Setari Cookie-uri

ce insemna a insela ?

Ce credeti ca doare mai mult ?Faptul ca te-a inselat fizic sau ca ti-a tradat increderea si nu ai mai fost doar tu in gandurile lui (ei).Credeti ca poti iubi 2 persoane sau doar pe una o iubesti iar pentru cealalta ai doar atractie si pasiune.Am o varsta dar inca mai am de invatat.Astept parerile voastre .

Postat pe 30 Iunie 2009 11:13
inselat??? de ce crezi tu ca are denumirea asta? eu cred ca tocmai pentru ca atunci cand o faci inseli increderea, asteptarile, dorintele persoanei de langa tine. pt mine asta se aplica numai cand e vorba de sentimente. daca e one-night-stand...nu ma strofoc! sincer!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:20
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:13:53Ce credeti ca doare mai mult ?Faptul ca te-a inselat fizic sau ca ti-a tradat increderea si nu ai mai fost doar tu in gandurile lui (ei).Credeti ca poti iubi 2 persoane sau doar pe una o iubesti iar pentru cealalta ai doar atractie si pasiune.Am o varsta dar inca mai am de invatat.Astept parerile voastre .


ambele dor in aceeasi masura...............................daca potzi iubi doua persoane?da.......................dar iubirea este diferita........................si suferintza este tot diferita crede-ma
desteapta_si_frumoasa
Postat pe 30 Iunie 2009 11:22
pai one night stand nu inseamna tot inselat ? Sau e ca si cum ai schimba pasta de dinti o seara ?

Postat pe 30 Iunie 2009 11:23
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:23:16pai one night stand nu inseamna tot inselat ? Sau e ca si cum ai schimba pasta de dinti o seara ?


exact! sau nu ai mai manca shaworma ci un hamburger!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:29
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:23:16pai one night stand nu inseamna tot inselat ? Sau e ca si cum ai schimba pasta de dinti o seara ?



exact.....................foarte buna comparatzia.................bine pentru cine poate sa faca asta fara sa se implice si emotzional
desteapta_si_frumoasa
Postat pe 30 Iunie 2009 11:32
De la: greierash, la data 2009-06-30 11:29:31
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:23:16pai one night stand nu inseamna tot inselat ? Sau e ca si cum ai schimba pasta de dinti o seara ?


exact! sau nu ai mai manca shaworma ci un hamburger!


Mi-ar place sa vad lucrurile atat de detasat si clar ca tine.

Postat pe 30 Iunie 2009 11:33
Am intalnit barbati care dupa o aventura de o seara din initiativa ei mi-au spus ca s-au simtit folositi,obiecte sexuale.

Postat pe 30 Iunie 2009 11:36
da' chiar asa! tu nu ne-ai spus ce intelegi tu prin inselat!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:36
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:36:11Am intalnit barbati care dupa o aventura de o seara din initiativa ei mi-au spus ca s-au simtit folositi,obiecte sexuale.


greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:36
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 11:13:53Ce credeti ca doare mai mult ?Faptul ca te-a inselat fizic sau ca ti-a tradat increderea si nu ai mai fost doar tu in gandurile lui (ei).Credeti ca poti iubi 2 persoane sau doar pe una o iubesti iar pentru cealalta ai doar atractie si pasiune.Am o varsta dar inca mai am de invatat.Astept parerile voastre .

cel mai mult doare ca ti-a inselat increderea ..nu ai cum sa iubesti 2 persoane in acelasi timp
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 11:38
si eu as trece mult mai usor peste un one night stand al partenerului, decat as trece peste o relatie
de fapt, nu cred ca as trece peste o relatie..... o aventura de o noapte e cu totul altceva (ca doar barbatul e construit altfel)
kitty_krieger
Postat pe 30 Iunie 2009 11:40
eu nu ma refeream ca e construit altfel!pur si simplu! e o ratacire si gata. ca atunci cand tii regim, dar cand mergi la o nunta , bagi si o felie de tort.
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:42
De la: greierash, la data 2009-06-30 11:42:40eu nu ma refeream ca e construit altfel!pur si simplu! e o ratacire si gata. ca atunci cand tii regim, dar cand mergi la o nunta , bagi si o felie de tort.


