certurilor prea dese....dupa care m-a cautat....a inceput cu chestii gen te iubesc...k mi-e dor d u...k am vrut sa te uit dar nu pot....am discuta oarecum si am hotarat sa mai incercam odata...avem aproximativ o sapt si cateva zile d cand ne-am impacat...in primele 3 zile a fost totul super ok ...s-a purtat mai frumos k nikiodata...tot timpul atent...vroia sa stea tot timpul cu mine ....tot timupul gesturi dragute...c e drept eu am fost mai rece cu el, pt k el inainte d desp mi-a facut niste lucruri aiurea..gen lasat balta pt prieteni..si multe minciuni...si scz k sa nu ne vedemm..sau iesea d multe ori fara mn si fara sa imi zica nimic...si d aceea eu nu mai puteam fi dulce si asa sunt mai distanta...knd ne-am impacat in prima zi am discutat fff mult....si am aflat k in tot timpul kat am fost desp s-a interesat d mn d la o prietena comuna care e si colega cu el d clasa....el sti absolut tot c am facut eu in timpul asta...chiar si unde mergeam si cu cn....imi vizita hi5-ul....plus o alta chestie...el mi- zis k in tot timpul cat am fost desp el nu s-a sarutat cu nici o fata si k d culcat nici nu se pune problema....si a fost lucru p care el l-a adus in discutie...eu nu am pomenit nimic...plus o alta chestie el a mai iesit cu una maria cat timp am fost desp si mie mi-a zis k nu a avut niki o leg cu aia ...decat k o sfatuia p ea in relatia ei care era p sfarsite...pana akum cteva zile knd am fost la el aks si am vazut k intra tipa p mess p el ...desi el era p invisible...nu am comentat nmk pana in momentul in care am vazut k el evita sa ii rasp...atunki mi-am pus semne d intrebare...si m-am cam bosumflat...el a vazut si atunki i-am zis ...dc eviti sa ii rasp ..el a rasp k a probabil vroia sa ma cheme la o tigara ....si zik eu adik voi ati mai iesit d cand ne-am impacat noi..la care el da...si atunki l-am rugat sa-mi rate arhiva si c a vbit cu ea ...erau disc din monetul d knd ne-am impacat....si in niki un caz nu erau dicutii d amici...multi:* multe:x .......lu aia ii dadea webu knd mie niki nu imi sp k are ...si a inceput sa se scz aaa k nu e nmk intre ei ...k asa ramas obisnuit sa vbeasca cu ea...si k c dak a iesit cu ea la o tigara doar nu a iesit la suc:)))) k c acuma nu are voie sa aibe amice prietene.....k el imi jura la biserica k nu ma inseala ku ea....k dak vreu sa ne desp o facem dar k el d impacat nu se va mai impaca knd o vedea k nu a fost nmk intre ei .....si k lui ii place fff mult sa vbeasca cu ea....i-am dat d inteles k il cred dar in sufletul meu am multe nelamuriri.....si aseara am aflat alte minciuni:|......k el d fapt a incercat sa fie cu aia k s-au si sarutat...k el sp prietenilor knd eram desp k ii place d ea.....dar mie mi-a zis ku totul altceva....k nu au fost mai mult decat amici....si am mai aflat o alta minciuna.....k el d fapt kat am fost desp a fost cu niste prieteni la cata si akolo s-a culcat cu una....si k o alta data knd trebuia sa vina in club el s-a dus cu una aks si la fel s-a culcat cu ea....noi in perioada asta eram desp....dar totusi nu inteleg dc m-a mintit k el nu s-a sarutat si culcat cu niki una......pt c ?..knd eu nu l-am intrebat nmk....el a sp pur si simplu minciuna asta....nush c sa mai fac ....imi face rau pt a 2 oara.....el zice k nu i se pare nmk atat d grav si k eu exagerez....a zis k sa ne intalnim azi sa vbim ..nush c sa fac ...m-as desp iar d el...dar iar vo suferi si voi trece printr-o perioada k draqu:| ajutati-ma cu un sfat o parere....multumesc....:*
mihaela2605
Postat pe 29 Noiembrie 2009 09:50
daca tu chiar il crezi este problema ta....dar din moment ce ai auzit atatea pune-ti u mik semn de intrebare: oare de ce se zvonesc atatea? nu tot ce zboara ce se mananca,dar niki tot ce zike el este adevarat...poate el a fost cu altele cat ati fost despartiti dar macar sa nu mai faca pe sfantul ca nu este asa pt ca in fond nu mai conteaza ce a fost din momnet ;ce v-ati impacat. acuma u sti mai bine daca sa te desp de el,dar nu ii mai crede toate acele minciuni: POVESTI DE ADORMIT COPII!!!
steffy91
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:17
"nu tot ce zboara ce se mananca" Uuuuups si eu care am gasit o cioara si ma gandeam sa o fac la cuptor, cu vinisor! naspa, tre' s-o arunc acuma
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 21:23


Intrebarea care te macina pe tine este ,,de ce'' .De ce te-a mintit si nu ti-a spus ca s-a mai pupat cu una , ca i-a tras-o alteia in loc sa mearga in club si ca s-a mai culcat cu una la cata acasa.

Raspunsul este pentru ca te vrea si pe tine ,pentru ca daca ti-ar fi spus ce si cu cine a facut cat ati fost despartiti exista riscul ca tu sa faci mutre si sa nu mai vrei sa-i acorzi o alta sansa.

iris_4_ever
Postat pe 30 Noiembrie 2009 06:59
da, asemanator cu ceea ce am patit eu, tot despartiti, apoi ne-am impacat si la fel mi-a ascuns ca a fost cu una in acel timp, mi-a jurat ca nu a fost, stiu tocmai k ma vroia si daca aflam apoi nu mai vroiam iar sa fiu cu el...nasoala situatia
iubi7a_lui
Postat pe 30 Noiembrie 2009 23:09
De la: mihaela2605, la data 2009-11-29 09:50:07buna sunt noua pe forum....trec printr-o perioada ciudata a vietii mele ...am un iubit de aproximativ 10 luni....am fost despartiti o luna din cauza certurilor prea dese....dupa care m-a cautat....a inceput cu chestii gen te iubesc...k mi-e dor d u...k am vrut sa te uit dar nu pot....am discuta oarecum si am hotarat sa mai incercam odata...avem aproximativ o sapt si cateva zile d cand ne-am impacat...in primele 3 zile a fost totul super ok ...s-a purtat mai frumos k nikiodata...tot timpul atent...vroia sa stea tot timpul cu mine ....tot timupul gesturi dragute...c e drept eu am fost mai rece cu el, pt k el inainte d desp mi-a facut niste lucruri aiurea..gen lasat balta pt prieteni..si multe minciuni...si scz k sa nu ne vedemm..sau iesea d multe ori fara mn si fara sa imi zica nimic...si d aceea eu nu mai puteam fi dulce si asa sunt mai distanta...knd ne-am impacat in prima zi am discutat fff mult....si am aflat k in tot timpul kat am fost desp s-a interesat d mn d la o prietena comuna care e si colega cu el d clasa....el sti absolut tot c am facut eu in timpul asta...chiar si unde mergeam si cu cn....imi vizita hi5-ul....plus o alta chestie...el mi- zis k in tot timpul cat am fost desp el nu s-a sarutat cu nici o fata si k d culcat nici nu se pune problema....si a fost lucru p care el l-a adus in discutie...eu nu am pomenit nimic...plus o alta chestie el a mai iesit cu una maria cat timp am fost desp si mie mi-a zis k nu a avut niki o leg cu aia ...decat k o sfatuia p ea in relatia ei care era p sfarsite...pana akum cteva zile knd am fost la el aks si am vazut k intra tipa p mess p el ...desi el era p invisible...nu am comentat nmk pana in momentul in care am vazut k el evita sa ii rasp...atunki mi-am pus semne d intrebare...si m-am cam bosumflat...el a vazut si atunki i-am zis ...dc eviti sa ii rasp ..el a rasp k a probabil vroia sa ma cheme la o tigara ....si zik eu adik voi ati mai iesit d cand ne-am impacat noi..la care el da...si atunki l-am rugat sa-mi rate arhiva si c a vbit cu ea ...erau disc din monetul d knd ne-am impacat....si in niki un caz nu erau dicutii d amici...multi:* multe:x .......lu aia ii dadea webu knd mie niki nu imi sp k are ...si a inceput sa se scz aaa k nu e nmk intre ei ...k asa ramas obisnuit sa vbeasca cu ea...si k c dak a iesit cu ea la o tigara doar nu a iesit la suc:)))) k c acuma nu are voie sa aibe amice prietene.....k el imi jura la biserica k nu ma inseala ku ea....k dak vreu sa ne desp o facem dar k el d impacat nu se va mai impaca knd o vedea k nu a fost nmk intre ei .....si k lui ii place fff mult sa vbeasca cu ea....i-am dat d inteles k il cred dar in sufletul meu am multe nelamuriri.....si aseara am aflat alte minciuni:|......k el d fapt a incercat sa fie cu aia k s-au si sarutat...k el sp prietenilor knd eram desp k ii place d ea.....dar mie mi-a zis ku totul altceva....k nu au fost mai mult decat amici....si am mai aflat o alta minciuna.....k el d fapt kat am fost desp a fost cu niste prieteni la cata si akolo s-a culcat cu una....si k o alta data knd trebuia sa vina in club el s-a dus cu una aks si la fel s-a culcat cu ea....noi in perioada asta eram desp....dar totusi nu inteleg dc m-a mintit k el nu s-a sarutat si culcat cu niki una......pt c ?..knd eu nu l-am intrebat nmk....el a sp pur si simplu minciuna asta....nush c sa mai fac ....imi face rau pt a 2 oara.....el zice k nu i se pare nmk atat d grav si k eu exagerez....a zis k sa ne intalnim azi sa vbim ..nush c sa fac ...m-as desp iar d el...dar iar vo suferi si voi trece printr-o perioada k draqu:| ajutati-ma cu un sfat o parere....multumesc....:*



cati ani ai?
blaa
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
am nevoie de pareri... 27 De la: little_mermaid 12 Octombrie 2011 22:28
Sunt tare confuza...HELP! 35 De la: johanita09 22 Octombrie 2010 22:13
dilema 10 De la: Valy90 28 Mai 2011 16:50
sfaturi kreva?va rog... 18 De la: felixcat 7 Februarie 2011 21:17