ahaaa, deci sa inteleg ca si tu..... cu one night stand....
you know what I mean


si daca are rataciri d-astea cu aceeasi persoana? (e o intrebare retorica, nu trebuie sa raspunzi )
kitty_krieger
Postat pe 30 Iunie 2009 11:46
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 11:52
sunt pareri shi pareri.... daca iubesti pe cineva... sau ma rog esti intr o rel cat de cat serioasa shi calci pe bec.... gen o aventura de o noapte.... unii spun k e inselat... altii k nu... am fost in ambele tabere candva.... intial am facut parte din tabara celor cu piatra in mana... shi am sfarshit in tabara celor care au gasit justificari pt one night stand.... daca esti intr-o relatie cu cineva de ceva timp... shi apare cel dinaintea lui... shi calci pe bec... existand inca sentimente ( parerea mea este k mereu vor exista sentimente reprimate - acestea ducandu-se in timp... poate... ) atunci... tot inselat se cheama? normal!!!! dar hai sa analizam.... shi uite asha treci dintr-o tabara in alta, nu? explicatii exista... scuze de asemenea... dar atunci cand esti cel inselat.... nu prea le poti accepta.... nu?! am fost shi io la randul meu inselata... shi am inselat shi eu la randul meu.... deshi inselat este prea mult spus tinand cont k niciodata cu cineva nou shi niciodata cand totul era pe roze... k d-aia exista inselatul: ceva in relatie scartaie shi unul din parteneri nu coopereaza.... parerea mea....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 30 Iunie 2009 11:56
De la: greierash, la data 2009-06-30 11:36:17da' chiar asa! tu nu ne-ai spus ce intelegi tu prin inselat!


cand se uita in ochii tai si vede cine stie ce fund de blonda ,cand te mangaie si isi imagineaza ca atinge sanii vreunei colege,cand te minte ca e la serviciu (in pat cu alta),cand iti spune ca te iubeste la telefon in timp ce el e calare cu frumusica ,cand iti spune ca esti femeia vietii lui si se uita la ceas (catmai am pana la intalnire?),,cand te tine seara in brate in pat si tu simti ca mintea lui e la 1000km distanta,cand tu abia il astepti sa vina acasa sate ia in brate si el se fereste (sunt obosit ),etc

Postat pe 30 Iunie 2009 12:13
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-06-30 11:56:46sunt pareri shi pareri.... daca iubesti pe cineva... sau ma rog esti intr o rel cat de cat serioasa shi calci pe bec.... gen o aventura de o noapte.... unii spun k e inselat... altii k nu... am fost in ambele tabere candva.... intial am facut parte din tabara celor cu piatra in mana... shi am sfarshit in tabara celor care au gasit justificari pt one night stand.... daca esti intr-o relatie cu cineva de ceva timp... shi apare cel dinaintea lui... shi calci pe bec... existand inca sentimente ( parerea mea este k mereu vor exista sentimente reprimate - acestea ducandu-se in timp... poate... ) atunci... tot inselat se cheama? normal!!!! dar hai sa analizam.... shi uite asha treci dintr-o tabara in alta, nu? explicatii exista... scuze de asemenea... dar atunci cand esti cel inselat.... nu prea le poti accepta.... nu?! am fost shi io la randul meu inselata... shi am inselat shi eu la randul meu.... deshi inselat este prea mult spus tinand cont k niciodata cu cineva nou shi niciodata cand totul era pe roze... k d-aia exista inselatul: ceva in relatie scartaie shi unul din parteneri nu coopereaza.... parerea mea....


nu vreau sa arunce cu piatra nimeni vreau doar sa inteleg.

Postat pe 30 Iunie 2009 12:15
eu cred ca tu ai inteles deja perfect!
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:17
Si atunci cum ramane cu iertarea ? sunt de iertat sau nu ?

Postat pe 30 Iunie 2009 12:20
daca a pus suflet intr-o alta relatie...nu e nimic de iertat, e doar de despartit. si aici ma refer doar la aventuri. alea pt care minte, pt care primeste noaptea apeluri etc.
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:22
Cand locsorul ala cald din sufletul lui unde tine sentimentele pentru mine nu-mi mai este accesibil atunci consider ca se cheama inselat,cand toata caldura o da alteia.

Postat pe 30 Iunie 2009 12:23
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 12:25
De la: greierash, la data 2009-06-30 12:25:31


good point

Postat pe 30 Iunie 2009 12:32
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 12:15:39
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-06-30 11:56:46sunt pareri shi pareri.... daca iubesti pe cineva... sau ma rog esti intr o rel cat de cat serioasa shi calci pe bec.... gen o aventura de o noapte.... unii spun k e inselat... altii k nu... am fost in ambele tabere candva.... intial am facut parte din tabara celor cu piatra in mana... shi am sfarshit in tabara celor care au gasit justificari pt one night stand.... daca esti intr-o relatie cu cineva de ceva timp... shi apare cel dinaintea lui... shi calci pe bec... existand inca sentimente ( parerea mea este k mereu vor exista sentimente reprimate - acestea ducandu-se in timp... poate... ) atunci... tot inselat se cheama? normal!!!! dar hai sa analizam.... shi uite asha treci dintr-o tabara in alta, nu? explicatii exista... scuze de asemenea... dar atunci cand esti cel inselat.... nu prea le poti accepta.... nu?! am fost shi io la randul meu inselata... shi am inselat shi eu la randul meu.... deshi inselat este prea mult spus tinand cont k niciodata cu cineva nou shi niciodata cand totul era pe roze... k d-aia exista inselatul: ceva in relatie scartaie shi unul din parteneri nu coopereaza.... parerea mea....


nu vreau sa arunce cu piatra nimeni vreau doar sa inteleg.


nici eu nu am inteles cand am fost inselata... stiam shi stia shi el k ii ofeream totul. intr o relatie mereu am oferit totul shi bineinteles k am asteptat la randul meu sa primesc totul... exista persoane care nu se pot abtine, care nu s multumite de ceea ce au... sau care dupa ce obtin totul de la partener/a doresc in continuare altceva de la altcineva.... shi eu am incercat sa inteleg... nu am reushit nici in ziua de azi... dar stiu k am facut tot ce se putea pt a-l aduce inapoi... shi am ajuns la concluzia k de unde nu e... nici dzeu nu cere, nu?
azi daruiesc in continuare totul shi mai mult chiar shi primesc in aceeashi masura... shi pot spune k fiecare avem un dzeu al nostru...
shi din punctul meu de vedere - care e acelashi de ani de zile - a insela inseamna - un flirt, un sarut, un sms, o gluma indecenta... expresii+vorbe care lasa loc de interpretari... confesiuni catre alta persoana de sex diferit d al ei/lui in care te plangi shi iti ponegresti partenerul/a... in loc sa discuti cu el/ea in vederea gasirii unei solutii...chestiile astea marunte pt altii... pt mn sunt majore... shi ma simt inselata, tradata... sau ma simteam cand se intampla...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 30 Iunie 2009 13:18
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 12:13:54
De la: greierash, la data 2009-06-30 11:36:17da' chiar asa! tu nu ne-ai spus ce intelegi tu prin inselat!


cand se uita in ochii tai si vede cine stie ce fund de blonda ,cand te mangaie si isi imagineaza ca atinge sanii vreunei colege,cand te minte ca e la serviciu (in pat cu alta),cand iti spune ca te iubeste la telefon in timp ce el e calare cu frumusica ,cand iti spune ca esti femeia vietii lui si se uita la ceas (catmai am pana la intalnire?),,cand te tine seara in brate in pat si tu simti ca mintea lui e la 1000km distanta,cand tu abia il astepti sa vina acasa sate ia in brate si el se fereste (sunt obosit ),etc


asta inseaman a insela in adevaratul sens al cuvantului! ai descris perfect
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 30 Iunie 2009 13:24
ei draga mea sunt un om patit

Postat pe 30 Iunie 2009 13:25
De la: scorpio67, la data 2009-06-30 13:25:36ei draga mea sunt un om patit


greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 13:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-30 11:40:56si eu as trece mult mai usor peste un one night stand al partenerului, decat as trece peste o relatie
de fapt, nu cred ca as trece peste o relatie..... o aventura de o noapte e cu totul altceva (ca doar barbatul e construit altfel)


Eu spun ca le iertam greselie prea usor.Ei sunt mult mai duri cu noi

Postat pe 30 Iunie 2009 13:29
Ambele dor, nu se poate una fara cealalata... Nu cred ca se pot iubi 2 persoane in acelasi timp, barbatii nu inseala ca nu isi mai iubesc partenerele ci inseala pentru diversitate, sa fie altcineva... Si, da, se poate ierta dar nu se poate uita... Asa cred eu
sonia_soni
Postat pe 30 Iunie 2009 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
O iubire frumoasa....un final? 34 De la: Irene_Hreniuc 24 Noiembrie 2010 02:35
Am nevoie de ajutor 67 De la: mimi_ca29 15 Februarie 2011 09:06
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
ne-am certat si am plecat 3 De la: adytza_adytza 20 August 2011 05:42